Аутор Тема: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908  (Прочитано 5737 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« послато: Мај 13, 2019, 07:43:46 поподне »
Отворио сам ти тему овде :) Слабо се разумем у генетику , без обзира што сам дуго овде, али када коментаришу ову нашу грану, нагласи се напр. неки карактеристичан маркер који није у модалу, код тебе DYS 19 има вредност 17, а код већине је 16...Претпостављам да ће и Милош да да неки коментар на твој резултат следећих дана...А и можда од других добијеш неки податак из извора
« Последња измена: Мај 13, 2019, 07:49:11 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Сова

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • I2-PH908>FT16449>Y151633> FT34788
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #1 послато: Мај 13, 2019, 08:08:09 поподне »
Милош је већ дао коментар на његов резултат:

Киш, нема славу, Черевић, Беочин

Припада хаплогрупи I2-PH908. Од карактеристичних вредности се могу издвојити DYS19=17 и DYS385=14-16. Ову комбинацију маркера имају Николић из Чачка и Чаркиловић из Залуга код Пријепоља. Обојица славе Лазареву суботу. Иако на мањем броју упоредивих маркера, обојица су блиска Кишу. Постоји још један са САНУ истрживања из околине Бојника (раније Лебане), али је удаљенији. У том случају би му могао бити близак и Гачевић из Матаруга код Пљевља и један тестирани са славом Лазарева субота из Башаида код Кикинде. Све њих карактерише слава Лазарева субота и маркер DYS19=17.


Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #2 послато: Мај 13, 2019, 08:47:28 поподне »
Отворио сам ти тему овде :) Слабо се разумем у генетику , без обзира што сам дуго овде, али када коментаришу ову нашу грану, нагласи се напр. неки карактеристичан маркер који није у модалу, код тебе DYS 19 има вредност 17, а код већине је 16...Претпостављам да ће и Милош да да неки коментар на твој резултат следећих дана...А и можда од других добијеш неки податак из извора

Хвала ја се тога не бих сетио! Нов сам у овоме па ни не знам шта то значи што ми се тај ДИС разликује од других што је код мене 17 а код већине је 16.

Милош је већ дао коментар на његов резултат:
Киш, нема славу, Черевић, Беочин

Припада хаплогрупи I2-PH908. Од карактеристичних вредности се могу издвојити DYS19=17 и DYS385=14-16. Ову комбинацију маркера имају Николић из Чачка и Чаркиловић из Залуга код Пријепоља. Обојица славе Лазареву суботу. Иако на мањем броју упоредивих маркера, обојица су блиска Кишу. Постоји још један са САНУ истрживања из околине Бојника (раније Лебане), али је удаљенији. У том случају би му могао бити близак и Гачевић из Матаруга код Пљевља и један тестирани са славом Лазарева субота из Башаида код Кикинде. Све њих карактерише слава Лазарева субота и маркер DYS19=17.

Нисам ово ни видео да је дато мишљење на резултат, али свеједно ми не даје одговоре на моја питања, како су ми се преци раније презивали, одакле тачно потичу, мада могу закључити да им је слава била Лазарева субота како је ту наведено за оне који су ми генетски слични. 
Шта ми је чинити како бих се неким детаљњијим тестирањем могао наћи одговор на ова питања?

Хвала
« Последња измена: Мај 13, 2019, 08:51:40 поподне anacorn »

Ван мреже Сова

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • I2-PH908>FT16449>Y151633> FT34788
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #3 послато: Мај 13, 2019, 09:05:59 поподне »
У доступној литератури за Черевић нема ништа о вашој породици, нема вас ни у попису из 1828. Блиски сте роду "Бијелића" са славом Лазарева Субота, у том смеру требате да тражите.
У оквиру хаплогрупе I2-PH908 има неколико родова који славе Лазареву Суботу,а који су прилично добро генетички профилисани. Иако највејроватније ти родови нису повезани међусобно,  навео бих их у једној теми и покушао написати понешто о поријеклу сваког од родова. На жалост, добар дио родова се налази у још необјављеним резултатима, али покушаћу дати бар назнаке које су битне за општу причу.

3. Бијелићи, назвао сам их по најстаријем родовском имену из села Матаруге код Пљеваља.Иако неки истраживачи за овај род пишу да је стариначки у пљеваљским Матаругама, они сами кажу да су поријеклом из Гацка. Како год, доста су стари у Матаругама код Пљеваља. У самом мјесту поријекла тестирани су Гачевићи. Из истог пљеваљско-пријепољског краја су и Чаркиловићи. Занимљиво је и ово поклапање презимена са истим коријеном гатати-чарати. У околини Чачка овом роду припадају тестирани Николићи. Николићи са још једном необјављеном породицом из Видове код Чачка, чине подрод у оквиру овог рода, јер имају неке заједничке вриједности. Још два необјављена резултата из Војводине, говоре да је овај род учествовао и у Великим Сеобама 1690. године. Једну од тих породица налазимо у Помиришју, одакле се у другој половини 18. вијека преселила у Башаид, Банат.


Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #4 послато: Мај 14, 2019, 12:12:30 пре подне »
Можда смо ово већ негде дискутовали, али да поновимо, до кога претка сигурно знате да се презивао Киш, и да је живео у Черевићу?



Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #5 послато: Мај 14, 2019, 12:44:19 пре подне »
У доступној литератури за Черевић нема ништа о вашој породици, нема вас ни у попису из 1828. Блиски сте роду "Бијелића" са славом Лазарева Субота, у том смеру требате да тражите.

У реду, опет из тога не могу знати ком тачно роду су ми припадали преци, тако да ћу свеједно променити презиме на Мирослав Свевлад Свевладовић, са славом 20. јула Перуновдан.

Можда смо ово већ негде дискутовали, али да поновимо, до кога претка сигурно знате да се презивао Киш, и да је живео у Черевићу?

Колико ја знам нисмо!
Прадеда ми се звао Матија Киш, и био је носилац споменице и одликован од стране Србског краља после 1. светског рата, а деда ми се звао Петар Киш и борио се на страни Руса и црвене армије у 2. светском рату, мој отац је Јосип Киш, рођен 1941. тренутно је дементан и нема везе о свом пореклу, а и оно што је знао раније је упитно обзиром да како је наводио раније није хтео да слуша док му је отац говорио о прецима. Постоје неке породичне приче али томе не бих придавао значај, ради горе изнесене ствари.

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #6 послато: Мај 14, 2019, 01:01:32 пре подне »
Још један важан податак који сам заборавио, дедин брат се звао Киш Ђуро и живео је у Футогу преко пута Беочина само их Дунав дели. Беочин је на сремској страни, а Футог на Бачкој.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #7 послато: Мај 14, 2019, 01:22:57 пре подне »
У реду, опет из тога не могу знати ком тачно роду су ми припадали преци, тако да ћу свеједно променити презиме на Мирослав Свевлад Свевладовић, са славом 20. јула Перуновдан.
Наравно да не можеш тачно да знаш...морају и извори да се нађу који би потврдили када су  твоји преци дошли у Војводину, када је дошло до промене презимена (тј. од када твоји носе презиме Киш)...Али како је горе поменуто, најближи генетски су ти Бијелићи са славом Лазаревдан, можда и Гачевићи...да цитирам још једном Симину поруку коју је Сова поставио:

"3. Бијелићи, назвао сам их по најстаријем родовском имену из села Матаруге код Пљеваља.Иако неки истраживачи за овај род пишу да је стариначки у пљеваљским Матаругама, они сами кажу да су поријеклом из Гацка. Како год, доста су стари у Матаругама код Пљеваља. У самом мјесту поријекла тестирани су Гачевићи. Из истог пљеваљско-пријепољског краја су и Чаркиловићи. Занимљиво је и ово поклапање презимена са истим коријеном гатати-чарати. У околини Чачка овом роду припадају тестирани Николићи. Николићи са још једном необјављеном породицом из Видове код Чачка, чине подрод у оквиру овог рода, јер имају неке заједничке вриједности. Још два необјављена резултата из Војводине, говоре да је овај род учествовао и у Великим Сеобама 1690. године. Једну од тих породица налазимо у Помиришју, одакле се у другој половини 18. вијека преселила у Башаид, Банат."
Можда је управо Велика Сеоба кључна?
« Последња измена: Мај 14, 2019, 01:30:19 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Сова

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • I2-PH908>FT16449>Y151633> FT34788
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #8 послато: Мај 14, 2019, 01:26:55 пре подне »
У реду, опет из тога не могу знати ком тачно роду су ми припадали преци, тако да ћу свеједно променити презиме на Мирослав Свевлад Свевладовић, са славом 20. јула Перуновдан.
 
