Аутор Тема: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)  (Прочитано 3591 пута)

Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #20 послато: Јул 28, 2021, 09:54:33 поподне »
Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #21 послато: Јул 29, 2021, 01:07:12 пре подне »
Тако је у Кокорима су усташе спалиле књиге а у Вијачанима су комунисти. И једни и други су имали исти задатак и истог газду. Крајишке партизане послали на далеки фронт да би усташе могле лакше поклати Србе. Али Кокорани и Јошављани се нису дали преварити. Поздрав свима

Ово је увек занимљива тема. Да ли постоје нека забележена сведочанства о томе? Пошто се понекад стиче утисак да је то само прича, а да се запрао не зна шта се десило са архивском грађом?



Ван мреже Васић.РС

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 69
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #22 послато: Јул 29, 2021, 11:47:02 пре подне »
У селу Вијачани многи њуди су причали како су гледали спаљивање црквених књига након преписа истих у комунистичке матичне књиге. Један од партизана је кришом извадио из ватре једну књигу вјенчаних од 1924 до 1935 године и однио кући па тако данас постоји само та књига. Вјерујем да Вијачанци знају и име тог партизана који је спасио књигу. Старије књиге из аустријског периода нису ни преписивали , није им требало. Ето толико о комуњарама , мислили су да свет почиње од њих да историја не треба.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #23 послато: Април 11, 2023, 09:46:12 пре подне »
Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #24 послато: Април 11, 2023, 10:02:03 пре подне »
Поштовани родословци,

Замолио бих вас за савјет и упутство. Управо су ми стигли резултати дубоког ДНК теста, који сам урадио преко Nebula Genomic лабораторије.
Повезао сам их са YFull и сад се чека да се подаци обраде. До сада сам знао да, што се хапло групе тиче, припадам грани I-A1328, а сада очекујем и остале подгране. За сада, док се чекају резултати, одређена је Predetermined subclade I-Y220413.
Ово претходно наводим само као обавјештење и увод. Наиме, интересује ме шта треба да урадим када потпуни подаци стигну, да би их уврстио у истраживање на овом нашем пројекту.
Унапријед хвала на одговору.

Пошто сте резултате већ пребацили на YFull, учланите се на српску групу на YFull. Ово је линк на учлањење https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Уредници ће прегледати ваше резултате и уврстити их на Српски ДНК пројекат.

Колико видим, већ цијепате постојећи ниво I-FT386055
« Последња измена: Април 11, 2023, 10:05:53 пре подне drajver »

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #25 послато: Април 11, 2023, 12:36:27 поподне »
Пошто сте резултате већ пребацили на YFull, учланите се на српску групу на YFull. Ово је линк на учлањење https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Уредници ће прегледати ваше резултате и уврстити их на Српски ДНК пројекат.

Колико видим, већ цијепате постојећи ниво I-FT386055

Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #26 послато: Април 11, 2023, 12:42:54 поподне »
И ако сам добро схватио, овај постојећи I-FT386055, је из Гусиња, а мислим и да знам име и презиме, пошто је члан на Српском Пројекту на ТРЕДНА.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #27 послато: Април 11, 2023, 01:13:28 поподне »
Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Морате бити улоговани на свој налог на YFull и онда пошаљите захтјев и ми ћемо га прихватити.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #28 послато: Април 11, 2023, 01:17:36 поподне »
И ако сам добро схватио, овај постојећи I-FT386055, је из Гусиња, а мислим и да знам име и презиме, пошто је члан на Српском Пројекту на ТРЕДНА.

Како ствари сада стоје, најближи ће вам бити сви тестирани из гране I-FT386055, а ту је и тестирани из Гусиња, више тестираних из крајишког рода Родића, и Румун из Крајове. Међутим ви сте негативни на FT386055, тј. сви набројани су међусобно ближи, него што је ииједан од њих вама. Ваша веза са граном I-FT386055 се може процијенити на неких 1100 година, значи ради се о раном средњем вијеку. Ово истовремено значи да у оквиру тог периода немате, бар засад, никог блиског на стаблу.

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #29 послато: Април 11, 2023, 01:19:12 поподне »
Хвала вам на савјету!!!
У сваком случају волио бих да ми појасните како да постанем члан ове групе на YFull-у, пошто ми одбија сваки пут кад  пошаљем захтјев.

Не можете послати захтев за пријем у групу док вам YFull не заврши анализу разултата, то обично траје два-три дана. И наравно, плаћање услуге YFull-u мора бити извршено.

Ван мреже Страхиња

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 36
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #30 послато: Април 11, 2023, 01:30:37 поподне »
Хвала на информацији.
Када то треба да уплатим YFULL-у? Сада или када се обраде подаци?
Наравно, да приупитам и то, како се уплаћује, пошто нисам видио да ми тражи неку уплату на страници.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Поријекло презимена Јањић (Аранђеловдан)
« Одговор #31 послато: Април 11, 2023, 01:44:20 поподне »
Хвала на информацији.
Када то треба да уплатим YFULL-у? Сада или када се обраде подаци?
Наравно, да приупитам и то, како се уплаћује, пошто нисам видио да ми тражи неку уплату на страници.

Плаћа се по завршеној анализи.
Kамене рабъ и госодинъ