Аутор Тема: Бијела куга  (Прочитано 2831 пута)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Бијела куга
« послато: Мај 17, 2016, 08:48:41 пре подне »
Коме остављамо ово што радимо?

Бијела куга влада међу православним свијетом. Неки су се пробудили, а неки с тиме помирили.
А Срби су без премца у многим стварима, па наравно и код будући потомака.
Република Србска имала је у прошлој (2015) години најнижу стопу природног прирајштаја од свог постанка. Умрло је 5.702-је више него што се родило. http://www.rtvbn.com/3818054/Bijela-kuga-brise-citave-gradove.

Ни наши западни сусједи, гдје је "рај на земљи", нису ништа бољи. Али, они се буде, и траже рјешење за лијечење ове опаке болести.  http://www.rtvbn.com/3818133/Italija-ima-rjesenje-za-problem-bijele-kuge



Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Бијела куга
« Одговор #1 послато: Мај 17, 2016, 08:57:16 пре подне »
Коме остављамо ово што радимо?

Бијела куга влада међу православним свијетом. Неки су се пробудили, а неки с тиме помирили.
А Срби су без премца у многим стварима, па наравно и код будући потомака.
Република Србска имала је у прошлој (2015) години најнижу стопу природног прирајштаја од свог постанка. Умрло је 5.702-је више него што се родило. http://www.rtvbn.com/3818054/Bijela-kuga-brise-citave-gradove.

Ни наши западни сусједи, гдје је "рај на земљи", нису ништа бољи. Али, они се буде, и траже рјешење за лијечење ове опаке болести.  http://www.rtvbn.com/3818133/Italija-ima-rjesenje-za-problem-bijele-kuge
Најбољи метод за подстицај природног прираштаја је давање личног примера. Ја сам одавно још планирао да имам барем троје деце, и то сам и остварио. Није лако али некако се ипак може, иако је криза озбиљна. Зато колеге родословци ''прионите на посао''! Никад није касно и све се може, само кад се хоће!

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Бијела куга
« Одговор #2 послато: Мај 17, 2016, 09:16:34 пре подне »
Најбољи метод за подстицај природног прираштаја је давање личног примера. Ја сам одавно још планирао да имам барем троје деце, и то сам и остварио. Није лако али некако се ипак може, иако је криза озбиљна. Зато колеге родословци ''прионите на посао''! Никад није касно и све се може, само кад се хоће!
Од јуна акобогда, код нас једна девојчица, а мали носилац И2 динарик југ хаплотипа већ има две и кусур :)
За треће не знамо још ништа :)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Бијела куга
« Одговор #3 послато: Мај 17, 2016, 10:34:44 пре подне »
Најбољи метод за подстицај природног прираштаја је давање личног примера. Ја сам одавно још планирао да имам барем троје деце, и то сам и остварио. Није лако али некако се ипак може, иако је криза озбиљна. Зато колеге родословци ''прионите на посао''! Никад није касно и све се може, само кад се хоће!
Да, личним примјером морамо указивати и другима.
Ја сам за то да се поред претраживања о коријенима својим, исто толико позабавимо и коме ово  остављамо. Овако, ако немамо својих потомака, и ово што радимо, радимо за другога, који ће нас врло лако присвојити.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Бијела куга
« Одговор #4 послато: Мај 17, 2016, 10:42:01 пре подне »
Коме остављамо ово што радимо?

Ово се и ја често запитам...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Бијела куга
« Одговор #5 послато: Мај 17, 2016, 10:55:02 пре подне »
Село Вршани, Град Бијељина, према попису из 1991. годину становника 1249; Срби 97,60%.

За школску 2016/2017. годину уписано у први разред 0 ученика

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Бијела куга
« Одговор #6 послато: Мај 26, 2016, 04:39:10 поподне »
Наталитет могу да извуку у плус само жене са четворо и више деце, а њих међу Европљанима има на нивоу статистичке грешке.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 442
Одг: Бијела куга
« Одговор #7 послато: Новембар 03, 2016, 01:02:36 поподне »
Наталитет могу да извуку у плус само жене са четворо и више деце, а њих међу Европљанима има на нивоу статистичке грешке.

Има нас, има. Ја имам четворо: Вука, Богдана, Дамјана и Неду. Није то тешко. Гдје има за двоје има и за четворо.