За почетак, пре него што почнете да пишете, а поготово овако цинично, проучите мало генетичку генеалогију. Многи истражују годинама, улажу велики новац за тестирање у иностраним лабораторијама и не могу да одгонетну којем су им роду припадали преци. Ви желите све и одмах, и на тацни, то не иде тако. Зато вам рекох да кренете да тражите, пробајте да нађете неког из тог рода Бијелића(јел су вам генетски најближи) и да му спонзоришете или питате лепо да тестира маркере 557 и 561 за почетак, да видимо да ли постоји стварно нека веза између вас. И Вама бих препоручио  да тестирате те маркере преко лабораторије Yseq. 
« Последња измена: Мај 14, 2019, 01:31:18 пре подне Сова »

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #9 послато: Мај 14, 2019, 02:10:59 пре подне »
Наравно да не можеш тачно да знаш...морају и извори да се нађу који би потврдили када су  твоји преци дошли у Војводину, када је дошло до промене презимена (тј. од када твоји носе презиме Киш)...Али како је горе поменуто, најближи генетски су ти Бијелићи са славом Лазаревдан, можда и Гачевићи...да цитирам још једном Симину поруку коју је Сова поставио:

"3. Бијелићи, назвао сам их по најстаријем родовском имену из села Матаруге код Пљеваља.Иако неки истраживачи за овај род пишу да је стариначки у пљеваљским Матаругама, они сами кажу да су поријеклом из Гацка. Како год, доста су стари у Матаругама код Пљеваља. У самом мјесту поријекла тестирани су Гачевићи. Из истог пљеваљско-пријепољског краја су и Чаркиловићи. Занимљиво је и ово поклапање презимена са истим коријеном гатати-чарати. У околини Чачка овом роду припадају тестирани Николићи. Николићи са још једном необјављеном породицом из Видове код Чачка, чине подрод у оквиру овог рода, јер имају неке заједничке вриједности. Још два необјављена резултата из Војводине, говоре да је овај род учествовао и у Великим Сеобама 1690. године. Једну од тих породица налазимо у Помиришју, одакле се у другој половини 18. вијека преселила у Башаид, Банат."
Можда је управо Велика Сеоба кључна?

Да, полако почињем коначно да склапам слику.... Значи моји маркери су најприближнији роду Бјелића који су пореклом из Гацка, Херцеговина, Република Српска, без да сигурно знам како су се презивали. Затим су дошли сеобом из 1690 године у Војводину, где су касније ради деловања аустро-угарске били прекрштени на Киш. По томе и јесте та Велика сеоба кључна ствар.

За почетак, пре него што почнете да пишете, а поготово овако цинично, проучите мало генетичку генеалогију. Многи истражују годинама, улажу велики новац за тестирање у иностраним лабораторијама и не могу да одгонетну којем су им роду припадали преци. Ви желите све и одмах, и на тацни, то не иде тако. Зато вам рекох да кренете да тражите, пробајте да нађете неког из тог рода Бијелића(јел су вам генетски најближи) и да му спонзоришете или питате лепо да тестира маркере 557 и 561 за почетак, да видимо да ли постоји стварно нека веза између вас. И Вама бих препоручио  да тестирате те маркере преко лабораторије Yseq. 

Не, никако нисам циничан него полако дижем руке од свега. Трагам за својим правим пореклом још од 90-тих година, надао сам се да ћу тестирањем коначно доћи до правог презимена мојих предака како бих се вратио на њега, пошто до сада нисам успео у томе одлучио сам да уземем како сам горе навео Мирослав Свевлад Свевладовић и да престанем више да трагам. Али, пошто сада опет имам нови путоказ а то је тестирање на маркере 557 и 561 још имам трачак наде, а можда и последњу шансу да сазнам ко су ми били прави преци! Јасно ми је да су ми преци одувек били свесни прекрштавања, јер су сва имена деце била Србска као знак за то ... 
Где се молим вас налазуи та лабораторија, јел може неки линк или адреса, било шта?

