Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2479844 пута)

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3380 послато: Март 31, 2017, 05:31:23 поподне »
Јездимировић, Аранђеловдан, Гацко

Припада хаплогрупи Е-V13. Најближе поклапање има са Ћоровићем из Крушевице код Љубиња, разликују се на 2 од 19 маркера. Умерену блискост показује и са појединим припадницима рода Бјелопавлића, Радовићем (4/23) и Кадовићем (5/23).

Јел се зна нешто више о пореклу, нисам ово презиме успео наћи код Милићевића и Дедијера?

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3381 послато: Март 31, 2017, 05:39:02 поподне »
Антић, Часне Вериге апостола Петра, Брвник, Шамац

Припада хаплогрупи Е-V13>PH1246, роду Васојевића. Најближи су му хаплотипови Миликића (1/23), Вешовића (2/23), Милићевића (3/23) и Ђукића (2/19). Тестирани је оставио следеће податке о свом пореклу:

Према попису у селу Брвнику 5.2.1851. налазио се и Анто Симић са својом браћом Николом и Илијом. У то време обичај је био да синови узимају презиме које је настало од имена очева. Тако је презиме Антиног сина Саве постало Антић и тако је остало све до данас.

Саво рођен око 1830 г. ; Жена Митра.
Михајло, рођен 1883 г. ;Жена Ђука.
Милан, рођен 1912.г. ; Жена Милка Бумбуловић (село Брвник).
Михајло, рођен 1939 г. Жена Анђа Ђурђевић (село Брвник). Њени претци су такође мењали презиме. Претходно су се презивали Јовичић.
Милан, рођен 1963. г.; Жена Блаженка р. Поповић. Иначе из села Караџићева, општина Винковци.
Миодраг, рођен 1988 г. у Винковцима

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3382 послато: Март 31, 2017, 06:08:03 поподне »
Јел се зна нешто више о пореклу, нисам ово презиме успео наћи код Милићевића и Дедијера?

Ни ја не нађох ништа више о Јездимировићима.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3383 послато: Март 31, 2017, 06:31:39 поподне »
Јездимировић, Аранђеловдан, Гацко

Припада хаплогрупи Е-V13. Најближе поклапање има са Ћоровићем из Крушевице код Љубиња, разликују се на 2 од 19 маркера. Умерену блискост показује и са појединим припадницима рода Бјелопавлића, Радовићем (4/23) и Кадовићем (5/23).
Ћоровићи су одавно у Крушевици И Жабици, одакле се један дио породице преселио у љубињску чаршију око 1825. године. Наводно из Браног Дола. Славе Јоакима и Ану. Од њих су историчар Владимир, књижевник Светозар, те сликар и академик Милорад. У Жабици живе покрај Баља који такође славе Јоакима и Ану, али нису исте хаплогрупе.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3384 послато: Март 31, 2017, 06:42:47 поподне »
Копривица, Никољдан, Градина, Гацко

Припада хаплогрупи Е-V13. Има потпуно поклапање на 17 маркера са Копривицом из Матарове (Куршумлија), док се са Копривицом из Вукојевца (Куршумлија) од 23 маркера разликује само на маркеру DYS385. Релативно блиско поклапање има и са Рачићем из Бањалуке (4/23).

Момо Копривица је прави Гачанин; годину дана старији од мене а знамо се још са Филозофског ф. у Сарајеву. Дакле,  Градина (Гацко), Св. Никола. Веома духовит.Мислим даје издао је збирку афоризама. Уживам када слушам његов "херцеговачки мелодични говор"; отворио је трибину.

 Потврдило се да је "оригинални Копривица".

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3385 послато: Март 31, 2017, 06:50:15 поподне »
Јездимировић, Аранђеловдан, Гацко

Припада хаплогрупи Е-V13. Најближе поклапање има са Ћоровићем из Крушевице код Љубиња, разликују се на 2 од 19 маркера. Умерену блискост показује и са појединим припадницима рода Бјелопавлића, Радовићем (4/23) и Кадовићем (5/23).

Зоран Јездиморивић, или како то он изговара ЈездимировиЧ, је навео мјесто поријекла Гацко. У упитнику је навео старије презиме Кедић. Мајка му је Херцеговца, а отац му је у Бијељину дошао из Шапца или около. То значи да не знам да ли је ближим поријеклом Поцерац или Мачванин.

Зоран Јездимировић је академски вајар и творац реплике споменика краљу Петру I Карађоређевићу у центру Бијељине.

