Анкета

Сматрам да је најбоље да за `чинове` на форуму изаберемо предлог:

предложио Радул
40 (46%)
предложио Рамбо Џ. Реџовић
9 (10.3%)
предложио Админ
38 (43.7%)

Укупно гласова: 84

Анкета завршена: Октобар 02, 2016, 02:08:04 поподне

Аутор Тема: Чинови на форуму  (Прочитано 32619 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #80 послато: Октобар 01, 2016, 06:42:58 поподне »
Имали смо у прошлости + и - на форуму, али су ваљда неки почели да се жале због непрегледних минуса, што је довели и до препирки, па је то укинуто. Мени лично то није сметало.

Стварало је одређену лошу крв међу члановима, па је укинуто, иако лично ни мени није сметало тако да остане.

Елем, хтедох рећи још и то да би Управников предлог више одговарао хијерархији чланова унутар самог Друштва, што ни у пракси није реткост, па чак ни увођење те војне хијерархије. Додуше, подсећали бисмо више на ред (ordo), него на друштво у ширем смислу (societas), али само говорим колико би такав предлог тамо више одговарао, него овде.

Наравно, то је моје мишљење. :)



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #81 послато: Октобар 01, 2016, 11:26:29 поподне »
О том сам говорио пар пута и ја, јер основ за "додељивање" чинова је квантиет порука, па је томе требало прилагодити и чинове. Мој став је био да је најбољу градацију за ту врсу рангирања дао Радул, и то у свом првом предлогу, јер ти чинови сами по себи никога нису нарочито истицали, а опет одговарали су сврси, тј. количини написаних порука.

Елем, идеално би било да су се могле увести репутације које би по оценама других корисника могле прерастати из неких условно речено чинова или титула у веће, односно мање ако корисник почне да губи поверење других корисника, али колико сам прочитао о могућностима овог форума, он не нуди ту врсту услуге, већ само +/- репутације.

Како то изгледа на неким форумима где је то могуће. ;D



Имам једно питање. Да ли је све ово око форумске "титуле" заиста толико битно?:) То више приличи неком форуму који посећују млађи корисници, да не кажем деца. :)

Мислим да чинови, титуле, тј. звање на форуму и нису толико битни као количина и квалитет информација које се могу прочитати овде.

Гласаћу можда сутра, да испуним своју "грађанску дужност", али искрено немам фаворита. :) Сајт је претежно историјски, па су и Радул и Управник дали добре предлоге. Сложио бих се с Мађером да и ту има нелогичности. Код Радула се некако губи низ, бркају се теме, док је код Управника све строго војнички устројено, па се стиче утисак да је у питању војни форум. :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #82 послато: Октобар 01, 2016, 11:43:50 поподне »
Имам једно питање. Да ли је све ово око форумске "титуле" заиста толико битно?:) То више приличи неком форуму који посећују млађи корисници, да не кажем деца. :)

Мислим да чинови, титуле, тј. звање на форуму и нису толико битни као количина и квалитет информација које се могу прочитати овде.

Гласаћу можда сутра, да испуним своју "грађанску дужност", али искрено немам фаворита. :) Сајт је претежно историјски, па су и Радул и Управник дали добре предлоге. Сложио бих се с Мађером да и ту има нелогичности. Код Радула се некако губи низ, бркају се теме, док је код Управника све строго војнички устројено, па се стиче утисак да је у питању војни форум. :)

Небојша, немој да ометаш демократске процесе на форуму. ;D

Шалим се. ;) Наравно да чинови нису битни, дохватисмо се тог питања, пошто постоји та опција на форуму, и онда хтедосмо да то прилагодимо нашем дискурсу. У принципу, исте неће значити апсолутно ништа, али биће лепо видети их оригиналније осмишљене од оних почетних.

А по свему делим и твој крајњи закључак, но кад је већ питање постављено и стављено на гласање, треба се огласити кад већ нисмо изашли као кандидати. :)



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #83 послато: Октобар 01, 2016, 11:48:40 поподне »
Небојша, немој да ометаш демократске процесе на форуму. ;D

Шалим се. ;) Наравно да чинови нису битни, дохватисмо се тог питања, пошто постоји та опција на форуму, и онда хтедосмо да то прилагодимо нашем дискурсу. У принципу, исте неће значити апсолутно ништа, али биће лепо видети их оригиналније осмишљене од оних почетних.

А по свему делим и твој крајњи закључак, но кад је већ питање постављено и стављено на гласање, треба се огласити кад већ нисмо изашли као кандидати. :)

Упропасти нас демократија. ;)

Ма наравно, лепо је занимати се и овим стварима, али не треба превише обраћати пажњу на те детаље. И онако мислим да већини није битно да ли ће се неко звати "почетник", "Пера Детлић", или "супервелемајстор", већ оно што та особа пише. :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #84 послато: Октобар 02, 2016, 12:05:51 пре подне »
Упропасти нас демократија. ;)

Ма наравно, лепо је занимати се и овим стварима, али не треба превише обраћати пажњу на те детаље. И онако мислим да већини није битно да ли ће се неко звати "почетник", "Пера Детлић", или "супервелемајстор", већ оно што та особа пише. :)

Апсолутно је тако! ;)



Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #85 послато: Октобар 02, 2016, 09:12:55 пре подне »
Мислим да овдје имамо и пречи послова, од имена чинова које треба на рамену да носимо.
О томе треба Домаћин куће да одлучи и да ословљава своје госте како му приличи. Гости остају по својој вољи и одоше, а Домаћин остаје.
Ја Домаћину све најбоље желим, а гостима лијеп провод и поштовање према Домаћину и осталим његовим гостима.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #86 послато: Октобар 02, 2016, 07:33:55 поподне »
Гласање је завршено. Победио је Радулов предлог `чинова`, који је већ на снази. Честитам!

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #87 послато: Октобар 02, 2016, 07:39:16 поподне »
Честитке Радулу од Шегрта  8)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #88 послато: Октобар 02, 2016, 07:40:14 поподне »
Ево да се и ја огласим, пошто је Јовица вођа фамозног Друштва српских родословаца "Порекло" и мозак свих његових операција, предлажем име Број 1. :D

https://bs.wikipedia.org/wiki/Broj_1

Прихваћен предлог - од данас сам Број 1

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #89 послато: Октобар 02, 2016, 08:31:18 поподне »
GRATULAMUR TIBI RADUL VICTOR!

IN NOMINE RAMBO VENERABILIS GRATIAS MAGNITUDINE NOVEM MAJESTATIS ELECTORES PROPOSITUM EIUS. PRO OMNIBUS VOBIS - AETERNITATIS  HONOREM ET GLORIAM.


Честитка победнику Радулу!

У има цењеног Рамба, највеће могуће хвала величанственим девет подржаваоца његовог предлога. Вечна вам част и слава.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #90 послато: Октобар 02, 2016, 09:10:52 поподне »
Прихваћен предлог - од данас сам Број 1

Нека тако сад остане, одлично је, Броју 1! ;)



Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #91 послато: Октобар 03, 2016, 04:34:54 пре подне »
Реално боље је "Управник" , јер је јасно као дан. Ово "Број 1" је нејасно. Поставља се питање ко је онда "Број 2"?
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #92 послато: Октобар 03, 2016, 04:42:51 пре подне »
Хвала на честиткама. Побједа је наша  :D
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #93 послато: Октобар 03, 2016, 08:08:14 пре подне »
Реално боље је "Управник" , јер је јасно као дан. Ово "Број 1" је нејасно. Поставља се питање ко је онда "Број 2"?

Ti si broj 6. ;)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5485
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #94 послато: Октобар 03, 2016, 09:48:10 пре подне »

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #95 послато: Октобар 03, 2016, 09:56:13 пре подне »
Tкo je Гpунф?
Ако каниш бити ти, не смјеш одбит :)

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #96 послато: Октобар 03, 2016, 10:12:21 пре подне »
Свидела ми се ова фора са ликовима из Алан Форда.

Себе кандидујем за лик Берта, главног помоћника генерала Вора у Министарству за истраживање руда и губљење времена, преко кога до броја 1 стижу задаци за групу ТНТ  ;D.

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #97 послато: Октобар 03, 2016, 12:55:42 поподне »
Я сам за првога на Порѣклу да има звање "Вожда". А я ћу се задовољити прасловенским звањем "войводе", ако се явност сложи додѣлити ми га. Било би ми мило.  :) Наравно, не мислим йедини бити войводом, у нас их имаше ваздан множество, па и сада можемо додѣлити звање войводе већой скупини људий. Шта велите?

Войводо имаш глас :)
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5485
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #98 послато: Октобар 03, 2016, 12:59:17 поподне »
Ако каниш бити ти, не смјеш одбит :)

Бoљe издaти књигу нeгo пpиjaтeљa! :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Чинови на форуму
« Одговор #99 послато: Октобар 03, 2016, 08:20:10 поподне »
Свидела ми се ова фора са ликовима из Алан Форда.

Себе кандидујем за лик Берта, главног помоћника генерала Вора у Министарству за истраживање руда и губљење времена, преко кога до броја 1 стижу задаци за групу ТНТ  ;D.

Невски је Грунф. Због силних изума, каклулатора, рачунаљки, итд. :)