Хвала

Ван мреже Сова

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • I2-PH908>FT16449>Y151633> FT34788
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #10 послато: Мај 14, 2019, 02:20:26 пре подне »
Извињавам се, погрешно сам протумачио поруку. Надам се да ће вам још неко од чланова форума помоћи и дати користан савет у вези даљег тестирања. Желим Вам сву срећу у потрази за пореклом, свако добро.

Лабораторија се налази у Немачкој, можете поручити прибор за маркере преко доле наведених линкова, који ће Вам стићи поштом:

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=24&products_id=2255&osCsid=6292102ff8fac01ae69903d7f5500c86

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=24&products_id=2298&osCsid=6292102ff8fac01ae69903d7f5500c86
« Последња измена: Мај 14, 2019, 02:27:16 пре подне Сова »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #11 послато: Мај 14, 2019, 02:31:28 пре подне »
Прво би ваљало да тестираш маркер 561, па уколико имаш вредност 16, онда тек маркер 557 ...то је за тебе информација свакако, али за неку везу са Бијелићем, морао би и он да тестира барем та два маркера и да се поклопите...Ти маркери су следеће "станице" после ПХ908 , и дефинишу даље гранање ПХ908...561 је грубо, рачвање пре око 1700 година, а 557 пре око 1550 година...али сама информација, и да тестираш те маркере, неће ти дати коначну ближу потврду са Бијелићем, уколико их и он не тестира, како би се поклопили, али даће теби лично информацију у ком делу "стабла" ПХ908 се налазиш...значи, опет нећеш добити информацију о ономе што си малопре написао и што желиш "сад и одмах"...ово је све један дуготрајан процес, а теби је отежавајућа околност што припадаш најбројнијој грани код Срба , али и што немаш предање и крсну славу
« Последња измена: Мај 14, 2019, 02:39:07 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #12 послато: Мај 14, 2019, 03:01:20 пре подне »
Извињавам се, погрешно сам протумачио поруку. Надам се да ће вам још неко од чланова форума помоћи и дати користан савет у вези даљег тестирања. Желим Вам сву срећу у потрази за пореклом, свако добро.

Лабораторија се налази у Немачкој, можете поручити прибор за маркере преко доле наведених линкова, који ће Вам стићи поштом:

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=24&products_id=2255&osCsid=6292102ff8fac01ae69903d7f5500c86

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=24&products_id=2298&osCsid=6292102ff8fac01ae69903d7f5500c86

У реду је!
Хвала на лепим жељама, управо сам поручио тестирање на маркере 561 и 557 за само 25УСД. Јавим се када сазнам резултате тестирања, и надам се да ће ме то довести бар мало ближе циљу.

Прво би ваљало да тестираш маркер 561, па уколико имаш вредност 16, онда тек маркер 557 ...то је за тебе информација свакако, али за неку везу са Бијелићем, морао би и он да тестира барем та два маркера и да се поклопите...Ти маркери су следеће "станице" после ПХ908 , и дефинишу даље гранање ПХ908...561 је грубо, рачвање пре око 1700 година, а 557 пре око 1550 година...али сама информација, и да тестираш те маркере, неће ти дати коначну ближу потврду са Бијелићем, уколико их и он не тестира, како би се поклопили, али даће теби лично информацију у ком делу "стабла" ПХ908 се налазиш...значи, опет нећеш добити информацију о ономе што си малопре написао и што желиш "сад и одмах"...ово је све један дуготрајан процес, а теби је отежавајућа околност што припадаш најбројнијој грани код Срба , али и што немаш предање и крсну славу

Хух, хорор!
Добро када урадим тест и када ми стигну резултати знам шта ми је радити у зависности од њих.

Хвала свакако на помоћи!