А сад очекујемо од Гује резултате Ђиласа!  Изненађење :D

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3386 послато: Март 31, 2017, 06:52:40 поподне »
Ђилас, Стевањдан, Бијељина

Припада хаплогрупи N-P189.2. Од тестираних из опшег рода најближи су му Гаговић (3/23), Шаљић, Јовановић, Радовић и Шкундрић (4/23), и Ашкраба (3/19). Има неколико карактеристичних вредности: DYS393=13 (сви остали имају 14), DYS576=16 (сви остали 17 и више), вредност DYS458=17 дели само са Ашкрабом (сви остали 18), а вредност DYS389II=28 само са Гаговићем (сви остали 29 и више).


Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3387 послато: Март 31, 2017, 06:53:34 поподне »
Зоран Јездиморивић, или како то он изговара ЈездимировиЧ, је навео мјесто поријекла Гацко. У упитнику је навео старије презиме Кедић. Мајка му је Херцеговца, а отац му је у Бијељину дошао из Шапца или около. То значи да не знам да ли је ближим поријеклом Поцерац или Мачванин.

Зоран Јездимировић је академски вајар и творац реплике споменика краљу Петру I Карађоређевићу у центру Бијељине.

А сад очекујемо од Гује резултате Ђиласа!  Изненађење :D

Па онда у табели треба да стоји Мачва, а не Гацко.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3388 послато: Март 31, 2017, 07:10:09 поподне »
Ђилас, Стевањдан, Бијељина

Припада хаплогрупи N-P189.2. Од тестираних из опшег рода најближи су му Гаговић (3/23), Шаљић, Јовановић, Радовић и Шкундрић (4/23), и Ашкраба (3/19). Има неколико карактеристичних вредности: DYS393=13 (сви остали имају 14), DYS576=16 (сви остали 17 и више), вредност DYS458=17 дели само са Ашкрабом (сви остали 18), а вредност DYS389II=28 само са Гаговићем (сви остали 29 и више).
Ово је први наш П189.2 који не слави једну од три славе: св Јован, св Никола и св Ђорђе

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3389 послато: Март 31, 2017, 07:16:44 поподне »
Ђилас

N-P189.2

Није ни чудо што је онда Драган Ђилас онако жутокос.  ;)

Хтедох прво да напишем "жут", али то би могло да има и политичке конотације, па сам одустао од тога.  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3390 послато: Март 31, 2017, 07:21:00 поподне »
Па онда у табели треба да стоји Мачва, а не Гацко.

Заиста се судржавам! Тестирани је, а то сам сазнао након разговора са Мидановићем послије "пар пива- крај радног дана 16.00 часова" био разочаран!!!!. Наравно, не смије ми прићи јер ће услиједити "ел нињо", а послије тога слиједи "ургентни центар".

Када чујем како изговара своје презиме прва асоцијација ми је "Регистратура" и Рудимир Бомбардирович Шајковски, алијас Имбрица Шпичек ;D

Наш Норман Број 1 се ту показао као прави господин!

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3391 послато: Март 31, 2017, 07:36:17 поподне »
Ђилас, Стевањдан, Бијељина

Припада хаплогрупи N-P189.2. Од тестираних из опшег рода најближи су му Гаговић (3/23), Шаљић, Јовановић, Радовић и Шкундрић (4/23), и Ашкраба (3/19). Има неколико карактеристичних вредности: DYS393=13 (сви остали имају 14), DYS576=16 (сви остали 17 и више), вредност DYS458=17 дели само са Ашкрабом (сви остали 18), а вредност DYS389II=28 само са Гаговићем (сви остали 29 и више).

Друга Прича ;D

Идемо на Ђикија-Ђиду. Живописан лик!!!!

Због Ђиласа сам направио неке компромисе у животу, које иначе не чиним. Као мјесто поријекла Ђилас је навео село Велино Село а не Балатун, гдје их наводи Радмила Кајмаковић.Све у свему то је близу јер Балатуна гравитира и према Сави и Дрини. Ушће Дрине у Саву је у Босанској Рачи; ни 1 км далеко. Назив мјеста Ballaton се наводи као "можда" неки "мађарски топоминастички атавизам". Касније ће се вјероватно укључити Узи-Узелац, мада мислим да је Пивљанин. Потенцијално имамо јаку ]N-P189.2 у Семберији.

Ђидо је онизак (чак нижи од мене) али врло темељан. Запамтите ово добро "ЧЕЛИЧНО СРЦЕ И НЕОБИЧНА ХРАБРОСТ". Мислим да чак има и одликовање предсједника Републике Српске.Описао бих га овако "small package" Милош Мацура (предсједник СО "Родословци" :)


Ово је први наш П189.2 који не слави једну од три славе: св Јован, св Никола и св Ђорђе

Да. Добро си се сјетио да се јавиш!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3392 послато: Март 31, 2017, 08:24:00 поподне »
Зоран Јездиморивић, или како то он изговара ЈездимировиЧ, је навео мјесто поријекла Гацко. У упитнику је навео старије презиме Кедић.

Посебно је занимљива породица Кедић. Потичу од кнеза (војводе) Милића Кадића, Карађорђевог војводе познатог
по храбрости. Његов син Ђурађ је, осим свештеника, био први писмен човек у Бргулама. Занимљив је, а бизаран, детаљ да је Ђурађев син Мидан био најплоднији мушкарацу Бргулама. Имао је са две жене укупно петнаесторо деце, а од тога 8 синова. Последње дете добио је у својој 65. години и, за ондашње време, доживео дубоку старост од 77 година.

Извор: Миодраг Станимировић, Источна Тамнава, Бргуле и околина (рекли су о овој књизи), стр. 44

Јесу ли то ти Кедићи?



Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3393 послато: Март 31, 2017, 08:32:54 поподне »
Друга Прича ;D

Идемо на Ђикија-Ђиду. Живописан лик!!!!

Због Ђиласа сам направио неке компромисе у животу, које иначе не чиним. Као мјесто поријекла Ђилас је навео село Велино Село а не Балатун, гдје их наводи Радмила Кајмаковић.Све у свему то је близу јер Балатуна гравитира и према Сави и Дрини. Ушће Дрине у Саву је у Босанској Рачи; ни 1 км далеко. Назив мјеста Ballaton се наводи као "можда" неки "мађарски топоминастички атавизам". Касније ће се вјероватно укључити Узи-Узелац, мада мислим да је Пивљанин. Потенцијално имамо јаку ]N-P189.2 у Семберији.

Ђидо је онизак (чак нижи од мене) али врло темељан. Запамтите ово добро "ЧЕЛИЧНО СРЦЕ И НЕОБИЧНА ХРАБРОСТ". Мислим да чак има и одликовање предсједника Републике Српске.Описао бих га овако "small package" Милош Мацура (предсједник СО "Родословци" :)


Да. Добро си се сјетио да се јавиш!

Поздрав Александре, овај резултат свакако јесте велико и пријатно изненађење. Тако да вам се захваљујем што сте успели наговорити господина Ђикија-Ђиду да направи ДНК анализу.

Као што Đorđo каже, једини N-P189.2 са Стевањдан славом, али је ипак близу осталима из Бањанско-Пивског рода.

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3394 послато: Март 31, 2017, 08:55:11 поподне »
Јесу ли то ти Кедићи?

Мислим да је ипак написао Кедић. Видјећу, доста сам се" натезао" са њим. Класик Амиго брависимо :) Мидан(овић) потврдио Кадић!

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3395 послато: Март 31, 2017, 08:57:45 поподне »
али је ипак близу осталима из Бањанско-Пивског рода.

Хвала Узи, нисам се посебно бавио вашом хаплогрупом, али сам му одмах саопштоо Ђики-Пива. Након тога је слиједио кез ;D

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3396 послато: Март 31, 2017, 08:59:18 поподне »
Мидан(овић) потврдио Кадић!

Погријеших Кедић.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3397 послато: Март 31, 2017, 09:15:06 поподне »
Није ни чудо што је онда Драган Ђилас онако жутокос.  ;)

Хтедох прво да напишем "жут", али то би могло да има и политичке конотације, па сам одустао од тога.  ;D
Драган Ђилас слави Св. Николу...Вероватно да има више родова Ђиласа, јер напр. Драган Ђилас и Милован Ђилас (Милован је из Никшићке Жупе, слава Св. Лука)нису истог рода, а овај тестирани је трећи род изгледа, који нема везе са овима...

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3398 послато: Март 31, 2017, 09:16:42 поподне »
Драган Ђилас слави Св. Николу...Вероватно да има више родова Ђиласа, јер напр. Драган Ђилас и Милован Ђилас (Милован је из Никшићке Жупе, слава Св. Лука)нису истог рода, а овај тестирани је трећи род изгледа, који нема везе са овима...

Исти случај као са Кецманима!

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #3399 послато: Март 31, 2017, 09:24:18 поподне »
Драган Ђилас слави Св. Николу...Вероватно да има више родова Ђиласа, јер напр. Драган Ђилас и Милован Ђилас (Милован је из Никшићке Жупе, слава Св. Лука)нису истог рода, а овај тестирани је трећи род изгледа, који нема везе са овима...
Политичар Драган Ђилас је једном приликом негде поменуо да је из Лике. Готово је извесно да нису сви Ђиласи исти род.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.