Аутор Тема: In memoriam др Душан Т. Батаковић  (Прочитано 1472 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
In memoriam др Душан Т. Батаковић
« послато: Јул 02, 2017, 11:56:40 пре подне »

Српска историографија изгубила је 27. јуна 2017. једног од најплодотворнијих историчара др Душана Т. Батаковића. Сахрањен је у петак, 29. јуна 2017. на Новом гробљу, а тај последњи испраћај окупио је искрене поштоваоце његовог научног и националног дела. Отишао је тихо, без помпе, без иједног озбиљног прилога на телевизијама, осврта на рад. Није било ни комеморације. Изузетак је направио Радио Београд 1 који је данас, 2. јула 2017, поново емитовао његов последњи интервју из марта ове године.
Др Душан Т. Батаковић био је поштовалац рада нашег Друштва и сигуран сам да би, да је поживео, увеличао нашу свечану скупштину (поводом пет година постојања), коју припремамо за октобар. Свакако ћемо оставити упражњено место у првом реду.
Нека му је вечна слава и хвала.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: In memoriam др Душан Т. Батаковић
« Одговор #1 послато: Јул 02, 2017, 12:00:37 поподне »
Да, оставио нас је још један велики човек и научник, нека му је лака земља и вечно сећање.



На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: In memoriam др Душан Т. Батаковић
« Одговор #2 послато: Јул 02, 2017, 12:44:42 поподне »
Слава му!
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: In memoriam др Душан Т. Батаковић
« Одговор #3 послато: Јул 02, 2017, 01:14:47 поподне »
Слава му!

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: In memoriam др Душан Т. Батаковић
« Одговор #4 послато: Јул 02, 2017, 01:56:55 поподне »
Изузетан историчар и познавалац српске историје. Увек ми је било задовољство слушати његове јавне наступе. Ово је велики губитак за српску науку...
Слава му.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: In memoriam др Душан Т. Батаковић
« Одговор #5 послато: Јул 26, 2017, 01:00:29 пре подне »
Помало сам имао прилике да га видим на телевизији или да нешто прочитам. Несрећан догађај, једно двадесет година пре очекиваног, ме је натерао да прегледам скоро све Батаковићево што на јутубу постоји.
Пошто је поменуо Историју Срба од Ћоровића... а пошто се испоставило да сам ја то набавио пре 10 година и да је до скоро само скупљало прашину - јесте мени историја хоби, али мени нико није рекао ко је Ћоровић - сам сада узео да читам. Мало читам, мало Батаковићеве наступе гледам.

Одличан је историчар, дао је непроцењиво важне савете о томе шта треба да урадимо да би се слика о нама у свету поправила. Неће то да буде нимало лако, али то је једино што можемо (и морамо) да урадимо. Мислим да би тиме био задовољан.