Аутор Тема: Породица Мијачевић,било каква информација. Правим породично стабло.  (Прочитано 1502 пута)

Ван мреже Ivan Mijacevic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Поздрав свима. Молим вас за помоћ јер не могу да попуним породично стабло,недостају ми подаци у периоду од 1757-1810 године . Такође истражујем да ли су се доселили из Лике, Баније,Кордуна или из Шијачког краја око Пожеге.Ово што сам успео да нађем је углавном из црквених књига и од литературе коју сам прикупио . Свака информација је добро дошла. :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Поздрав свима. Молим вас за помоћ јер не могу да попуним породично стабло,недостају ми подаци у периоду од 1757-1810 године . Такође истражујем да ли су се доселили из Лике, Баније,Кордуна или из Шијачког краја око Пожеге.Ово што сам успео да нађем је углавном из црквених књига и од литературе коју сам прикупио . Свака информација је добро дошла. :)

Добродошли на форум Порекло! :)

Кажите нам, одакле су ваши Мијачевићи, и коју крсну славу славе?



Ван мреже Ivan Mijacevic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Из Старих Бановаца,крсна слава Свети Никола. Што ја знам да је Лука Мијачевић једини који се спомиње у црквеним књигама по попису из 1757 г.(имао 78 година) то је најстарији предак из моје лозе за кога знам. Због спаљене документације не могу да повежем период од 1757 до 1810

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Из Старих Бановаца,крсна слава Свети Никола. Што ја знам да је Лука Мијачевић једини који се спомиње у црквеним књигама по попису из 1757 г.(имао 78 година) то је најстарији предак из моје лозе за кога знам. Због спаљене документације не могу да повежем период од 1757 до 1810

Презиме је прилично раширено, али не успевам наћи одакле су могли доћи Мијачевићи који славе Никољдан, као ни откада су насељени у Срему.

Можда ће неко од форумаша ко боље познаје прилике у Срему имати повољнији одговор.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Није одговор на питање, али тиче се теме:




Извор: Prutki, S. (2011). Zavičajnici grada Vinkovaca 1909-1945. Vukovar : Državni arhiv u Vukovaru



Ван мреже Ivan Mijacevic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Хвала у сваком случају. Познато ми је да их има и у Хрватској,Босни... Надам се да ће се неко јавити.