Аутор Тема: Антропологија и људске расе  (Прочитано 114257 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #220 послато: Јул 22, 2017, 04:26:44 поподне »
Свако је неки дођош некада..

 А откуд знаш да су били "тамни" медитеранци, кад ти стоји на врху стране да су управо неолићани ширили ген за свијетлу кожу?

 Ако E-V13 или J2b нису Илири онда нека се одмах сви носиоци И2а испишу из Словена, и сви носиоци И1 из Германа.:) Нисам од тебе никад видио овдје критику зашто И2 и И1 нису прото-Германи и прото-Словени, вјероватно зато што замишљаш њих као неке свијетле типове као и остали пигментицисти. Али опет ти исти И европски старосједиоци нису изворно имали ген за свијетлу кожу.


 Стави конкретан цитат, у различитим околностима "свијетли" може имати релативно значење.


 Јеси ти радио студију на њима?

 
 А ко каже да су Индоевропљани били свијетли, Јамна Индоевропљани су имали тамну косу и очи. Изворни Индоевропљани су имали генетику која јасно одудара од генетике било којег данашњег европског народа, и није слична никоме генерално. Нпр. сјеверни Кавкасци имају више праве степске односно индоевропске генетике него Срби.

 Динарски подрасни тип је по својој специјализацији пасторални/ратнички тип. Сад кад се зна да су Бел-Бикери Р1б, дакле Индоевропљани, онда се и поријекло динарског типа има тражити у централној Европи, има контаката Вучедола па и Цетинске културе са централном Европом (од које вјероватно потичу E-V13). Он је могао тако доћи на Балкан и онда се ту раширити селекцијом.
 
 Ти да благе везе имаш са А од Антропоогије, не би лупио да је онај Мирољуб Петровић са динароидним обликом главе и другим карактеристикама "медитеранац са арменоидним упливом". :D

 И да, увијек кажеш да су Индоевропљани "покорили" E-V13/J2b, као што рекох E-V13 су вјероватно од Цетинске културе, која јесте имала удијела у формирању Илира, на крају Цетињани као потомци једне маритимне културе су вјероватно били тај елемент који је Илире учинио "врсним морепловцима". Подгране које би се могле везати за Илире су првенствено ове испод Z5017.
Овај на 1:28 је пример чистог Динарац  https://youtu.be/06wjyQG9ZUE?t=1m28s
Личи ли ти Мирољуб Петровић на њега?  Ме не.

Мирољуб Петровић има четвртасту главу, а Динарци имају уску и дугачку.
Мирољуб нема изражене јагодичне кости као Динарци и нема динарски нос.
Мирољуб има меснатије образе од Динараца, Динарци имају "испијене" образе и "усукане" фаце.
Мирољуб има подочњаке и крупне очи "уморне/обешене" очи (арменоидни уплив), што није особина Динараца.
Мирољуб не одаје општи утисак "сувоће", а то је особина Динараца.
Динарци има равне потиљке као плоча, што није случај са Мирољубом.
« Последња измена: Јул 22, 2017, 04:29:16 поподне Свевлад »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #221 послато: Јул 22, 2017, 04:30:08 поподне »
Где се јави Зор-е, сад ће Свевлад да нас подучава са Youtube антропологијом. :) А и не дозвољава овима E-V13 да приђу Илирима, шта ти је човек.
 
Које је твоје мишљење у вези динарског типа Свевладе, да чујем и то, па да се искључујем, пошто ће вероватно лавина да крене сад. Илири, Мирољуб, итд..

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #222 послато: Јул 22, 2017, 08:05:51 поподне »
На овој мапи коју је поставио Акса, лепо се види да се, у области у којој данас имамо највише динарског типа, простиру Илири. Келти јесу оставили велику утицај, али више у северним крајевима Балкана. Ако би се то морало повезати са ширењем неког расног типа у већем броју, онда бих типовао на алпински расни тип. Али то је незахвално радити.

Келти:

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #223 послато: Јул 22, 2017, 08:44:27 поподне »
Немам сад времена да изнесем своје виђење настанка и развоја динарског под-расног типа, па остављам то за сутра, јер не могу баш у 2 реченице.

Да ли је неко приметио приличну сличност између Иранида и Динараца?

Неки бркају Динарце са Арменоидима, али Динарци су заправу пуно сличнији Иранидима.

Ираниди мање-више изгледају као врло пигментизирани Динарци.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #224 послато: Јул 22, 2017, 08:48:49 поподне »
Немам сад времена да изнесем своје виђење настанка и развоја динарског под-расног типа, па остављам то за сутра, јер не могу баш у 2 реченице.

Да ли је неко приметио приличну сличност између Иранида и Динараца?

Неки бркају Динарце са Арменоидима, али Динарци су заправу пуно сличнији Иранидима.

Ираниди мње-више изгледају као врло пигментизирани Динарци.

