Скорашње поруке

Странице: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10
41
Савети за тестирање / Одг: Dante Labs
« Последња порука Dimov послато Април 22, 2024, 03:48:05 поподне »
Ево да поделим моја досадашња искуства. Мало подсећање: 28.02.2024. године сам наручио и платио тестирање, 18.03. сам од УПС-овог подизвођљача у Србији добио обавештење да је комплет код њих у цариснком магацину, да га као физичко лице не могу увести и да нађем шпедитера који ће извршити привремени увоз. Прихватио сам Ојлеров савет и 24.03. сам се и-меилом обратио Данте лабсу са објашњењем у чему је проблем и молбом да прихвате букални брис или да ми предложе друго решење. У Међувремену је Милош предложио да тражим да ми пошаљу нови комплет на адресу ван Србије, па сам и тај предлог прихватио. Како до 09.04. нисам добио одговор на моју прву поруку, послао сам им другу поруку где сам сада предложио могућа решења: да прихвате букални брис, да ми комплет пошаљу на неку адресу у земљи ЕУ или да ми врате уплаћени новац. Овога пута одговор сам добио већ сутра дан, али са тврдњом да на сајту УПС-а стоји да сам је прибор испоручен. Истога дана им одоварам да је то пракса УПС-овог подизвођача у Србији да када пакет стигне у царински магацин пошиљку означе као испоручену (у прилогу им доставим поруку курирске службе где то они признају сами). И опет нема одговора недељу дана тако да ја 17.04. шаљем поновљену поруку и понављам моја три предлога. И овај пут након ургенције сутра дан тј. данас стиже ми њихова порука која донекле буди наду да ћу успети макар са доставом узорка (а онда да чекам са свима вама осталим годину или две док не стигну резултати). Њихов одговор дајем у оригиналу како не бих ја у преводу забрљао:

We sincerely apologize for the delay in getting back to you. I am sorry for the confusion, I see what you mean about the package not reaching you. The best option is to send a new kit to the address in EU, then you would need to arrange for the kit to be sent from that EU address to you and back to the EU address.
Alternatively, you can let me know what type of kit you can use and I'll check with our lab if they can work with it. Shipping back DNA material from Serbia may be still complicated, so you have to declare the package in a certain way. This is often the real challenge. Most customers are successful in shipping back using the postal services rather than private couriers.

If you have a picture of the saliva buccal swab kit you have, please send it to me. Otherwise, we can arrange for a new kit ourselves, in that case, please let us know the shipping address. Thanks. Best regards


Намера ми је да им пошаљем фотографије прибора за брис који сам управо купио у апотеци (4 комада), па ако их прихвате, да им шаљем. Ако им ови прибори не буду одговарали, највероватније им шаљем адресу колегиницине другарице која живи у Бечу и релативно често долази за Београд па би на тај начин могао и да вратим крвни прибор.

Надам се да ће некоме користити овај део мог искуства.

Теби су одговорили .... мени још нису. Послао 3 поруке ... последња је да ми врате паре. Али с обзиром да нису одговорили ни на прве две поруке, не очекујем да одговоре ни на последњу.
42
Српски ДНК пројекат / Одг: Family Finder SNP резултати
« Последња порука argo послато Април 22, 2024, 03:23:28 поподне »

Зубовић, Јовањдан, Штикада/Грачац, J2b-M205
Зубовић, Јовањдан, Панчево, J2b-M205
Зубовић, католик, Зубовићи/Новаља/Паг, J2b-M205

- Зубовић из Панчева тврди да су њихови преци преко 200 година у Банату. Судећи по резултату и слави, вероватно да постоји веза са Зубовићима из околине Грачаца.

S hrvatske Wikipedije za mjesto Zubovići (Novalja):
"Selo Zubovići se nalazi u skupu sela koje otočani nazivaju Barbati. Selo je nastalo u 18. stoljeću, a zvalo se Sridnje Selo. Zubovići su nastali doseljenjem obitelji Zubović iz grada Paga radi izlova tune. Zubovići (prezime) su inače u grad Pag stigli iz Like 1690.godine."
43
Генетика / Одг: Британски серијал "Who Do You Think You Are"
« Последња порука Gorance послато Април 22, 2024, 02:23:30 поподне »
Гледао сам давно неке. Иду уз породично стабло по очевој линији и онда налете на претка по бабине линије чији је живот био занимљивији од других предака па заврну на ту линију. Мислим,то је ок, треба поштовати све претке,али мислим да смо ми више у фазону очеве линије.Углавном,одлична емисија.
44
Организоване акције тестирања / Одг: Светски ДНК месец 2024
« Последња порука НиколаВук послато Април 22, 2024, 01:56:26 поподне »
Има ли неких пријављених до сад?

До сада су предате две туре узорака.

1. тура

1. Тановић, Ђурђевдан, Кусуци, Рогатица
2. Стевановић, Мрвеш, Бојник
3. Бјелетић, Крагујевац
4. Милкановић, Стевањдан, Косово, Чајниче
5. Нешовић, Никољдан, Доња Бејашница, Прокупље
6. Безбрадица, Ђурђевдан, Кистање
7. Башић, Јовањдан, Шиповљани, Дрвар
8. Ђилас, Лучиндан, Заград, Никшић
9. Радивојевић, Аранђеловдан, Вашица, Шид

2. тура

10. Пекић, Тројчиндан, Драчевица, Бар
11. Јокић, Јовањдан, Радаљ, Мали Зворник
12. Поповић, Никољдан, Божетићи, Нова Варош
13. Петровић, Аћимовдан, Штитар, Шабац
14. Стаматовић, Алимпијевдан, Плав
15. Вуковић, Ђурђевдан, Велика, Плав
16. Мартић, Ђурђевдан, Брезојевица, Плав
17. Огњановић, Алимпијевдан, Велика, Плав
18. Бошковић, Алимпијевдан, Велика, Плав
19. Чучак, Ђурђевдан, Голубић, Книн
20. Радовић, Ђурђевдан, Метаљка, Пљевља
21. Марушић, Никољдан, Клепци, Чапљина
45
Српски ДНК пројекат / Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Последња порука НиколаВук послато Април 22, 2024, 12:07:24 поподне »
Шћекић, Петковдан, Горње Заостро, Беране

Тестирани је урадио аутозомни тест код фирме Ancestry DNA и анализом његовог сировог аутозомног фајла је извучен податак о припадности хаплогрупи R1b-M269. Највероватније припада грани R1b-Z2705>FT49714 и роду Пипера, као и други тестирани Шћекић из Курикућа код Берана који је урадио тест на 23 STR маркера и још два њима сродна, нејавна резултата.
46
Историја и генетика / Одг: Илири
« Последња порука drajver послато Април 22, 2024, 11:48:23 пре подне »
С обзиром на његову позицију можемо га сматрати озбиљним индикатором али не и доказом. Међутим, непостојање његове хаплогрупе у археогенетском раду о Сардинији није доказ да та хаплогрупа није постојала.

У реду, одустајем од даље расправе. У праву си.
47
Историја и генетика / Одг: Илири
« Последња порука Кековац послато Април 22, 2024, 11:45:45 пре подне »
Озбиљне индиције? Један анонимни савремени тестирани?

С обзиром на његову позицију можемо га сматрати озбиљним индикатором али не и доказом. Међутим, непостојање његове хаплогрупе у археогенетском раду о Сардинији није доказ да та хаплогрупа није постојала.
48
Историја и генетика / Одг: Илири
« Последња порука drajver послато Април 22, 2024, 11:39:12 пре подне »
Мислим да овакав закључак не можемо донети. Можемо закључити да немамо чврст доказ већ само озбиљне индиције да су такве гране постојале у Бронзаном добу.

Озбиљне индиције? Један анонимни савремени тестирани?
49
Aрхеологија и археогенетика / Одг: The Genetic Origin of the Indo-Europeans / A genomic history of the North Pontic
« Последња порука НиколаВук послато Април 22, 2024, 11:33:39 пре подне »
Поставља се питање где је био "шрахбунд", који је према неким лингвистима обухватао палеобалканске и анадолске језике.

На шта овде конкретно мислиш?
50
Историја и генетика / Одг: Илири
« Последња порука Кековац послато Април 22, 2024, 11:32:37 пре подне »
Можемо дакле закључити да нема других Јамна хаплогрупа на Сардинији у Бронзаном добу? И да становништво у Нурагијском периду има 0% аутосомалне степске генетике. На неки чудан начин у овој индоевропској миграцији су учествовали само носиоци J2b-L283 и то након што су негдје претходно прошли својеврсно аутосомално чистилиште од степске генетике.

Мислим да овакав закључак не можемо донети. Можемо закључити да немамо чврст доказ већ само озбиљне индиције да су такве гране постојале у Бронзаном добу.
Странице: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10