Аутор Тема: "Мапа рођака"  (Прочитано 48403 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
"Мапа рођака"
« послато: Фебруар 08, 2016, 06:39:29 поподне »
Мапа рођака, или "географски распоред предака" треба да представља сликовити приказ најстаријих познатих локација породица са очеве и мајчине стране.

Ово на некин начин може да симулира аутосомалну днк (зато што се види са којих све страна има уплива), али наравно, није толико поуздано.


Плаво - очева страна

Новаковићи, Кршље, Нови Град, Босанска Крајина, хаплогрупа J2b-M205
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)

Ступари, Кршље, Нови Град, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-PH908
националност: Срби
вера: православна (слава Лазарева субота)

Кашубе, Падина, Ковачица, Јужни Банат
националност: Словаци
вера: протестанти

Шајерман, Качарево (раније Францфелд), Панчево, Јужни Банат
националност: Немци
вера: протестанти

Шнајдер, Качарево, Панчево, Јужни Банат
националност: Немци
вера: протестанти


Црвено - мајчина страна

Дукићи, Томингај, Грачац, Лика, хаплогрупа I2-PH908
нациналност: Срби
вера: православна (слава Св. Стеван)

Ожеговићи, Орашко Брдо, Босански Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-PH908(?)
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Стеван)

Вучковићи, Томингај, Грачац, Лика, хаплогрупа I2-Y3120
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)

Гаврићи (Пилиповићи), Лончић, Бихаћ, Босанска Крајина, хаплогрупа R1a-YP951
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Алимпије)

Савићи, Нерав, Крива Паланка, Горња Пчиња
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Петка)

Димковићи, Нерав, Крива Паланка, Горња Пчиња, mtDNA V1a
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Петка)











« Последња измена: Октобар 13, 2023, 03:44:56 поподне Небојша »

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #1 послато: Фебруар 08, 2016, 07:40:19 поподне »
Леп приказ за почетак, али се немој зауставити на ђедовима и бабама :) Ја стигох код својих до 18. века, а све на основу писане грађе.
Аутосомална ће ти бити од користи код утврђивања сродства до неких 6-7 генерација (рецимо 200-тињак година). Преко тога, дужина највећег сегмента значајније опада и мишљења сам да се родбина ту већ не види. Међутим, може се посредно назрети област порекла неког претка јер су им се гени мешали с другима.
Што се тиче твоје генетичке мешавине, имаш 2 бабе које никако не припадају нашем простору...то би се сигурно видело, макар у мањој мери и сигурно би одскакао од балканског просека. Сећаш се оног Кичића?
Твој мтДНК би био од користи као и генетичка мешавина твоје мајке.
Икавац

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #2 послато: Фебруар 08, 2016, 08:07:47 поподне »
Леп приказ за почетак, али се немој зауставити на ђедовима и бабама :) Ја стигох код својих до 18. века, а све на основу писане грађе.

Хвала на одговору. Нема превише писане грађе за крајеве попут Босанске Крајине и Горње Пчиње, једино да "јурим" ове Личане и Немце/Пољаке.:)

Аутосомална ће ти бити од користи код утврђивања сродства до неких 6-7 генерација (рецимо 200-тињак година).

Тако сам и мислио.

Твој мтДНК би био од користи

То је такође само једна грана, као и Y-DNA, па ми аутосомално не може помоћи пуно. А и још муку мучим са Y-DNA, последње што ми треба је трагање и за mtDNA.:)
« Последња измена: Март 08, 2019, 08:56:26 поподне Небојша »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #3 послато: Фебруар 08, 2016, 08:41:34 поподне »
Мапа рођака, или "географски распоред предака" треба да представља сликовити приказ најстаријих познатих локација породица са очеве и мајчине стране.

Ово на некин начин може да симулира аутосомалну днк (зато што се види са којих све страна има уплива), али наравно, није толико поуздано.


Добра ти је идеја и фино си приказао. Код мене је ситуација ту много једноставнија, па не знам има ли уопште смисла правити карту. Покушаћу да урадим по овом твом шаблону.

Иначе, видим да мешу прецима имаш и Ступаре из Босанског Петровца који славе Лазаревдан. Скоро сам за једне пријатеље покушао наћи нешто о тој породици и нашао сам да су поријеклом из Далмације, из Ивошеваца и да су сви Ступари који славе Лазаревдан потекли од једног човјека, Марка Ступара из пописа Ивошеваца 1709. Марко једини тад у Ивошевцима (засеок Рудеље) није имао стоке ни укућана, па претпостављам да је тек тад био стигао у село. ДРугих Ступара у Далмацији нема, па је можда он по занату добио презиме, а право презиме му је могло бити неко друго. С обзиром да је у Далмацији, центар родова који славе Лазаревдан, у Жегару, мислим да је Марко био поријеклом одатле. Ти жегарски родови који славе Лазаревдан, по свој прилици су из источне Херцеговине.

