Траг - корисне књиге, сајтови > Карте

Прављење карата

<< < (6/6)

Дробњак:

--- Цитат: Рујански  Март 10, 2021, 09:04:50 поподне ---Имам једно питање за вас Дробњаче... само немојте, молим вас, да ме погрешно схватите да доводим у сумњу тачност ваше карте, него ме само интересује следеће.
Да ли сте убикацију села Ковачевог Дола урадили на основу неког податка из литературе или неког вашег теренског испитивања или познавања дотичног краја?
 Наиме прелиставајући књигу коју имам од аутора Ђорђије Остојића  а која се зове ''Поријекло назива дробњачких села и заселака'' нисам успео да пронађем КОВАЧЕВ ДОЛ ни у селу Слатина нити игде у Дробњацима... постоји наиме КОВАЧКА ДОЛИНА, али она никако не може бити, како по својој локацији тако и по времену свог настанка. 
Додуше пронашао сам на топографским картама КОВАЧЕВО БРДО, које се налази ту отприлике где сте ви лоцирали КОВАЧЕВ ДОЛ... па претпостављам да је испод истоименог брда и истоимени до.

--- Крај цитата ---
Тако је. На Слатини постоји Ковачево брдо а зараван испод зову Ковачева Долина. И нема везе са Ковачком долином код Жабљака јер се она зове по Ковачевићима који су се ту населили.

отацИванДелић:

--- Цитат: Bojan  Март 05, 2021, 08:54:20 поподне ---Има једна породица у Пријепољу тога презимена и викиншкога је изгледа,пардон што ударам на стереотипе, али не знам попе како ће те ви реаговати пошто они Исуса држе за Пекамбера.Ако желите могу их приупитати неће ли се тестирати...

--- Крај цитата ---

Никакав проблем брате Бојане са мојим реаговањем. Свашта прегурех у животу. Кад посетих Ивањицу после скоро 30 година (одакле су мајчини и по оцу и по мајци, чекао сам их пет сати, од два до седам поподне да ми наведу правац како доћи до њих, и ништа.

Могуће да у Пријепољу има Делића, јер и није толико далеко од Сјенице а тим правцем су некако и кретали у периоду 1705-1809.

Питјте их са којим Делићима од предака имају везу ако није проблем. Тестирање бих оставио за сам крај истраживања.

о. Иван

Exiled:

--- Цитат: отацИванДелић  Март 12, 2021, 04:06:35 поподне ---Никакав проблем брате Бојане са мојим реаговањем. Свашта прегурех у животу. Кад посетих Ивањицу после скоро 30 година (одакле су мајчини и по оцу и по мајци, чекао сам их пет сати, од два до седам поподне да ми наведу правац како доћи до њих, и ништа.

Могуће да у Пријепољу има Делића, јер и није толико далеко од Сјенице а тим правцем су некако и кретали у периоду 1705-1809.

Питјте их са којим Делићима од предака имају везу ако није проблем. Тестирање бих оставио за сам крај истраживања.

о. Иван

--- Крај цитата ---
У реду, пробаћу да ископам нешто.Ако нешто сазнам јављам приватном поруком...

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију