Аутор Тема: Путешествије од ФТДНА до мене  (Прочитано 10535 пута)

Ван мреже soki78

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Путешествије од ФТДНА до мене
« послато: Август 04, 2016, 10:14:58 пре подне »

Ван мреже soki78

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #1 послато: Август 04, 2016, 10:15:19 пре подне »

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #2 послато: Август 04, 2016, 11:36:45 пре подне »
http://prntscr.com/c1fue6
То је редовна процедура, имају разрађен систем слања поште тако да уз најмање трошкова стигне на крајњу дестинацију. Период од 1-2 недеље пута пошињке је нешто што је уобичајено. Колико се сећам и мени је путовао прибор тако нешто око 10-12 дана.

Ван мреже soki78

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #3 послато: Август 04, 2016, 11:42:58 пре подне »
Сад да видим колико ће путовати од мене до њих...

Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #4 послато: Децембар 22, 2016, 07:13:14 пре подне »
Можда сам нешто пропустио али мислим да FTDNA обично не омогућава праћење пошиљке. Шта си урадио да добијеш такву могућност?

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #5 послато: Децембар 22, 2016, 08:51:10 пре подне »
Бане, када ти из ФТДНА пошаљу прибор, у мејлу којим те обавештавају о томе, остављају ти везу за праћење пошиљке, ако се добро сећам.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #6 послато: Децембар 22, 2016, 09:46:30 пре подне »
Можда сам нешто пропустио али мислим да FTDNA обично не омогућава праћење пошиљке. Шта си урадио да добијеш такву могућност?

Бане омогућава!

Када се улогујеш у свој налог (претходно  мејлом шаљу Kit No. or Username и Password; ако заборавиш пошаљу ти га поново) у лијевом пољу имаш Order History, а онда кликнеш на Complete Order History и у првом пољу имаш опцију Received by Lab и датум када је узорак стигао.

У оквиру овог поља можеш да пратиш комплетну историју до финализације, али у принципу опција "Pending" или се мало продужава.

У последње вријеме су мало ажурнији!

Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #7 послато: Децембар 22, 2016, 10:06:13 пре подне »
Када се улогујеш у свој налог (претходно  мејлом шаљу Kit No. or Username и Password; ако заборавиш пошаљу ти га поново) у лијевом пољу имаш Order History, а онда кликнеш на Complete Order History и у првом пољу имаш опцију Received by Lab и датум када је узорак стигао.

Нисам на то мислио, већ на поштанску пошиљку од тренутка када се пошаље из FTDNA док не стигне до особе која се тестира. Онако како је то soki78 дао у другом посту ове теме.
На FTDNA налогу може да се види да је прибор послат 28.11, међутим још није стигао до крајње адресе у Србији.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #8 послато: Децембар 22, 2016, 10:50:19 пре подне »
Опрости Бане ако нисам разумио!

Ево шта пише на мом налогу, ако Ти може помоћи:

   "Ordered    09/03/2014         
     Sent    09/04/2014         
     Received by Lab    10/08/2014"


Мислим да ће Ти прибор стићи за двије недеље. Све у свему трајало је то мало више од мјесец дана.
Када сам наручивао СНП нису каснили!

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #9 послато: Децембар 22, 2016, 12:17:13 поподне »
сећам се да је један од тестова путовао 2 месеца за Америку
Сад да видим колико ће путовати од мене до њих...

једном је путовао 2 месеца


Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #10 послато: Децембар 22, 2016, 02:32:34 поподне »
Бане, када ти из ФТДНА пошаљу прибор, у мејлу којим те обавештавају о томе, остављају ти везу за праћење пошиљке, ако се добро сећам.

Проверио сам и тог дана кад је пошиљка послата нисам добио никакв емаил.
Емаил сам добио само након урађене поруџбе на сајту и то без икаквих података о поштанској пошиљци, која је и иначе отпремљена дан касније.

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #11 послато: Децембар 22, 2016, 05:47:34 поподне »
Проверио сам и тог дана кад је пошиљка послата нисам добио никакв емаил.
Емаил сам добио само након урађене поруџбе на сајту и то без икаквих података о поштанској пошиљци, која је и иначе отпремљена дан касније.

Не знам онда, требало би да им се обратиш. Када сам први пут наручио тест, после пар дана (тј. када су послали прибор) послали су ми мејл следеће садржине:

Your shipping information for your recently ordered kit is below. If you have any questions please email us at: https://www.familytreedna.com/contact.aspx#contactForm

Shipment Details

Shipped To:   Име и презиме, број прибора, адреса

Mailing Date:   8/13/2016

Est. Delivery:   N/A

Service:   First Class International (R)

Signature:   Not Required

Tracking:   LJ923811032US
 
The shipment information contained in this email is provided by Stamps.com.
For questions about this package, please contact Family Tree DNA or the U.S. Postal Service.

IMORTANT NOTICE: Please note the 4-7 day delivery estimate is given by the postal service for USA. Please allow additional time for transfer between post offices. Familytreedna.com

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #12 послато: Март 06, 2018, 02:13:36 поподне »
Јел имао неко проблема са чекањем пошиљке од фтдн-а на нашој царини? Од 28.фебруара ми стоји да је стигло, али нема никаквих промена већ данима? Звао сам ове из dhl-a и кажу како они немају пошиљке под том ознаком (почиње са ознаком кита IN) ???

Ако сам погрешио тему пребаците у одговарајућу. 

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #13 послато: Март 06, 2018, 07:39:20 поподне »
Јел имао неко проблема са чекањем пошиљке од фтдн-а на нашој царини? Од 28.фебруара ми стоји да је стигло, али нема никаквих промена већ данима? Звао сам ове из dhl-a и кажу како они немају пошиљке под том ознаком (почиње са ознаком кита IN) ???

Ако сам погрешио тему пребаците у одговарајућу.

Поздрав kapri! Кад је био наручен тест код ФТДНА?

Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #14 послато: Март 06, 2018, 08:04:59 поподне »
Јел имао неко проблема са чекањем пошиљке од фтдн-а на нашој царини? Од 28.фебруара ми стоји да је стигло, али нема никаквих промена већ данима? Звао сам ове из dhl-a и кажу како они немају пошиљке под том ознаком (почиње са ознаком кита IN) ???

Ако сам погрешио тему пребаците у одговарајућу.

Ја сам Family Finder тест наручио 5. фебруара, кит су ми послали тек 15. фебруара (иако на сајту пише да је послат 6.-ог), а данас је стигао на кућну адресу. Јуче је стигао у Србију, барем су ме тако обавестили путем tracking опције на USPS-у. На царини је био око 2 сата. Пре тога, последњи статус је био 21. фебруар када је био у Њујорку. Иначе, мени су кит послали путем USPS-а, а не DHL-а.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #15 послато: Март 06, 2018, 08:49:16 поподне »
Ја сам Family Finder тест наручио 5. фебруара, кит су ми послали тек 15. фебруара (иако на сајту пише да је послат 6.-ог), а данас је стигао на кућну адресу. Јуче је стигао у Србију, барем су ме тако обавестили путем tracking опције на USPS-у. На царини је био око 2 сата. Пре тога, последњи статус је био 21. фебруар када је био у Њујорку. Иначе, мени су кит послали путем USPS-а, а не DHL-а.

Да ли је тај USPS ова фирма (за коју први пут чујем) и пошто је мој отац наручио од ФТДНА неки пакет,  да ли користити услуге ове фирме приликом слања натраг узорка?

http://rs.shoppingusa.mk/informacije-o-kupovini-u-americi/isporuka-prozivoda-robe.html

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #16 послато: Март 06, 2018, 08:55:45 поподне »
Да ли је тај USPS ова фирма (за коју први пут чујем) и пошто је мој отац наручио од ФТДНА неки пакет,  да ли користити услуге ове фирме приликом слања натраг узорка?

http://rs.shoppingusa.mk/informacije-o-kupovini-u-americi/isporuka-prozivoda-robe.html

USPS је Unites States Postal Service, званична државна поштанска служба Сједињених америчких држава.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #17 послато: Март 06, 2018, 09:02:08 поподне »
USPS је Unites States Postal Service, званична државна поштанска служба Сједињених америчких држава.

Хвала Велиборе!

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #18 послато: Март 06, 2018, 09:03:30 поподне »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже kapri

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 21
  • R1b-U152
Одг: Путешествије од ФТДНА до мене
« Одговор #19 послато: Март 07, 2018, 03:54:43 поподне »
Поздрав kapri! Кад је био наручен тест код ФТДНА?

Uzi, Поручен је 14.фебруара, а 19. су послали.

Ја сам Family Finder тест наручио 5. фебруара, кит су ми послали тек 15. фебруара (иако на сајту пише да је послат 6.-ог), а данас је стигао на кућну адресу. Јуче је стигао у Србију, барем су ме тако обавестили путем tracking опције на USPS-у. На царини је био око 2 сата. Пре тога, последњи статус је био 21. фебруар када је био у Њујорку. Иначе, мени су кит послали путем USPS-а, а не DHL-а.

Занимљиво. Мени је путем tracking-a стизала информација где се тренутно налази пакет, кад је напустио САД, стигао у Европу па напустио складиште у Немачкој итд.  Чудно ми је да шаљу различитим службама, али ако је сад стигао онда би требао и мој ускоро.