Аутор Тема: Порекло презимена Малушевић  (Прочитано 1513 пута)

iggy72

  • Гост
Порекло презимена Малушевић
« послато: Март 20, 2016, 10:09:55 пре подне »
Здраво свима. Ја сам нови члан. Зовем се Игор.
Покушавам што више да сазнам о пореклу презимена моје породице. Једна моја рођака као ради породично стабло али из неког разлога неће да ми каже деталје. Ја само знам ово:

Чукундеда се звао Аркадије а презиме тада било Малушев, он је био интендант у Српској војсци у балканском рату, тамо је и погинуо (залутало топовско ђуле у шатор где је кувао), Не знам да ли се родио у Београду нисам 100% сигуран, не знам како се звала чукунбаба.
Прадеда се звао Љубомир а прабаба Јозефа (она рођака ме убеђује да је Јозефина али ја имам венчани лист мог деде и тамо пише Јозефа Шикош а рођака каже Јозефина Шипоши), венчали се, живели и преминули у Избишту. Прадеда је имао крзнару на Славији једно од бунди које је носила Драга Машин је он радио.
Деда се звао Тихомир Родио се у Избишту али се касније преселио у Београд, био је у војном логору у Осјеку, радио као граве у војсној индустрији. Баба се зове (још је жива има 88 година) Душица девојачко презиме Динић родом из Свилајнца сада живи у Берну у Швајцарској.
Отац се звао Зоран и родио се  и преминуо у Београду, радио у штампарији. Мајка се звала Мирослава девојачко презиме Илић родом Обреновчанка преминула у Београду, радила као административни радник у хитној помоћи (оној преко пута БИП-а) због моје болести дала отказ. Ако неко зна или је из исте породице а има више информација од мене молим да ми јави, хвала.

iggy72

  • Гост
Одг: Порекло презимена Малушевић
« Одговор #1 послато: Март 20, 2016, 10:14:44 пре подне »
Заборавио сам да кажем да је крсна слава Свети Никола-зимски.

Ван мреже Предраг/Срем

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Порекло презимена Малушевић
« Одговор #2 послато: Март 08, 2019, 10:34:45 пре подне »
Ускоро штампам књигу о учитељима у Срему 1718-1918. О Малушевићима као учитељима имам ово:
Малушевић, Јосиф – Попинци, 1785.

Малушевић, Радован – Карловци, 1876-1882, 1883-1885, 1886-1914 (1912. упр.). Рођ. 16. авг. 1852. у Вршцу, где је свршио 3 раз. реалке (1870), нижу гимн. у Карловцима (1872) и препар. у Сомбору (1876). Уређује лист Нови васпитач. Члан Матице срб, УО СУКНС (1897-1906), АШО (1906) и УО срб. учит. новчане задруге (1903-1906). Учесник цр. сабора (1911). Бави се политичким радом у месту. Зна нем. и рум. Ожењен, 4 деце.

Малушевић, (рођ. Каврајић) Марија – Карловци, од 17. сеп. 1874-1912. Рођ. 9. авг. 1854. у Кленку, од оца Светозара, учитеља. Свршила 4 раз. немач. шк. у Карловцима (1867) и препар. у Сомбору с одл. успехом (1874). Похваљена (1884). Чланица Добротв. задруге Србкиња у Карловцима. Добротвор богосл. књиж. друштва Слога у Карловцима (1906). Зна нем. и мађ. Удата за Радована, уч. у месту, с којим има Јелену, Јованку, Косту и Катицу (удата за уч. Јов. Милојевића). Пенз. 1919.

Малушевић, Јованка – Сусек, 1905 (пр.). Рођ. 1881. у Карловцима, где су јој родитељи учитељи. Свршила вишу девој. школу у Н. Саду и препар. у Сомбору (1904).



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Порекло презимена Малушевић
« Одговор #3 послато: Март 08, 2019, 12:12:31 поподне »
Предраже, ако те интересује, имам у ПДФ-у књиге "200 година Српске препарандије у Сентандреји и Сомбору", и "Споменица Историјског архива Срем". У том случају, пошаљи ми твоју мејл адресу.
Поздрав,
Војислав