Слутим отприлике у ком смеру ово може да се одвија. У сваком случају - износимо теорије, све опције се морају проћи. ;)

Гледајући распоред илирских племена у тој динарској зони, као и резултате из гласиначке серије, рекао бих да је наш динарски тип управо ту и "настао". Ово наравно не значи да су Илири донели тај тип, већ да је у том крају процес динаризације доживео врхунац. На крају крајева и данас је, много након сеобе Словена, у том крају динарски тип најдоминантнији, а знамо сигурно да није дошао са Словенима/Германима.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #225 послато: Јул 28, 2017, 08:59:12 поподне »
Знаш историја се пише и по стварним чињеницама доказима, али и по предањима и митовима без икаквих писаних доказа. Стари историјски писани докази се тумаче на разне начине и из њих се извлачи оно што се сматра да је најбоље за националну историју, а оно што не паше и што оставља негативан траг на историју то се искривљује и тумачи се тако да би се приказало и уклопило у националну историју. Тако се пишу националне историје широм света.

Сви знамо како данас многи Балканаци гледају на Влахе, како реагују и шта мисле о Власима. На њих се гледа као на неким погрдним људима који су засотали, црномањастог изгледа, чобани итд. Тако их посматрају Срби, Хрвати, БиХ-муслимани и евентуално Македонци. Ако се каже неком Србину или Хрвату ти си Влах одма се увреде.
Problem sto neki zele da vezu grane tipicno slovenske I2-CTS10228.Kod vecine Vlah se smatra romanskim stanovnistvom.Kako je izgledalo to romansko stanovnistvo nismo sigurni niti mozemo generalizovati.Evo u mom primjeru sa tri strane sam I2-CTS10228,vjerovatno i vise jer iz kraja odakle su mi djedovi vidi se da nije bilo nekoga mjesanja velikog.Svi moji bliski i dalji rodjaci,moja djeca i porodica,sveukupno oko pedesetak njih,su svijetli,plavooki,i jako svijetle kose.Kada gledam njihove slike kao da gledam neke Poljake,Cehe,cak i nordijece.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #226 послато: Јул 28, 2017, 09:15:19 поподне »
Problem sto neki zele da vezu grane tipicno slovenske I2-CTS10228.Kod vecine Vlah se smatra romanskim stanovnistvom.Kako je izgledalo to romansko stanovnistvo nismo sigurni niti mozemo generalizovati.Evo u mom primjeru sa tri strane sam I2-CTS10228,vjerovatno i vise jer iz kraja odakle su mi djedovi vidi se da nije bilo nekoga mjesanja velikog.Svi moji bliski i dalji rodjaci,moja djeca i porodica,sveukupno oko pedesetak njih,su svijetli,plavooki,i jako svijetle kose.Kada gledam njihove slike kao da gledam neke Poljake,Cehe,cak i nordijece.
Сигурно сте сви Халштад Нордиди и изгледате овако:   ;D


Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #227 послато: Јул 28, 2017, 09:22:18 поподне »
Сигурно сте сви Халштад Нордиди и изгледате овако:   ;D


Ma sad lupas gluposti.Ali neka mjesavina sa tipicnim Slovenskim izgledom da.Ako pogledas na drugoj strani albance,Grke,jug Italije,Rumune,nema slicnosti generalno.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #228 послато: Јул 28, 2017, 09:29:55 поподне »
Evo ti mog djeda,Zemun,ratno kraljevsko vazduhplovstvo.1,95 cm,plav,plavook.Ovo je neka matrica kod svih i sa majcine strane.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #229 послато: Јул 28, 2017, 09:34:38 поподне »
Ma sad lupas gluposti.Ali neka mjesavina sa tipicnim Slovenskim izgledom da.Ako pogledas na drugoj strani albance,Grke,jug Italije,Rumune,nema slicnosti generalno.
Ево једног нордоидног Грка, зове се Теодорис Ганитис.



https://youtu.be/EJEhGNyv6nU?t=2m33s

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #230 послато: Јул 28, 2017, 09:40:25 поподне »
Ево једног нордоидног Грка, зове се Теодорис Ганитис.



https://youtu.be/EJEhGNyv6nU?t=2m33s
Opet lupas,stavi slike njegovih skolskih drugova :) a ja cu staviti mojih skolskih :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #231 послато: Јул 28, 2017, 09:43:37 поподне »
Evo ti mog djeda,Zemun,ratno kraljevsko vazduhplovstvo.1,95 cm,plav,plavook.Ovo je neka matrica kod svih i sa majcine strane.