Ван мреже СРБ.МНЕ

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 85
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #13 послато: Мај 30, 2019, 10:45:35 поподне »
Наравно да не можеш тачно да знаш...морају и извори да се нађу који би потврдили када су  твоји преци дошли у Војводину, када је дошло до промене презимена (тј. од када твоји носе презиме Киш)...Али како је горе поменуто, најближи генетски су ти Бијелићи са славом Лазаревдан, можда и Гачевићи...да цитирам још једном Симину поруку коју је Сова поставио:

"3. Бијелићи, назвао сам их по најстаријем родовском имену из села Матаруге код Пљеваља.Иако неки истраживачи за овај род пишу да је стариначки у пљеваљским Матаругама, они сами кажу да су поријеклом из Гацка. Како год, доста су стари у Матаругама код Пљеваља. У самом мјесту поријекла тестирани су Гачевићи. Из истог пљеваљско-пријепољског краја су и Чаркиловићи. Занимљиво је и ово поклапање презимена са истим коријеном гатати-чарати. У околини Чачка овом роду припадају тестирани Николићи. Николићи са још једном необјављеном породицом из Видове код Чачка, чине подрод у оквиру овог рода, јер имају неке заједничке вриједности. Још два необјављена резултата из Војводине, говоре да је овај род учествовао и у Великим Сеобама 1690. године. Једну од тих породица налазимо у Помиришју, одакле се у другој половини 18. вијека преселила у Башаид, Банат."
Можда је управо Велика Сеоба кључна?
Ja koliko znam i iz  priča starih Kartali,Šarci i Obrenići nemJU NIKAKE veze sa Gačevićima Bjelići su došli nekud iz hercegovine  toje što znamo
« Последња измена: Мај 30, 2019, 10:48:55 поподне СРБ.МНЕ »

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1671
  • I-A1328
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #14 послато: Мај 31, 2019, 07:41:33 пре подне »
Презиме Киш ти је из мађарске речи "киш" (kis) што значи "мали". Можда су ти тако прозвали једнога предка, па се надимак преносио на све његове потомке.
Можда си некада био "Малић" па при досељењу у Мађарску буквално вам превели презиме.
Како год да било, Свевлад није словенско име, но је тек књижно пословљење германскога имена Свенвалд. У летопису попа Дукљанина једни преписи готскога владара пишу Сенубалд, други искварено Сенулат, трећи пословењено Свевлад. Ако мењаш презиме, пази, да твоји потомци не морају то исто учинити, јер си се ти зезнуо.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Гвер

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 66
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #15 послато: Мај 31, 2019, 07:13:17 поподне »
Свевлад није словенско име, но је тек књижно пословљење германскога имена Свенвалд. У летопису попа Дукљанина једни преписи готскога владара пишу Сенубалд, други искварено Сенулат, трећи пословењено Свевлад. Ако мењаш презиме, пази, да твоји потомци не морају то исто учинити, јер си се ти зезнуо.

Чак и да је преузето из германског, Свевлад би било словенско име или словенска верзија германског имена. Корен "све" (все, вас, вес) је протоиндоевропског порекла, има га и у санскрту па је самим тим било познато и словенским народима једнако као и Германима. Владати је исто од прасловенског "волдети" односно протоиндоевропског "валд". Другим речима, Свевлад је у сваком смислу словенско име.

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #16 послато: Јун 23, 2019, 07:32:30 поподне »
Прво би ваљало да тестираш маркер 561, па уколико имаш вредност 16, онда тек маркер 557 ...то је за тебе информација свакако, али за неку везу са Бијелићем, морао би и он да тестира барем та два маркера и да се поклопите...Ти маркери су следеће "станице" после ПХ908 , и дефинишу даље гранање ПХ908...561 је грубо, рачвање пре око 1700 година, а 557 пре око 1550 година...али сама информација, и да тестираш те маркере, неће ти дати коначну ближу потврду са Бијелићем, уколико их и он не тестира, како би се поклопили, али даће теби лично информацију у ком делу "стабла" ПХ908 се налазиш...значи, опет нећеш добити информацију о ономе што си малопре написао и што желиш "сад и одмах"...ово је све један дуготрајан процес, а теби је отежавајућа околност што припадаш најбројнијој грани код Срба , али и што немаш предање и крсну славу

Управо ми је стигао резултат за маркер 561 а то је број 15 док за маркер 557 чекам!

My Allele Results
YSEQ ID 20124
SampleID   Ordered           Marker+       Chr      Start       End             Allele
20124      2019-05-14           DYS561       ChrY    16564263    16564455    15

Шта ово сада значи, и шта бих требао радити следеће?
« Последња измена: Јун 23, 2019, 07:34:12 поподне anacorn »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #17 послато: Јун 24, 2019, 01:28:23 пре подне »
Управо ми је стигао резултат за маркер 561 а то је број 15 док за маркер 557 чекам!

My Allele Results
YSEQ ID 20124
SampleID   Ordered           Marker+       Chr      Start       End             Allele
20124      2019-05-14           DYS561       ChrY    16564263    16564455    15

Шта ово сада значи, и шта бих требао радити следеће?
Милош је написао на теми PH908 који СНПови су откривени у оквиру гране 561=15...То су:

Z16983
A5913
Y32084
Y84307

Они се могу тестирати у Yseq-у и можеш редом да пробаш (пошто си 561=15, маркер 557 сада није толико битан за тебе (он је следеће рачвање у оквиру оних који на маркеру 561 имају вредост 16), колико ови СНПови који су присутни код оних који имају вредност 561=15)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.msg118546;topicseen#msg118546
« Последња измена: Јун 24, 2019, 10:12:15 пре подне Милош »

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #18 послато: Јун 24, 2019, 03:03:06 поподне »
Милош је написао на теми PH908 који СНПови су откривени у оквиру гране 561=15...То су:

Z16983
A5913
Y32084
Y84307

Они се могу тестирати у Yseq-у и можеш редом да пробаш (пошто си 561=15, маркер 557 сада није толико битан за тебе (он је следеће рачвање у оквиру оних који на маркеру 561 имају вредост 16), колико ови СНПови који су присутни код оних који имају вредност 561=15)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.msg118546;topicseen#msg118546

Хвала на одговору, управо сам наручио све те СНП-ове како не бих чекао по 3-4 недеље за сваки појединачно.
Јавим се чим добијем резултате.

Ван мреже anacorn

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Презиме Киш, Черевић-Беочин, PH908
« Одговор #19 послато: Јун 28, 2019, 10:15:47 поподне »
Молим помоћ код тумачења овог/ових резлтата који сам добио управо сада?

SampleID    Ordered    Marker+    Chr    Start    End    Allele
20124    free    A356    ChrY    15447088    15447088    T-
20124    free    BY115711    ChrY    15446933    15446933    A-
20124    free    BY115712    ChrY    15446967    15446967    A-
20124    free    BY115713    ChrY    15447045    15447045    T-
20124    free    BY115714    ChrY    15447112    15447112    C-
20124    free    BY115715    ChrY    15447191    15447191    A-
20124    free    BY179206    ChrY    15447113    15447113    C-
20124    free    BY199076    ChrY    15447186    15447186    C-
20124    2019-05-14    DYS561    ChrY    16564263    16564455    15
20124    free    DYS561    ChrY    16564263    16564455    15
20124    free    FT30576    ChrY    15447298    15447298    A-
20124    free    MF33665    ChrY    15446997    15446997    T-
20124    free    MF73538    ChrY    15446949    15446949    G-
20124    free    MF88771    ChrY    15446971    15446971    A-
20124    free    SK17    ChrY    15447176    15447176    C-
20124    free    SK1563    ChrY    15447125    15447125    A-
20124    free    Y4790    ChrY    15447088    15447088    T-
20124    free    Y42081    ChrY    15447199    15447199    G-
20124    free    Y71906    ChrY    15447312    15447312    C-
20124    free    Y99533    ChrY    15447221    15447221    T-
20124    free    Y140927    ChrY    15446922    15446922    G-
20124    free    Y158540    ChrY    15447113    15447113    C-
20124    free    YP5045    ChrY    15447274    15447274    A-
20124    free    Z11604    ChrY    15447195    15447195    G-
20124    free    Z16983    ChrY    15447088    15447088    T-
20124    2019-06-24    Z16983    ChrY    15447088    15447088    T-

06/24/2019    Processing    Your DNA (YSEQ ID 20124) is in storage.
Thank you for your order.
06/28/2019    Delivered    Your results (YSEQ ID 20124) have been posted:
https://www.yseq.net/alleles.php

Quick results summary:
Z16983 T-

06/28/2019    Delivered    More results (YSEQ ID 20124) have been posted:
https://www.yseq.net/alleles.php

Quick results summary:
Z16983 T-

Мени је ово мало шпанско село ... Шта им значи то Z16983 T- ?

Хвала
« Последња измена: Јун 28, 2019, 10:18:40 поподне anacorn »