Аутор Тема: Траже се за тестирање  (Прочитано 34521 пута)

Đorđo

  • Гост
Траже се за тестирање
« послато: Новембар 22, 2014, 08:30:45 поподне »
Traže se muškarci sa poreklom po muškoj liniji iz Pive i krsnom slavom sv Jovan ili sv Nikola koji su zainteresovani da se besplatno testiraju
« Последња измена: Мај 31, 2019, 07:18:53 поподне Селаковић »

Аксић

  • Гост
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #1 послато: Децембар 17, 2014, 10:45:37 пре подне »
Веће ти су шансе да нађеш неког Пивљанина на фејсбуку, него овде. На фб. има неке групе о Пивљанима учлани се тамо и питај људе, неке групе имају и до 500 људи.
« Последња измена: Децембар 17, 2014, 10:52:25 пре подне Аксић »

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2509
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #2 послато: Децембар 18, 2014, 02:18:01 пре подне »
Preci moga dede po majci su poreklom iz Pive, doselili su se krajem 18. veka u Rogačicu kod Bajine Bašte. Slave Sv. Jovana. Prema predanju, došla su tri brata Milatovića iz Pive (prema drugoj verziji prezivali su se Vilotijević po ocu): najstariji Miloš imao je nadimak Supur, srednjem se zna samo nadimak Dživrak, i najmlađi Teodosije - Čitak. Moj ujak je Čitaković i živi u Užicu, a ima ih i u Bajinoj Bašti. Supurovića ima u Rogačici i u Užicu koliko ja znam. Mogao bih da se raspitam da li su zainteresovani za testiranje.

Ван мреже Вучина

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 94
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #3 послато: Фебруар 05, 2015, 07:30:01 поподне »
Traže se muškarci sa poreklom po muškoj liniji iz Pive i krsnom slavom sv Jovan ili sv Nikola koji su zainteresovani da se besplatno testiraju

Не знам да ли си нашао, ако не, можеш ми се обратити. Могу ти наћи Пивљана по мушкој линији у великом броју, што старинаца што усељених. Не знам који ти тачно требају, само реци презиме.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #4 послато: Март 29, 2015, 02:35:38 поподне »
Не знам да ли си нашао, ако не, можеш ми се обратити. Могу ти наћи Пивљана по мушкој линији у великом броју, што старинаца што усељених. Не знам који ти тачно требају, само реци презиме.
Поздрав Вучино!
Много је презимена у Пиви, тешко ми је да набројавам породице за које бих био заинтересован, интересују ме сви старинци (Браниловићи/Руђићи). Наручио сам тестове за двојицу још прошле године али још се чекају резултати, очекујем да ће стићи у наредних месец дана.

Ван мреже Вучина

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 94
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #5 послато: Март 29, 2015, 10:30:24 поподне »
Јављам ти се у ПП.

Ван мреже Radomir

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #6 послато: Мај 10, 2015, 12:29:44 пре подне »
Kakva je ovo potraga za Pivljanima :)
Ja sam Pivljanin, pouzdano znam da smo tamo nekih 9 generacija, samo sto nismo od Branila a ni od Rudja.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #7 послато: Мај 10, 2015, 06:44:56 поподне »
Kakva je ovo potraga za Pivljanima :)
Ja sam Pivljanin, pouzdano znam da smo tamo nekih 9 generacija, samo sto nismo od Branila a ni od Rudja.
Здраво Радомире,

биће тестиран неко и из твојег братства до краја године, можеш и ти ако си заинтересован

Поздрав

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #8 послато: Август 26, 2015, 02:38:29 поподне »
Ако има неки Церовић заинтересован зе днк тестирање, или неко зна неког Церовића, па да покуша да га наговори да се тестира, било би од велике користи. Како за мене и моје братство, тако и за дискусију о пореклу Дробњака.
Наравно, мислим на дробњачке Церовиће из Тушиње.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже lastmi

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #9 послато: Јануар 23, 2016, 04:14:07 поподне »
Нисам сигуран да је мој предак Спасоје Петровић од којег су настали Антонићи, Петровићи и Јовановићи, доселио у лознички крај половином 18.века баш из Пиве, али је то врло могуће.
Слава свих нас је свети Никола.

Тако да Вам, што се тестирања тиче, стојим на располагању.

Поздрав,
Милорад Јовановић

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #10 послато: Фебруар 18, 2016, 05:37:39 поподне »
Према ономе што су ми рекли Селаковићи из Кремана - ми потичемо "из Пиве, од Васојевића". Славимо Св. Јована (20. јануар). Ако је потребан мој ДНК, стојим на располагању.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #11 послато: Март 10, 2016, 08:31:08 пре подне »
За оне Мојановиће које је Невски синоћ помињао:

Колико сам утврдио, превасходно из Јовићевићеве књиге о Зети, Мојановићи су староседеоци у истоименом селу, и деле се на родове: Дракићe, Кнежевићe и Ајковићe. Славе Светог Алимпијa Столпника. Према заступљенијем мишљењу, они су старинци у Зети, од Старих Матагужа. Према другом предању, Мојановићи су старином са Косова, одакле се предак доселио после 1455, када су Турци освојили Косово. Матагуже налазимо као већ формирано племе (катун / ратничку дружину) у Зети, као потписнике Уговора Зећана са Млетачком републиком, закљученог на Врањини 1455.

У Мојановићима постоје још два рода која славе Светог Алимпија, али вероватно немају везе са правим Мојановићима, већ су узели њихову славу као главну у селу. То су:  Ђуретићи (по њиховој причи, они су од Ђуретића из Бјелопавлића, давно досељени у Зету) и Крачковићи (пореклом од Бјелоша са Цетиња).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #12 послато: Април 15, 2016, 10:18:58 поподне »
Ако неко познаје неког Жарића из Мартинића у Бјелопавлићима, или из Пећи, нека му пренесе да ако жели да се тестира има обезбеђену донацију тако да га не би коштало ништа.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #13 послато: Јун 12, 2017, 01:34:54 пре подне »
Ако неко познаје неког Жарића из Мартинића у Бјелопавлићима, или из Пећи, нека му пренесе да ако жели да се тестира има обезбеђену донацију тако да га не би коштало ништа.

Можда би за утврђивање везе између Љешњана-Војинића и Жарића било довољно да се утврди даље порекло тестираног Карића из Пећи.
Ђорђе Вукотић у књизи "Племе Чевљани или Озринићи" пише следеће о Жарићима и Карићима:
ЖАРИЋИ И КАРИЋИ
Жарићи су из Војинића. По њиховом првом претку Војину, насеље је добило име Војинићи. Из Војинића су се одселили у Мартиниће, а одатле један брат у Пећ, а други у Скадар. Скадрани су задржали своје старо презиме, а они у Пећи су се прозвали Карићима. Данас их највише има у Никшићу и Кочанима. Славе Арханђелов дан, а прислужују Илиндан.


Шобајић иде корак даље и за Жариће каже да су "с Чева од Војиновића".

За тестираног Карића из Пећи (Е-V13>L241>BY5650) још увек није утврђено даље порекло. Било је речи да би могао бити од Пуношевића, али изгледа да је било више Карића у том граду. Не знам да ли постоји могућност да се неки начин ступи у контакт са тестираним, али ако би сазнали нешто више о његовом даљем пореклу, могли би да сазнамо хаплогрупу Пуношевића или Жарића (а самим тим и утврдимо истинитост споменутог предања).

Jelic

  • Гост
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #14 послато: Јун 12, 2017, 01:40:11 пре подне »
Можда би за утврђивање везе између Љешњана-Војинића и Жарића било довољно да се утврди даље порекло тестираног Карића из Пећи.
Ђорђе Вукотић у књизи "Племе Чевљани или Озринићи" пише следеће о Жарићима и Карићима:
ЖАРИЋИ И КАРИЋИ
Жарићи су из Војинића. По њиховом првом претку Војину, насеље је добило име Војинићи. Из Војинића су се одселили у Мартиниће, а одатле један брат у Пећ, а други у Скадар. Скадрани су задржали своје старо презиме, а они у Пећи су се прозвали Карићима. Данас их највише има у Никшићу и Кочанима. Славе Арханђелов дан, а прислужују Илиндан.


Шобајић иде корак даље и за Жариће каже да су "с Чева од Војиновића".

За тестираног Карића из Пећи (Е-V13>L241>BY5650) још увек није утврђено даље порекло. Било је речи да би могао бити од Пуношевића, али изгледа да је било више Карића у том граду. Не знам да ли постоји могућност да се неки начин ступи у контакт са тестираним, али ако би сазнали нешто више о његовом даљем пореклу, могли би да сазнамо хаплогрупу Пуношевића или Жарића (а самим тим и утврдимо истинитост споменутог предања).

Жарићи су већ тестирани и припадају хаплогрупи I2-PH908, тако да веза са Љешњанима не постоји.

Такође, тестирани Карић није из Пећи већ из Беле Реке код Нове Вароши.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #15 послато: Јун 12, 2017, 01:58:43 пре подне »
Жарићи су већ тестирани и припадају хаплогрупи I2-PH908, тако да веза са Љешњанима не постоји.

Такође, тестирани Карић није из Пећи већ из Беле Реке код Нове Вароши.

Да, али Карић из Беле Реке је пореклом из Пећи, барем према табели Српског ДНК пројекта.
Ако си сигуран да је Жарић из Добруше у сродству са Жарићима из Бјелопавлића, онда је све разрешено.

симо

  • Гост
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #16 послато: Јун 12, 2017, 07:19:41 пре подне »
Да, али Карић из Беле Реке је пореклом из Пећи, барем према табели Српског ДНК пројекта.

Проблем код Карића је што су на неком од пројекта убицирали мјесто поријекла у том селу код Нове Вароши, а на другим мјестима су остављали Пећ као мјесто поријекла. Можда је Нова Варош неко старије њима познато мјесто поријекла.

Иначе, мислим да нема сумње да су ови тестирани Карићи заправо Карићи (Богољуб &Со). То закључујем по подацима које су оставили за најстаријег претка.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2349
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #17 послато: Јун 12, 2017, 07:56:54 пре подне »
Проблем код Карића је што су на неком од пројекта убицирали мјесто поријекла у том селу код Нове Вароши, а на другим мјестима су остављали Пећ као мјесто поријекла. Можда је Нова Варош неко старије њима познато мјесто поријекла.

Иначе, мислим да нема сумње да су ови тестирани Карићи заправо Карићи (Богољуб &Со). То закључујем по подацима које су оставили за најстаријег претка.

Иначе Карићи славе Јовањдан. Уколико су у табели они, мислим да нема сумње да су сродни недавно тестираним Даниловићима из Мораче, могуће је да одатле потичу.

Jelic

  • Гост
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #18 послато: Јун 12, 2017, 08:29:30 пре подне »
Да, али Карић из Беле Реке је пореклом из Пећи, барем према табели Српског ДНК пројекта.
Ако си сигуран да је Жарић из Добруше у сродству са Жарићима из Бјелопавлића, онда је све разрешено.

Да, Жарићи из Добруше би требало да су исти род са овима из Бјелопавлића.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Траже се за тестирање
« Одговор #19 послато: Јун 12, 2017, 05:50:58 поподне »
Иначе Карићи славе Јовањдан. Уколико су у табели они, мислим да нема сумње да су сродни недавно тестираним Даниловићима из Мораче, могуће је да одатле потичу.

Врло могуће. Поред Даниловића, Карић има даљег рођака и са мајског тестирања који припада врло познатом роду из Црне Горе. Због тога сам помислио да би ови Карићи могли бити од Пуношевића који се могу повезати са споменутим родом, али Јовањдан се не уклапа у ту претпоставку јер Пуношевићи славе Никољдан (део слави зимски, а део летњи).