Аутор Тема: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине  (Прочитано 133593 пута)

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #260 послато: Мај 03, 2017, 01:44:03 поподне »
https://ru.wikipedia.org/wiki/Гаплогруппа_I2_(Y-ДНК)#I2a2

Не могу сад тренутно да нађем али на једном руском форуму који се бави генетиком сам видео да форумаши имају готово сто постотан консензус да је I2а изворно илирска и трачка.
Један форумаш који припада хаплогрупи I2-CTS10228 (отац му је из Белорусије) је рекао да је његов директни предак по мушкој линији био Трачанин и да је дошао у Белорусију још у античко доба.
Ако пронађем тај форум ставићу линк.
Ево ја ћу рећи да је мој директни мушки предак био Анунаки ванземаљац, ово ће прочитати неки Рус и потом ће на неком руском форуму сличног типа написати да је један Србин рекао за G2a-L24 да је ванземаљска хаплогрупа, хоће ли му остали поверовати?
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Jelic

  • Гост
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #261 послато: Мај 03, 2017, 01:45:33 поподне »
Ево ја ћу рећи да је мој директни мушки предак био Анунаки ванземаљац, ово ће прочитати неки Рус и потом ће на неком руском форуму сличног типа написати да је један Србин рекао за G2a-L24 да је ванземаљска хаплогрупа, хоће ли му остали поверовати?

L42 Бојанићу ;D ;D ;D

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #262 послато: Мај 03, 2017, 01:46:30 поподне »
L42 Бојанићу ;D ;D ;D
Ето видиш, толико сам изневеровао шта Свевлад написа да сам заборавио како ми се зове сопствена хаплогрупа.  :D
А и нестаде она опција за мењање текста.  :o
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #263 послато: Мај 03, 2017, 01:49:48 поподне »
Ево ја ћу рећи да је мој директни мушки предак био Анунаки ванземаљац, ово ће прочитати неки Рус и потом ће на неком руском форуму сличног типа написати да је један Србин рекао за G2a-L24 да је ванземаљска хаплогрупа, хоће ли му остали поверовати?
Не потребе за нервозом момак, ја кад сам нервозан обично дрмнем једно ладно пиво, а то препоручујем и теби, видећеш како помаже!  ;D

Да том Русу директни мушки предак није био Трачанин не треба објашњавати мени него том Русу, какве везе ја имам с тим?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #264 послато: Мај 03, 2017, 01:52:53 поподне »
Не потребе за нервирање момак, ја кад сам нервозан обично дрмнем једно ладно пиво, а то препоручујем и теби, видећеш како помаже!  ;D
Прође први мај, време је трежњења.  ;)
Цитат
Да том Русу директни мушки предак није био Трачанин не треба објашњавати мени нехо том Русу, какве везе ја имам с тим?
Наравно да имаш везе са тим, зато што  узимаш као валидно научно мишљење писање неког руског форумаша који је лупио да му је предак досељен из Тракије у Белорусију, крајње неозбиљно.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

симо

  • Гост
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #265 послато: Мај 03, 2017, 01:53:59 поподне »
Да том Русу директни мушки предак није био Трачанин не треба објашњавати мени него том Русу, какве везе ја имам с тим?

Ти значи само преносиш и немаш везе, а ми смо докони овдје на форуму па требамо и теби и том Русу објашњавати да то није тако. Лијепо замишљено...

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #266 послато: Мај 03, 2017, 01:55:00 поподне »
https://ru.wikipedia.org/wiki/Гаплогруппа_I2_(Y-ДНК)#I2a2

Не могу сад тренутно да нађем али на једном руском форуму који се бави генетиком сам видео да форумаши имају готово сто постотан консензус да је I2а изворно илирска и трачка.
Један форумаш који припада хаплогрупи I2-CTS10228 (отац му је из Белорусије) је рекао да је његов директни предак по мушкој линији био Трачанин и да је дошао у Белорусију још у античко доба.
Ако пронађем тај форум ставићу линк.
Care,nista gore ne pise o ovome o cemu pricamo.Ne znam da li razumijes materiju.Pusti se Wikipedije i starih foruma.Vec pet i vise godina kako su otkriveni novi SNP-ovi i kada je formirano stablo I2a niko vise ozbiljan i ne spori da je I2-CTS10228 tipcna Slovenska Hg koja je na Balkan dosla u najezdi Slovena u 6 i 7 vijeku.Preko 80 % nosilaca ove Hg zivi u Istocnoj Evropi dok su kod nas prisutne mladje grane kao sto je najdominantnija PH908 koju imamo takodje sirom Istoscne Evrope pa do istocne Njemacke.
U prilog ovome govori da zapadno od rijeke Rajne koja je bila granica Rimskog carstva nemamo ni 1 % CTS10228 ,KAO STO MOZEMO VIDJETI NA SLICI

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #267 послато: Мај 03, 2017, 01:57:22 поподне »
Ти значи само преносиш и немаш везе, а ми смо докони овдје на форуму па требамо и теби и том Русу објашњавати да то није тако. Лијепо замишљено...
Без бриге, мени сигурно не требаш ништа објашњавати.
Само сам хтео да кажем какав стереотип влада међу Русима по питању I2а хаплогрупе.

симо

  • Гост
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #268 послато: Мај 03, 2017, 02:00:39 поподне »
Без бриге, мени сигурно не требаш ништа објашњавати.
Само сам хтео да кажем какав стереотип влада међу Русима по питању I2а хаплогрупе.

Ајд, добро. Један мање, али опет остају Руси, 300 милиона, ко свима њима да објасни...

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #269 послато: Мај 03, 2017, 02:02:26 поподне »

Један форумаш који припада хаплогрупи I2-CTS10228 (отац му је из Белорусије) је рекао да је његов директни предак по мушкој линији био Трачанин и да је дошао у Белорусију још у античко доба.
Ако пронађем тај форум ставићу линк.

Нађох у литератури потврду:

Цитат
Кравченко (3 куће, православци): Оснивачи села. По предању пореклом из Тракије, дошао њихов чукунђед пре 68 генерација.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13131
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #270 послато: Мај 03, 2017, 02:04:28 поподне »
Без бриге, мени сигурно не требаш ништа објашњавати.
Само сам хтео да кажем какав стереотип влада међу Русима по питању I2а хаплогрупе.

Да, али си пре тога рекао нешто у фазону: само је R1a мерило словенства, или нешто слично. Значи то нису Руси рекли, већ ти. С обзиром на распоред, и I2a Din. је доминантно словенска, у том смислу ништа мање него R1a, које има у разним крајевима света.

Све је у оку посматрача. Вероватно је за људе са ових простора I2a мерило словенства, с обзиром да је далеко најзаступљенија хаплогрупа међу Јужним Словенима.

Jelic

  • Гост
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #271 послато: Мај 03, 2017, 02:05:15 поподне »
Нађох у литератури потврду:

 ;D ;D ;D

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #272 послато: Мај 03, 2017, 02:10:29 поподне »
Цитат
Кравченко (3 куће, православци): Оснивачи села. По предању пореклом из Тракије, дошао њихов чукунђед пре 68 генерација.

 ;D  ;D  ;D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #273 послато: Мај 03, 2017, 02:17:54 поподне »
Да, али си пре тога рекао нешто у фазону: само је R1a мерило словенства, или нешто слично. Значи то нису Руси рекли, већ ти. С обзиром на распоред, и I2a Din. је доминантно словенска, у том смислу ништа мање него R1a, које има у разним крајевима света.

Све је у оку посматрача. Вероватно је за људе са ових простора I2a мерило словенства, с обзиром да је далеко најзаступљенија хаплогрупа међу Јужним Словенима.
То није мој став, него сам хтео да кажем да такав стереотип влада код Руса, на западу, а неретко и код нас.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #274 послато: Мај 03, 2017, 02:23:08 поподне »
Ево о чему са причао forum.molgen.org/index.php?topic=1307.0

Можда би требали да оснујемо неки одбор за промоцију словенског порекла I2а хаплогрупе, па да разбијемо заблуде Руса!  ;D

симо

  • Гост
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #275 послато: Мај 03, 2017, 02:30:02 поподне »
Ево о чему са причао forum.molgen.org/index.php?topic=1307.0

Можда би требали да оснујемо неки одбор за промоцију словенског порекла I2а хаплогрупе, па да разбијемо заблуде Руса!  ;D

Одличан извор. Расправа на форуму молген од прије 7 година. У контексту генетичке генаологије 2010. година се рачуна у праисторију.

Али Веренич на самој теми још тада пише:

"Однак определенные расчеты показывают, что представители I2a2b в Югославии  (и вообще на Балканах) по расчетам времени жизни последнего общего предка "моложе", чем  I2a2b из карпатско-полесского региона. Это скорее свидетельствует о том, что популяция I2a2b первоначально жила именно в этом регионе и только позднее мигрировала на Балканы."

Занимљиво је да је одбацивање I2-CTS10228 као словенске хаплогрупе проистекло из два извора:од Кљосовљевог величања R1a као једине словенске хаплогрупе и од украјинских фашиста који су већем проценту I2-CTS10228 код Украјинаца видјели посебност у односу на Русе.

И једно и друго је наравно глупост. I2-CTS10228 је у самом коријену словенске етногенезе. Без ње нема Словена као посебног етницитета.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #276 послато: Мај 03, 2017, 02:37:46 поподне »
Ево о чему са причао forum.molgen.org/index.php?topic=1307.0

Можда би требали да оснујемо неки одбор за промоцију словенског порекла I2а хаплогрупе, па да разбијемо заблуде Руса!  ;D
hahaha,jesi li ti vidio datum kada si citao ovaj forum.Ovo se,kada se radi o haplogrupama,smatra daleeeeeka istorija.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #277 послато: Мај 03, 2017, 02:43:36 поподне »
Одличан извор. Расправа на форуму молген од прије 7 година. У контексту генетичке генаологије 2010. година се рачуна у праисторију.

Али Веренич на самој теми још тада пише:

"Однак определенные расчеты показывают, что представители I2a2b в Югославии  (и вообще на Балканах) по расчетам времени жизни последнего общего предка "моложе", чем  I2a2b из карпатско-полесского региона. Это скорее свидетельствует о том, что популяция I2a2b первоначально жила именно в этом регионе и только позднее мигрировала на Балканы."

Занимљиво је да је одбацивање I2-CTS10228 као словенске хаплогрупе проистекло из два извора:од Кљосовљевог величања R1a као једине словенске хаплогрупе и од украјинских фашиста који су већем проценту I2-CTS10228 код Украјинаца видјели посебност у односу на Русе.

И једно и друго је наравно глупост. I2-CTS10228 је у самом коријену словенске етногенезе. Без ње нема Словена као посебног етницитета.
Веруј ми да се однос према I2а хаплогрупи у Русији није пуно променио у претходних 7 година.

Тачно је да Кљосов велича R1а, али нисам приметио га говори да I2а није словенска.
Он тврди да су Словени у основи R1а+I2а, само фаворизује R1а, прво зато што сам њој припада, а друго зато што сматра да је популација R1а асимилирала I2а популацију тј. наметнула јој језик, веру и политичку власт.
То има смисла зато што Словени причају индо-европским језиком или језицима, а R1а је индо-европски маркер, а изворни језик палео-европске популације I2а није био индоевропски и давно је нестао.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #278 послато: Мај 03, 2017, 02:45:16 поподне »
Нађох у литератури потврду:

Кравченко (3 куће, православци): Оснивачи села. По предању пореклом из Тракије, дошао њихов чукунђед пре 68 генерација.

Од ове три куће изродише се многа деца, данас су они носиоци Y4460 и има око 4.000.000 њихових потомака у Русији, 2.000.000 у Украјини и 600.000 у Белорусији, Пољској итд.
Њихови најближи рођаци живе данас на самој граници Тракије и Македоније међу Помацима.
Јадна група њихових рођака Z17855 се скућила у Македонији где убрзо под вођством најстаријег брата Филипа и његовог сина Александра оснивају античко Македонско царство.
Друга група  S17250 се сели у Далмацију одакле један део доспева у Италију и оснива град Рим.



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Генетичка слика Срба из Босне и Херцеговине
« Одговор #279 послато: Мај 03, 2017, 02:51:26 поподне »
Од ове три куће изродише се многа деца, данас су они носиоци Y4460 и има око 4.000.000 њихових потомака у Русији, 2.000.000 у Украјини и 600.000 у Белорусији, Пољској итд.
Њихови најближи рођаци живе данас на самој граници Тракије и Македоније међу Помацима.
Јадна група њихових рођака Z17855 се скућила у Македонији где убрзо под вођством најстаријег брата Филипа и његовог сина Александра оснивају античко Македонско царство.
Друга група  S17250 се сели у Далмацију одакле један део доспева у Италију и оснива град Рим.

;D ;D ;D