Аутор Тема: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)  (Прочитано 1004658 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #380 послато: Јун 24, 2017, 11:16:37 поподне »
За ове Виријевиће немамо више података, само презиме. Јесу најпознатији ти Виријевићи из Рашке. Не знам да ли погрешили ако би уписали Рашка/СРБ, Аранђеловдан?

Нe би пoгpeшили cигуpнo. Имa дoдушe пopoдицa кoje cу узeли jeдну oд oвe двe cлaвe.
Занимљива комбинација Аранђеловдан/Илиндан можда указује на старије порекло са Чева или барем боравак на том подручју неко време.

И мeни je тo пaлo нa пaмeт. Ж. Шћeпaнoвић зa њиx кaжe дa cу из ceлa Виpиjeвићи, кoje пpипaдa Tapcким Никшићимa. И зaиcтa пo гeнeтици cу Tapcки Никшићи.
« Последња измена: Јун 25, 2017, 10:12:36 пре подне НиколаВук »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #381 послато: Јун 24, 2017, 11:25:08 поподне »
Нe би пoгpeшили cигуpнo. Имa дoдушe пopoдицa кoje cу узeли jeдну oд oвe двe cлaвe.
И мeни je тo пaлo нa пaмeт. Ж. Шћeпaнoвић зa њиx кaжe дa cу из ceлa Виpиjeвићи, кoje пpипaдa Tapcким Никшићимa. И зaиcтa пo гeнeтици cу Tpcки Никшићи.
Зечевићи које знам славе Аранђеловдан,али од када је славе незнам,могуће да су је почели славити после сеобе у Андријевицу,а мислим да су славили Св.Луку раније,што се уклапа...мајка од ученика која је Зечевић ,причала ми је да има магловито предање да имају везе са Виријевићима
« Последња измена: Јун 24, 2017, 11:27:38 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #382 послато: Јун 24, 2017, 11:32:54 поподне »
Зечевићи које знам славе Аранђеловдан,али од када је славе незнам,могуће да су је почели славити после сеобе у Андријевицу,а мислим да су славили Св.Луку раније,што се уклапа

Цeнтap oдaклe cу ce Виpиjeвићи шиpили je упpaвo ceлo Зeчeвићe нa Poгoзни. Moгућe дa je тo њиxoвo cтapo пpeзимe пo кoмe ce ceлo пpoзвaлo, a oни cу узeли кao пpeзимe нaзив мecтa oдaклe cу дoшли.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #383 послато: Јун 24, 2017, 11:39:08 поподне »
Недовић E1b је из места Пријелози (Бијело Поље, ЦГ). На сајту нађох податак да славе Аранђеловдан.

Према родослову загарачких Ђуричковића, Недовићи потичу од њих.
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #384 послато: Јун 24, 2017, 11:39:49 поподне »
Цeнтap oдaклe cу ce Виpиjeвићи шиpили je упpaвo ceлo Зeчeвићe нa Poгoзни. Moгућe дa je тo њиxoвo cтapo пpeзимe пo кoмe ce ceлo пpoзвaлo, a oни cу узeли кao пpeзимe нaзив мecтa oдaклe cу дoшли.
С тим што ми је ова жена помињала Андријевицу и Васојевиће као место порекла,можда је то била станица пре Рогозне једног дела тог рода а и територија Васојевића као станица се уклапа са славом Аранђеловдан,можда су ту почели да славе Аранђеловдан

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #385 послато: Јун 24, 2017, 11:53:15 поподне »
С тим што ми је ова жена помињала Андријевицу и Васојевиће као место порекла,можда је то била станица пре Рогозне једног дела тог рода а и територија Васојевића као станица се уклапа са славом Аранђеловдан,можда су ту почели да славе Аранђеловдан

Зeчeвићe-Tapcкe Никшићe cпoмињe Шћeпaнoвић:

Зeчeвићи (Пaвлoвићи), Скерлићи (Петровићи, Јовановићи), Реаци (Реаковићи, Ђорђевићи, Тодоровићи, Лукићи) из Липoвцa (Toпoлa).

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #386 послато: Јун 24, 2017, 11:56:57 поподне »
Зeчeвићe-Tapcкe Никшићe cпoмињe Шћeпaнoвић:

Зeчeвићи (Пaвлoвићи), Скерлићи (Петровићи, Јовановићи), Реаци (Реаковићи, Ђорђевићи, Тодоровићи, Лукићи) из Липoвцa (Toпoлa).
Јован Скерлић? :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #387 послато: Јун 25, 2017, 01:20:42 поподне »
С тим што ми је ова жена помињала Андријевицу и Васојевиће као место порекла,можда је то била станица пре Рогозне једног дела тог рода а и територија Васојевића као станица се уклапа са славом Аранђеловдан,можда су ту почели да славе Аранђеловдан
Ако се помињу Зечевићи и Андријевица, а славе Аранђеловдан, онда је то без сумње веза са Васојевићким Зечевићима.
Ко зна одакле су преузели тај део предања, могуће у самом селу Зечевићи на Рогозни где су се саплеменили са васојевићким Зечевићима? У сваком случају превише случајности да се подударају презиме, слава и место порекла.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #388 послато: Јун 25, 2017, 06:54:01 поподне »
Честитке. ;)

Хвала, убачено.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pEF_16JJStSoh6wk89WEcVBil8gpvcCfxHtmX-YvGBk/edit#gid=1542712226
Ово означавање  I2a2 ме буни. О чему је ријеч?

Ван мреже resavac

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
  • I1
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #389 послато: Јун 25, 2017, 07:18:55 поподне »
Samsalovic - r-m512
Dragicevic - e-v13
Budimirovic - i- p109
Bogomirovic - r-m417
Jankovic- r-m417


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #390 послато: Јун 25, 2017, 07:37:46 поподне »
Ово означавање  I2a2 ме буни. О чему је ријеч?

То је I2a-Динарик. Има и старих ознака и генерално је тај део конфузан на 23andMe, али се може испратити.

Нпр. I2a2, I2a2a и I2a2b су ознаке за Динарик, док су I2a1, I2b1 и I2b2 по свему судећи ознаке за неке подгране I2-M223 и сл. Код I2a је уједно и највећа збрка. Код осталих су углавном јасне ознаке, а однедавно су ту и СНП-ови за одређене подгране.

Samsalovic - r-m512
Dragicevic - e-v13
Budimirovic - i- p109
Bogomirovic - r-m417
Jankovic- r-m417

Хвала Ресавац, ови су већ у табели од раније.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #391 послато: Јун 25, 2017, 07:55:42 поподне »

Dragicevic - e-v13
Budimirovic - i- p109


Пардон, Драгич(ћ)евића E-V13 нема. Зна ли се одакле је, или бар шта је по националности?

Још једна битна ствар са овог списка, СНП P109 код Будимировића. До сада смо знали само да је I1.

Баш сам јуче гледао одакле би могао бити пореклом. Уписао сам Банат зато што су наведена нека места из тог краја, али пре ће бити да је то мајчина страна, пошто се помињу и нека "лалинска" презимена.

С обзиром да је I1-P109, можда је негде из северозападне Србије, пошто се ово презиме јавља и тамо. Нека остане за сада Банат на основу доступних података.

Ван мреже resavac

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
  • I1
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #392 послато: Јун 25, 2017, 09:14:30 поподне »
Пардон, Драгич(ћ)евића E-V13 нема. Зна ли се одакле је, или бар шта је по националности?

Још једна битна ствар са овог списка, СНП P109 код Будимировића. До сада смо знали само да је I1.

Баш сам јуче гледао одакле би могао бити пореклом. Уписао сам Банат зато што су наведена нека места из тог краја, али пре ће бити да је то мајчина страна, пошто се помињу и нека "лалинска" презимена.

С обзиром да је I1-P109, можда је негде из северозападне Србије, пошто се ово презиме јавља и тамо. Нека остане за сада Банат на основу доступних података.
Novi 23ANDME  pokazuje haplotipova. Budimirovic je i-p109 ali ja sam obican i-m253. Dragicevic je valjda iz dalmacije

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #393 послато: Јун 25, 2017, 09:27:13 поподне »
Novi 23ANDME  pokazuje haplotipova. Budimirovic je i-p109 ali ja sam obican i-m253. Dragicevic je valjda iz dalmacije

Лепа вест. Зна ли се на колико су маркера хаплотипови и да ли их види само тестирани, или и људи са којима има поклапања?

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #394 послато: Јун 26, 2017, 04:54:11 пре подне »
То је I2a-Динарик. Има и старих ознака и генерално је тај део конфузан на 23andMe, али се може испратити.

Нпр. I2a2, I2a2a и I2a2b су ознаке за Динарик, док су I2a1, I2b1 и I2b2 по свему судећи ознаке за неке подгране I2-M223 и сл. Код I2a је уједно и највећа збрка. Код осталих су углавном јасне ознаке, а однедавно су ту и СНП-ови за одређене подгране.

Хвала Ресавац, ови су већ у табели од раније.
celu  noc citam forum i ubise me te oznake :D sad mi je malo jasnije ali opet to oko I2 je uzas...
Vise nikako pohvatati ko je jug a ko sever itd...Vidim sad Z.Misić nije dinarik jug ili ?

На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #395 послато: Јун 26, 2017, 10:51:08 пре подне »
За нашег Александра I, да ли се зна шта славе Мићићи I2a из С. Поља код Бијељине и Стојановићи E1b Из Дворова (Бијељина)?

 Мићићи из Сухог (Суво) Поља код Бијељине славе Јовањдан. Накнадно јављам за Стојановиће из Дворова.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #396 послато: Јун 26, 2017, 03:10:15 поподне »
Лепа вест. Зна ли се на колико су маркера хаплотипови и да ли их види само тестирани, или и људи са којима има поклапања?
Čovek me blokira na pravdi boga :D

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #397 послато: Јун 26, 2017, 03:15:20 поподне »
Čovek me blokira na pravdi boga :D

Ко те блокира? ;) Покушавам да сазнам ово за хаплотипове, то би била јако корисна ствар, с обзиром да бројка наших људи тестираних преко 23andMe прелази 350.

Разлика између DS и DN се тамо не може видети. Тешко је некада и овако утврдити то, са све маркерима. ;)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #398 послато: Јун 26, 2017, 03:18:58 поподне »
Ко те блокира? ;) Покушавам да сазнам ово за хаплотипове, то би била јако корисна ствар, с обзиром да бројка наших људи тестираних преко 23andMe прелази 350.

Разлика између DS и DN се тамо не може видети. Тешко је некада и овако утврдити то, са све маркерима. ;)
pa ti :D pokusao sam da te kontaktiram medjutim kaze korisnik ne prima vase poruke:)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Y-ДНК резултати са 23andMe и остали (без хаплотипова)
« Одговор #399 послато: Јун 26, 2017, 03:23:11 поподне »
Uglavnom za onog Vaskovica sam bio siguran da ce biti covek I2a (jug ili sever) ... čovek mi je nekako stvarno delova kao neki školski primer te haplogrupe .