Аутор Тема: DNA.LAND резултати  (Прочитано 19254 пута)

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
DNA.LAND резултати
« послато: Октобар 22, 2015, 04:43:07 поподне »
Nedavno se otvorio novi sajt, DNA.LAND, sličan Gedmatchu samo što ga vode akademici (Columvia University) i svrha skupljanja podataka je, naravno, istraživanje. Koliko čitam po internetu, još uvek kreću sa pravljenjem baze podataka, pa nema nekih posebnih rezultata, ali moglo bi da bude interesantno ubuduće!

Ван мреже resavac

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
  • I1
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #1 послато: Октобар 28, 2015, 07:17:14 поподне »
evo moje:




inace sam I1 ydnk i H11A mt

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #2 послато: Новембар 21, 2016, 11:54:03 пре подне »
Ову тему би можда требало пребацити на одељак "Аутосомална ДНК".
Ево мог резултата:


Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #3 послато: Новембар 21, 2016, 12:02:08 поподне »

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #4 послато: Фебруар 23, 2017, 03:13:22 поподне »
Нема на чему  :),
Ако више волиш категорију "Балкан" од Мале Азије препоручујем ти да сирове податке пребациш на https://dna.land/ ту имаш категорију "Балкан" у коју се вероватно између осталог уклапа и "Мала Азија" Фемили Фајндера.
Погледај и тему: http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1066.0 да видиш како изгледају резултати. Постотак Балкана си готово погодио, ја сам добио 65%.
Нисам стручан по питању Историје, па не знам како су изгледала путешествија Фригијаца, али у опису одреднице "Мала Азија" пише само су Фригијци између осталих (Хурита, Хата,...) оставили траг на простору Мале Азије, те се на тај начин повезују са овом категоријом.
Мени лично се именовање Фемили Фајндера више свиђа, јер ми категорија "Балкан" није претерано информативна. Управо ме занима од чега је тај "Балкан" састављен.


Одлично, нисам знао https://dna.land/ ! Убацио сам моје податке тамо и добио следеће:



Нема Мале Азије :)

По мени је ово доста логичније, јер сви ми одавде смо првенствено Балканци. Већина наших предака у назад хиљадама година је живела на овим просторима. Нисам нигде прочитао објашњење, али мислим да је "Балкан" састављен од Ђердапа, Винче, Старчева, затим античких народа чија имена су нам позната преко Грка и Римљана.

Према оном тумачењу ФТДНА испада да смо сви ми са Балкана "тикве без корена", као да је Балкан био последњи ненасељен простор у који су јурнули народи са свих страна света. Мислим да је Балкан био жариште цивилизација пре него неки делови Европе и света које ФТДНА има, па треба да постоји као категорија.

Занимљиво да се код мене на свим овим сајтовима у које можемо убацити своје податке стално пролачи Финска. Претпостављам да се ради о неким генима са тог простора који су преко Словена дошли на нашу територију?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #5 послато: Фебруар 23, 2017, 03:18:22 поподне »


Занимљиво да се код мене на свим овим сајтовима у које можемо убацити своје податке стално пролачи Финска. Претпостављам да се ради о неким генима са тог простора који су преко Словена дошли на нашу територију?
Можда неки N предак , од баба или деда породице? :)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #6 послато: Фебруар 23, 2017, 04:26:59 поподне »

Одлично, нисам знао https://dna.land/ ! Убацио сам моје податке тамо и добио следеће:



Нема Мале Азије :)

По мени је ово доста логичније, јер сви ми одавде смо првенствено Балканци. Већина наших предака у назад хиљадама година је живела на овим просторима. Нисам нигде прочитао објашњење, али мислим да је "Балкан" састављен од Ђердапа, Винче, Старчева, затим античких народа чија имена су нам позната преко Грка и Римљана.

Према оном тумачењу ФТДНА испада да смо сви ми са Балкана "тикве без корена", као да је Балкан био последњи ненасељен простор у који су јурнули народи са свих страна света. Мислим да је Балкан био жариште цивилизација пре него неки делови Европе и света које ФТДНА има, па треба да постоји као категорија.

Занимљиво да се код мене на свим овим сајтовима у које можемо убацити своје податке стално пролачи Финска. Претпостављам да се ради о неким генима са тог простора који су преко Словена дошли на нашу територију?

Ето Ђукићу, нема Мале Азије  :),
Занимљиво и Фемили Фајндер и дна.ланд ти приказују Финску и то у сличном постотку. Можда је везано за неког претка N-хаплогрупе што рече Атлантише. И по осталим састојцима су прилично сагласни резултати, када се узме у обзир да користе различите категорије.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #7 послато: Фебруар 23, 2017, 06:28:31 поподне »
Пребацио сам и Ђукићеве резултате у тему о Дна.ланд рачуначу.

Ево и мојих резултата. Давно сам их унио али нисам обраћао пажњу. Сад видим да сви који смо објавили резултате са овог сајта и немамо тако бликсе погаче, с обзиром да смо са истог подручја.


Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #8 послато: Фебруар 23, 2017, 09:44:26 поподне »
Пребацио сам и Ђукићеве резултате у тему о Дна.ланд рачуначу.

Ево и мојих резултата. Давно сам их унио али нисам обраћао пажњу. Сад видим да сви који смо објавили резултате са овог сајта и немамо тако бликсе погаче, с обзиром да смо са истог подручја.



Па нисмо ни толико далеко, кад се све сабере и одузме, ти си се мало више расплинуо широм Европе :), али то је у принципу то. Негде прочитах чак да постоји могућност да се промени резултат ако се обрише налог и поново уради све испочетка, вероватно због повећања базе података.

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #9 послато: Фебруар 24, 2017, 02:14:21 поподне »


Овај рачунач је, колико знам, више намењен за одређивање удела садашњих популација. Другим речима за људе мешаног порекла у неколико претходних генерација. Није осмишљен за утврђивање давних миграција. Избор референтних група указује на то.

Још има доста простора за његово побољшање, јер се показало да често даје чудне резултате.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #10 послато: Фебруар 27, 2017, 08:58:24 поподне »
Када сам видео своје резултате мислио сам да је све доста упроштено на ДНА Ленд-у, али сада када су ту и ваши проценти, видим да има доста поткатегорија. На ФТДНА код мене има мало западне и јужне Европе у односу на наш просек, па ми је вероватно зато цела слика упроштенија и на ДНА Ленду.

Што се тиче Финске код мене, могуће да је неки N предак или можда U5 mtDNA? Нисам радио тест на mtDNA, али на ФТДНА неколико људи који су ми излистани као сродни имају U5 mtDNA. Не знам колико је U5 mtDNA честа код нас, ако је доста честа онда не верујем да се о томе ради јер би доста људи имало Финску у резултатима.

mladjo

  • Гост
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #11 послато: Март 05, 2017, 04:12:41 поподне »
Ево и мој прилог...без Балкана?  ;D


Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #12 послато: Април 11, 2017, 10:10:03 пре подне »
Ево мојих резултата.

Слике:





Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #13 послато: Април 11, 2017, 10:19:25 пре подне »
Ево мојих резултата.

Сергио,
врло занимљиво, као и myOrigins уосталом. Честитам на резултатима. Јеси ли проверавао генетски склоп преко гедмеч рачунача?

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #14 послато: Април 11, 2017, 10:26:36 пре подне »
Сергио,
врло занимљиво, као и myOrigins уосталом. Честитам на резултатима. Јеси ли проверавао генетски склоп преко гедмеч рачунача?

Хвала.

Тек сам синоћ убацио своје резултате у ГЕДмеч. Одрадио сам на брзину само Eurogenes K15. Данас ћу мало  да чачкам по опцијама, мада морам прво да унесем дрва (стигло ми 12 кубика).  ;D

Ван мреже Balder

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 173
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #15 послато: Мај 21, 2017, 02:28:55 пре подне »
DNA.Land резултат муслиманa из Пријепоља:

North Slavic: 33%
Balkan: 23%
Mediterranean Islander: 18%
Northwest European: 15%
Sardinian: 5.2%
Ashkenazi: 3.2%
Central Asian: 1.5%
« Последња измена: Мај 21, 2017, 02:31:56 пре подне Balder »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #16 послато: Мај 21, 2017, 09:24:32 пре подне »
evo moje:




inace sam I1 ydnk i H11A mt
gde bih mogao da uradim ovakav test I koliko bi me izaslo? Pretpostsvljam da kod nas nema laboratorije koja se time bavi pa bih morao nekako preko interneta ili?

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #17 послато: Мај 21, 2017, 09:31:35 пре подне »
gde bih mogao da uradim ovakav test I koliko bi me izaslo? Pretpostsvljam da kod nas nema laboratorije koja se time bavi pa bih morao nekako preko interneta ili?

Мораш прво урадити аутосомално тестирање код неке стране лабораторије (нпр. преко FamilyTreeDNA.com, Ancestry.com, 23andme.com, итд.), а затим пребацити сирове податке на DNA.LAND. На тај начин ћеш добити конкретно ову статистику.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #18 послато: Мај 21, 2017, 09:51:06 пре подне »
Мораш прво урадити аутосомално тестирање код неке стране лабораторије (нпр. преко FamilyTreeDNA.com, Ancestry.com, 23andme.com, итд.), а затим пребацити сирове податке на DNA.LAND. На тај начин ћеш добити конкретно ову статистику.
hvala . To se radi preko neta? Posaljem uzorak I dobijem rezultate kroz neko vreme? Koliko sam video oko 100 dolara je cena.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: DNA.LAND резултати
« Одговор #19 послато: Мај 21, 2017, 10:16:27 пре подне »
hvala . To se radi preko neta? Posaljem uzorak I dobijem rezultate kroz neko vreme? Koliko sam video oko 100 dolara je cena.

Да. Боље прати ове сајтове и чекај да буду нека периодична (празнична) снижења. Некако ми се чини да већина наших људи ради аутосомално тестирање преко Family Tree DNA (Family Finder). Тренутна цена, без попуста, је 89$.