Потомци овог Марка Ступара су вјероватно крајем 18. вијека доселили у петровачки Скакавац одакле су се расељавали по околним мјестима. Од ових Ступара су Станаревићи у бихаћкој Липи.

Jelic

  • Гост
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #4 послато: Фебруар 08, 2016, 08:47:31 поподне »
Ево и ја да се прикључим теми:

Плаво - очева страна

Божовић, Брђани (Горњи Милановац), Шумадија, хаплогрупа I2-Y3120 (грана Z17855>A16413>А20030>Y135659, род "Љешњана Војинића")
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Кирил Словенски)

Јовановић, Горња Трепча (Чачак), Шумадија, хаплогрупа J2a-M410 (грана M67>Z467>SK1336)
националност : Срби
вера: православна (слава Св. Ђорђе)

Марковић, Смедерево, Шумадија
националност: Срби
вера: православна

Црвено - мајчина страна

Јелић, Кремна (Прњавор), Северна Босна, хаплогрупа R1a-Z280 (грана YP4278)
нациналност: Срби
вера: православна (слава Св. Марко)

Турудић, Кремна (Прњавор), Северна Босна
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Стеван)

Павловић, Камендол (Гроцка), Шумадија, хаплогрупа I1-P109 (грана FGC22045, род "Дробњака")
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)

Милић, Јавница (Двор), Банија, хаплогрупа I2-Y3120 (грана PH908)
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)

Чукунбабе и још даљи преци по женским линијама: Митровић, околина Прњавора (слава непозната), Мишић, околина Прњавора (слава непозната), Мијаиловић, Живковац, Гроцка (слава Аранђеловдан), Ћора, Ћоре, Двор на Уни, Банија (слава Стевањдан), Петровић, Котража, Лучани (слава непозната), Ђоковић, Мојсиње, Чачак (слава непозната, из Мојсиња прешли у Прељину код Чачка око 1860, раније се презивали Кораћ-Кораћевић, изумрли су по мушкој линији), Ђоковић, Радаљево, Ивањица (слава Ђурђевдан, из Радаљева прешли у Трнаву код Чачка после 1840), Добросављевић, Доња Трепча, Чачак (слава Ђурђевдан, хаплогрупа I1-P109, грана FGC22045, род "Дробњака"), Ђукић, Коњевићи, Чачак (слава непозната, данас се презивају Петровић), Стамболија, Сочаница, Двор (слава Ђурђевдан)
« Последња измена: Фебруар 12, 2021, 06:59:58 пре подне Лука »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #5 послато: Фебруар 08, 2016, 08:53:17 поподне »
Добра ти је идеја и фино си приказао. Код мене је ситуација ту много једноставнија, па не знам има ли уопште смисла правити карту. Покушаћу да урадим по овом твом шаблону.

Верујем да су твоји сконцентрисани на простору Бос. Крајине. :)

Иначе, видим да мешу прецима имаш и Ступаре из Босанског Петровца који славе Лазаревдан. Скоро сам за једне пријатеље покушао наћи нешто о тој породици и нашао сам да су поријеклом из Далмације, из Ивошеваца и да су сви Ступари који славе Лазаревдан потекли од једног човјека, Марка Ступара из пописа Ивошеваца 1709. Марко једини тад у Ивошевцима (засеок Рудеље) није имао стоке ни укућана, па претпостављам да је тек тад био стигао у село. ДРугих Ступара у Далмацији нема, па је можда он по занату добио презиме, а право презиме му је могло бити неко друго. С обзиром да је у Далмацији, центар родова који славе Лазаревдан, у Жегару, мислим да је Марко био поријеклом одатле. Ти жегарски родови који славе Лазаревдан, по свој прилици су из источне Херцеговине.

Потомци овог Марка Ступара су вјероватно крајем 18. вијека доселили у петровачки Скакавац одакле су се расељавали по околним мјестима. Од ових Ступара су Станаревићи у бихаћкој Липи.

Ступари су по свему судећи доселили из Далмације. Истраживао сам даље порекло раније и колико се сећам, такође дошао до Старе Херцеговине. Може бити да су генетски блиски Шаренцима, то би требало испитати.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #6 послато: Фебруар 08, 2016, 09:06:34 поподне »
Очева страна

Јерковићи, Г.Суваја, Бос. Крупа, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-PH908>Y52621
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Петар и Павле)

Мандићи, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-Y3120
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)
поријекло: из Босанског Грахова

Дрљаче, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа E-V13>FGC11450
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Трифун)
поријекло: из Врховина у Лици, р. презиме Инђићи

Качари, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа E-V13>L241
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Јован)
поријекло: раније презиме Ћулибрк, још раније Мајсторовић

Мајчина страна

Мајсторовићи, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа E-V13>L241
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Јован)
поријекло: из личких Дољана, доселили након 1879.

Мандићи, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-Y3120
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)
поријекло: из Босанског Грахова

Атлагићи, Крњеуша, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Ђурађ)
поријекло: р. презиме Калинић, из Далмације

Сантрачи, Рисовац, Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа I2-S17250>A1328
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Пантелија)
поријекло: старосједиоци, непознато

Као што се види, карта није потребна, сви су преци из истог краја, а уназад бар 300 година сви су преци из Босанске Крајине, Лике и Далмације.
« Последња измена: Јун 19, 2021, 03:51:55 поподне Лука »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #7 послато: Фебруар 08, 2016, 09:12:38 поподне »
Очева страна

Јерковићи, Г.Суваја,Бос. Крупа, Босанска Крајина, хаплогрупа I2a Дин Југ
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Петар и Павле) ранија слава Ђурђевдан
поријекло: из Варивода, р.презиме: Покрајац

Мандићи, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)
поријекло: из Босанског Грахова

Дрљаче, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа R1a Z92?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Трифун)
поријекло: из Врховина у Лици, р. презиме Инђићи

Качари, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа N1a P189.2?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Јован)
поријекло: раније презиме Ћулибрк,још раније  Мајсторовић

Мајчина страна

Мајсторовићи, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа N1a P189.2?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Јован)
поријекло: из личких Дољана, доселили након 1879.

Мандићи, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Никола)
поријекло: из Босанског Грахова

Атлагићи, Крњеуша,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Ђурађ)
поријекло: р. презиме Калинић, из Далмације

Сантрачи, Рисовац,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Пантелија)
поријекло: старосједиоци, непознато

Као што се види, карта није потребна, сви су преци из истог краја, а уназад бар 300 година сви су преци из Босанске Крајине, Лике и Далмације.

Пуно занимљивих родова. Видим да се за многе зна и ХГ. Новост су Мајсторовићи/Ћулибрци N1a. То је већи род колико се сећам.

Видим имаш Сантраче у фамилији. Постоје Сантрачи и у околини Сарајева. Такође славе Св. Пантелију, а доселили су "од Колашина". Иако су доста "млађи" од крајишких Сантрача, требало би испитати да ли ту постоји веза. Ипак је у питању ретко презиме, а и не тако честа слава.

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #8 послато: Фебруар 08, 2016, 09:12:47 поподне »
Очева страна

Атлагићи, Крњеуша,Бос. Петровац, Босанска Крајина, хаплогрупа ?
националност: Срби
вера: православна (слава Св. Ђурађ)
поријекло: р. презиме Калинић, из Далмације


Добре шансе за ове Атлагиће - Калиниће има Е1b.
Икавац

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #9 послато: Фебруар 08, 2016, 09:17:49 поподне »
Пуно занимљивих родова. Видим да се за многе зна и ХГ. Новост су Мајсторовићи/Ћулибрци N1a. То је већи род колико се сећам.

Да, скоро сам писао о томе на теми о N1a хаплогрупи http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=216.msg17491#msg17491

Видим имаш Сантраче у фамилији. Постоје Сантрачи и у околини Сарајева. Такође славе Св. Пантелију, а доселили су "од Колашина". Иако су доста "млађи" од крајишких Сантрача, требало би испитати да ли ту постоји веза. Ипак је у питању ретко презиме, а и не тако честа слава.

Знам за тај податак. Та породица је за мене прилична мистерија. Ти Сантрачи код Сарајева су свакако повезани са крајишким (ријетка слава, специфично презиме). Узгред, чини се да Сантрачи нису учествовали у сеобама кроз Лику и Далмацију. У Бјелајском пољу то је једна од старијих породица. Не знам ни како објаснити то помињање Колашина.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #10 послато: Фебруар 08, 2016, 09:18:22 поподне »
Добре шансе за ове Атлагиће - Калиниће има Е1b.

