Аутор Тема: Гено 2.0  (Прочитано 16821 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #20 послато: Март 18, 2014, 07:05:16 поподне »
Небојша,

кроз ову Бернијеву анализу твог резултата и ја сам укратко сазнао докле су догурали у проналажењу нових СНП-ова за Динарик хаплогрупу, а нису догурали баш далеко.

И даље нам недостаје подјела унутар саме Динарик. Нешто се може закључити и на основу СТР вриједности, али још увијек недостаје јасна линија диобе.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #21 послато: Март 18, 2014, 07:17:18 поподне »
Небојша,

кроз ову Бернијеву анализу твог резултата и ја сам укратко сазнао докле су догурали у проналажењу нових СНП-ова за Динарик хаплогрупу, а нису догурали баш далеко.

И даље нам недостаје подјела унутар саме Динарик. Нешто се може закључити и на основу СТР вриједности, али још увијек недостаје јасна линија диобе.
Да, Гено за сада није пружио ништа значајно у вези Динарика.
Треба сачекати BIG Y, а и ту је питање колико се људи из наше групе тестирало.

mladjo

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #22 послато: Март 18, 2014, 11:32:20 поподне »
У чему је разлика ових са Гено 2.0 и ФТДНА тестирања?
Како читам на појединим форумима, појавила се информација да су почели да пристижу први резултати BigY теста...
« Последња измена: Март 18, 2014, 11:34:22 поподне млађо »

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #23 послато: Март 19, 2014, 02:29:01 поподне »
У чему је разлика ових са Гено 2.0 и ФТДНА тестирања?
Како читам на појединим форумима, појавила се информација да су почели да пристижу први резултати BigY теста...
Здраво
Колико сам ја разумео ради се о 25000 СНП ознака а Гено 2.0  садржи око 12000.
ФТДНА тврди како се ради о најнапреднијем начину тетирања.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #24 послато: Март 19, 2014, 03:13:03 поподне »
Здраво
Колико сам ја разумео ради се о 25000 СНП ознака а Гено 2.0  садржи око 12000.
ФТДНА тврди како се ради о најнапреднијем начину тетирања.

Има још једна веома битна разлика, Гено 2.0 кошта 200 долара, а BIG Y 700 долара.

С друге стране BIG Y је можда последња шанса да се за неке млађе хаплогрупе као што је И2а Динарик пронађу специфични, раздвајајући СНП-ови.

Цитат са И2а Пројекта ФТДНА:
"February 2014 Update:  We are waiting for results from Family Tree DNA's new Big Y test that will sequence 10 million base pairs of the Y chromosome. It is expensive, $695 currently, but several of our members have ordered it: 5 orders from I-M26 (Sardinian), 14 orders from L621, 13 from (I-CTS5966) "Dinaric" and one from "Disles", 7 orders from I-L161 "Isles" and 5 orders from I-L233 "Western" group. "

Надам се да ће бар један од 13 ових Динарика донијети нове битне СНП-ове у оквиру  BIG Y.
« Последња измена: Март 19, 2014, 03:28:38 поподне Синиша Јерковић »

mladjo

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #25 послато: Март 19, 2014, 04:14:20 поподне »
Здраво
Колико сам ја разумео ради се о 25000 СНП ознака а Гено 2.0  садржи око 12000.
ФТДНА тврди како се ради о најнапреднијем начину тетирања.

Има још једна веома битна разлика, Гено 2.0 кошта 200 долара, а BIG Y 700 долара.


Мислио сам да је у питању нека суштинска разлика у тестирању...познато ми је да jе BigY тест скупљи и детаљнији од оних који спроводи Гено2.0...такође су најавили опет неки попуст за BigY тест.
« Последња измена: Март 19, 2014, 04:17:41 поподне млађо »

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #26 послато: Март 19, 2014, 04:24:26 поподне »

Мислио сам да је у питању нека суштинска разлика у тестирању...познато ми је да jе BigY тест скупљи и детаљнији од оних који спроводи Гено2.0...такође су најавили опет неки попуст за BigY тест.
Мислим да постоји разлика ево шта кажу:

"The BIG Y product uses next-generation sequencing to reveal genetic variations across the Y-Chromosome:

Targeted Non-recombining Y-DNA sequencing
Illumina HiSeq 2000
60X average coverage
At least 10-million base-pairs of reliably mapped positions of non-recombining Y-Chromosome
Analyzed using Arpeggi genome analysis technology for improved variant calls
All samples are processed in-house using our custom laboratory methods and informatics. Your sample never leaves our company and is never shared with outside vendors."

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: Гено 2.0
« Одговор #27 послато: Април 24, 2015, 11:14:26 поподне »
Изгледа да се на Geno 2.0 скоро све своди на аутосомалну днк. Врло мало података о Y DNA. Постоје само основни подаци.

Поставићу резултате Бугарина из Смољана:

Уколико неко поседује сличне податке, нека постави како би могли да упоредимо резултате


Your Deep Ancestry (1,000 Years - 100,000 Years Ago):

MATERNAL LINE - H35

PATERNAL LINE - J-PF7344





Your Regional Ancestry (5,000 Years - 10,000 Years Ago):

Mediterranean 47%

Northern European 33%

Southwest Asian 19%


What Your Results Mean?

Modern day indigenous populations around the world carry particular blends of these regions. We compared your DNA results to the reference populations we currently have in our database and estimated which of these were most similar to you in terms of the genetic markers you carry. This doesn’t necessarily mean that you belong to these groups or are directly from these regions, but that these groups were a similar genetic match and can be used as a guide to help determine why you have a certain result. Remember, this is a mixture of both recent (past six generations) and ancient patterns established over thousands of years, so you may see surprising regional percentages. Read each of the population descriptions below to better interpret your particular result.

Your First Reference Population: German

This reference population is based on samples collected from people native to Germany. The dominant 46% Northern European component likely reflects the earliest settlers in Europe, hunter-gatherers who arrived there more than 35,000 years ago. The 36% Mediterranean and 17% Southwest Asian percentages probably arrived later, with the spread of agriculture from the Fertile Crescent in the Middle East over the past 10,000 years. As these early farmers moved into Europe, they spread their genetic patterns as well. Today, northern and central European populations retain links to both the earliest Europeans and these later migrants from the Middle East.

German

Northern European 46%

Mediterranean 36%

Southwest Asian 17%

Your Second Reference Population: Greek

This reference population is based on samples collected from the native population of Greece. The 54% Mediterranean and 17% Southwest Asian percentages reflect the strong influence of agriculturalists from the Fertile Crescent in the Middle East, who arrived here more than 8,000 years ago. The 28% Northern European component likely comes from the pre-agricultural population of Europe—the earliest settlers, who arrived more than 35,000 years ago during the Upper Paleolithic period. Today, this component predominates in northern European populations, while the Mediterranean component is more common in southern Europe.

Greek

Mediterranean 54%

Northern European 28%

Southwest Asian 17%