Слика је црно-бела, али деда ти је изгледао сасвим уобичајено за ове просторе, мислим на бившу СФРЈ, наравно да не личи на Грка, Арнаута или јужног Италијана, али не бих рекао ни да је личио на типичног Пољака или Руса.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #232 послато: Јул 28, 2017, 09:43:46 поподне »
Problem sto neki zele da vezu grane tipicno slovenske I2-CTS10228.Kod vecine Vlah se smatra romanskim stanovnistvom.Kako je izgledalo to romansko stanovnistvo nismo sigurni niti mozemo generalizovati.Evo u mom primjeru sa tri strane sam I2-CTS10228,vjerovatno i vise jer iz kraja odakle su mi djedovi vidi se da nije bilo nekoga mjesanja velikog.Svi moji bliski i dalji rodjaci,moja djeca i porodica,sveukupno oko pedesetak njih,su svijetli,plavooki,i jako svijetle kose.Kada gledam njihove slike kao da gledam neke Poljake,Cehe,cak i nordijece.

Ја указујем на везу I2a и термина Влах на нашим просторима. Није то случај само на нашим просторима већ и северно од Саве и Дунава такође се назире та веза. Тебе понекад пратим на крстарици и пало ми је за око да ти уопште не узимаш у обзир миграције народа у средњемвеку и у рано средњемвеку. Веома слабо си информисан о миграцијама и кретањима становништва код северних Словена, и несловена коју су се досељавали у рубним јужним крајевима њихових држава, да не дужим... итд.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #233 послато: Јул 28, 2017, 09:47:01 поподне »
Ја указујем на везу I2a и термина Влах на нашим просторима. Није то случај само на нашим просторима већ и северно од Саве и Дунава такође се назире та веза. Тебе понекад пратим на крстарици и пало ми је за око да ти уопште не узимаш у обзир миграције народа у средњемвеку и у рано средњемвеку. Веома слабо си информисан о миграцијама и кретањима становништва код северних Словена, и несловена коју су се досељавали у рубним јужним крајевима њихових држава, да не дужим... итд.
Pa hajde mi objasni kretanja jako starije grane koja se odvojila samo nakon 100 godina od CTS10228 Y4460 ,TMRCA 2200.Imamo je i Svedskoj.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #234 послато: Јул 28, 2017, 09:50:01 поподне »
Слика је црно-бела, али деда ти је изгледао сасвим уобичајено за ове просторе, мислим на бившу СФРЈ, наравно да не личи на Грка, Арнаута или јужног Италијана, али не бих рекао ни да је личио на типичног Пољака или Руса.
Pa slabo ima ko ovde bas tipican izgled za Rusa.Nije CTS10228 dominantna na istoku Evrope.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #235 послато: Јул 28, 2017, 09:53:57 поподне »
Pa slabo ima ko ovde bas tipican izgled za Rusa.Nije CTS10228 dominantna na istoku Evrope.
То је тачно, има јако мало Срба који имају баш типични руски изглед, ја сам таквих у животу срео тек толико да могу на прсте да их набројим.

Срби који условно речено имају "словенски" изглед личе на Чехе или евентуално Пољаке и Украјинце, али не и на Русе.




Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #236 послато: Јул 28, 2017, 10:17:33 поподне »
Pa hajde mi objasni kretanja jako starije grane koja se odvojila samo nakon 100 godina od CTS10228 Y4460 ,TMRCA 2200.Imamo je i Svedskoj.


Теби је очигледно карактеристика качење карата друго изгледа слабо ти иде. Ти дневно једну исту карту окачиш и по три пута када не знаш шта да одговориш, онда боље и немој тако неозбиљно и незрело да наступаш и да улазиш у дискусије.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #237 послато: Јул 28, 2017, 10:24:23 поподне »
Сигурно сте сви Халштад Нордиди и изгледате овако:   ;D



Ех, овај на слици ти је баш R1a!  ;D ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #238 послато: Јул 28, 2017, 10:24:46 поподне »
Теби је очигледно карактеристика качење карата друго изгледа слабо ти иде. Ти дневно једну исту карту окачиш и по три пута када не знаш шта да одговориш, онда боље и немој тако неозбиљно и незрело да наступаш и да улазиш у дискусије.
Karta je sasvim odlicna za pocetak diskusije,rasprostranjenost i TMRCA je najvaznije.Ne znam bas da si se pokazao u diskusiji oko migracija CTS10228 i kako mislis diskutovati bez mapa i TMRCA.Iako si nekad diskutovao nisam vidio da si pokazao da to jos neko tvrdi osim tebe. :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Антропологија и људске расе
« Одговор #239 послато: Јул 28, 2017, 10:29:15 поподне »
То је тачно, има јако мало Срба који имају баш типични руски изглед, ја сам таквих у животу срео тек толико да могу на прсте да их набројим.

Срби који условно речено имају "словенски" изглед личе на Чехе или евентуално Пољаке и Украјинце, али не и на Русе.

Ja пoзнajeм jeднoг ca мajcкoг иcтpaживaњa, типичaн pуcки изглeд, a иcпaдe J2b-M205... Moj шуpaк ca иcтoг иcтpaживaњa E-V13, a плaвa кoca, плaвe oчи... Y xpoмoзoм je мaли дeo нaшe гeнeтикe... Зap пocлe милиoн пocтoвa нaпиcaниx o тoмe, пoнoвo тpeбa дa пишeмo.