Је ли постоје неки подаци? Можда са 23 анд ме?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #11 послато: Фебруар 08, 2016, 09:25:08 поподне »
Што се тиче твоје генетичке мешавине, имаш 2 бабе које никако не припадају нашем простору..

Мала исправка, то су Подунавски Немци, тј. у Банату су још од 18. века. Можда је збунило ово "некада Францфелд". То је старо име за Качарево.

Са ових простора ми није једино прадеда Пољак, који је пореклом из Гдањска. :)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #12 послато: Фебруар 08, 2016, 09:38:48 поподне »
Мала исправка, то су Подунавски Немци, тј. у Банату су још од 18. века. Можда је збунило ово "некада Францфелд". То је старо име за Качарево.

Са ових простора ми није једино прадеда Пољак, који је пореклом из Гдањска. :)

Разумех ја добро, али међу Подунавским Швабама није било много ''падобранаца'' до 1945. године, па је за очекивати да је највећи део њих сачувао изворну генетичку мешавину у значајној мери.
Икавац

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #13 послато: Фебруар 08, 2016, 09:41:51 поподне »
Разумех ја добро, али међу Подунавским Швабама није било много ''падобранаца'' до 1945. године, па је за очекивати да је највећи део њих сачувао изворну генетичку мешавину у значајној мери.

Бога ми, видим ја међу њима и J2b M205 и J2b M241. Изгледа Немице нису биле имуне на Балканце. :)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #14 послато: Фебруар 08, 2016, 09:52:30 поподне »
Је ли постоје неки подаци? Можда са 23 анд ме?

То сам закључио на основу неких назнака до којих сам дошао те једног ДНК исхода са 23аМ и из нашег Пројекта. Не значи да сам у праву, али ми се чини могућим:
- Неспорна је присутност Калинића око Цетине од 17. века па све до данашњих дана.
- Имамо у Пројекту извесног Маљковића (без прецизне одреднице места порекла и славе) који припада E1b и сматрам да би даљим пореклом они требали бити из Маљкова у Цетинској крајини. С друге стране, познајем једног далматинског Маљковића (Св. Јован) и нагађам да би се могло радити о истом роду.
- А ту је и један исход са 23аМ који се уклапа у горе наведено.
Икавац

Ван мреже Valachorum

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 93
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #15 послато: Фебруар 08, 2016, 10:22:46 поподне »
Мени су сви познати преци са простора Прве банске регименте.


ОЧЕВА СТРАНА
- очев отац (Демић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева мајка (Ресановић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Никољдан)
- очева баба по Демићима (Тинтор - село Жировац, општина Двор; крсна слава: Врачевдан)
- очева баба по Ресановићима (Подунавац - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева прабаба по Демићима (Подунавац - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева прабаба по Ресановићима (Русић - село Класнић, општина Глина; крсна слава Јовањдан)
- очева шукунбаба по Демићима (Сарапа - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Никољдан)
- очева шукунбаба по Ресановићима (Демићи - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)

МАЈЧИНА СТРАНА
- мајчин отац (Булат - село Бузета, општина Глина; крсна слава: Митровдан)
- мајчина мајка (Добријевић - село Мајске Пољане, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- мајчина баба по Булатима (Релић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- мајчина баба по Добријевићима (Воркапић - село Воркапић, општина Вргинмост; крсна слава: Никољдан)
- мајчина прабаба по Булатима (Гњатовић - село Бузета, општина Глина; крсна слава: Стевањдан)



Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #16 послато: Фебруар 08, 2016, 10:26:03 поподне »
Мени су сви познати преци са простора Прве банске регименте.

Твој ауДНК би био 100% банијски :)
Икавац

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #17 послато: Фебруар 08, 2016, 10:29:36 поподне »
Мени су сви познати преци са простора Прве банске регименте.


ОЧЕВА СТРАНА
- очев отац (Демић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева мајка (Ресановић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Никољдан)
- очева баба по Демићима (Тинтор - село Жировац, општина Двор; крсна слава: Врачевдан)
- очева баба по Ресановићима (Подунавац - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева прабаба по Демићима (Подунавац - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- очева прабаба по Ресановићима (Русић - село Класнић, општина Глина; крсна слава Јовањдан)
- очева шукунбаба по Демићима (Сарапа - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Никољдан)
- очева шукунбаба по Ресановићима (Демићи - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)

МАЈЧИНА СТРАНА
- мајчин отац (Булат - село Бузета, општина Глина; крсна слава: Митровдан)
- мајчина мајка (Добријевић - село Мајске Пољане, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- мајчина баба по Булатима (Релић - село Класнић, општина Глина; крсна слава: Ђурђевдан)
- мајчина баба по Добријевићима (Воркапић - село Воркапић, општина Вргинмост; крсна слава: Никољдан)
- мајчина прабаба по Булатима (Гњатовић - село Бузета, општина Глина; крсна слава: Стевањдан)




100% Банијац! :D

Што каже Ацо, на ФФ мапи би имао једну велику мрљу у околини Глине и то је све. ;D

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #18 послато: Фебруар 08, 2016, 11:12:48 поподне »


Ево и мог доприноса, али нешто другачијег. На брзину сам направио преглед првенствено мојих АУТОСОМАЛНИХ поклапања која се односе на људе западних крајева (других ионако немам много, али нису ни битни за овај исход). Убацих и мало мушке и женске лозе.

1. Црвене тачке су места где имам преко 15 сМ укупних заједничких гена (нисам направио са највећим сегментом...још)
2. Жућкасте су тамо где имам између 7 - 15 сМ
3. Светлоплави квадрати су моја позиција и тамо где имам мацурска днк поклапања
4. Зелени круг је мтДНК порекло мог оца (тј. моја баба)
5. Зелени квадрат је позиција најближе ''женске рођаке'' моје бабе (HVR1 + HVR2)

У ауДНК поклапања сам узео у обзир само исходе чији су носиоци Срби. С Хрватима је мало теже јер им не знам тачне позиције...а и урадих на брзину.
Икавац

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: "Мапа рођака"
« Одговор #19 послато: Фебруар 09, 2016, 12:47:34 пре подне »
Добро би било када би још форумаша написали свој кратак родослов обухваћен и женском линијом. Ова баш волим, реших и ја да нешто напишем, иако сам раније нешто писао о томе, али само по очевој линији.

Ја сам се више фокусирао на мушку линију и директну женску линију, нажлост женску линију тренутно не знам баш добро за неке прабабе рецимо од мајчине бабе по оцу и мајци знам како се зову, али не знам од које су фамилије и одакле су. Срамота је што не знам, мораћу да истражујем, то ћу брзо да сазнам.

Очева страна

очев отац:
Аксић - Житиње, општина Витина, Горња Морава, хаплогрупа: R1a-M458
слава: Аранђеловдан
порекло: Севце - Шар-планина - старије презиме Крстић

очева мајка:
Симић - Церница, општина Гњилане, Горња Морава, хаплогрупа: R1b-L23???
слава: Никољдан
порекло: Петрово - Штимље - старије презиме Петровић

очева баба:
Јовић - Партеш, општина Гњилане, Горња Морава, хаплогрупа: I1-Z63
слава: Јовањдан
порекло: Жеговац - Гњилане - старије презиме Павичић

очева прабаба Милена:
Била је родом из Горњег Ливоча, општина Гњилане, Горња Морава, не знам од које је фамилије, треба да истражујем.

очева чукунбаба:
Никић - Владово, општина Гњилане, Горња Морава, хг: нису тестирани
слава: Никољдан
порекло: Рудинце - Рашка - старије презиме Никић касније прозвани Мелезовима. Сродници моје наврнбабе живе у Партешу и живели су до 1999. у Жегри код Гњилана. Не знам којем огранку је она најсроднија. У Партешу од овог рода данас има око 20 кућа и имају пет различита презимена и презимена су формирана у првој половини 20. века по очевима и дедовима.

Не знам одакле су и од које фамилије од моје бабе по оцу, мајка и баба. Претпостављам да су родом из гњиланског краја.
 

Мајчина  страна

мајчин отац:
Савић - Церница, општина Гњилане, Горња Морава, хаплогрупа I2a DJ
слава: Алимпијевдан
порекло: околина Косовске Митровице, могуће је још даље порекло пре Митровице Подрима у Метохија - старије презиме Крамовић

мајчина баба:
Стојановић - Церница, општина Гњилане, Горња Морава, хаплогрупа R1b-L23
слава: Никољдан
порекло: Петрово - Штимље - старије презиме Петровић  И друга моја баба по оцу је од Петровића ставио сам знак питање на хаплогрупу, зато што су обе баке далеке сроднице. Тестирани Костић позитиван на хаплогрупу R1b je ближи сродник моје баке по мајци.

Даље не знам осим што знам имена дедине мајке и бабине мајке, не знам одакле су и од које фамилије, такође претпостављам као и у случају очеве стране да су родом из гњиланског краја.

Сви моји преци укључујући и женске линије приближно поуздано до уназад 250 година су везани за Косовско-метохијски простор, дакле сви су са југа.