Аутор Тема: Гено 2.0  (Прочитано 16687 пута)

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Гено 2.0
« послато: Март 12, 2014, 06:02:48 поподне »
Коначно после два месеца добих резултате Гено 2.
Мушка лоза-И Л621-то ми је било веђ познато.
Женска-Х
Проценти по области:
Mediterranean 42%
Northern European 37%
Southwest Asian 18%
Native American 2%
YOUR FIRST REFERENCE POPULATION: BRITISH (UNITED KINGDOM)
Northern European    49%
    Mediterranean    33%
    Southwest Asian    17%

YOUR SECOND REFERENCE POPULATION: GREEK

MEDITERRANEAN
54%
NORTHERN EUROPEAN
28%
SOUTHWEST ASIAN
17%


Постотак Неандерталског наслеђа-1.5%




Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Гено 2.0
« Одговор #1 послато: Март 12, 2014, 06:17:40 поподне »
Честитам, Небойшо!

Видим да су ти исходи на постотцих доста блиски мойим, осим што мѣсто мойих 2% Источне Азийе ти имаш 2% Индиянаца. Но, то йе то, они су доста слични па их их рачунач мѣша.
Видим да ти йе одређена само женска лоза Х. То вѣроватно значи да припадаш ређему огранку првога реда од лозе Х. Има их много, видѣх чак и Х39!

Постотак Неандерталаца ти йе испод просѣка, само 1.5%. Я имам ту по их процѣнах чак 3.5%, што значи да сам мање људско биће од тебе. :-)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #2 послато: Март 12, 2014, 06:32:56 поподне »
Хвала Ацо
Проследио сам податке у ФТДНА, сада чекам одговор за женску лозу, то јест подгрупу.
Да, изненадише ме Индијанци, где их нађоше, мислим да си у праву за Источну Азију.
Интересантно да са Денизовцима нисам у некој родбинској вези.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Гено 2.0
« Одговор #3 послато: Март 12, 2014, 06:41:12 поподне »
Хвала Ацо
Проследио сам податке у ФТДНА, сада чекам одговор за женску лозу, то јест подгрупу.
Да, изненадише ме Индијанци, где их нађоше, мислим да си у праву за Источну Азију.
Интересантно да са Денизовцима нисам у некој родбинској вези.

Залуд чекаш друже, нећейу ти ништа одговорити. Нѣсу ни мени,. Чак те нећейу ни ставити у списак чланова мт-ДНК хаплоскупине Х, ако се приявиш тамо. Само ћейу ти рећи, ако им будеш писао, да урадиш њихово пуно испитивање мтДНК у ФТДНА. Йедино тако можеш сазнати дубљу подграну.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #4 послато: Март 12, 2014, 06:48:11 поподне »
Значи као увек Америчка посла,Долари и само Долари.
Нисам гледао колико то задовољство кошта, мислим да ђу се задовољити и са овим Х.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #5 послато: Март 12, 2014, 07:09:25 поподне »
Коначно после два месеца добих резултате Гено 2.
Мушка лоза-И Л621-то ми је било веђ познато.
Женска-Х
Проценти по области:
Mediterranean 42%
Northern European 37%
Southwest Asian 18%
Native American 2%
YOUR FIRST REFERENCE POPULATION: BRITISH (UNITED KINGDOM)
Northern European    49%
    Mediterranean    33%
    Southwest Asian    17%

YOUR SECOND REFERENCE POPULATION: GREEK

MEDITERRANEAN
54%
NORTHERN EUROPEAN
28%
SOUTHWEST ASIAN
17%


Постотак Неандерталског наслеђа-1.5%

Небојша, да ли си добио онај подужи списак свих Y SNP-ова на које си позитиван и негативан? Било би интересантно то видјети. Ако хоћеш, можеш то поставити и овдје на теми, а можеш ми послати преко пп. Има неких нових cts SNP-ova који мало детаљније дефинишу подгрупе хаплогрупе I2a Din.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #6 послато: Март 12, 2014, 07:46:24 поподне »
Небојша, да ли си добио онај подужи списак свих Y SNP-ова на које си позитиван и негативан? Било би интересантно то видјети. Ако хоћеш, можеш то поставити и овдје на теми, а можеш ми послати преко пп. Има неких нових cts SNP-ova који мало детаљније дефинишу подгрупе хаплогрупе I2a Din.
Важи Синиша

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Гено 2.0
« Одговор #7 послато: Март 12, 2014, 07:49:23 поподне »
Небојша, да ли си добио онај подужи списак свих Y SNP-ова на које си позитиван и негативан? Било би интересантно то видјети. Ако хоћеш, можеш то поставити и овдје на теми, а можеш ми послати преко пп. Има неких нових cts SNP-ova који мало детаљније дефинишу подгрупе хаплогрупе I2a Din.

Синишо, имаш списак на И2а подухвату. Погледай тамо, я почех малопрѣ гледати него не стигох од напастий, вриште ко блесави око мене. Видѣх само да има доста разлика са мном.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Гено 2.0
« Одговор #8 послато: Март 12, 2014, 08:41:57 поподне »
Прѣгледах сада и уочих да немаш слѣдеће СНПове:
L566+,
L781+,
PF15+,
PF2600+,
PF2631+,
PF3504+,
PF3575+,
PF3622+,
PF601+,
PF720+,

А многе од њих, рецимо прва два, имайу не само Динарци него и други огранци И2а. Све ми йе ово много чудно. Личи ми као да су ти лоше одрадили У хромозом те да ти нѣсу нашли све њих. Савѣтуйем ти да се явиш Бернийу Кулену, имаш емаил тамо на И2а подухвату, па да он ово погледа.
Мада не могу искључити могућност да неке од њих стварно немаш.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #9 послато: Март 12, 2014, 08:47:31 поподне »
Прѣгледах сада и уочих да немаш слѣдеће СНПове:
L566+,
L781+,
PF15+,
PF2600+,
PF2631+,
PF3504+,
PF3575+,
PF3622+,
PF601+,
PF720+,

А многе од њих, рецимо прва два, имайу не само Динарци него и други огранци И2а. Све ми йе ово много чудно. Личи ми као да су ти лоше одрадили У хромозом те да ти нѣсу нашли све њих. Савѣтуйем ти да се явиш Бернийу Кулену, имаш емаил тамо на И2а подухвату, па да он ово погледа.
Мада не могу искључити могућност да неке од њих стварно немаш.
И мени је чудно, послао сам Бернију и бруто податке, чекам његов одговор.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #10 послато: Март 12, 2014, 09:04:50 поподне »
Ево шта сам добио од Берниа
Hello Nebojsa,

Thank you for transferring your Geno 2.0 results to FTDNA. You can now see hundreds of positive SNP results on your FTDNA personal page at Y-DNA...Haplotree & SNPs and on our I2a Project SNP results page:
http://www.familytreedna.com/public/I2aHapGroup,I2aHapGroup/default.aspx?section=ysnp

Your Geno 2.0 results are consistent with your 67 marker results: You are CTS5966+ and CTS10228+ like all other Dinaric-N and Dinaric-S people who have reported their Geno 2.0 results. (We place people in the the Dinaric-N and Dinaric-S groups based on their 67 markers).

If you are interested, you can download your Geno 2.0 raw data and send it to me for comparison with other I-CTS5966 Dinaric results. It's possible that you have additional mutations or "no calls" that will be helpful for identifying your paternal line if we ever find another person who shares them..

Bernie

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #11 послато: Март 12, 2014, 09:42:45 поподне »
Прѣгледах сада и уочих да немаш слѣдеће СНПове:
L566+,
L781+,
PF15+,
PF2600+,
PF2631+,
PF3504+,
PF3575+,
PF3622+,
PF601+,
PF720+,

А многе од њих, рецимо прва два, имайу не само Динарци него и други огранци И2а. Све ми йе ово много чудно. Личи ми као да су ти лоше одрадили У хромозом те да ти нѣсу нашли све њих. Савѣтуйем ти да се явиш Бернийу Кулену, имаш емаил тамо на И2а подухвату, па да он ово погледа.
Мада не могу искључити могућност да неке од њих стварно немаш.

Невски, сад сам и ја баш гледао. Поредио сам са још једним Din S (Bybel-Русин из Пољске) и управо су то ови СНП-ови које си ти написао. Има још и L147.2, L69, PF 3514 које има Bybel, a нема Небојша. Пронашао сам и један који има Небојша, а нема Bybel и то је F2302.
Међутим сви ови СНП-ови нису битни за филогенетику И2а, јер многи од њих су доста "узводно" на филогенетском стаблу.

Остају ови које је и Кулен написао као задњи који засад одређују Динарик грану-CTS5966+ and CTS10228+

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #12 послато: Март 13, 2014, 08:28:17 пре подне »
Поред Гено 2, постоји још једна компанија која тренутно врши сличну врсту тестова Chromo2.

Поред постојећих СНП-ова они имају и своје са ознаком S. На основу тих њихових СНП-ова Нордтведт је направио и стабло за хаплогрупу И2а које може да се погледа овдје: http://knordtvedt.home.bresnan.net/Chromo2P37.pptx

Изгледа да Chromo2 раздваја И2а Динарик, али нисам још детаљно прегледао да бих могао нешто да тврдим.

Не знам колика им је цијена теста, али ево прегледа да се види које све типове тестова имају и шта тест обухвата. Тумачења резултата од стране комерцијалних лабораторија су најчешће лоша, тако да од тестирање је најбоље да добијете само сиров резултатски материјал.
http://www.britainsdna.com/demos/chromo2

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #13 послато: Март 13, 2014, 12:50:17 поподне »
Поред Гено 2, постоји још једна компанија која тренутно врши сличну врсту тестова Chromo2.Поред постојећих СНП-ова они имају и своје са ознаком S. На основу тих њихових СНП-ова Нордтведт је направио и стабло за хаплогрупу И2а које може да се погледа овдје: http://knordtvedt.home.bresnan.net/Chromo2P37.pptxИзгледа да Chromo2 раздваја И2а Динарик, али нисам још детаљно прегледао да бих могао нешто да тврдим. Не знам колика им је цијена теста, али ево прегледа да се види које све типове тестова имају и шта тест обухвата. Тумачења резултата од стране комерцијалних лабораторија су најчешће лоша, тако да од тестирање је најбоље да добијете само сиров резултатски материјал.http://www.britainsdna.com/demos/chromo2
Чуо сам за тај тест.
Када би знали да ли се ту крије тај фамозни СНП.
Постоји и код ФТДНА нови BIG Y, само цена му је 695 Долара.

mladjo

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #14 послато: Март 13, 2014, 02:03:23 поподне »
Чуо сам за тај тест.
Када би знали да ли се ту крије тај фамозни СНП.
Постоји и код ФТДНА нови BIG Y, само цена му је 695 Долара.

Здраво Небојша,
како изгледа, ФТДНА намјерава да направи попуст на  "Big Y" тест, чим буду добили прве резултате оних који су га већ наручили у претходном периоду.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #15 послато: Март 13, 2014, 02:27:27 поподне »
Здраво Небојша,како изгледа, ФТДНА намјерава да направи попуст на  "Big Y" тест, чим буду добили прве резултате оних који су га већ наручили у претходном периоду.
Прошле године у Децембру цена са попустом је била око 450 Долара, вероватно у скорије време биће јефтиније,штета, код нас не раде такву врсту теста.
 

mladjo

  • Гост
Одг: Гено 2.0
« Одговор #16 послато: Март 13, 2014, 04:20:59 поподне »
Прошле године у Децембру цена са попустом је била око 450 Долара, вероватно у скорије време биће јефтиније,штета, код нас не раде такву врсту теста.

Истина,
сада говоре да ће опет неку промоцију урадити, надам се мало приступачнијим цијенама.

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #17 послато: Март 14, 2014, 07:25:10 поподне »
Прѣгледах сада и уочих да немаш слѣдеће СНПове:L566+, L781+, PF15+,PF2600+,PF2631+, PF3504+, PF3575+, PF3622+, PF601+, PF720+, А многе од њих, рецимо прва два, имайу не само Динарци него и други огранци И2а. Све ми йе ово много чудно. Личи ми као да су ти лоше одрадили У хромозом те да ти нѣсу нашли све њих. Савѣтуйем ти да се явиш Бернийу Кулену, имаш емаил тамо на И2а подухвату, па да он ово погледа.Мада не могу искључити могућност да неке од њих стварно немаш.
Добио сам одговор од Берниа.
Рече ми да су смањили број ознака са 12062 на 11977.
Ознаке које си навео не нађох у ychromo.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Гено 2.0
« Одговор #18 послато: Март 14, 2014, 07:53:23 поподне »
Добио сам одговор од Берниа.
Рече ми да су смањили број ознака са 12062 на 11977.
Ознаке које си навео не нађох у ychromo.

Онда йе то вѣроватно разлог за недостатак твойих СНП-ова. Штета.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша38

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 32
Одг: Гено 2.0
« Одговор #19 послато: Март 18, 2014, 06:36:45 поподне »
Данас добих нову поруку од Берниа :

Mr. Nebojsa Stankovic







I compared your Geno 2.0 raw data to 22 other I-L621 files and here is what I found. Summary: you are very clearly in the big Dinaric group which is found all over Eastern and Central Europe (and Western Europe, the Middle East, North Africa in very small amounts). You are not in the small groups called "Dinaric-cousin" and "Disles".

You have no SNP results unique to yourself, and you have one "no call" which eventually may be interesting.

This is my last email about your Geno 2.0 results, but please let me know if you have any questions, and thank you.




Bernie




See this tree for reference:

http://i2aproject.blogspot.com/2014/01/top-level-snps-in-i-p372.html




1) You have all the normal results for a "Dinaric" person:

you are P37.2+ (and positive for many equivalent SNPs)

you are M423+ and L178+ (and positive for 8 equivalent SNPs)

You are L621+ (and positive for 7 equivalent SNPs)

You are CTS4002+ CTS10936+ CTS11736+

You are CTS5966+ CTS10228+




And you are negative for the SNPs on the other branches (you are M26- and L161- for example).

There are several SNPs that have each been found positive in only one Dinaric person so far, you are negative for all of these: you are CTS5780-  CTS8249- PF3195- PF4309- PF879- .

There is one Dinaric who has an apparent back mutation at PF3618 but you have the normal PF3618+ result like all other Dinarics.




2) You have no positive or negative SNP results unique to yourself.




3) You have one no call that isn't widely shared by all I2a people. Geno 2.0 tested approximately 12,052 SNPs on your Y chromosome, and a no call means that they weren't able to determine your result at a particular SNP. Sometimes this is just due to poor sample quality or some small problems in the running of their test, but other times a no call is caused by an actual mutation that you inherited from your father etc. People who share this no call may be in the same branch of the Dinaric haplogroup as you.

Your no call:

F2039 shared with Kaftan,  Latosky and Szelezak







So does this shared no call mean that any of these people are your closest relatives to have done the Geno 2.0 test? I don't think we have enough evidence yet. Kaftan,  Latosky and Szelezak also received Geno 2.0 results very recently and maybe the shared no call is because Geno 2.0 changed the way it reports results, this happens fairly often. On the other hand, there have been some other recent Dinaric Geno 2.0 test with the normal F2039- results. I  will let you know what we learn.

Видећемо шта ће бити касније.