Порекло становништва > Дијаспора

Срби ван Србије

<< < (2/5) > >>

Nebo:

--- Цитат: Небојша  Новембар 19, 2016, 07:36:20 пре подне ---Сличне ствари се некад дешавају и код Срба из Војводине (која није иностранство).

--- Крај цитата ---

Их, дођи у средњу Бачку (Врбас, Кула, Ловћенац, Сивац, Савино Село,...) да видиш ко је кога асимиловао!

Amicus:

--- Цитат: Sergio  Новембар 19, 2016, 12:53:42 пре подне ---Деца српских гастарбајтера често боље причају немачки од српског језика. Добар део њих некако савлада латиницу, али често не и ћирилицу.
--- Крај цитата ---

Ћирилицу не савладају многи ни у Србији, то је већ постало тајнописно писмо, чим га виде мисле да је нека завера у питању. Да човек има разумевања у неким крајевима (мада не би требало бити разумевања за такве ствари), па и некако, али кад одем у Браничево или на Југ Србије, и видим натписе на латиници, заиста ми свашта пада на памет.

Наравно, да не критикујем само Србију, исте глупости се јављају и по Републици Српској.

Ипак, најјачи утисак ми је то што су ћирилицу законски бранили и укидали разни олоши који су овуда пролазили, а онда ти у ово полуслободно доба не можеш у својој тинтари да преломиш да пређеш на ћирилицу, има ту помало и кукавичлука. Да се не увреди x, y, z...!

Полић:

--- Цитат: Nebo  Новембар 19, 2016, 01:39:38 поподне ---Их, дођи у средњу Бачку (Врбас, Кула, Ловћенац, Сивац, Савино Село,...) да видиш ко је кога асимиловао!

--- Крај цитата ---
:D :D

Nebo:

--- Цитат: Полић  Новембар 19, 2016, 02:11:11 поподне --- :D :D

--- Крај цитата ---

 ;)

Nebo:

--- Цитат: Amicus  Новембар 19, 2016, 02:10:42 поподне ---Ћирилицу не савладају многи ни у Србији, то је већ постало тајнописно писмо, чим га виде мисле да је нека завера у питању. Да човек има разумевања у неким крајевима (мада не би требало бити разумевања за такве ствари), па и некако, али кад одем у Браничево или на Југ Србије, и видим натписе на латиници, заиста ми свашта пада на памет.

Наравно, да не критикујем само Србију, исте глупости се јављају и по Републици Српској.

Ипак, најјачи утисак ми је то што су ћирилицу законски бранили и укидали разни олоши који су овуда пролазили, а онда ти у ово полуслободно доба не можеш у својој тинтари да преломиш да пређеш на ћирилицу, има ту помало и кукавичлука. Да се не увреди x, y, z...!

--- Крај цитата ---

Зато, Амико, ти и сви млади људи овде у Пореклу и око Порекла, кад будете имали ђецу, од малих ногу да их васпитавате као патриоте и националисте, да поштују своје порекло, свој језик и писмо. Отворено им од малих ногу говорите ко је ко и шта је шта. Не дирати друге и не дати на себе. Ако будете "политички коректни", онда - пиши пропало.

Ту и тамо, ђеца ће вас "избламирати", па ће неко са стране рећи да сте затуцани Балканац, али, то не треба да узбуђује. У околностима овог света у овим временима, бити "затуцани Балканац" је похвала и привилегија.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију