Аутор Тема: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”  (Прочитано 29605 пута)

На мрежи Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1684
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #80 послато: Јун 19, 2017, 04:06:04 поподне »
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #81 послато: Јун 21, 2017, 07:55:11 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/7pdP_-V2mmc" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/7pdP_-V2mmc</a>
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #82 послато: Јун 21, 2017, 08:23:56 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/7pdP_-V2mmc" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/7pdP_-V2mmc</a>

GRAND production. ::)

Не свиђа ми се куда ова сторија иде. :P



На мрежи Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1684
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #83 послато: Јун 21, 2017, 08:59:45 поподне »
Треба ли су језик, изражавање прилагодити времену. Сигурно нису говорили хиљаду, већ тисућу итд..
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #84 послато: Јун 21, 2017, 09:11:05 поподне »
Не свиђа ми се куда ова сторија иде. :P

Па, таква су времена: мора ту да буде мало спектакла, мало "љубависања", интрига, улепшавања, - тако се данас праве те историјске романсиране серије. Да је све онако како је било стварно, то би био документарац за "Хистори" (камо среће...), а не домаћа серија...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #85 послато: Јун 21, 2017, 09:13:32 поподне »
Па, таква су времена: мора ту да буде мало спектакла, мало "љубависања", интрига, улепшавања, - тако се данас праве те историјске романсиране серије. Да је све онако како је било стварно, то би био документарац за "Хистори" (камо среће...), а не домаћа серија...

Управо тако. Зато ми се ипак чини да су се колико је могуће потрудили да она не изгледа као несрећна "Село гори, а Дража се чешља" ("Равна Гора"), већ да има одређени ниво.
« Последња измена: Јун 21, 2017, 09:16:42 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #86 послато: Јун 21, 2017, 09:18:00 поподне »
као несрећна "Село гори, а Дража се чешља" ("Равна Гора"), већ да има одређени ниво.

Да, слажем се, "Равна гора" је потпуни промашај...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #87 послато: Јун 21, 2017, 09:20:53 поподне »
По мени је до сада приказано на сасвим задовољавајућем нивоу. Бојао сам се да компјутерски ефекти, бројност статиста и остале позадинске ствари неће бити на нивоу како би то требало да изгледа у 2017. години, али драго ми је да сам се преварио. Што се тиче романси и сличних момената у серији, мора и тога да буде. Ипак ово нису "Хрватски краљеви" већ играна историјска серија са елементима акције и драме.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #88 послато: Јун 21, 2017, 10:08:10 поподне »
Па, таква су времена: мора ту да буде мало спектакла, мало "љубависања", интрига, улепшавања, - тако се данас праве те историјске романсиране серије. Да је све онако како је било стварно, то би био документарац за "Хистори" (камо среће...), а не домаћа серија...

Нисам мислио на то, већ на глумачку поставку, као и на ниво на коме се глуми. Што се тиче романсираности, тога за сада и нисам приметио у већој мери, нарпотив, чини ми се да ће се потрудити што уверљивије да представе живот оног времена, али бојим се да је то између осталог и зато што немају новца да то ураде боље.

Верујем да се за овај подухват могло издвојити и више средстава, и окупити за ову тему примеренија глумачка екипа, па би се самим тим већ добило на једној тежини, која би приукла публику и задржала њихову пажњу. Овако, све је препуштено својеврсној стихији, а у ишчекивању датума, који држава и нема намеру на неком вишем нивоу да обележи, иако је јубиларан. Овај подухват им је на неки начин добро дошао да се могу оправдати пред народом да су, ето, нешто урадили поводом јубилеја, а уствари они нису урадили ништа, док они који раде на овоме то неће моћи урадити на завидном нивоу.

У начелу, биће то слика и прилика политичке и друштвене стварности српске садашњице, иако није морало бити тако, јер и данас у Србији је могуће снимити нешто добро и квалитетно, али иза тога мора стати озбиљна продукцијска кућа.

Како год, нисам уверен да ћемо после првог гледања, свако следеће репризирање помно и пажљиво пратити, као што то обичај код добрих серија/филмова.



Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #89 послато: Јун 21, 2017, 10:11:54 поподне »
Треба ли су језик, изражавање прилагодити времену. Сигурно нису говорили хиљаду, већ тисућу итд..
Немој тако Радуле, онда би данашњи велики патриЈоти из чистог незнања помислили да похрваћују Немањиће.  ;D
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #90 послато: Јун 21, 2017, 10:16:20 поподне »
Надам се да ће се звук поправити у пост-продукцији - ово звучи као да је неко серију снимао мобилним телефоном у купатилу.
Статисти - Боже сачувај. Дрвени и укочени, што је стара бољка српске кинематографије.
Али најгоре од свега - језик. Сви причају савремени српски као да су рођени у Београду - и Ромеји, и Млечани, итд. Зар би икоме сметало за цар у Константинопољу прича грчки? Могли су наћи неког јефтиног грчког глумца да то одради. Безвезе.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #91 послато: Јун 21, 2017, 10:29:45 поподне »
Жали Боже пара и времена.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #92 послато: Јун 21, 2017, 10:30:34 поподне »
Надам се да ће се звук поправити у пост-продукцији - ово звучи као да је неко серију снимао мобилним телефоном у купатилу.
Статисти - Боже сачувај. Дрвени и укочени, што је стара бољка српске кинематографије.
Али најгоре од свега - језик. Сви причају савремени српски као да су рођени у Београду - и Ромеји, и Млечани, итд. Зар би икоме сметало за цар у Константинопољу прича грчки? Могли су наћи неког јефтиног грчког глумца да то одради. Безвезе.

 :D Добра опаска.
Иако сматрам Ћетковића за доброг глумца, он има такав изговор, који никако не приличи нашем средњем веку. А колико сам видео и чуо у овим инсертима, није се ни потрудио да то исправи.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #93 послато: Јун 21, 2017, 10:38:15 поподне »
Надам се да ће се звук поправити у пост-продукцији - ово звучи као да је неко серију снимао мобилним телефоном у купатилу.
Статисти - Боже сачувај. Дрвени и укочени, што је стара бољка српске кинематографије.
Али најгоре од свега - језик. Сви причају савремени српски као да су рођени у Београду - и Ромеји, и Млечани, итд. Зар би икоме сметало за цар у Константинопољу прича грчки? Могли су наћи неког јефтиног грчког глумца да то одради. Безвезе.

Да, и то врло упадљиво, као да немају појма шта им је посао... а вероватно и немају, јер им нико то није дочарао, како треба да се понашају. Требали су питати људство из Порекла, да ли је заинтересовано, рецимо четвртком после 23:00 да наступи у својству статиста. ;D



На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #94 послато: Јун 21, 2017, 10:38:49 поподне »
Говор мора да буде одсечан,не приповедачки ...прави пример као у филму "Доротеј" или "Бановић Страхиња"...ово ми личи да ће да буде млако...кад се сетим како Бата Живојиновић (челник Дадара) дрекне војницима у одбрани града од Брзанових разбојника "Крљај то сено!!!" 😁
« Последња измена: Јун 21, 2017, 10:42:03 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #95 послато: Јун 21, 2017, 10:41:31 поподне »
Да, и то врло упадљиво, као да немају појма шта им је посао... а вероватно и немају, јер им нико то није дочарао, како треба да се понашају. Требали су питати људство из Порекла, да ли је заинтересовано, рецимо четвртком после 23:00 да наступи у својству статиста. ;D

Ја таман забрадио, не морају ми ни лепити ону вештачку браду.  :D
А богами, не бих ни тражио неке паре, само бесплатан превоз.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #96 послато: Јун 21, 2017, 10:41:47 поподне »
Требали су питати људство из Порекла, да ли је заинтересовано, рецимо четвртком после 23:00 да наступи у својству статиста. ;D

 ;D
Четвртком после састанка, у идеалном расположењу.


"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #97 послато: Јун 21, 2017, 10:45:29 поподне »
Што се говора тиче, као што је већ речено- потпун промашај.
Оно што ми поред тога највише боде очи јесте одјећа и ратна опрема. Или су у питању елементи из раздобља које не одговара времену радње, или из поднебља које не одговара мјесту радње, или чак и потпуно бескорисни дизајни који уопште немају коријена у стварности- тешко да су више могли омашити . Имам осјећај да гледам "Конана варварина" или неку сличну фантазију, а не серију о средњем вијеку. Да ствар буде гора, знам људе који им праве оружје и оклопе, знам да се исти врло добро разумију у историјску прецизност, и да би могли направити да серија макар визуелно изгледа 100% вјеродостојно, у складу са оним што можемо видјети из археолошких налаза и историјских извора. Али не, изгледа да продуценти, упркос чињеници да су ангажовали људе са знањем, одлучише да серији дају изглед типа "Господара прстенова", не би ли привукли данашњег просјечног гледаоца. Жалосно.
О самој радњи, која ће колико видим укључивати прегршт фарси и ниских сплетки, сувишно је расправљати.
« Последња измена: Јун 21, 2017, 10:47:24 поподне шкрњо »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #98 послато: Јун 21, 2017, 10:51:37 поподне »
Ја таман забрадио, не морају ми ни лепити ону вештачку браду.  :D
А богами, не бих ни тражио неке паре, само бесплатан превоз.

И ја исто. Већ смо били договарали неке комбинације на ту тему. Требају нам само костими и секире. ;D

;D

Четвртком после састанка, у идеалном расположењу.

Па да, с тим што неки остану на маргинама састанка до 23:00 ч, ниси у току Небо. ;D
« Последња измена: Јун 21, 2017, 10:53:50 поподне Amicus »



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Снимање серије „Немањићи - сјај и сенке”
« Одговор #99 послато: Јун 21, 2017, 10:59:50 поподне »
Па да, с тим што неки остану на маргинама састанка до 23:00 ч, ниси у току Небо. ;D

У току сам, зато и кажем  ;D
Под "расположењем" сам мислио на оно што следи после састанка. Идеално за статирање у средњевековним сценама. Све са секирама!
"Наша мука ваља за причешћа"