Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105578 пута)

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #280 послато: Април 02, 2020, 04:23:20 пре подне »
Била је већ тема "митоманија", сатиричног карактера   ;)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=2275.0

Може и тако. Само је треба "прилепити", да би била уочљивија и пребацити све "off-topic"-е тамо.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #281 послато: Април 02, 2020, 04:30:33 пре подне »
Може и тако. Само је треба "прилепити", да би била уочљивија и пребацити све "off-topic"-е тамо.
Проблем је што митомани то не доживљавају као сатиру, него смарају

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #282 послато: Април 02, 2020, 04:53:31 пре подне »
Проблем је што митомани то не доживљавају као сатиру, него смарају

Самоизолација није када се сам изолујеш својом вољом, већ када ти нареде да останеш на једном месту.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #283 послато: Април 02, 2020, 10:05:05 пре подне »
Предложио бих да се направи нови подфорум за аутохтонистистичке, равноземљашке, креационистичке и сличне теорије под именом "Алтернативне теорије" или "Другачија мишљења". На подфоруму ГГ Разно већ има неколико тема које би се ту уклопиле. Такође, тамо би требало пребацивати са постојећих тема такве расправе које их оптерећују и ометају налажење корисних података. Онда би и посао уредника био олакшан, чланови форума који желе да доказују своје теорије имаће место где то могу да ураде, а они који желе да сазнају нешто ново о пореклу имаће своја.

То би чак ишло у Забаву, али знајући колико појединци и такве теме могу озбиљно схватити, свакако нам не би било на част отворити још једно жариште шарлатанства на интернету.

Да не буде забуне, разумем твоју добру намеру, али такве дискусије су постале толико штетне по друштво, да су прости људи почели да одбацују званичну науку, заузврат примајући нечију фантазмогорију, неретко смишљену управо с циљем да залуди тај народ.



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #284 послато: Мај 25, 2020, 11:49:16 пре подне »
Не знам да ли и другима неке поруке посетилаца форума овако изгледају (између осталих и ова претходна):

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже ЛукаОБ

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 227
  • G2a-L42
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #285 послато: Мај 25, 2020, 11:55:43 пре подне »
Ово се дешава када накнадно преправиш нешто у поруци, разлог због којег се то дешава не знам. Надам се да ће неко из уредништва обрисати моју поруку.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #286 послато: Мај 25, 2020, 01:52:35 поподне »
Ово се дешава када накнадно преправиш нешто у поруци, разлог због којег се то дешава не знам. Надам се да ће неко из уредништва обрисати моју поруку.

То је вероватно због неисправне функције на једном од два дугмета (доњем) за измену поруке. Треба користити оно горње, па се ова грешка неће јављати.



Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #287 послато: Октобар 01, 2020, 06:56:30 поподне »
О овом Видићу се у међувремену ништа више није сазнало?
Уз све похвале које ово друштво ентузијаста заслужује управо то твоје у "међувремену" је и највећи проблем истраживања.Нема тог моста између потврђене основне ХГ и потврђеног СНИП-а,којег обично нема, и онда се ту пружа мјесто разним интерпретацијама,појашњењима,прегањањима итд...,што и доликује мудрим људима али мало је замарајуће чекање...Проширисмо вене стојећи у мјесту...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #288 послато: Октобар 01, 2020, 08:18:40 поподне »
Уз све похвале које ово друштво ентузијаста заслужује управо то твоје у "међувремену" је и највећи проблем истраживања.Нема тог моста између потврђене основне ХГ и потврђеног СНИП-а,којег обично нема, и онда се ту пружа мјесто разним интерпретацијама,појашњењима,прегањањима итд...,што и доликује мудрим људима али мало је замарајуће чекање...Проширисмо вене стојећи у мјесту...

Па треба мало бити реалан и захвалан и за ово што се добија. ;) Било да се алудира на то што ти људи не наручују дубље тестове, или на то што ми остали то ревносно не пратимо и благовремено не јављамо знатижељницима који, уз кафицу, или флашу пива, чекају да им неко на форуму реши породично порекло.

Стварно не би шкодило мало додира са реалношћу, пре оваквих коментара. Нико ти неће дати одговоре на питања која само тебе занимају. Ту мораш сам да се потрудиш. Дакле или ухвати па тражи резултате из разних база, или тапни паре па истестирај све родове који те занимају. Најгоре што можеш да урадиш је да прокоментаришеш (па и осудиш) нечији рад, чисто да би прокоментарисао.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #289 послато: Октобар 01, 2020, 09:31:47 поподне »
Па треба мало бити реалан и захвалан и за ово што се добија. ;) Било да се алудира на то што ти људи не наручују дубље тестове, или на то што ми остали то ревносно не пратимо и благовремено не јављамо знатижељницима који, уз кафицу, или флашу пива, чекају да им неко на форуму реши породично порекло.

Стварно не би шкодило мало додира са реалношћу, пре оваквих коментара. Нико ти неће дати одговоре на питања која само тебе занимају. Ту мораш сам да се потрудиш. Дакле или ухвати па тражи резултате из разних база, или тапни паре па истестирај све родове који те занимају. Најгоре што можеш да урадиш је да прокоментаришеш (па и осудиш) нечији рад, чисто да би прокоментарисао.
Бојим се да си мој коментар превише лично схватио,ја свакако подржавам и похваљујем рад друштва.А ако мислиш да нисам у праву што се тиче поменутог моста између ХГ и СНИП-ова,бојим се да грешиш и то нипошто није разлог да тако малициозно улазиш у нечију приватност,јал' уз пиво јал' уз вино,истина је једна:Нема СНИП потврда.ТАЧКА.А друга ствар је недостатак демократичности,такта,поштовања...А тек тајност података...Богами ко да се о УДБИ ради,а ђе  је сујета е ту смо баш јаки...

Ван мреже Rigel

  • Редакција СДНКП
  • Писар
  • ******
  • Поруке: 327
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #290 послато: Октобар 01, 2020, 09:36:58 поподне »
Мислио сам овде конкретно више на место порекла тог Видића, него на његов хаплотип. Али вероватно није написао прецизније податке о пореклу, као ни многи други тестирани на FTDNA.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #291 послато: Октобар 01, 2020, 09:59:51 поподне »
Шта је ово данас? Јел пун месец, био синоћ, или је вечерас? Видим на неколико тема неке тешке речи, неке прозивке на личној основи. Дајте, људи, да се мало "спусти лопта" и уважавају мишљења, а да се супротстављени ставови износе на пристојан и достојанствен начин.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #292 послато: Октобар 01, 2020, 10:00:10 поподне »
Мислио сам овде конкретно више на место порекла тог Видића, него на његов хаплотип. Али вероватно није написао прецизније податке о пореклу, као ни многи други тестирани на FTDNA.
Исти је проблем и на табели пројекта,уђеш у личне профиле тестираних,нема адреса,нема телефона,нема ништа.Обилно су тестирани у неком подухвату и ту се прича завршава.И ако се спочитава на недостатак личне иницијативе,јел то значи да треба да узмем именик и да зовем једног по једног Одовића или Каљевића или било ког другог да их питам  да се нису случајно генетички тестирали...На ФТДНС су бар људи оставили адресе и захваујући томе сам направио добру сарадњу са неким људима и дошли смо док неких резултата.А који су искориштени од стране Друшта да профилишу неке родове а при том не тестирајучи појединачне СНИП -ове...Паметноме доста...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #293 послато: Октобар 01, 2020, 10:15:43 поподне »
Бојим се да си мој коментар превише лично схватио,ја свакако подржавам и похваљујем рад друштва.А ако мислиш да нисам у праву што се тиче поменутог моста између ХГ и СНИП-ова,бојим се да грешиш и то нипошто није разлог да тако малициозно улазиш у нечију приватност,јал' уз пиво јал' уз вино,истина је једна:Нема СНИП потврда.ТАЧКА.А друга ствар је недостатак демократичности,такта,поштовања...А тек тајност података...Богами ко да се о УДБИ ради,а ђе  је сујета е ту смо баш јаки...

Није толико лично, колико је ово генерално неки осврт на људе који имају такав приступ. Као и на коментаре (генерално, не само на овој теми) који се често могу протумачити и као класично троловање. Ако је "демократичност" толерисати све то и притом бити довољно "професионалан" па још давати адекватне одговоре на постављена питања, онда супер. Научићемо и то једном.

Бојим се да си ти ово са пивом схватио лично. Није реч конкретно о томе на који начин ти пратиш форум, већ је поента у томе да се од других превише очекује зарад личних интереса и то без готово икаквог залагања. Онда се ваљда себи и дозволи та слобода да се коментарише све и свашта и то на такав начин. Дакле, ако сматраш да фали поштовања и тактичности, треба га заслужити. Чак и овде на форуму. Пут ка томе сигурно не води преко себичлука и провокативних коментара.

Што се тајности тиче, нема никакве УДБЕ, Бог зна каквих тајних података и сл. На крају крајева, 99% ствари и објавимо овде, иако би вероватно за неке податке требала дозвола. Реч је просто о основној култури, када се већ барата са нечијим личним подацима, попут презимена, славе, хаплогрупе, места порекла, итд. Данас је то додуше и законом регулисано.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #294 послато: Октобар 01, 2020, 10:28:24 поподне »
Није толико лично, колико је ово генерално неки осврт на људе који имају такав приступ. Као и на коментаре (генерално, не само на овој теми) који се често могу протумачити и као класично троловање. Ако је "демократичност" толерисати све то и притом бити довољно "професионалан" па још давати адекватне одговоре на постављена питања, онда супер. Научићемо и то једном.

Бојим се да си ти ово са пивом схватио лично. Није реч конкретно о томе на који начин ти пратиш форум, већ је поента у томе да се од других превише очекује зарад личних интереса и то без готово икаквог залагања. Онда се ваљда себи и дозволи та слобода да се коментарише све и свашта и то на такав начин. Дакле, ако сматраш да фали поштовања и тактичности, треба га заслужити. Чак и овде на форуму. Пут ка томе сигурно не води преко себичлука и провокативних коментара.

Што се тајности тиче, нема никакве УДБЕ, Бог зна каквих тајних података и сл. На крају крајева, 99% ствари и објавимо овде, иако би вероватно за неке податке требала дозвола. Реч је просто о основној култури, када се већ барата са нечијим личним подацима, попут презимена, славе, хаплогрупе, места порекла, итд. Данас је то додуше и законом регулисано.
Ево провлачим питање  више пута и то не само вечерас а то је како групишете људе у родове без СНИП тестова,неђе вам је добар маркер неђе вам је добра слава,неђе географија и то моје питање третирате као провокацију.Дајте ми један смислен одговор,било ко од вас,и ја ћу престати.И шта сад,закон о заштити података,немој молим те,нисмо ђеца...Смјешно,вјеруј ми,дај неки бољи аргумент...А што се тиче интереса,тачно је да их сви имамо,а то сам мало и појасни у одговору предходном саговорнику и заврших реченицом да је паметноме доста...
« Последња измена: Октобар 01, 2020, 10:31:44 поподне Bojan »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #295 послато: Октобар 01, 2020, 10:32:40 поподне »
Ево провлачим питање  више пута и то не само вечерас а то је како групишете људе у родове без СНИП тестова,неђе вам је добар маркер неђе вам је добра слава,неђе географија и то моје питање третирате као провокацију.Дајте ми један смислен одговор,било ко од вас,и ја ћу престати.И шта сад,закон о заштити података,немој молим те,нисмо ђеца...Смјешно,вјеруј ми,дај неки бољи аргумент...

Ево за почетак могу само да ти кажем да си промашио тему. Толико о томе колико знаш о чему причаш. Како ће онда неко да ти да смислен одговор? На овој теми су резултати без маркера, а Ригел је поставио питање у вези Видића I-P37. Дакле нема, нити је могуће било како, осим на основу основне хаплогрупе/СНП-а, груписати људе без маркера.

За питања у вези груписања у табели са маркерима Српског ДНК пројекта, требаш се обратити на другом месту. И то уреднику који је задужен за хаплогрупу која те занима

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #296 послато: Октобар 01, 2020, 10:38:59 поподне »
И шта сад,закон о заштити података,немој молим те,нисмо ђеца...Смјешно,вјеруј ми,дај неки бољи аргумент.

Што се овога тиче, то стварно постоји. И FTDNA је од пре пар година пооштрио мере када је приватност чланова у питању. Али теби то нешто није јасно, па не знам какав би те одговор могао задовољити.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #297 послато: Октобар 01, 2020, 10:54:09 поподне »
Ево за почетак могу само да ти кажем да си промашио тему. Толико о томе колико знаш о чему причаш. Како ће онда неко да ти да смислен одговор? На овој теми су резултати без маркера, а Ригел је поставио питање у вези Видића I-P37. Дакле нема, нити је могуће било како, осим на основу основне хаплогрупе/СНП-а, груписати људе без маркера.

За питања у вези груписања у табели са маркерима Српског ДНК пројекта, требаш се обратити на другом месту. И то уреднику који је задужен за хаплогрупу која те занима
О том такту,демократичности,поштовању ја и причам,ти сад спинуј и третирај ме ко будалу,бог је велики па нек прашта,а ја те поново питам како сврставате људе без СНИП тестова у родове?

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #298 послато: Октобар 01, 2020, 11:00:50 поподне »
Шта је ово данас? Јел пун месец, био синоћ, или је вечерас? Видим на неколико тема неке тешке речи, неке прозивке на личној основи. Дајте, људи, да се мало "спусти лопта" и уважавају мишљења, а да се супротстављени ставови износе на пристојан и достојанствен начин.

Ех, далеки рођо, би мјесец ноћес и пун и крвав.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #299 послато: Октобар 01, 2020, 11:08:01 поподне »
О том такту,демократичности,поштовању ја и причам,ти сад спинуј и третирај ме ко будалу,бог је велики па нек прашта,а ја те поново питам како сврставате људе без СНИП тестова у родове?

Поново питаш на погрешном месту, али нема везе, Бог нек прашта.

Пошто си упоран, пробаћу у пар реченица да одговорим. На основу блискости Y-STR (маркери). Посебно је то згодно када постоји потврда и у литератури, или у виду ретке крсне славе. Наравно, поделе на основу маркера, посебно на мањем броју маркера, су непоуздане, па самим тим их нико не третира као неко коначно решење. Дакле такве поделе могу бити и привремене, а свакако се дају лако изменити након СНП резултата.

Држање резултата без СНП-а у некој општој I2, R1a, или E-V13 групи (на чему потенцираш колико сам схватио) не би имало никаквог смисла. Табела пројекта такође не би имала сврху, пошто би резултати били набацани у оквиру једне (основне) гране. Дакле, те поделе на основу блискости маркера треба гледати као нешто позитивно, што може помоћи у истраживању, а не као ману пројекта/табеле.