Порекло становништва > Дијаспора

Стари документарац „Срби у Ловри”

<< < (3/4) > >>

Amicus:
Хвала ти Малешевићу на овим лепим сликама. :)

Срби у Мађарској су данас једна мала, али културно веома богата заједница. Због своје одвојености, а у неким местима још увек сачуваног језика, они су занимљиви и за лингвистичка истраживања. О њима има доста литературе, а простор који је ту остао непопуњен су управо генеалошке теме, за које извора има заиста у изобиљу.

Пре једно годину дана набавили смо за Пореклову библиотеку управо књигу о Ловри.

Malesevic:
Имам још пар књига везаних за Ловру и околину. Поставићу ових дана наслове па можда успеде да набавите и те књиге.

Поздрав.

Malesevic:
Ево још пар књига из моје библиотеке које сам добио када сам боравио у Ловри. Мислим да ће свако ко посети Ловру бити "награђен" овим књигама, а оне би сигурно биле обогаћење Порекло-библиотеке. Није далеко од Београда, није далеко од сјајен Будимпеште, па ето нека се уредништво организује и направи мали излет. Значајни дани са Ловру су Савиндан и Св. Никола летљи (Никољчић). Такође, Видовдан се свечано обележава.

Но, ево књиге. Поред Ловре, ту је и једна књига о Адању (насеље преко Дунава супротно од Ловре) где такође има још нешто мало Срба, као и књига о српским црквама у Мађарској.

За разне родослове посебно би требало да буде занимљива ова књига Српске породице у Ловри, која садржи родослове српских породице из Ловре. Сликао сам само наслове, да би послужили као оријентација. Мислим да ове књиге има и Самоуправа Срба у Мађарској и да би вероватно радо поклонили уколико би их неко контактирао.

Ево линк за скидање. https://wetransfer.com/downloads/6f3bcc994cea7a697ea0d1dad3151d7820200729074620/727b5fa229a13a484208827d9fc673d320200729074639/86b595

Поздрав.

Amicus:
Хвала ти, Малешевићу! За неке од ових књига нисам знао да постоје. Адоњ и Архитектуру српских цркава у Мађарској имамо у Друштву и делом у Дигиталној библиотеци. За Српски Ковин сам знао да постоји, али нисам имао прилике да је видим. По насловима, мислим да су све те књиге вредне, и да могу бити од користи за генеалошка истраживања. Нарочито ове које се тичу саме Ловре. :)

vojislav.ananic:
СРПСКЕ НЕДЕЉНЕ НОВИНЕ, бр. 30-31, Будимпешта, 23. јул 2020.
http://www.snnovine.com/viewer/2020/30-31/pdfs/s05.pdf

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију