Аутор Тема: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон  (Прочитано 54567 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #20 послато: Октобар 20, 2014, 07:31:03 пре подне »
Добро ће да се начекаш ако си баксуз као што сам ја! Ја немам више стрпљења за чекање. Ове седмице биће осма недеља од како су они примили мој узорак у лабараторији и још увек нема никаквог одговора са њиховог сајта. Ја сам прошле недеље замолио пријатеља из Америке да их позове он је то учинио и пријатељу су рекли да су моји маркери од 1 до 12 готови, а да им треба још 7 до 14 дана да ураде остале маркере од 13 до 25. Онда сам одлучио да им пошаљем имејл на: [email protected] пријатељ ми је рекао напиши им следеће: Hi, I would like to know when my dna 25 marker test will be completed? Ostavio sam podatke ime, prezime, adresu kit brojа i u roku od 48 sati dobio sam njihov odgovor:

Aiting Results button, Have a great day, Morgan T. Support Supervisor Data Assurance.  Одговорио ми је да још чекају на резултате и као свако добро ми је пожелео.

Ја се надам да ћу наредних дана добити прве резултате на 12 маркера, ове седмице истиче и задња осма недеља од како су мој узорак примили у лабараторији или ће ми у једно стићи исход на 25 маркера. Не буде ли ми ништа стигло ове седмице, не остаје ми ништа више, него да им извршим притисак и да их затрпам порукама и да замолим пријатеља да их још једном позове и да их пита због чега одугловаче.

Да сам радио надограђивање имао би разумевања и не би се бунио, чекао би шест месеци па и више ако би требало. Мене иритира и страшно нервира њихова неправда, неком стижу резултати на 12 маркера у року од три недеља до месец дана од како приме узорак у лабораторији, или неком су резултати на 37 маркера готови за свега месец ипо, а ја чекам на пишњивих 25 маркера два месеца и још увек нема одоговора ни за првих 12 маркера.

Јеси ли провјерио свој налог на њиховом сајту? Тамо знају да ставе резултате, а да те и не обавијесте. Бар би на 12 маркера требало да су већ готови.

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #21 послато: Октобар 20, 2014, 08:26:38 пре подне »
За мене је наручено проширење тестирања са 12 на 67 маркера 28.8.2014. године.
Још увијек нисам добио ништа (па ни 25 маркера), док је нпр. Новаковић, који је истог дана кад и ја наручио проширење тестирања са 37 на 111 маркера, резултате добио још у првој недељи октобра.

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #22 послато: Октобар 20, 2014, 09:59:50 пре подне »
Јеси ли провјерио свој налог на њиховом сајту? Тамо знају да ставе резултате, а да те и не обавијесте. Бар би на 12 маркера требало да су већ готови.

Сваког дана по неколико пута проверавам мој налог, али бадава иста прича.

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #23 послато: Октобар 20, 2014, 10:41:54 пре подне »
За мене је наручено проширење тестирања са 12 на 67 маркера 28.8.2014. године.
Још увијек нисам добио ништа (па ни 25 маркера), док је нпр. Новаковић, који је истог дана кад и ја наручио проширење тестирања са 37 на 111 маркера, резултате добио још у првој недељи октобра.

Написао сам у претходном коментару да се ради о додатном надограђивању не би се бунио. Ја мислим да су они неозбиљна лабараторија, и да као професионалци требају и морају да раде брже. Неко ће можда имати оправдање за њих да имају пуно посла, шта мене интересује или било кога другог што они имају пуно посла, они су за то плаћени и требају боље да се организују и да брже раде.   
« Последња измена: Октобар 20, 2014, 10:44:06 пре подне Аксић »

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #24 послато: Октобар 23, 2014, 01:53:44 пре подне »
Писао сам људима из FTDNA у вези мојих резултата (чекам проширење са 12 на 67 маркера од 28.8.2014. године).
Вечерас је стигао одговор:
"Hello,
Thank you for your email. Y-DNA tests are currently delayed due to lab volume. If your sample passes quality control, we expect results to be available in about 2-3 weeks. We sincerely apologize for the delay and thank you for your patience as we work diligently to yield accurate results."

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #25 послато: Октобар 23, 2014, 12:35:31 поподне »
Имају очигледно пуне руке посла око BigY...Боље да ћутимо да не схвате да им се не исплати да уопште раде те "ситније" тестове  :D Шта ћемо онда?  :(

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #26 послато: Октобар 23, 2014, 01:31:38 поподне »
Имају очигледно пуне руке посла око BigY...Боље да ћутимо да не схвате да им се не исплати да уопште раде те "ситније" тестове  :D Шта ћемо онда?  :(

Они нису једина лабораторија на свету.

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #27 послато: Октобар 23, 2014, 03:16:47 поподне »
Пошто администрирам узорке од десетак људи који стоје код њих, од којих је барем двоје већ покојно, за мене нема алтернативе.

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #28 послато: Октобар 30, 2014, 11:39:32 пре подне »
"Results for your Y-DNA testing have been delayed. We have updated your predicted completion date, and action by you is not usually required. Note that predicted dates are an estimate and subject to lab volume and quality control. There are several possible reasons for the delay. The first is elevated lab demand for this test. The second is that one or more panels did not produce clear results and is being rerun. Less commonly, your sample failed. In this case, if we have an unused vial in storage, we have begun extracting DNA from it. If we need a new sample and do not have one in storage, we will mail another DNA kit to your address on file."

Од јутрос ми ово стоји крај предвиђеног времена за добијање резултата.
Прије ми је стајало 1-2 недеље, од јутрос стоји 2-4.
У питању је проширење са 12 на 67 маркера. Прошле недеље су ми стигли сви панели осим панела 26-37.

Да ли је ко имао сличну ситуацију?

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #29 послато: Октобар 30, 2014, 12:27:07 поподне »
Чини ми се да сам једном приликом имао сличну ситуацију. Ништа посебно, пробили су рок, нема бриге.
Мени је последње испитивање закаснило (12 маркера) тачно четири недеље (стигло данас, а предвиђено 2.10.)

Ван мреже Željko

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 295
  • I1-P109>FGC22061
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #30 послато: Новембар 03, 2014, 11:38:29 поподне »
"Results for your Y-DNA testing have been delayed. We have updated your predicted completion date, and action by you is not usually required. Note that predicted dates are an estimate and subject to lab volume and quality control. There are several possible reasons for the delay. The first is elevated lab demand for this test. The second is that one or more panels did not produce clear results and is being rerun. Less commonly, your sample failed. In this case, if we have an unused vial in storage, we have begun extracting DNA from it. If we need a new sample and do not have one in storage, we will mail another DNA kit to your address on file."

Од јутрос ми ово стоји крај предвиђеног времена за добијање резултата.
Прије ми је стајало 1-2 недеље, од јутрос стоји 2-4.
У питању је проширење са 12 на 67 маркера. Прошле недеље су ми стигли сви панели осим панела 26-37.

Да ли је ко имао сличну ситуацију?

Imao sa malo lošeg iskustva sa njima, i čuo sam od drugih takođe da se događa da rezultati kasne.
Mislim da nijesam čovjek velikih prohtjeva, ali jedan put mi je rezultat zakasnijo više od dva mjeseca i mislim da to nije u redu.

Trenutno sam u kontaktu sa njima zbog nekakvog problema sa funkcijom ”Y-DNA matches”, postoji jedna očigledna greška koju mi već mjesec dana "istražuju". Prije par dana dobio sam mail, žena mi piše da još nijesu stigli da srede.. “it has been extremely busy around here these days”.
Језик је од меса и свашта меље.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #31 послато: Новембар 07, 2014, 07:36:21 поподне »
Данас сам послао још један узорак у ФТДНА. Овај пут ме нису питали ни шта шаљем. Надам се да ће стићи уредно.



Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #32 послато: Новембар 17, 2014, 09:14:25 поподне »
Мени још увек нису стигли исходи за првих 12 маркера и ова седмица биће дванаеста од како су примили мој узорак у лабораторији. У осмој недељи односно 24. октобра стигли су ми исходи за 13 до 25 маркера. Много се чека, мислим да то није уреду. Сутра ћу највероватније да им пишем, али унапред знам који ће им бити одговор, као и прошли пут кад сам им писао, али вреди да покушам можда и нешто помогне.   
« Последња измена: Новембар 17, 2014, 09:19:35 поподне Аксић »

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #33 послато: Новембар 17, 2014, 09:35:43 поподне »
У сличној сам ситуацији, осим што се код мене ради о подизању са 12 на 67 маркера.
Овако стоје ствари:
- наручено проширење: 28.8.2014. године
- лабораторија примила узорак: 4.9.2014. године
- први резултати (фали још само један панел): 24.10.2014. године

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #34 послато: Новембар 25, 2014, 01:59:58 поподне »
До понедељка су предвиђали да ће ми посљедњи панел стићи за 1-2 недеље, а сада су то подигли на 2-4.
Стварно претјерују, развлаче тај један панел од 24.10.2014. године.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #35 послато: Новембар 25, 2014, 05:33:09 поподне »
До понедељка су предвиђали да ће ми посљедњи панел стићи за 1-2 недеље, а сада су то подигли на 2-4.
Стварно претјерују, развлаче тај један панел од 24.10.2014. године.

Стигли су ти данас резултати (Dinaric Alps DNA Project):

https://www.familytreedna.com/public/dinaric_alps_dna/default.aspx?section=yresults

mladjo

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #36 послато: Новембар 25, 2014, 10:51:16 поподне »
« Последња измена: Новембар 25, 2014, 10:55:31 поподне млађо »

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #37 послато: Децембар 02, 2014, 03:52:07 пре подне »
...
« Последња измена: Фебруар 02, 2015, 07:07:16 пре подне Аксић »

mladjo

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #38 послато: Децембар 02, 2014, 01:25:21 поподне »
Хоћу да тестирам брата од ујака, он је малолетан и има седамнаест година. Питао сам брата он каже да није проблем хоће да уради ДНК анализу, пошто је малолетан рекао сам му да пита мајку за сагласност, његова мајка нема ништа против и рекла му је да може да се тестира. Е, сад ако се наручи кит на братово име, кит ће стићи на кућну адресу без проблема, али сам сигуран да ће да буде проблема када треба да га врати и пошаље у Хујстон, зато што је малолетан. Неодлучан сам и не знам шта да радим? Да ли да наручим кит на братово име или на име његове мајке?

Кит може да пошаље било ко (мајка, стриц, рођак, итд)...не видим проблем.

Аксић

  • Гост
Одг: Проблеми око слања узорака у FTDNA - Хјустон
« Одговор #39 послато: Децембар 02, 2014, 02:52:44 поподне »
Кит може да пошаље било ко (мајка, стриц, рођак, итд)...не видим проблем.

Е одлично онда!