ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Присуство словенске, германске и балканске генетике у различитим популацијама

(1/48) > >>

barbarylion:

--- Цитат: drajver  Септембар 01, 2021, 02:00:21 поподне ---Аутори рада су израдили једну занимљиву мапу која показује удјеле словенске аутосомалне генетике (Northeastern European-related ancestry) у савременим балканским популацијама, тамни дио круга, као и у раносредњовјековном узорку из Кулине (оивчено црвеним).

Figure 3. Proportions of Northeastern European-related ancestry (in black) for present day Balkans populations. 10th century CE Kuline individuals are indicated with a red
outline.



Као што се може видјети све је то прилично блиско и неким ранијим нашим претпоставкама. Мађари и Румуни имају чак више словенског удјела од Срба и Бугара.

--- Крај цитата ---

Poštovani

Ne znam o kakvom se istraživanju radi, ali sa sigurnošću mogu reći da to nije slučaj, Srbi imaju svakako nešto više slovenske genetike od Rumuna kada se radi o autosomalnoj genetici.

barbarylion:

barbarylion:


Ovde su i Rumuni.

Ako bi mogao neko da spoji poruke, nisam mogao bolje da otkucam obzirom da pišem sa telefona.
Hvala

Ojler:

--- Цитат: barbarylion  Септембар 01, 2021, 02:31:48 поподне ---Poštovani

Ne znam o kakvom se istraživanju radi, ali sa sigurnošću mogu reći da to nije slučaj, Srbi imaju svakako nešto više slovenske genetike od Rumuna kada se radi o autosomalnoj genetici.

--- Крај цитата ---

Radi se o višegodišnjem međunarodnom istraživanju čije rezultate je u ovom radu predstavilo više od 20 renomiranih naučnika sa merodavnih evropskih i američkih univerziteta i instituta.
A iz kojeg su istraživanja ovi procenti koje si predstavio? Ko je to radio?

barbarylion:
Kijelini i baloteli  :D

Inače moj odgovor je bio na današnje stanje autosomalne genetike.
Rumuni svakako imaju značajan udeo slovenske genetike i danas.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију