Владисављевић, Св. Врачи, Игриште, Куршумлија
Припада хаплогрупи R1a-M458>L1029. Нема блиских поклапања на Пројекту, а поседује неколико неуобичајених вредности: DYS448=19, DYS643=9 и DYS385=14-14 (RecLOH).
"Називају се још и Маринчани, по селу Маринци, одакле су се иселили после 1878. године.
О даљем пореклу кажу да су старином од Пећи, и да су исти род са Ђокићима и Вулићима из Гргура (Блаце)
Према исказима становника околних села, који су се у истом периоду доселили из Ибарског Колашина, Маринчани се издвајају и разликују од осталог становништва по нешто нижем расту и говору, који се разликује од зетско-рашких говора и који у себи садржи изразе који нису својствени говору већине динарског становништва топличког краја (нпр. жлица, уместо кашика и слично). Из тих разлога се спекулише да су потомци средњевековних рудара који су се населили са севера или запада.
Маринчани су, поред Ковачана, друга велика група породица или родова који славе Св. Враче на јужним обронцима копаоника, које је забележио Радослав Љ. Павловић средином 20. века.
Маринчани су заправо породице или родови који су после 1878. године исељени из села Маринци, које се налази на крајњем северу подујевске општине, у непосредној близини средњовековног рудника Беласица и данашњег села Штава, које припада куршумлијској општини.
За разлику од Ковачана, који су се током 18. и 19. века расељавали по средишњем делу Косова, средњем и горњем Ибру и коначно, по Топлици после 1878. године, Маринчани су се искључиво расељавали по копаоничким селима блачке, бруске и куршумлијске општине.
У периоду у коме је Павловић вршио теренска испитивања, потомци Маринчана су живели у следећим селима:
Општина Блаце
(1) Барбатовац (Керељи)
(2) Гргуре (Керељи)
Општина Брус
(1) Блажево (Нешковићи)
(2) Градац (Маринчани, Симићи)
Општина Куршумлија
(1) Селова (Алексићи - Белостенци, Антићи, Богдановићи, Јевтићи, Митровићи, Ракићи)
(2) Игриште (Арсићи, Владисављевићи, Ђокићи, Јевремовићи, Петровићи, Урошевићи, Цветковићи)
(3) Данковиће (Јевремовићи)
(4) Перуника (Керељи)
Исељене Маринчане из Топлице је такође забележио у Милутовцу код Трстеника(Белостенци и Живадиновићи)
Павловић не даје ближе информације о њиховом пореклу, али за све пописане породице тврди да припадају једном истом роду.
У необјављеном спису из Етнографске збирке САНУ под називом Св. Врачи, Павловић тврди да су Маринчани сродници Ковачана и Ковачицу им одређује као место даљег порекла."