Аутор Тема: Уређивање форума-примједбе  (Прочитано 26341 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #40 послато: Децембар 13, 2017, 01:39:41 поподне »
Драго ми је Тимаре што си поново са нама. :)

Поштовање за одржану реч. :)



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #41 послато: Децембар 13, 2017, 02:05:05 поподне »
Драго ми је Тимаре што си поново са нама. :)

Поштовање за одржану реч. :)
Хвала Амикус. :D

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #42 послато: Децембар 14, 2017, 10:42:25 поподне »
Bilo bi lijepo kad bi se pravilnik malo strože i primjenjivao.  Od oka mi se čini da je četvrtina poruka u zadnjih par dana prepucavanje forumaša s (nepostojećim na forumu) crnogorskim nacionalistima.

A o ovakom nepotrebno međustobnom čašćenju da ne pričam.


Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #43 послато: Децембар 14, 2017, 10:51:42 поподне »
Bilo bi lijepo kad bi se pravilnik malo strože i primjenjivao.  Od oka mi se čini da je četvrtina poruka u zadnjih par dana prepucavanje forumaša s (nepostojećim na forumu) crnogorskim nacionalistima.

A o ovakom nepotrebno međustobnom čašćenju da ne pričam.



Не треба бити толико оштар по питању санкција, да се кажњава свака тврђа ријеч.
« Последња измена: Децембар 14, 2017, 10:53:19 поподне Radul »
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #44 послато: Децембар 14, 2017, 10:56:01 поподне »
Објективно гледано, "чашћење" није било међусобно, већ једнострано.

Форумаш Свевлад је поставио мапе "Зелене трансверзале", која је општепозната чињеница. Не видим зашто би га неко због тога слао на "систематски преглед"?

За слабије упућене:

http://www.geopolitika.rs/index.php/sr/analiza/124-zelena-transverzala-cenzurisana-realnost

https://www.google.rs/search?dcr=0&source=hp&ei=R_EyWoy3Ic6SkwWgpLUg&q=zelena+transverzala&oq=zelena+tr&gs_l=psy-ab.1.1.0l10.1989.7016.0.9483.9.8.0.1.1.0.187.1203.0j8.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.9.1241...0i131k1.0._1WoJIpEpDE

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #45 послато: Децембар 14, 2017, 11:00:54 поподне »
Не треба бити толико оштар по питању санкција, да се кажњава свака тврђа ријеч.

Treba brisati takve stvari.  Ne govorim o sankcijama u smislu zabrane pristupa forumu.  Jednostavno, brisati stvari koje nemaju veze s raspravom koja bi trebala biti ovdje na forumu.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #46 послато: Децембар 14, 2017, 11:41:03 поподне »
Наравно, све појаве које су непримерене форуму биће уклањане, а томе могу допринети и пријаве других корисника који их запазе.

Да не буде забуне, основана пријава није никакво тужакање, већ на неки начин и обавеза сваког савесног форумаша, да утиче на квалитет дискусије на форуму.

Не устручавајте се, али немојте бити ни непромишљени када пријављујете, оцените шта је за пријаву, и тако ћемо сарађујући најбоље уређивати форум.



Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #47 послато: Децембар 15, 2017, 12:06:10 пре подне »
Објективно гледано, "чашћење" није било међусобно, већ једнострано.

Форумаш Свевлад је поставио мапе "Зелене трансверзале", која је општепозната чињеница. Не видим зашто би га неко због тога слао на "систематски преглед"?

Što je "poznato" i što "svi znaju" je posebna priča, da sad ne ulazimu u pitanje na koji način se raspravlja na mreži. 

No, meni se čini da se postavljanje slika neo-Handžar divizije kosi s bar jednim od ova dva člana pravilnika.

Цитат
Члан 4.

Није дозвољено постављање тема и порука дневнополитичког садржаја.

Члан 5.

Није дозвољено провоцирање, вређање и омаловажавање других учесника форума.

A meni osobno se 4. član čini posebno važnim za održavanje neke više razine rasprave i općenito kvaliteta foruma.  Jer mislim da upravo to dijeli ovaj forum od raznih drugih.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #48 послато: Децембар 15, 2017, 09:37:13 пре подне »
Što je "poznato" i što "svi znaju" je posebna priča, da sad ne ulazimu u pitanje na koji način se raspravlja na mreži. 

No, meni se čini da se postavljanje slika neo-Handžar divizije kosi s bar jednim od ova dva člana pravilnika.

