Аутор Тема: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.  (Прочитано 9505 пута)

Ван мреже dko

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 502
Одг: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.
« Одговор #40 послато: Септембар 09, 2017, 06:23:31 поподне »
Не зна да стане Веселин.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.
« Одговор #41 послато: Септембар 09, 2017, 06:29:03 поподне »
Ни сви Срби, јер живе на различитим подручијима, немају исти смисао за хумор. Тако географски Шумадинци не разумију Црногорски смисао за хумор, ови не разумију Босански, а ови Војвођански. Такође Војвођани не разумију Крајишки и тако у круг, а ми Херцеговци разумијемо свачији хумор. Некако смо најприлагодлјивији. 8)

Е, ово је хумор :)
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.
« Одговор #42 послато: Септембар 09, 2017, 06:38:34 поподне »
Сиров хумор :) Не верујем да то ради свесно, да "минира", то је оно кад му унутрашње биће не дозвољава неком да стави тачку на нешто, него мора његова задња да буде, није битно да ли има везе са животом ...Више је смешно у контексту , "видите људи који сам "амза" и "балван" , али он то не види тако :) ...Да доведе било коју стручну особу из било које области, вероватно би исто било...Не делује злонамерно у сваком случају, тако да му се опрашта, а опет људи су се мало упознали са темом
« Последња измена: Септембар 09, 2017, 06:43:33 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.
« Одговор #43 послато: Септембар 09, 2017, 11:37:11 поподне »
Сиров хумор :) Не верујем да то ради свесно, да "минира", то је оно кад му унутрашње биће не дозвољава неком да стави тачку на нешто, него мора његова задња да буде, није битно да ли има везе са животом ...Више је смешно у контексту , "видите људи који сам "амза" и "балван" , али он то не види тако :) ...Да доведе било коју стручну особу из било које области, вероватно би исто било...Не делује злонамерно у сваком случају, тако да му се опрашта, а опет људи су се мало упознали са темом
Ђе болан небио Весо злонамјеран. Тај би сваком бубрег дао. Емисија није научног типа, већ се зове људовање. Значи сјели људи и причају. Разговарао сам данас са Весом. Њену и даље то није најјасаније, али што се тиче класичне генеологије , уопште није незналица.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Емисија Људовање - разговор о српском генетичком прапореклу, петак 8. 9. 2017.
« Одговор #44 послато: Септембар 11, 2017, 01:28:55 поподне »
Јутрос сам тек одгледао емисију. Покварена ми је кабловска, за викенд био на путу, и ево погледао сад на интернету.

Како емисију нисам гледао, питао сам неке пријатеље који су је гледали, а који се не разумију у ову проблематику као ми форумаши. Њима је била занимљива, и многе ствари су им биле јасније, него ја кад сам им објашњавао. Суштина је управо у томе: он поставља питања као сељак с њиве преко плота, и тако наводи госта да објасни на начин који сви могу разумјети.

Пријаве које стижу из Крајине за тестирање говоре у прилог да је емисија имала ефекта. Кандидати који су се преко мене пријавили и они који су то урадили након гледања емисије чиниће збор од око 20-ак њих. Ако неко други има бољу идеју, поготово велики критичари из Крајине, како додатно популаризовати ову тему, и анимирати људе да се тестирају, нестрпљив сам да саслушам.