Аутор Тема: Y-DNK Nemanjića  (Прочитано 83920 пута)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #200 послато: Јануар 19, 2021, 06:47:29 поподне »
 Позната је Немањића само се шути из неког разлога...

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5170
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #201 послато: Јануар 19, 2021, 07:01:08 поподне »
Позната је Немањића само се шути из неког разлога...

Је ли R1b-BY611?

То су бар биле задње незваничне информације. Екипа из Блица је узимала узорке, а екипа из Курира вршила анализу. Мада сам чуо да ће објављивање резултата ипак обавити Ало.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5170
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #202 послато: Јануар 19, 2021, 07:07:28 поподне »
Šta bi na kraju sa haplogrupom navodnih potomaka knezova Nikolića, potomaka kneza Miroslava Zavidinog?

Задњи Николићи се помињу 1450-тих и након тога о њима више нема никаквог писаног трага. Неколико породица у Херцеговини ( и неке католичке) имају предања да потичу до Николића, али вјероватно се ради о скорије конструисаним предањима, на основу података из историјске литературе и повезивању са презименима која се појављују у родословима Николића.

Мислим да би се евенетуална хаплогрупа Николића могла сазнати једино археогенетичким тестирањем костију са некрополе u Врањевом селу код Неума, ако је шта од костију остало.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #203 послато: Јануар 19, 2021, 07:12:30 поподне »
Је ли R1b-BY611?

То су бар биле задње незваничне информације. Екипа из Блица је узимала узорке, а екипа из Курира вршила анализу. Мада сам чуо да ће објављивање резултата ипак обавити Ало.

 Ко оно бјеше R1b-BY611  :) :) :)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5170
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #204 послато: Јануар 19, 2021, 07:16:09 поподне »
Мислим да би Врањево и захумска жупа Жаба могли бити најстарије мјесто поријекла рода од ког су проистекли Немањићи. У већини старијих родослова они се помињу као захумска властела или се наводи да су из Захумља.

Гробље Николића у Врањеву има све одлике старих родовских некропола Херцеговини. Није згорег поменути да је уз ту некрополу постојало и касно римско насеље, које је чак могло дочекати досељавање Словена тј. можда је у Врањеву и околини могло бити неког словенско-ромејског стапања, па хаплогрупа Николића-Немањића не мора бити нужно словенска.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5170
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #205 послато: Јануар 19, 2021, 07:16:38 поподне »
Ко оно бјеше R1b-BY611  :) :) :)

Зрно.  :D

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #206 послато: Јануар 19, 2021, 08:02:23 поподне »
Свакако је потребно да се уради више од једног узорка...
Не знам да ли имамо гаранцију да ћемо заиста наићи на Немањиће, за оно што се тврди да јесу. Много је времена прошло, ко зна шта се све дешавало.

Ван мреже Vlax

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 333
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #207 послато: Јануар 19, 2021, 08:26:34 поподне »

Гробље Николића у Врањеву има све одлике старих родовских некропола Херцеговини. Није згорег поменути да је уз ту некрополу постојало и касно римско насеље, које је чак могло дочекати досељавање Словена тј. можда је у Врањеву и околини могло бити неког словенско-ромејског стапања, па хаплогрупа Николића-Немањића не мора бити нужно словенска.

Можда се открије да носе хаплогрупу "прађеда" Ликинија  ;D ;D ;D

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #208 послато: Јануар 19, 2021, 08:55:19 поподне »
Свакако је потребно да се уради више од једног узорка...
Не знам да ли имамо гаранцију да ћемо заиста наићи на Немањиће, за оно што се тврди да јесу. Много је времена прошло, ко зна шта се све дешавало.

 Извини немам намјеу да те увриједим али наивност изражена. Читај између редова. Опет кажем да се зна. А ти размисли у чему је проблем  :D

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #209 послато: Јануар 19, 2021, 09:58:38 поподне »
Извини немам намјеу да те увриједим али наивност изражена. Читај између редова. Опет кажем да се зна. А ти размисли у чему је проблем  :D

Ако се "зна" засновано на једном узорку, то није довољно.

Уосталом, властела тако често не буде исто што и народ. Мени је занимљиво да сазнамо шта јесу, макар били хаплогрупа Т.
Нисам склон таблоидном доказивању да ће немаљићка хаплогрупа од нас направити већи или мањи народ него што јесмо.

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #210 послато: Јануар 19, 2021, 11:09:50 поподне »
Извини немам намјеу да те увриједим али наивност изражена. Читај између редова. Опет кажем да се зна. А ти размисли у чему је проблем  :D

cekaj, nije mi jasno... ti, koji si odavno ucesnik porekla i aktivan u prikupljanju testova, saopstavas drugima na poreklu da 'se zna'... a, sta, veterani porekla, koji organizuju sva moguca testiranja, ne znaju? pa kako si ti saznao? ili i on znaju ali nece da kazu?

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #211 послато: Јануар 19, 2021, 11:53:36 поподне »
cekaj, nije mi jasno... ti, koji si odavno ucesnik porekla i aktivan u prikupljanju testova, saopstavas drugima na poreklu da 'se zna'... a, sta, veterani porekla, koji organizuju sva moguca testiranja, ne znaju? pa kako si ti saznao? ili i on znaju ali nece da kazu?
У вријеме извлачења ДНК и копирања односно увећања узетог узорка. Као није могло да се одреди ни хаплогрупа. Стварно у све што чујем ја повјерујем, јест али мало сутра.
Јел узет узорак јест. Јел рађена анализа јест. Резултат није ваљао узорак, али се ипак чува још један дио у фрижидеру...
 Све је политика. Штаћемо ако је та лоза нађена код другог народа а нема је код нас или је претежно код других...

 Е сада навалите са завјерама, равноземљашима, троловањима...

И једна мала напомена нисам члан друштва већ 350 дана. (ради истине)

 Ми волимо да нам други открију некаву истину.

  Касно је у ноћи и вријеме сањати коње вране.... 
 Лаку ноћ свима

На мрежи Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #212 послато: Јануар 20, 2021, 05:50:37 поподне »
Романијски, дај реци и нама, нијесмо губави😄

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #213 послато: Јануар 20, 2021, 05:51:52 поподне »
У вријеме извлачења ДНК и копирања односно увећања узетог узорка. Као није могло да се одреди ни хаплогрупа. Стварно у све што чујем ја повјерујем, јест али мало сутра.
Јел узет узорак јест. Јел рађена анализа јест. Резултат није ваљао узорак, али се ипак чува још један дио у фрижидеру...
 Све је политика. Штаћемо ако је та лоза нађена код другог народа а нема је код нас или је претежно код других...

 Е сада навалите са завјерама, равноземљашима, троловањима...

И једна мала напомена нисам члан друштва већ 350 дана. (ради истине)

 Ми волимо да нам други открију некаву истину.

  Касно је у ноћи и вријеме сањати коње вране.... 
 Лаку ноћ свима

Значи, ти претпостављаш да се зна, али немаш ниједан доказ нити сазнање о томе, него ти је ето логично да се зна али да се крије?

Сем тога, зар ово што си горе описао није случај узимања ДНК из моштију кнеза Лазара???
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #214 послато: Јануар 20, 2021, 06:57:52 поподне »
Можда се открије да носе хаплогрупу "прађеда" Ликинија  ;D ;D ;D

Ово је вероватно било на мој рачун 😀😀😀

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #215 послато: Јануар 20, 2021, 07:21:33 поподне »
У вријеме извлачења ДНК и копирања односно увећања узетог узорка. Као није могло да се одреди ни хаплогрупа. Стварно у све што чујем ја повјерујем, јест али мало сутра.
Јел узет узорак јест. Јел рађена анализа јест. Резултат није ваљао узорак, али се ипак чува још један дио у фрижидеру...
 Све је политика. Штаћемо ако је та лоза нађена код другог народа а нема је код нас или је претежно код других...

 Е сада навалите са завјерама, равноземљашима, троловањима...

И једна мала напомена нисам члан друштва већ 350 дана. (ради истине)

 Ми волимо да нам други открију некаву истину.

  Касно је у ноћи и вријеме сањати коње вране.... 
 Лаку ноћ свима

Немањићима нису узимани археогенетички узорци, већ кнезу Лазару и деспоту Стефану. То се десило пре неких 15 или више година, када технологија екстракције ДНК свакако није била на данашњем нивоу, али и поред тога, циљ није био да се сазна хаплогрупа већ се циљано ишло само на утврђивање очинства. Да ли је узорак сачуван и залеђен или је приликом анализе потпуно уништен, то ми није познато. У сваком случају, од Лазаревића можда имамо сачуван узорак, док ниједном Немањићу никад није ни узиман.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #216 послато: Јануар 20, 2021, 07:41:03 поподне »
Немањићима нису узимани археогенетички узорци, већ кнезу Лазару и деспоту Стефану. То се десило пре неких 15 или више година, када технологија екстракције ДНК свакако није била на данашњем нивоу, али и поред тога, циљ није био да се сазна хаплогрупа већ се циљано ишло само на утврђивање очинства. Да ли је узорак сачуван и залеђен или је приликом анализе потпуно уништен, то ми није познато. У сваком случају, од Лазаревића можда имамо сачуван узорак, док ниједном Немањићу никад није ни узиман.

Да узиман је узорак кнеза Лазара да бих упоредили узорак који је пронађен у манастиру Копорин. Гледао сам емисију о томе и тај који је узимао узорак је рекао да је један део оставио и да се налази код њега у фрижидеру. Тај његов интервју и њега би могли да нађемо. У питању је узорак узет са бутне кости кнеза Лазара.
Већ сам писао и писало се на ту тему на форуму да би било веома корисно да се испитају мошти наших светитеља јел имамо доста старих моштију које се налазе у нашој земљи, не само Немањића већ уопште. Црква није била за то али ћемо видети када буде био изабран нови патријарх сад у фебруару могло би се покушати са њим па како буде.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8523
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #218 послато: Јануар 20, 2021, 08:27:24 поподне »
Да узиман је узорак кнеза Лазара да бих упоредили узорак који је пронађен у манастиру Копорин. Гледао сам емисију о томе и тај који је узимао узорак је рекао да је један део оставио и да се налази код њега у фрижидеру. Тај његов интервју и њега би могли да нађемо. У питању је узорак узет са бутне кости кнеза Лазара.
Већ сам писао и писало се на ту тему на форуму да би било веома корисно да се испитају мошти наших светитеља јел имамо доста старих моштију које се налазе у нашој земљи, не само Немањића већ уопште. Црква није била за то али ћемо видети када буде био изабран нови патријарх сад у фебруару могло би се покушати са њим па како буде.

Копорински остаци нису тестирани, већ они из Манасије. Већ смо о томе нашироко писали на посебној теми:

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=3465.0
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #219 послато: Јануар 20, 2021, 08:30:29 поподне »
Копорински остаци нису тестирани, већ они из Манасије. Већ смо о томе нашироко писали на посебној теми:

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=3465.0

Да извини, мислио сам на једно а написао друго. Али као што пише у овом тексту доктор Оливер је рекао да је сачувао оба узорка и да су код њега су фрижидеру.