Доколица > Забава

Исповест старог ОЗНА-аша Бранка Тодоровића

(1/2) > >>

Јовица Кртинић:
Препоручујем одличан прилог са телевизије Прва. Свака част на урађеном. Пронашли су веома занимљиву старину Бранка Тодоровића (95), некадашњег питомца Привредника, који је од столарског заната доспео до ОЗНЕ-е.

https://www.youtube.com/v/il_fgegayaA

Ово треба запамтити. Каже да није био комуниста, већ кому-ништа :)

Sergio:
Прича се по Србији да је "Бранко Тодоровић" типично удбашко име. Сви људи са тим именом и презименом су прикривени шпијуни. Таквим људима се не може веровати и било би добро да их, за сваки случај, избацимо из свих удружења и организација.  :P ::) :P ::) :P ::) :P ::) :P

Amicus:

--- Цитат: Sergio  Мај 16, 2020, 01:05:38 поподне ---Прича се по Србији да је "Бранко Тодоровић" типично удбашко име. Сви људи са тим именом и презименом су прикривени шпијуни. Таквим људима се не може веровати и било би добро да их, за сваки случај, избацимо из свих удружења и организација.  :P ::) :P ::) :P ::) :P ::) :P

--- Крај цитата ---

Па да, као бели голф. ;D

Sergio:

--- Цитат: Amicus  Мај 16, 2020, 01:08:38 поподне ---Па да, као бели голф. ;D

--- Крај цитата ---

;D

Зрно:
Један од српских митова је и оно што на крају снимка прича ђед. Као, само су Срби несложни и убијали су једни друге, а Хрвати не. У добром сећању ми је остао догађај пре 15 година, када сам у Сплиту пролазио поред неких стараца који разговарају на улици. Каже један: "Неће Србин против Србина, неће Муслиман против Муслимана, неће Шиптар против Шиптара, само хоће Хрват против Хрвата". Тад сам почео да размишљам о митологији, а предање о убиству Турчина ми је ипак засенило све остало и постало највећи предмет спрдње :) И не знам за случајеве да су се Срби партизани и Срби четници масовније кокали међусобно у Далмацији, што се не би могло рећи за усташе и партизане Хрвате.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију