Аутор Тема: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу  (Прочитано 30818 пута)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #80 послато: Март 31, 2017, 03:23:31 поподне »
Имам једног познаника са таквим ставовима. Предложих му да се тестира и одбио је јер, цитирам: "То су све жидовске и комуњарске намештаљке".

 :D :D :D :D :D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #81 послато: Март 31, 2017, 03:31:12 поподне »
Управо. Имам једног познаника са таквим ставовима. Предложих му да се тестира и одбио је јер, цитирам: "То су све жидовске и комуњарске намештаљке".

Ух, знам такве...
Дотакли смо се прошле године и те теме овде на форуму:

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1598.0
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #82 послато: Март 31, 2017, 03:34:44 поподне »
Не мислим да се плански јављају због тога, него је жеља била да се види да ли су све породице које славе Св. Аврамија генетски повезане. Нема то везе са словенством.
А иначе, не бих рекао да је код Срба Р1а хаплогрупа којој се сви надају. Ја мислим да је то И2, док Р1а углавном прижељкују они који се издају за нео-пагане, славе Перуна, итд. Знате на који тип људи мислим.
Мислиш на људе који ће ићи на овај концерт? :)
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:657737-Egzit-ceka-ruske-metalce

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #83 послато: Март 31, 2017, 03:49:51 поподне »
Мислиш на људе који ће ићи на овај концерт? :)
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:657737-Egzit-ceka-ruske-metalce

 :D
Е, баш ти.  :)
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #84 послато: Март 31, 2017, 03:57:15 поподне »
Да се разумемо, мени је пропагирање словенства сасвим у реду. То није измишљотина с краја 20. или почетка овог века. Панславизам има много дубље корене. Мени је одвратно повезивање словенства са нацистичком идеологијом. А што се тиче "оживљавања" словенске религије, то је тек посебна прича. Сматрам да то није никаква обнова, већ измишљање нове "религије", заправо секте. Иначе, не волим да туђа религијска уверења називам секташким али ово то јесте. Сви они кад им поменеш ДНК тестирање кажу да су сасвим сигурно Р1, јер имају плаве очи, имали су светлу косу као деца и не знам ја шта све не. Ако би се то гледало по изгледу, ја сигурно не бих био И1 П109.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #85 послато: Март 31, 2017, 04:23:44 поподне »
Ако би се то гледало по изгледу, ја сигурно не бих био И1 П109.

Што се тиче физичког изгледа, ја бих пре могао проћи као древни балкански староседелац, али сам у души панслависта.  :D

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #86 послато: Март 31, 2017, 06:21:39 поподне »
Што се тиче физичког изгледа, ја бих пре могао проћи као древни балкански староседелац, али сам у души панслависта.  :D
Моју породицу по оцу карактерише надпросјечна висина, свјетла пут, са неким изузецима, у принципу плаве очи као и све боје косе. Само нас истина риђих нема. А нисмо ни Р1а нити смо И1П109. У Викинге би се доста добро уклопили, али ништа, мућак.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #87 послато: Март 31, 2017, 06:44:52 поподне »
Да се разумемо, мени је пропагирање словенства сасвим у реду. То није измишљотина с краја 20. или почетка овог века. Панславизам има много дубље корене. Мени је одвратно повезивање словенства са нацистичком идеологијом. А што се тиче "оживљавања" словенске религије, то је тек посебна прича. Сматрам да то није никаква обнова, већ измишљање нове "религије", заправо секте. Иначе, не волим да туђа религијска уверења називам секташким али ово то јесте. Сви они кад им поменеш ДНК тестирање кажу да су сасвим сигурно Р1, јер имају плаве очи, имали су светлу косу као деца и не знам ја шта све не. Ако би се то гледало по изгледу, ја сигурно не бих био И1 П109.
Да, ови нови обожаваоци Перуна, личе ми на нацизам, где је Химлер, вођа ССа, обновио култ старогерманских богова, иста прича...У суштини, све је то нека врста окултизма, мада је код свих група народа то присутно...Код Немаца се то искоренило падом нацизма, у Русији је доста популарно, код Туранских народа, опет, оживљавање њихових старих веровања (Турци, Мађари, Казахстанци, Ујгури итд...)...У суштини,та потреба за старим божанствима , чини ми се, није толико верске природе, него исказивање своје супериорности, дал то били Словени, Турани, Германи, Келти...Доста је и у Британији то популарно, друиди и те варијанте

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #88 послато: Март 31, 2017, 07:02:38 поподне »
Да, ови нови обожаваоци Перуна, личе ми на нацизам, где је Химлер, вођа ССа, обновио култ старогерманских богова, иста прича...У суштини, све је то нека врста окултизма, мада је код свих група народа то присутно...Код Немаца се то искоренило падом нацизма, у Русији је доста популарно, код Туранских народа, опет, оживљавање њихових старих веровања (Турци, Мађари, Казахстанци, Ујгури итд...)...У суштини,та потреба за старим божанствима , чини ми се, није толико верске природе, него исказивање своје супериорности, дал то били Словени, Турани, Германи, Келти...Доста је и у Британији то популарно, друиди и те варијанте

У Грчкој постоји култ посвећен старим боговима:

The Greeks who worship the ancient gods

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #89 послато: Март 31, 2017, 07:04:07 поподне »
У Грчкој постоји култ посвећен старим боговима:

The Greeks who worship the ancient gods

<a href="https://www.youtube.com/v/SBpNu4_TP9w" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/SBpNu4_TP9w</a>  <a href="https://www.youtube.com/v/617qc8gmta8" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/617qc8gmta8</a>

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #90 послато: Март 31, 2017, 07:19:41 поподне »
Ако би се то гледало по изгледу, ја сигурно не бих био И1 П109.

Богами, мени колико је кожа бледа, помислили би људи да сам Р1б Ирац, а не Е-В13 Балканац.  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #91 послато: Март 31, 2017, 07:35:18 поподне »
Богами, мени колико је кожа бледа, помислили би људи да сам Р1б Ирац, а не Е-В13 Балканац.  ;D

Ја сам прави Балканац. Црномањаст, браон очију и угаљ црне косе (сада по мало проседе). Једино нисам успео да пребацим 180 cm, па се не уклапам у стереотип о натпросечној висини.  ;D Облик главе ми је, по личној процени, мешавина динарског и алпског типа (ако је та класификација уопште још увек актуелна). :)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #92 послато: Април 07, 2017, 01:20:16 поподне »
Овај прилог сам одмах примијетио! По ко зна који пут Одисеј смислено пише а прилози  "наводе на размишљање".

Зато мислим да овај прилог, барем у облику цитата, треба још једном поновити.

Као што се код Срба плански јављају на тестирање људи који за себе претпостављају да су Р1а, како би тиме доказали своје словенство, мислим да и Хрвати из сличног разлога намјерно надувавају проценат И2а хаплогрупе тиме што плански тестирају Личане, Херцеговце и Далматинце, а онда кажу како су узорке узели из цијеле Хрватске. Иако је сјеверна половина Хрватске, гдје је већа концентрација Р1а него И2а хаплогрупе, прилично насељенија и има доста старосједилачког становништва, резултати које они проводе некако увијек испадају као да је тестиран Сплит или Широки Бријег, а не Хрватска као цјелина.
Умало се не сјетих поменути ово - не заборавимо колико по Хрватској има асимилованих Њемаца и Мађара на сјеверу, а и Италијана на југу и у Истри. А И2а је јако слабо заступљена међу истима.

Све док се не проведе неко масовно и анонимно генетско тестирање на огромној броју узорака, биће простора за манипулације.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #93 послато: Април 08, 2017, 03:50:30 поподне »
Највећа грешка свих који истражују порекло својих фамилија су:

1) не иду путем породичног предања које је углавном тачно.
2) траже своје порекло на основу данашњег презимена (која су углавнон новијег датума).
3) покушавају да се вежу за фамилије од којих би волели да буду, о којима су читали у књигама.


Ово се односи на све балканске народе.


Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #94 послато: Април 24, 2017, 11:53:40 поподне »
Јуче се у превозу води озбиљна дискусија између возача, коме то није занимање и који покушава да не промаши ниједну рупу на путу, и осталих лица у предњем делу аутобуса.

Возач је Циганин, живописна личност.

У једном тренутку, каже Циганин да су Јевреји, Цигани, Цинцари и Шиптари истог порекла. А скупина путника меркајући размере следеће рупе на путу то потврђује. ;D

Ја седим у другом реду с десне стране и размишљам да ли је возач бегунац из затвора и да ли то управо седим у отетом аутобусу. ;D



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #95 послато: Април 25, 2017, 01:24:45 пре подне »
У једном тренутку, каже Циганин да су Јевреји, Цигани, Цинцари и Шиптари истог порекла. А скупина путника меркајући размере следеће рупе на путу то потврђује. ;D

Ја седим у другом реду с десне стране и размишљам да ли је возач бегунац из затвора и да ли то управо седим у отетом аутобусу. ;D

Србија брате! Шта даље рећи...   ;D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #96 послато: Април 25, 2017, 08:11:36 поподне »
У једном тренутку, каже Циганин да су Јевреји, Цигани, Цинцари и Шиптари истог порекла. А скупина путника меркајући размере следеће рупе на путу то потврђује. ;D

То је оно као из "Ко то тамо пева" - ВЕРУЈЕМО!

https://www.youtube.com/v/mCIdeRIrVsg
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #97 послато: Мај 12, 2017, 01:26:20 пре подне »
Занимљиво је како Американци од свега направе производ. Имају ону емисију гдје саопштавају ДНК резултате уживо. Па црнцу кажу из ког је тачно племена у Камеруну, а он сузе рони, то из коријена мијења сав његов живот, публика пљешће, општа екстаза...

А код нас кад саопштавамо резултате, само што не убију гласника...

И тамо ствари могу да се искомпликују.  ;D
Линк:
White Cop Who Finds He Has African Ancestry Sues City, Chief Over Racism

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #98 послато: Мај 17, 2017, 11:26:45 поподне »
Не знам да ли је раније отварана нека слична тема, извињавам се ако јесте.
Верујем да је свако од нас причајући са људима о пореклу и анимирајући их да се баве истим наишао на неку врсту незнања о историјским чињеницама.
Ево примера са којима сам се ја сусретао:

-Сви Срби Пречани су дошли за време Чарнојевића.
-Сви Срби Пречани су дошли са Косова.
-Милош Обреновић је увео пропис за презимена који важио за све Србе, па и за оне који живе у Хабзбуршкој монархији.
-Крајишници су ратовали искључиво против Турака.
-Турци су увек искоришћавали право прве брачне ноћи.
-Данак у крви је био на снази све време док су Турци били у Србији
ono sto je u staroj istoriografiji apdolutno netacno Jeste da su Turci naselili Srbe u Krajinu, svakako manji deo jesu I to neki stari sloj stanovnistva kome se poprilicno gubi trag, vecina je dosla u svojoj reziji bas zbog sukoba sa turcima.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #99 послато: Мај 17, 2017, 11:39:02 поподне »
Што се тиче физичког изгледа, ја бих пре могао проћи као древни балкански староседелац, али сам у души панслависта.  :D
na izgled uticu svi pretci , dosta tu igra zenska linija.