Аутор Тема: Family Finder-My Origins резултати  (Прочитано 180231 пута)

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #280 послато: Децембар 11, 2017, 08:57:48 пре подне »
Занимљива аутосомална генетика, поготово овај сефардски удио. Има ли каквих назнака у проијеклу о томе?

У складу са општом причом о G2a-L497, не би требало да чуди овај западно-централно европски удио.
Не, изненадио сам се поприлично. :)

Баба по оцу је из староселедачке породице у Шајкашкој, а да занимљивост буде већа управо за тај део породице ми је стабло најбоље обрађено. Верујем да део сефардске генетике заправо припада југоисточној Европи која је поприлично ниска. Видећемо кад провучем кроз друге калкулаторе.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

симо

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #281 послато: Децембар 11, 2017, 09:08:04 пре подне »
Не, изненадио сам се поприлично. :)

Верујем да део сефардске генетике заправо припада југоисточној Европи која је поприлично ниска.

Могуће, имам и ја 9% Иберије и 9% Скандинавије,али се вјероватно ради о преклапањима са другим зонама.

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #282 послато: Децембар 11, 2017, 09:13:37 пре подне »
Ја сам прилично убеђен да се већи део Сефардика и Западне Европе "прелио" из ЈИ Европе, с тим што први одражава Источни Медитеран/Кавказ, а други Западни Медитеран. Вероватно је на Запад побегао и део Источне Европе. Логично  8)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #283 послато: Децембар 11, 2017, 09:32:59 пре подне »


У складу са општом причом о G2a-L497, не би требало да чуди овај западно-централно европски удио.

Честитке, Атлантид, супер изгледа! :)

Не верујем да тај западно-централно европски утицај може бити оставштина још о периода Илира, или Келта, за које везујемо ову нашу G2a-L497. С обзиром да калкулатор показује мешавину неких 300-500 година уназад, лако може бити да је то нека скорија веза. Можда баш преко Војводине?:)

Мислим да је ово највећи проценат  западно-централноевропског утицаја код неког Србина који је радио FF тест?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #284 послато: Децембар 11, 2017, 09:55:13 пре подне »
Честитке, Атлантид, супер изгледа! :)

Не верујем да тај западно-централно европски утицај може бити оставштина још о периода Илира, или Келта, за које везујемо ову нашу G2a-L497. С обзиром да калкулатор показује мешавину неких 300-500 година уназад, лако може бити да је то нека скорија веза. Можда баш преко Војводине?:)
И ја мислим да је преко тога, а могуће и преко мајкиних који су из Босанске Крајине.
А за сефардску генетику, уколико се стварно испостави да је њихова немам идеју одакле би могла доћи.
Цитат
Мислим да је ово највећи проценат  западно-централноевропског утицаја код неког Србина који је радио FF тест?
Од резултата са ове теме мислим да само Наранчић има већи проценат, додуше он по мајци није Србин.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #285 послато: Децембар 11, 2017, 10:24:43 пре подне »
И ја мислим да је преко тога, а могуће и преко мајкиних који су из Босанске Крајине.
А за сефардску генетику, уколико се стварно испостави да је њихова немам идеју одакле би могла доћи. Од резултата са ове теме мислим да само Наранчић има већи проценат, додуше он по мајци није Србин.

Да, то је доста висок проценат сефардске. Јавља се још код неких Срба, али до 5%. Може бити као што рекосте ти и Симо, део те медитеранске компонентне. Видим да се код наших људи јављају још неке специфичне компоненте, попут западног Блиског истока и централне Азије, али не у великом проценту.

Тачно, Наранчић има 33% Скандинавије, али му је мајка мислим Немица. :)

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #286 послато: Децембар 11, 2017, 05:23:03 поподне »
Да, то је доста висок проценат сефардске. Јавља се још код неких Срба, али до 5%. Може бити као што рекосте ти и Симо, део те медитеранске компонентне. Видим да се код наших људи јављају још неке специфичне компоненте, попут западног Блиског истока и централне Азије, али не у великом проценту.

Мало сам чачкао калкулаторе по Гедмечу, углавном су они постотци западне и централне Европе изгледа реални. Занимљиво је да су ми појединачно најближе популације Хрвати и донекле Аустријанци. :)

Исто тако изгледа да се ту доста губи овај ''сефардски'' удео, што се види и кроз опадање источно медитеранске компоненте у неким општим калкулаторима.

Калкулатор који ми је Сремац препоручио за ''проверу'' тих 14% са ФТДНА не одудара претерано много од српског и европског просека у нечему што би се могло сматрати јеврејском генетиком.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Jelic

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #287 послато: Јануар 24, 2018, 12:40:34 пре подне »


« Последња измена: Јануар 24, 2018, 12:52:10 пре подне Лука »

Ван мреже Гмитар

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 114
  • R1a>YP343>YP371>YP971>Y57718+
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #288 послато: Јануар 24, 2018, 10:06:11 поподне »
Има ли ко паметан коментар јер сам ја након овог резултата без памети остао. :D

Metal age invader 13%

Farmer 50%

Hunter-Gatherer 37%

« Последња измена: Јануар 24, 2018, 10:08:58 поподне Гмитар »

Jelic

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #289 послато: Јануар 24, 2018, 10:08:26 поподне »
Има ли ко паметан коментар јер сам ја након овог резултата без памети остао. :D




Мој ти је савет да урадиш gedmatch. ;)

Ван мреже Гмитар

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 114
  • R1a>YP343>YP371>YP971>Y57718+
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #290 послато: Јануар 24, 2018, 10:29:35 поподне »
Мој ти је савет да урадиш gedmatch. ;)

Хоћу али мора да се сачека извесно време пре него што ме допусти са скинем raw data. :)

Ван мреже Гмитар

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 114
  • R1a>YP343>YP371>YP971>Y57718+
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #291 послато: Јануар 26, 2018, 12:31:26 поподне »
Мој ти је савет да урадиш gedmatch. ;)

Ево провукао сам кроз разне неке рачуначе. Зар је могуће да My Heritage уопште не избацује Британска острва, док сви остали у мањем или већем проценту показују. Који алгоритам се сматра најтачнијим, иако је незахвално питати то?


Jelic

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #292 послато: Јануар 26, 2018, 01:31:45 поподне »
Ево провукао сам кроз разне неке рачуначе. Зар је могуће да My Heritage уопште не избацује Британска острва, док сви остали у мањем или већем проценту показују. Који алгоритам се сматра најтачнијим, иако је незахвално питати то?



Ово за Нигерију и североисточну Африку је занимљиво, мада су вероватно у питању само "шумови".

Ван мреже Гмитар

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 114
  • R1a>YP343>YP371>YP971>Y57718+
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #293 послато: Јануар 26, 2018, 05:32:09 поподне »
Ово за Нигерију и североисточну Африку је занимљиво, мада су вероватно у питању само "шумови".

Занимљиво је јер имам део породице који живи у Африци, где мушки потомак има исту хаплогрупу као ја, а мулат је, с тиме што ово на мапи дефинитивно није од њих. :)

Jelic

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #294 послато: Јануар 26, 2018, 05:53:30 поподне »
Занимљиво је јер имам део породице који живи у Африци, где мушки потомак има исту хаплогрупу као ја, а мулат је, с тиме што ово на мапи дефинитивно није од њих. :)

Ја сам мишљења да су то ипак само "шумови", јер ти на Гедмечу не избацује подсахарску Африку. Ваљало би и да неко упућенији прокоментарише, типа Сремац. Ниси једини од Европљана који је добио око 1% Нигерије на мајхеритиџу, видех да су то добијали и неки Енглези, Шпанци итд. који то на гедмечу тј. на калкулаторима уопште немају.

Ван мреже Дервента

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 169
  • I2-PH908-FT16449-Y126296-FT19919
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #295 послато: Јануар 26, 2018, 09:08:36 поподне »
Вјероватно су то ипак "шумови". Ја сам исто добио 0.9% Нигерије мада Gedmatch и остали рачуначи не показују било какво Афричко поријекло. Искрено, не би ми сметало ни да имам неку "родбину" тамо  :)

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #296 послато: Јануар 26, 2018, 10:03:00 поподне »
Гмитре, можда би било најбоље да урадиш к36 и к15 Eurogenes. Африка је сигурно шум, будући да се не појављује на већини рачунача.
Мислим да су Индијанци :) (тачније Сибир/Источна Азија) донекле реални, али најбоље уради к36.
Што се тиче мајОриџинса и осталих калкулатора, мислим да је овде доста пута поновљено да резултате појединачних и појединих рачунача не треба узимати здраво за готово.
Нисам ја никакав стручњак, али оно што сам прочитао/научио је следеће, а ако грешим нека ме неко поткованији исправи:
Имена "кластера" не значе много, тачније то што си добио 17% Британије, не значи да имаш неке ближе везе са Британијом, већ да је 17% твог генотипа најучесталије у британском кластеру онако како је дефинисан. То су гени које делиш са њима, што не значи да их не делиш и са неким другим популацијама...али их је алгоритам доделио Британцима јер су код њих најучесталији.
Могуће да су ти алели прилично учестали и у другим европским популацијама и да су нека заједничка (пра)подлога која је учествовала у етногенези Британаца и Срба рецимо. Можда би могла да се повуче нека паралела са North Atlantic састојком к13 рачунача...коју сви имао у значајном постотку, а који је најзначајније заступљен код Британаца...

Ван мреже Гмитар

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 114
  • R1a>YP343>YP371>YP971>Y57718+
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #297 послато: Јануар 26, 2018, 11:25:03 поподне »
Хвала вам на препорукама и објашњењима људи. Одрадио сам к36 и к15 али да не оптерећујем превише тему са мојим резултатима више нема потребе да качим. :) Потпуно је јасно да је све релативно у односу на узорак популације са којим се пореди и алгоритам који се примењује.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #298 послато: Јануар 28, 2018, 05:50:40 поподне »
Човѣк из ваљевскога края ме замоли поставити његове општеродствене исходе на неколиких рачуначих.

К12б
North_European:        42.4189%
Atlantic_Med:        27.1269%
Caucasus:        19.8086%
Southwest_Asian:        4.7335%
Gedrosia:        2.3006%
South_Asian:        1.4234%
Siberian:        1.2339%
Southeast_Asian:        0.4893%
Northwest_African:        0.4151%
East_Asian:        0.0498%
Sub_Saharan:        0.0000%
East_African:        0.0000%
 
К7б
Atlantic_Baltic:        63.5128%
Southern:        18.4881%
West_Asian:        14.7759%
Siberian:        1.7063%
South_Asian:        0.8956%
East_Asian:        0.5670%
African:        0.0544%
 
ввеац2
Atlantic_Baltic :        68.1488%
Near_East :        25.1660%
South_Asian :        4.0987%
Northeast_Asian :        1.9684%
Southeast_Asian :        0.5487%
Sub_Saharan :        0.0694%
Palaeoafrican :        0.0000%

Ово йе йош йедан Србин у послѣдње врѣме испитан а са повишеном сѣверноевропском генетиком у односу на србски просѣк. У почетку мойега рада са општом генетиком ми долажаху само Срби са North_European < 41%, док сви Хрвати и БХ Муслимани койе виђах имаху прѣко 41%. Сада знамо да известан брой Срба прѣлази некадашњу "србско-хрватску границу" од 41%, а понеки и знатно више, и до 43% или 44%. Међу њими, ево, има и Срба из Србийе.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #299 послато: Фебруар 16, 2018, 01:51:37 поподне »
My Origins резултати припадника ХГ I2-PH908, уваженог члана овог форума.