Аутор Тема: Статистика српског ДНК пројекта  (Прочитано 232966 пута)

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #360 послато: Мај 14, 2017, 10:27:54 пре подне »
И ти, а и остали сте или поптуно погрешно разумели шта сам рекао, или намерно изврћете моје речи, из себи знаних разлога. Нико није помињао боју косе и коже, већ облик лобање, и неке особености костију главе, као и линију раста косе. Жао ми је што се овде појединци ЉУТЕ на другачије мишљење??
Још замисли ако је неко упоран и томе, да брани свој став?!?
Свака част!
Облик лобање, као и боја косе у очију је дио фенотипа. у-днк хаплогрупа је много, много мали дио генотипа који никако не може да утиче на фенотип. То је оно што остали покушавају да ти објасне. Неко може процентуално имати доминантно словенску генетику, носити у себи домородачку хаплогрупу, а изгледати као Њемац. Ми смо потомци свих наших предака, како мушких тако и женских, пробај да схватиш колики је то број људи рачунајући само 200 година уназад. наше фаце су производ мијешања свих тих људи.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #361 послато: Мај 28, 2017, 09:22:11 поподне »
Људи, ајде да се лепо организујемо па да током јуна одрадимо једну квалитетну статистичку анализу. Ту треба 3-4 озбиљна човека да поделе обавезе и да то мало испровлаче кроз Ексел :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #362 послато: Мај 31, 2017, 02:54:13 поподне »
Људи, ајде да се лепо организујемо па да током јуна одрадимо једну квалитетну статистичку анализу. Ту треба 3-4 озбиљна човека да поделе обавезе и да то мало испровлаче кроз Ексел :)

Хајде, Kor, подржавам идеју и нудим помоћ, али прво да видимо шта би све требало да се ради. ;)



Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #363 послато: Мај 31, 2017, 03:53:10 поподне »
баш хтедох да констатујем како су на сајту сви пореклом из Црне горе, кад се оно јави човек који није отуда  ;D

прво ћемо морати да осмислимо начин како да сортирамо припаднике различитих нација. Има један добар број хаплотипова којима није уписан тај податак, па се приђе посезати за гатањем. Даље ћемо морати да решимо питање систематски рађених истраживања, као што је случај са Аврамијештацима и МАцурама. Затим све остало, као што смо радили до сада, регионална припадност и сличне ствари. Не мора се претеражно журити, можда и до краја јуна да се тај посао ради али да се одради како ваља и по више различитих параметара. 3-4 човека са Екселом то могу да одраде без већег замарања.

Очекујем остале добровољце који су спремни да помогну и њихове предлоге по овом питању. Стварно је почело да ме нервира различито тумачење статистике пројекта, па се на крају још морамо брукати по белосветским сајтовима са изношењем нетачних података :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #364 послато: Јун 01, 2017, 02:36:52 поподне »
баш хтедох да констатујем како су на сајту сви пореклом из Црне горе, кад се оно јави човек који није отуда  ;D

прво ћемо морати да осмислимо начин како да сортирамо припаднике различитих нација. Има један добар број хаплотипова којима није уписан тај податак, па се приђе посезати за гатањем. Даље ћемо морати да решимо питање систематски рађених истраживања, као што је случај са Аврамијештацима и МАцурама. Затим све остало, као што смо радили до сада, регионална припадност и сличне ствари. Не мора се претеражно журити, можда и до краја јуна да се тај посао ради али да се одради како ваља и по више различитих параметара. 3-4 човека са Екселом то могу да одраде без већег замарања.

Очекујем остале добровољце који су спремни да помогну и њихове предлоге по овом питању. Стварно је почело да ме нервира различито тумачење статистике пројекта, па се на крају још морамо брукати по белосветским сајтовима са изношењем нетачних података :)

За коресподенцију у вези тог посла, најбоље је прећи на Пореклову е-поштанску комуникацију, али тек кад овде утврдимо да се ради и шта се тачно ради. ;)

Мада, реално гледано, нека права статистика је оно што је радио Ивица Тодоровић у својим истраживањима, а ово скоро све што ми имамо, готово увек је "замућено" неким за статистику проблематичним резултатима. У начелу, са Српског ДНК пројекта, једини релевантни резултати би били они, до којих су тестирани дошли апсолутно не слутећи свој хаплотип. Сви други који су тест радили само потврде неких сродстава ради, већ испадају из те објективне статистичке базе.

Једина ствар која вади све такве микро примере, јесте број тестираних који је прилично нарастао, па и са њима статистика не може много да омане, јер је узорак велик. Али ето, има још стручњака на форуму, па нека се јаве. А онда ћемо преписивати и збрајати, делити, изражавати у процентима. ;)



Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #365 послато: Јун 03, 2017, 01:40:31 поподне »
па тако сам и ја то замислио. Нека прво ствар мало "инкубира" овде, па ћемо се латити озбиљнијег посла. Надам се да ће се наћи бар још два човека спремна да учествују, па да поделимо материјал међусобно, Наравно, мораћемо осмислити бољи начин координације од овога овде :)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #366 послато: Јун 22, 2017, 10:47:15 поподне »
Serbian Genetics

извор: slavicchronicles.com

Линк:
http://slavicchronicles.com/genetics/serbian-genetics/



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #367 послато: Јун 22, 2017, 10:53:23 поподне »
Serbian Genetics

извор: slavicchronicles.com

Линк:
http://slavicchronicles.com/genetics/serbian-genetics/


Лепо одрађен сајт, али свакако нереалан однос R1a-E1b. ;D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #368 послато: Јун 23, 2017, 10:29:33 пре подне »
Не знам одакле је аутор чланка, то име Никлот сам већ видео по мрежи.
Генетички део је коректно одрађен (не улазим у проценте, мада ми делују реално, осим можда овога што каже Небојша, да је претерао са Р1а, на рачун Е1б), али историјски не. Нарочито повезивање изворног племена Срба са Р1а хаплогрупом, те коришћење термина "Сораби", који може да доведе до заблуде да су у питању Лужички Срби.

Иначе, оне слике деце је узео са нашег форума (тема: припадници хаплогрупа на сликама)  :D
А потпис испод друге "Срби из Новог Пазара", све са турском заставом у позадини  ;D Можда је и провокација...

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #369 послато: Јун 23, 2017, 01:05:20 поподне »
А потпис испод друге "Срби из Новог Пазара", све са турском заставом у позадини  ;D Можда је и провокација...

;D

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #370 послато: Јун 23, 2017, 01:51:36 поподне »
Не знам одакле је аутор чланка, то име Никлот сам већ видео по мрежи.
Генетички део је коректно одрађен (не улазим у проценте, мада ми делују реално, осим можда овога што каже Небојша, да је претерао са Р1а, на рачун Е1б), али историјски не. Нарочито повезивање изворног племена Срба са Р1а хаплогрупом, те коришћење термина "Сораби", који може да доведе до заблуде да су у питању Лужички Срби.

Иначе, оне слике деце је узео са нашег форума (тема: припадници хаплогрупа на сликама)  :D
А потпис испод друге "Срби из Новог Пазара", све са турском заставом у позадини  ;D Можда је и провокација...

Ја мислим да је аутор чланка иста особа која овде има псеудоним Едукатор...

То је тај R1a супрематистички жиг који се препознаје...;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #371 послато: Јун 23, 2017, 02:03:28 поподне »
Генетички део је коректно одрађен (не улазим у проценте, мада ми делују реално, осим можда овога што каже Небојша, да је претерао са Р1а, на рачун Е1б), али историјски не. Нарочито повезивање изворног племена Срба са Р1а хаплогрупом, те коришћење термина "Сораби", који може да доведе до заблуде да су у питању Лужички Срби.

Зависи шта је послужило као извор. Чини се да су ово неки старији подаци са нашег пројекта. На то упућује веома висок проценат R1a, низак E1b и веома низак проценат R1b (1-2%), што свакако не одговара некој општој слици Срба.

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #372 послато: Јун 23, 2017, 09:23:20 поподне »
Ја мислим да је аутор чланка иста особа која овде има псеудоним Едукатор...

То је тај R1a супрематистички жиг који се препознаје...;)


У сваком случају очито је да аутор није упознат са нашом N2 граном.   >:(

Ван мреже niklot

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #373 послато: Јун 23, 2017, 10:17:12 поподне »
pozdrav,

Izvinite na loshem srpskom, ja sam autor teksta. Izvor je sa ovog foruma iz 2016. Taj izvor je koriscen jer je samo pravoslavno stanovnishtvo, ostali rezultati pokazuju manye r1a, vishe e1b i r1b ali su za sve testirane, svih religija. R1a kod muslimani iz N.Pazar je 3% pa e zato izvor uzet samo pravoslavni rezultat jer bi trebalo biti preciznije za Srbe kao narod i slicnije Srbima iz Bosne I Dalmacije.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #374 послато: Јун 24, 2017, 11:43:49 поподне »
pozdrav,

Izvinite na loshem srpskom, ja sam autor teksta. Izvor je sa ovog foruma iz 2016. Taj izvor je koriscen jer je samo pravoslavno stanovnishtvo, ostali rezultati pokazuju manye r1a, vishe e1b i r1b ali su za sve testirane, svih religija. R1a kod muslimani iz N.Pazar je 3% pa e zato izvor uzet samo pravoslavni rezultat jer bi trebalo biti preciznije za Srbe kao narod i slicnije Srbima iz Bosne I Dalmacije.

Никлоте, није ми само јасан потпис испод оне слике "Срби из Новог Пазара", а у позадини и на дуксерици оног детета у првом реду - турска застава... Све и ако ниси одавде, мислим да је јасно да се не ради о Србима, него новопазарским муслиманима, који ни етнички ни генетски нису Срби, нити блиски Србима.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже niklot

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #375 послато: Јун 25, 2017, 05:29:28 поподне »
Cilj je bio da muslimani iz N.Pazar su manje slichni bosanskim, nego li bosanski muslimani sa Srbi. Zato e izvor za analizu samo pravoslavni stanovnici jer muslimani iz Srbije nisu Srbi kulturno a ni genetiski + genetska raznolikost na teritoriji Srbije.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #376 послато: Јун 25, 2017, 05:51:10 поподне »
Cilj je bio da muslimani iz N.Pazar su manje slichni bosanskim, nego li bosanski muslimani sa Srbi. Zato e izvor za analizu samo pravoslavni stanovnici jer muslimani iz Srbije nisu Srbi kulturno a ni genetiski + genetska raznolikost na teritoriji Srbije.

Problem is about following photo:


People on the photo are not Serbs from Novi Pazar, but Bosniaks.

Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #377 послато: Јун 25, 2017, 06:18:06 поподне »
Та слика је могла бити снимљена било где у Србији. Само ретуширај турску заставу. Посматраш ли негде из Москве, Владимира или Минска малецну Србију, једва је и видиш негде на неком Балкану. Поред већином добро написаног чланка, таква ситница је сасвим занемарљива.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #378 послато: Јун 28, 2017, 08:19:40 пре подне »
Serbian Genetics

извор: slavicchronicles.com

Линк:
http://slavicchronicles.com/genetics/serbian-genetics/

meni se ovo cini super :) e sada to pitanje oko srpskog plemena jer ima nekih indicija da su bojki ili beli Srbi neka varijanta I2a (sever/jug)... no u svakom slucaju mislim da je jako dobro odradjeno i objasnjeno da svako moze da razume :D sto se tice procenata rekao bih da je mozda za ocekivati blagi rast slovenskih hapl. preko drine, pogotovo I2a. Dok isto tako na generalnom planu ipak mislim da bi E1b trebala da dobaci do 15-16% , znaci par procenata na ustrb R1a:-) mada u principu jako dobro I poprilicno tacno... Elem bas ovih dana se "ubih " trazeci neku naznaku o haplotipu Timocana:)

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #379 послато: Јун 28, 2017, 11:01:48 поподне »
што  одавно нема нових статистичких података о тестираним