Јокић, Срђевдан, Горњи Грбавци, Зворник
Припада хаплогрупи
G2a-L497>Y11074>FT382712, роду
Срђевштака-Никољштака из Горњег Подриња.
Род се у табели пројекта води на Y11074* нивоу, из разлога што на YFull-у не постоји засебна подграна (Италијан са FTDNA није проследио свој BAM, више информација о томе
овде).

У матичном подручју, род је због маркерних специфичности и две различите крсне славе - Срђевдана и Никољдана подељен на 2 ''подрода''. Срђевдан славе Аврами и Фундупи из Заврши, микрорегије која се налази југоисточно од Фоче, изнад самог ушћа Таре и Пиве у Дрину. Никољдан славе Вишњићи из Јошанице, насеља између Фоче и Устиколине. Поред славе, Никољштаци се издвајају и по вредности 385a=14, док Срђевштаци имају 13.
Уз новотестираног Јокића, генетички доказани исељеници овог рода су за сада углавном присутни у Подрињу:
Васић, Никољдан, Брњац, Лозница,
Обреновић, Срђевдан, Побрђе, Братунац,
САНУ тестирани (Срђевдан) са Златибора.
У етнографској литератури су забележена бројна исељавања Срђевштака са подручја Заврши ка оближњим крајевима - Пиви, Ускоцима, Старом Влаху итд, а путем генетике видимо да их има све до Доњег Подриња. Како Срђевштаци Пејовићи из Заврши припадају I2a-PH908 хаплогрупи, без тестирања не можемо за све остале тврдити да припадају овом генетичком роду. Свакако јесте извесно да иако братства која му припадају немају племенску свест нити јасна предања о заједничком пореклу, због уникатних хаплотипова, бројности и ретке крсне славе (Срђевдана) дуго настањују ово подручје.
Препорука за даље тестирање јесте неки од дубинских тестова: Big Y-700 или Dante/Nebula WGS тест. Тиме бисмо добили временску процену настанка ове јединствене српске подгране, уз формирање њене структуре коју очигледно прати подела на основу крсних слава.