A meni osobno se 4. član čini posebno važnim za održavanje neke više razine rasprave i općenito kvaliteta foruma.  Jer mislim da upravo to dijeli ovaj forum od raznih drugih.
У потпуности подржавам став цјењеног господина Пава.
Морамо се мало више уозбиљити, ако желимо да будемо већи и јачи.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #49 послато: Децембар 26, 2017, 11:49:12 поподне »
Заиста, не би било згорег имати мало више такта према женам.



Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #50 послато: Децембар 27, 2017, 12:07:14 пре подне »
Заиста имам утисак да форум постаје превише ограничен.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #51 послато: Децембар 27, 2017, 12:59:23 пре подне »
Заиста имам утисак да форум постаје превише ограничен.

Управо је реч о супротном, форум постаје све мање ограничен, а уредници су у обавези да одрже ред.

А то не може без да се подсети учеснике расправа на правилник и без неких минималних корекција или брисања проблематичних порука.



Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #52 послато: Децембар 27, 2017, 01:16:07 пре подне »
Заиста, не би било згорег имати мало више такта према женам.

Заиста имам утисак да форум постаје превише ограничен.

Надам се да се неће ово схватити погрешно, али мислим да би укључивље жена у писање чланака и модерирање форума сигурно подигло разину, не само форума, него целог Друптва. Верујем да способних жена који би то и радиле има више него довољно, само треба наћи прави начин како их укључити у све то.

То не знаћи да уредници форума не раде добар посао, чак супротно, дивим им се да су одржали форум на нивоју који је још увек солидан. И да није њих, доста би се људи који стварно дају велик допринос, већ трајно макнули са форума.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #53 послато: Децембар 27, 2017, 01:17:18 пре подне »
Надам се да се неће ово схватити погрешно, али мислим да би укључивље жена у писање чланака и модерирање форума сигурно подигло разину, не само форума, него целог Друптва. Верујем да способних жена који би то и радиле има више него довољно, само треба наћи прави начин како их укључити у све то.

То не знаћи да уредници форума не раде добар посао, чак супротно, дивим им се да су одржали форум на нивоју који је још увек солидан. И да није њих, доста би се људи који стварно дају велик допринос, већ трајно макнули са форума.

Није искључено Узи да се о твом предлогу ускоро продискутује на састанку.

Подржавам идеју.



Ван мреже Милица Доганџић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #54 послато: Децембар 27, 2017, 03:24:02 поподне »
Заиста, не би било згорег имати мало више такта према женам.

Хвала на разумевању.  ;)

симо

  • Гост
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #55 послато: Април 10, 2018, 06:54:05 пре подне »
Свако јутро прије посла погледам шта има ново на форуму. У задње вријеме сасвим сигурно знам да ћу наићи на резултате ноћне преписке Свевлада и ДушанаВучка уз гомилу музике, филмова, карата. То се некада звало chat. Данас тај ваш chat има много ширу публику.

Затим видим да је било опет качења читавих повеља средњовјековних манастира, да су отворене десетине тема, којима је једини циљ био да се постави један или два јутјуб снимка.

Свевладе, ДушанеВучко, сви ми мање више убијамо вријеме на интернету. Замислите на шта би личио форум кад би свако од чланова качио на форум све оно што је тог дана "занимљиво" видио на интернету.

Није проблем да се окачи неки интерсантан детаљ, али људи имајте мјере. Немојте чекати да вас администрација (која узгред спава) опомиње , контролишите се.

Оно због чега помињем само вас двојицу ( ништа лично), није због тога што само вас двојица тако радите, већ зато што сте најуочљивији и што се чак и статистиком за један дан може показати да је тачно ово што пишем.

Укратко форум се све више претвара у необавезно четовање, блоговање. Штедите ријечи и текст, није све што вам падне на памет за објављивање. Ово говорим сваки дан и самом себи, јер и сам имам такве тенденције.


На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #56 послато: Април 10, 2018, 09:54:03 пре подне »
Свако јутро прије посла погледам шта има ново на форуму. У задње вријеме сасвим сигурно знам да ћу наићи на резултате ноћне преписке Свевлада и ДушанаВучка уз гомилу музике, филмова, карата. То се некада звало chat. Данас тај ваш chat има много ширу публику.

Затим видим да је било опет качења читавих повеља средњовјековних манастира, да су отворене десетине тема, којима је једини циљ био да се постави један или два јутјуб снимка.

Свевладе, ДушанеВучко, сви ми мање више убијамо вријеме на интернету. Замислите на шта би личио форум кад би свако од чланова качио на форум све оно што је тог дана "занимљиво" видио на интернету.

Није проблем да се окачи неки интерсантан детаљ, али људи имајте мјере. Немојте чекати да вас администрација (која узгред спава) опомиње , контролишите се.

Оно због чега помињем само вас двојицу ( ништа лично), није због тога што само вас двојица тако радите, већ зато што сте најуочљивији и што се чак и статистиком за један дан може показати да је тачно ово што пишем.

Укратко форум се све више претвара у необавезно четовање, блоговање. Штедите ријечи и текст, није све што вам падне на памет за објављивање. Ово говорим сваки дан и самом себи, јер и сам имам такве тенденције.

Наведену тему (Милутинова повеља) сам закључао. Не бих је брисао, има корисних информација, али с друге стране није направљена у складу са правилима овог форума, па нека буде за сад закључана. Апеловао бих на све да не копирају велике блокове текста заредом у више објава и да тако праве нове теме или да затрпавају већ постојеће, јер се то подводи под "спамовање" и није у складу са Правилником.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #57 послато: Април 10, 2018, 10:24:18 пре подне »
 Нисам приметила да администрација спава. Често су обрисане неке поруке, или закључавање тема је присутно када дискусија иде у погрешном смеру.


Поштовани , могли сте  свој  став изнети на уоштени начин, а поменутим члановима ( који су притом пријатни и неконфликтни) послати и приватну поруку, ако сте мислили да им саопштите то што сте изнели. Требало би да водимо рачуна и осећањима других

симо

  • Гост
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #58 послато: Април 10, 2018, 10:45:48 пре подне »
Нисам приметила да администрација спава. Често су обрисане неке поруке, или закључавање тема је присутно када дискусија иде у погрешном смеру.
То је мој утисак, можда није исправан.

Поштовани , могли сте  свој  став изнети на уоштени начин,
Много је поштеније кад се ствар конкретизује, него кад се прелива из шупљег у празно.

а поменутим члановима ( који су притом пријатни и неконфликтни) послати и приватну поруку, ако сте мислили да им саопштите то што сте изнели. Требало би да водимо рачуна и осећањима других
Није ово било упућено само тој двојици чланова, зато је порука јавна. И оно што сам написао , написао сам као члан форума, нисам у администрацији, па и не мора да се  схвата тако драматично. Осим тога то није први пут да сам да сам исту примједбу упутио истим члановима, а ни тада ни сада у њој нема ништа лично да би се неко вријеђао.
Слажем се да се ради о пријатним и неконфликтним појединцима, али није о томе била ријеч.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Уређивање форума-примједбе
« Одговор #59 послато: Април 10, 2018, 01:48:34 поподне »
Свако јутро прије посла погледам шта има ново на форуму. У задње вријеме сасвим сигурно знам да ћу наићи на резултате ноћне преписке Свевлада и ДушанаВучка уз гомилу музике, филмова, карата. То се некада звало chat. Данас тај ваш chat има много ширу публику.

Затим видим да је било опет качења читавих повеља средњовјековних манастира, да су отворене десетине тема, којима је једини циљ био да се постави један или два јутјуб снимка.

Свевладе, ДушанеВучко, сви ми мање више убијамо вријеме на интернету. Замислите на шта би личио форум кад би свако од чланова качио на форум све оно што је тог дана "занимљиво" видио на интернету.

Није проблем да се окачи неки интерсантан детаљ, али људи имајте мјере. Немојте чекати да вас администрација (која узгред спава) опомиње , контролишите се.

Оно због чега помињем само вас двојицу ( ништа лично), није због тога што само вас двојица тако радите, већ зато што сте најуочљивији и што се чак и статистиком за један дан може показати да је тачно ово што пишем.

Укратко форум се све више претвара у необавезно четовање, блоговање. Штедите ријечи и текст, није све што вам падне на памет за објављивање. Ово говорим сваки дан и самом себи, јер и сам имам такве тенденције.
Примљено к знању...нисам имао обичај раније да шаљем велика копирања, али ме је повукао значај и количина имена топонима као и личних имена , па сам један део поставио на теми Шекулар, а онда сам помислио да има још тога што би занимало и остале (напр. помињање Ровца) и друго, па сам онда све поставио . А знам по себи да само постављање адресе линка не привуче сваког да отвори тај линк, него ће пре да причита оно што види...А знам и да је то "спам", па како год да се одлучи (можда због значај самих података и периода када је писана повеља, би требало да остане текст, али да се не пише више на теми, него ако неко хоће да извуче нешто што је њему значајно, да остане...свесна грешка за опште добро :) ) Али нећу да копирам више велике текстове...
« Последња измена: Април 10, 2018, 01:51:39 поподне ДушанВучко »