Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Етничко чишћење Срба у Хрватској

(1/13) > >>

Тимар:
Промјеном Закона о пребивалишту у Хрватској, долази се до потврде да је у овој независној држави Хрватској извршено етничко чишћење над православним Србима.
То потврђују и нови бирачки спискови гдје је избрисано 67.496 Срба који су до сада имали право гласа. Статистика показује да данас у Хрватској живи само 186.000 Срба, што је 67,91% мање него по Попису из 1991. године када се 581.663 изјаснило као Срби, не рачунајући велики број Срба који су се изјаснили као Југословени.
Опширније о брисању 70.000 Срба у независној држави Хрватској у 2017. години, можете прочитати на:  http://www.rtvbn.com/3861088/izbrisano-70000-srba-sa-spiska

Тимар:
Колико видим ова тема је промашена, мало кога интересује.



Иван Вукићевић:
Чишћење бирачких спискова је било неминовно. Чудно је да проусташка власт у Хрватској то није урадила много раније.


--- Цитат: Тимар  Април 27, 2017, 04:40:08 поподне ---Колико видим ова тема је промашена, мало кога интересује.

--- Крај цитата ---
Теме није промашена, али већ 2001. је постало јасно које су размере етничког чишћења, тако да нема много шта да се каже што већ није речено пуно пута до сада. Немој то да схватиш као незаинтересованост за Крајину, већина људи на овом форуму се интересује за све српске просторе.

Тимар:

--- Цитат: Иван Вукићевић  Април 27, 2017, 05:04:48 поподне ---Чишћење бирачких спискова је било неминовно. Чудно је да проусташка власт у Хрватској то није урадила много раније.
Теме није промашена, али већ 2001. је постало јасно које су размере етничког чишћења, тако да нема много шта да се каже што већ није речено пуно пута до сада. Немој то да схватиш као незаинтересованост за Крајину, већина људи на овом форуму се интересује за све српске просторе.

--- Крај цитата ---
Јесте Иване, тема је промашена. Да сам у наслову поставио тему о младом оперском пјевачу који жену познату пјевачицу фолк музике у позним годинама, само за један дан било би овдје више посјетилаца, него  67 за ових 10 дана.

О Крајини и Крајишниицима нико више не мисли, побро мој. Нико.
У суботу сам прошао кроз Крајину. Путовао сам од Градишке ка Окучанима, па кроз Рајиће до Пакленице, а  вратио се преко Петриње, Суње ка Костајници. Страва и ужас. Прођи па види.

Ако треба да шутимо о овоме етничком чишћењу, или још горе тврдити да смо пуно о томе причали, онда нека нам је на част, кад се бавимо којекаквим занимацијама о претцима и корјенима нашим.

Бакс:

--- Цитат: Тимар  Април 27, 2017, 10:17:50 поподне ---Јесте Иване, тема је промашена. Да сам у наслову поставио тему о младом оперском пјевачу који жену познату пјевачицу фолк музике у позним годинама, само за један дан било би овдје више посјетилаца, него  67 за ових 10 дана.

О Крајини и Крајишниицима нико више не мисли, побро мој. Нико.
У суботу сам прошао кроз Крајину. Путовао сам од Градишке ка Окучанима, па кроз Рајиће до Пакленице, а  вратио се преко Петриње, Суње ка Костајници. Страва и ужас. Прођи па види.

Ако треба да шутимо о овоме етничком чишћењу, или још горе тврдити да смо пуно о томе причали, онда нека нам је на част, кад се бавимо којекаквим занимацијама о претцима и корјенима нашим.

--- Крај цитата ---

Зашто одмах овако?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију