Аутор Тема: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта  (Прочитано 204038 пута)

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #180 послато: Фебруар 26, 2017, 03:51:43 пре подне »
Zna li neko možda porijeklo prezimena Luburić i Pavelić iz Konjica?

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #181 послато: Фебруар 26, 2017, 11:05:47 пре подне »
Zna li neko možda porijeklo prezimena Luburić i Pavelić iz Konjica?
[/quotep

Prebij ih,i mazni im slinu iz usta....saznat ćemo naknadno,daj Bože...dogodine

Ван мреже Equinox

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 347
  • I2-Z17855>A1221>Y151307 Ковачанин
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #182 послато: Фебруар 26, 2017, 09:34:25 поподне »
Zna li neko možda porijeklo prezimena Luburić i Pavelić iz Konjica?

Што се Павелића тиче, они нису староседеоци у Брадини. Павелићев отац је стицајем околности, послом, као радник ма прузи доспео у Брадину. Иначе су Буњевци, из Кривог Пута код Сења.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #183 послато: Фебруар 26, 2017, 10:27:13 поподне »
Ова тема је намјењена за оне који су већ тестирани и налазе се на Пројекту, али ћу прокоментарисати ово питање.

Павелићи су лички Буњевци који су, колико ми је познато, у сеоби 1627. године са подручја сјеверне Далмације прешли у Лич, а потом у Криви Пут, да би се одатле расељавали по Лици, а било је неколико породица Павелића и у Босанској крајини (Крњеуша). Предводник ове сеобе био је Марко Прпић, који је као свејдок под заклетвом за себе изјавио да је "Marcus Perpich de Kernpothi Rascianus". Нема сумње у етничку српску припадност ове групе, па самим тим и претка Павелића. Занимљиво је да се у овој групи помињу нека од презимена која имају своје православне презимењаке у роду Родића, па је питање кад је и гдје ова група уопште прешла на католичку вјеру.

Што се Лубурића тиче, ови католички, за које претпостављам да је било питање су из околине Љубушког. Ту се у матицама помињу од средине 18. вијека. Није искључено да су огранак православних Лубурића из Пиве, који су опет даљом старином од Вујачића са Грахова. За ову везу недостају неки конкретни докази. Граховски Вујачићи су по предању поријеклом из Куча.

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #184 послато: Фебруар 27, 2017, 12:13:35 пре подне »
Ова тема је намјењена за оне који су већ тестирани и налазе се на Пројекту, али ћу прокоментарисати ово питање.

Павелићи су лички Буњевци који су, колико ми је познато, у сеоби 1627. године са подручја сјеверне Далмације прешли у Лич, а потом у Криви Пут, да би се одатле расељавали по Лици, а било је неколико породица Павелића и у Босанској крајини (Крњеуша). Предводник ове сеобе био је Марко Прпић, који је као свејдок под заклетвом за себе изјавио да је "Marcus Perpich de Kernpothi Rascianus". Нема сумње у етничку српску припадност ове групе, па самим тим и претка Павелића. Занимљиво је да се у овој групи помињу нека од презимена која имају своје православне презимењаке у роду Родића, па је питање кад је и гдје ова група уопште прешла на католичку вјеру.

Што се Лубурића тиче, ови католички, за које претпостављам да је било питање су из околине Љубушког. Ту се у матицама помињу од средине 18. вијека. Није искључено да су огранак православних Лубурића из Пиве, који су опет даљом старином од Вујачића са Грахова. За ову везу недостају неки конкретни докази. Граховски Вујачићи су по предању поријеклом из Куча.

Katolicke knjige u Hercegovini počinju negdje oko 1750.Konkretan dokaz bi bio da se bar jedan Luburić testira

Malo o Luburićima i Luburama (moguće da se prezime skratilo)

Pelješac:


Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #185 послато: Фебруар 27, 2017, 12:29:12 пре подне »
1725 spominje se na Neretvi:




Na poljima bilo gdje
Po jedan kamp po osobi u svakoj obitelji.221
U rujnu 1725. generalni providur Marc Antonio Diedo je poznatom
mjerniku Giovanniu Battisti Camozziniju naredio da načini katastik svih
sela oko Zadvarja, Vrgorca i u Neretvi koja su imala plaćati desetinu
makarskom biskupu. Camozzini je uz pomoć mjernika Barbierija načinio
taj katastik do travnja 1728.222 Primjerak ovog katastika izgorio je u požaru
makarskog biskupskog stana 1766. Međutim u njegovoj privatnoj
rukopisnoj ostavštini sačuvan 'je popis obitelji sa brojem članova oko
Zadvarja, Vrgorca i u Donjoj Neretvi.
Ovdje ga donosimo, jer nije sačuvan katastarski popis Donje Neretve
iz tog vremena.
Nadležnost Neretve

Selo Seoca
članova obitelji
Ante Bilić 5
Jure Bilić 9
Marin Matić 6
Mande Luburica 3
Vidosava Rupić 3
Bartul Katić 9
Stjepan Andačić 8
Mijo Kežić 7
Mate Bitunjačić 3
Ivan Vuković 7
Josip Nizić 5
AnaAndačić 3
Iva Buturuša 3
Kula Norinska 1878. g. 7

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #186 послато: Фебруар 27, 2017, 12:49:57 пре подне »
Mislim da je to prezime poteklo iz Brotnja u Hercegovini,Ograđenik.Treba pogledat s kojim rodovima su zivjeli u selu u 18. vijeku.Sigurno su se s prostora zapadne Hercegovine preselili na Neretvu i na Pelješac...




Mislim čak da je to prezime latinizirano,od riječi labor / rad  La(u)burić / Radić

npr. isto kao Lupis ( Lupus je Vuk) / Vukić

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #187 послато: Фебруар 27, 2017, 01:24:53 пре подне »
Према попису који је преписао форумаш ПИБ пре доста времена, у селу Ограђеник 1768. године пописана је кућа Лубурића (Luburich), а уз њих су у Ограђенику пописани још и Barbarich, Buglian (4), Dugançich (3), Kragl, Milichievich (2), Odak (5), Parpich, Pavlkovich, Pear (2), Prvanovich, Popovich, Saraz (2), Soldich и Vidakusich.

Нешто раније, 1743. године, у истом месту пописане су ове породице: Buglanovich, Dogangich, Luburich, Milichievich (2), Odak (3), Pavlovich, Romkovich, Sarçevich, Soldich и Vidachovich.



Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #188 послато: Фебруар 27, 2017, 03:21:50 пре подне »
Ова тема је намјењена за оне који су већ тестирани и налазе се на Пројекту, али ћу прокоментарисати ово питање.

Павелићи су лички Буњевци који су, колико ми је познато, у сеоби 1627. године са подручја сјеверне Далмације прешли у Лич, а потом у Криви Пут, да би се одатле расељавали по Лици, а било је неколико породица Павелића и у Босанској крајини (Крњеуша). Предводник ове сеобе био је Марко Прпић, који је као свејдок под заклетвом за себе изјавио да је "Marcus Perpich de Kernpothi Rascianus". Нема сумње у етничку српску припадност ове групе, па самим тим и претка Павелића. Занимљиво је да се у овој групи помињу нека од презимена која имају своје православне презимењаке у роду Родића, па је питање кад је и гдје ова група уопште прешла на католичку вјеру.

Што се Лубурића тиче, ови католички, за које претпостављам да је било питање су из околине Љубушког. Ту се у матицама помињу од средине 18. вијека. Није искључено да су огранак православних Лубурића из Пиве, који су опет даљом старином од Вујачића са Грахова. За ову везу недостају неки конкретни докази. Граховски Вујачићи су по предању поријеклом из Куча.

To su bile i neke moje pretpostavke za Luburića. Hvala svima na odgovorima.

Ван мреже Bej Voč

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 177
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #189 послато: Фебруар 28, 2017, 01:16:27 пре подне »
Ja spomenuo i našao Luburiće u 17.vijeku,a ni Z od zahvale.A vjerojatno su baš ti Luburići na Pelješcu u Hrvatskoj došli iz okoline Ljubuškog.Naravno poslije su izumrli,ili su promjenili prezime


O njima naći u:
Stanovništvo Brotnja u tursko doba,Robert Jelić, pdf knjiga

Nagovorite nekog Luburića da se testira,do tada mozete misliti čak da je mongolskog porijekla ;)

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #190 послато: Фебруар 28, 2017, 02:27:51 пре подне »
Ja spomenuo i našao Luburiće u 17.vijeku,a ni Z od zahvale.A vjerojatno su baš ti Luburići na Pelješcu u Hrvatskoj došli iz okoline Ljubuškog.Naravno poslije su izumrli,ili su promjenili prezime


O njima naći u:
Stanovništvo Brotnja u tursko doba,Robert Jelić, pdf knjiga

Nagovorite nekog Luburića da se testira,do tada mozete misliti čak da je mongolskog porijekla ;)

Svaka čast, prije će biti da su promjenili prezime da im se ne udje u trag  :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #191 послато: Фебруар 28, 2017, 08:55:01 поподне »
Милутиновић J2a из днк пројекта (род Ж, СРБ) је родом из Рудоваца (Лазаревац). Слава - Св. Јован Милостиви.

http://dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=J2a

Милутиновићи су ту доселили из Кадине Луке (Љиг). Изгледа да им је старије, или родовско име, гласило - Мирковићи.

У Кадиној Луци истина нема Милутиновића, или Мирковића, али постоји велика група родова који славе Св. Јована Милостивог. Ове породице се сматрају староседелачким у том крају.

http://www.poreklo.rs/2013/09/29/poreklo-prezimena-selo-rudovci-lazarevac/
http://www.poreklo.rs/2013/05/21/poreklo-prezimena-selo-kadina-luka-ljig/

Променити у днк пројекту место порекла и додати славу: Милутиновић, Рудовци, Св. Јован Милостиви



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #192 послато: Март 28, 2017, 12:08:22 пре подне »
Нешто о пореклу Цвијовића (Мратиндан), околина Пријепоља, R1a Z280>Y2613

"Цвијовићи су староседеоци у Малим Крћама Према једној верзији, они су потомци Вука Бранковића. Знају имена предака од Јанка (1795). Јанкови синови су: Алекса и Мали. Алексин син је Стојко, а Стојкови су: Илија, Новица и Радоман. Новичин син је такође Радоман. Живе у Малим Крћама, Глисници, Адровићима, Бољанићима, Крајчиновићима итд.

Турци су убили једног Цвијовића на његовој шљиви у Заостру око 1900. године. Швабе су 1917. године стрељале на Доловима Николу Цвијовића. Цвијовићи су имали своје земље. Никола Цвијовић је прешао из Малих Крћа у Заостро око 1890. године, па је затим прешао у Поблаће. Његови синови су: Петар, Миле и Тодо. Тодови синови су: Саво, Гавро, Милко и Никола Тодо је учествовао у I светском рату у црногорској војсци од 1914-1915. године."

Милета Војиновић, "Пљеваљски крај, порекло и прошлост становништва"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #193 послато: Април 14, 2017, 06:12:20 поподне »
Имамо ли неке податке о Кесићу I1 из днк пројекта? Уколико тај који је пренео резултат има бар неку информацију, нека проследи па да покушамо да га "нађемо".

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #194 послато: Април 14, 2017, 07:14:03 поподне »
Имамо ли неке податке о Кесићу I1 из днк пројекта? Уколико тај који је пренео резултат има бар неку информацију, нека проследи па да покушамо да га "нађемо".
Кесић нема ближих информација о пореклу по оцу с обзиром да није одрастао уз њега.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #195 послато: Јул 31, 2017, 06:05:30 поподне »
Ђураков је иначе урадио дубљу СНП анализу, припада грани

J2a PF4610>L26>PF5087>PF5116>Z2227>L558>M67>Z467>S25258>SK1336(xFGC21360)

Ђураков на FTDNA има поклапање 6/111 са Украјинцем из Тернопољске области (Солецки). Ово је уједно и најближи днк рођак нашима из ове групе J-SK1366. Не знам како објаснити овакву блискост на 111 маркера. Овој грани припада и Адамовић из Крајине, а недавно смо сазнали да је присутна и у Санџаку (Елфић, Санџачки днк пројекат).

Ова подграна се ретко јавља код нас, а нема је ни на оном истраживању за ЦГ (404, J2a = 4,21%).

Ван мреже Горштак

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 42
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #196 послато: Август 20, 2017, 08:24:09 поподне »
Поздрав свима, нов сам на форуму па не знам гдје бих друго поставио ово питање него на овој теми. Занима ме да ли би неко могао да ми помогне да ступим у контакт са тестираним Мијатовићем из Брчког, хаплогрупа R1a Z280 L1280? Пошто је врло вјероватно да смо даљи рођаци и породице нам воде исто поријекло, а и живимо у истом граду. Ако је регистрован нека се јави, или ако има неко било какав контакт био бих захвалан да ми пошаље.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #197 послато: Август 20, 2017, 09:06:18 поподне »
Поздрав свима, нов сам на форуму па не знам гдје бих друго поставио ово питање него на овој теми. Занима ме да ли би неко могао да ми помогне да ступим у контакт са тестираним Мијатовићем из Брчког, хаплогрупа R1a Z280 L1280? Пошто је врло вјероватно да смо даљи рођаци и породице нам воде исто поријекло, а и живимо у истом граду. Ако је регистрован нека се јави, или ако има неко било какав контакт био бих захвалан да ми пошаље.

Ови Мијатовићи су Хрвати из Брчког. Пробајте да им пишете овде:
http://www.ysearch.org/alphalist_view.asp?uid=&letter=M&lastname=Mijatovic&viewuid=AV29Y&p=0

Није тако ретко презиме, па може бити да нисте иста грана.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #198 послато: Август 21, 2017, 12:03:14 пре подне »
Ови Мијатовићи су Хрвати из Брчког. Пробајте да им пишете овде:
http://www.ysearch.org/alphalist_view.asp?uid=&letter=M&lastname=Mijatovic&viewuid=AV29Y&p=0

Није тако ретко презиме, па може бити да нисте иста грана.
Па није баш Мијат учестало име код хрвата-католика. :D Једино ако ово презиме није настало  по некој другој основи ;).

Ван мреже Гргур

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • R1a-Z280>L366
Одг: Поријекло презимена са Српског ДНК Пројекта
« Одговор #199 послато: Август 24, 2017, 01:59:42 поподне »
Зна ли се нешто детаљније за Јевтовића R1a L366 са СДП ? Место порекла : Доња Речица - Прокупље.