Траг - корисне књиге, сајтови > Карте

Етничке карте света

<< < (2/16) > >>

НиколаВук:
И даље живи стара теза о "остацима мезолићана у Припјату" (I2a1b YP196), поред свих доказа који ту тезу чине мало вероватном...

Свевлад:

--- Цитат: Полић  Фебруар 21, 2018, 09:13:43 пре подне ---Što su se svi okupili oko I2 ko pilići oko kvočke :)

--- Крај цитата ---

Свака ти част. Једва сам престао да се смејем кад сам прочитао ову поруку, врло духовито!  ;D

Ваљда их је неки "магнет" вукао према I2.  :)


ДушанВучко:

--- Цитат: Свевлад  Фебруар 24, 2018, 03:27:43 пре подне ---Свака ти част. Једва сам престао да се смејем кад сам прочитао ову поруку, врло духовито!  ;D

Ваљда их је неки "магнет" вукао према I2.  :)

--- Крај цитата ---
Испаде центар, језгро  :D И ја сам се смејао  ;D Притисле ове стрелице , ваљало се сабирати и на страшном месту постојати  :D

ДушанВучко:

--- Цитат: ДушанВучко  Фебруар 24, 2018, 03:44:04 пре подне ---Испаде центар, језгро  :D И ја сам се смејао  ;D Притисле ове стрелице , ваљало се сабирати и на страшном месту постојати  :D

--- Крај цитата ---
Шала  :D Аутопародија, све је процес спонтани, па и ова карта не осликава можда реалне процесе на тако поједностављен начин како то изгледа...

Свевлад:

--- Цитат: ДушанВучко  Фебруар 24, 2018, 03:44:04 пре подне ---Испаде центар, језгро  :D И ја сам се смејао  ;D

--- Крај цитата ---

Ја сам Белорусе увек замишљао као стереотипне Русе, отприлике светли Балтиди и источни Нордиди.  Међутим пре неки сам преко нета налетео на неки белоруски канал и мало дуже сам задржао на њему. Видео сам да их има доста високих, тамно-смеђих, са грубљим цртама лица него како замишљамо Русе, и са кромањонским и динарским упливом. Дошао је мој брат и гледао мало са мном, а ја сам га питам шта мисли који је ово народ, а он каже да су Украјинци пошто су виши, робуснији и тамнији од Руса а причају као Руси. Кад сам му рекао да су Белоруси он се изненадио, па каже да то мора да је последица оних 18% I2a1b колико има у Белорусији.  :)
Још једну ствар сам приметио код Белоруса, а то да им се презимена често завршавају на ич, много чешће него код Руса.
То да су у Белорусији презимена која се завршавају на ич врло честа сам знао одавно, али кад сам пре 2-3 године почео да се интересујем за генетику и кад сам видео да Белоруси имају висок проценат I2a1b прво што ми је пало на памет је било веза између I2a1b и презимена на ич у Белорусији.
 

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију