Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Европеидни антрополошки типови

<< < (2/8) > >>

Свевлад:

--- Цитат: Лепеничанин  Април 05, 2017, 08:04:52 пре подне ---не знам да гађам антрополошки, али ако бих погађао хаплогрупу рекао бих даје човек са слике R1a.  :D

--- Крај цитата ---
Физички изглед не зависи од хаплогрупе.
Мени је прва асоцијација на R1а што се изгледа тиче фенотип западни Балтид.  Ако бих погађао рекао бих да је човек са слике I2a или I1 (због кромањонског уплива). 

Atlantische:

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 01:43:38 пре подне ---Динарац + Балкан Бореби
Кромањонски уплив је врло изражен код њега (преко Боребија)

--- Крај цитата ---
Можеш ли детаљно описати шта је то ''Балкан Бореби'', и по чему се разликује од класичног Боребија?
Тај ''Балкан Бореби'' се не спомиње у радовима ни код једног антрополога, али изгледа да вама форумским антрополозима није страно да смишљате нове фенотипе.

Свевлад:

--- Цитат: Atlantische  Април 05, 2017, 11:15:23 пре подне ---Можеш ли детаљно описати шта је то ''Балкан Бореби'', и по чему се разликује од класичног Боребија?
Тај ''Балкан Бореби'' се не спомиње у радовима ни код једног антрополога, али изгледа да вама форумским антрополозима није страно да смишљате нове фенотипе.

--- Крај цитата ---
Разликује се само у пигментацији, Балкан Бореби је тамније пигментације, док је класични Бореби који је доста заступљен у Скандинавији светлије пигментације.

Latinica:
Sa ovi slika za mene kao balkanci mogu proći najprije "Noric", pa"Atlanto-mediterranean"(prve dvije slike), "Dinaric"(samo na treću sliku, prve dvije mene liče previše na Talijana ili Kurda) i pomalo Brunn i Alpine.

Atlantische:

--- Цитат: Свевлад  Април 05, 2017, 11:30:20 пре подне ---Разликује се само у пигментацији, Балкан Бореби је тамније пигментације, док је класични Бореби који је доста заступљен у Скандинавији светлије пигментације.

--- Крај цитата ---
Код европеидних фенотипа се пигментација не узима као битан фактор при класификацији. Динарац је Динарац био белог тена као снег или тамнијег тена, ако ово правило које важи за златно ниси прихватио онда се твоје и квалификације сличних ''стручњака'' не могу прихватити као меродавне. Гледају се метричке мере лобање, висина носа, ширина вилице, итд...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију