Аутор Тема: Бурмази  (Прочитано 51215 пута)

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Бурмази
« Одговор #20 послато: Јануар 23, 2017, 12:03:25 пре подне »
Полако, људи.

Први да не доносе претеране закључке како је тај Бурмаз аутоматски Албанац јер има албанско име. Ја имам јеврејско име, па нисам Јевреј.

Друге да се не налазе одмах увређеним, иако схватам зашто је то могуће.

Мир, мир, мир, нико није крив. Нећемо онај део са судијом.   :D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1372
Одг: Бурмази
« Одговор #21 послато: Јануар 23, 2017, 12:46:23 пре подне »
Види овог лика  :o, где си кренуо друже одакле се ти појави? ... Немој молим те да преко овог Бурмазовића из Лознице сврставаш мој хаплотип којем припадам некаквом шиптарском. Као прво мој хаплотип је специфичан и изгледа да нисам CTS11962, и изгледа припадам некој реткој грани, то ћу знати кад будео урадио БИГ.

 Да слажем се да је твој хаплотип специфичан.
 Ја нити једном нисам рекао да постоји веза сигурно. А гдје сам ја рекао да припадаш неком "албанском хаплотипу", па ти су људи словенског поријекла, очито, прије би они припадали твом? Шта је проблем? Шта са људима чији преци нису дошли са Словенима? Како би они требали да реагују? Нпр. Кричи, и знатна већина Е1б?


Који је теби циљ? Да мој хаплотип повежеш са Албанијом? У твојој Црној Гори има колико хоћеш презимена и назива племена који имају неки значај у албанском језику, па нико не тврди да су сви они пореклом из Албаније или да су сви пореклом Шиптари.

 Има, да. Миграције људи су се дешавале, овдје ја не говорим о етничкој вези, опет. Познато ти је сигурно да су Срби/Словени у средњем вијеку насељавали разна подручја гдје данас и нису присутни?


Када живе два или више различитих народа на једном простору логично да има утицај једне на друге у топонимији и у презименима.

 Слажем се, да, али теби као да је проблем уопште дијељења неког простора са неком групом. Разумијем дневнополитичка дешавања око конфликта и тензија које постоје са Албанцима али опет ако ћемо бити објективни, то не смије да утиче на просуђивање.


ти си потпуни непознавалац Р1а
Р1а хаплотиповима то је већ друга прича.   

 Знао сам ја о подгранама Р1а вјероватно прије него си ти знао ишта о било којој хаплогрупи. А по чему си ти познавалац хаплогрупе Р1а, по томе што си припадник исте? Добро, углавном се припадници одређене хаплогрупе интересују за своју, логично.
 Код тебе је примјетан како бих га назвао "хаплогрупицизам", екстремни примјер тога је био недавно екс-форумаш Пантелија, он је р1б и сад он је као "супериоран". Хаплогрупе имају врло мало утицаја на индивидуу, и само по себи је гарант скоро ничега. Примарно овдје се ради о куриозитету, о везивању себе за неку древну културу, јер свакога чине сви његови гени. А и онда свако је индивидуа понаособ, и два брата могу бити и јесу често врло различити. Примарно је то рекао бих као мотивациони фактор за некога да буде као његови преци у неким стварима. Има своју важност свакако (и велику посебно у неким културама) коју не треба пренапухавати.
 


Ако си мислио да ме ицпровоцираш, ниси успео.     

 Није ми била намјера да провоцирам, али рачунао сам да би могло бити (не баш оваквих реакција). Ти си ми раније на пм споменуо Бурмазовића, ја кад сам први пут видио овдје овај пројекат баш ми је он запео за око јер сам истраживао херцеговачка племена, међу њима и Бурмазе. Видио сам тему коју је Небојша споменуо али је била уопштена и препуна препуцавања, а мисим да племе Бурмаза заслужује своју тему.
 Форум је мјесто за размјену идеја, аргументи требају да се сучељавају, па који побједи "њему слава".

 Ипак, шта је са твојим неким може се рећи "изљевима негативности" према људима из ЦГ (које опет покушавам да разумијем)? Па кад сам видио неке преписке са Синишом које су ми некако изгледале на шаблону, "само су Р1а Словени, И2 нису", то може бити тачно ако говоримо о прото-Словенима.. Опет ово потоње спада у "хаплогрупицизам"..

 За крај, теби је очито проблем било каква веза са Албанцима. Ја твоју мржњу према Албанцима не дијелим, да потичем нпр. од неког од малисорских племена била би ми част. Малисори као и Брђани и други, су били велики ратници, и они су утјеловљивали управо многе од ратничких вриједности и вриједности части које су управо првобитно многи R1 индо-европљани ширили.
 
 
 















Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бурмази
« Одговор #22 послато: Јануар 23, 2017, 01:29:42 пре подне »
НиколаВук,

 И навео сам и следеће: "Када живе два или више различитих народа на једном простору логично да има утицај једне на друге у топонимији и у презименима".

Ја сам обајшњавао како је текао процес ширења Словена-Срба у Дукљи, Србији, Рашки , Зети и навео сам ако Бур има арбанашки корен и навео сам још  да су су Арбанаси живели у суседству и да су вероватно живели дубоку на подручју данашње источне Ц. Горе. А то сам мислио управо на високе проценте Е1б, Р1б и Ј2б2 и још неки на подручју Ц. Горе. Које има највише код Шиптара На том подручју је постојала Горска Жупа ти то врло добро знаш, имамо око 10 резултата Р1а који гравитирају ка том подручју живели су у тој Горској Жупи и у околини. Носиоци Р1а су били изразити земљорадници и насељавали су се поред река и речне долине где има воде и оснивали Жупе, тако је и у случај са Г. Жупом. Да су били носиоци Р1а изразити сточари као што су носиоци И2а, Р1а би био и до 10% више у свакој балканској држави.  И на том простору су Словени долазили у контакт са суседим Арбанасима и Власима и због утицај једни на друге пренети су многи речи, презимена, називи итд.

Да се разумемо за резултат Бурмазовић из Лознице није потврђена веза са Херцеговином, али док је Бурмазовић из Лознице повезан самном. Ја браним свој неки став можда има везе овај наш хаплотип са се херцеговачким Бурмазима, а можда и никакве и ради се о случајности, то ће да видимо у наредном периоду кад буду објављени резултати Херцеговаца.

Ти би хтео да ако има заиста везе Бурмазовић из Лознице  са херцеговачким Бурмазима,  да их прогласиш за Шиптаре, односно да имају шиптарско порекло, то ти је твој циљ. Ја сам тебе одавно прочитао, какав си лик када си тврдио да има значајан проценат старе Р1а и друге гране Р1а на Балкана које немају везе са Словенима. Ти си то тврдио и није ти било баш драго што има таквих у промилима, и изразио си жаљење да се још нису појавили  ;D. То је оно да комшији цркне крава, поцрвенећеш иза монитора  ;D

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бурмази
« Одговор #23 послато: Јануар 23, 2017, 11:06:52 пре подне »
A. Лома лепо објашњава еволуцију албанског "dh" из инооевропског "g(h)". У фонду речи које су заједничке албанском и румунском, које су доказ вишевековном заједничком обитавању на једном простору, према албанском "dh" стоји румунско "z". Лома даје пример речи,ал. bardh-бео, рум. barza-рода, ал. modhullë-грашак, рум. mazare-грашак... Он каже да је ие. "gh", у време тесних "албанско-румунских" контаката, још за време римске власти, гласио "dz". Он се осврће на андронимију и спомињање имена илирског краља Бардилиса- Bardyllis и етнонимију и назив Дарданци. Албанске речи dardhë-крушка је иe. ghordh и гласила је у том прото-албанском прелазном периоду dzarda, тако да назив Дарданци и Дарданија не може стојати у вези са албанским називом за крушку, јер се Дарданци спомињу још у староегипатским списима као "народ с мора"-dardnj. Што се тиче речи ал. bardh-бео, који је ие. bhorgh, прелазна фаза би била bardz, па се антропоним Бардилис не може сматрати и тумачити садашњим албанским речима.
У светлу ових Ломиних објашњења, може се можда и потражити тумачење речи ал. "madhë"-велики. У прелазном периоду је, по Ломиној теорији, вероватно било "madz(e)", односно код прото-румуна "maz(e)". На румунском се "велики" каже "mare", а на латинском "magna". Овде се код Румуна вероватно тај глас претворио у "r", док је код прото-Румуна могуће било исто "z", као и код других примера између албанског "dh" и румунског "z". Пошто овде имамо реч "Бурмаз", ово "маз" је могло настати управо у прелазном неком периоду између прото-албанског и прото-румуског, још увек на заједничкој територији, а у окружењу Словена. Дакле, то може бити рани средњи век (7-10 век) и широк, а узак појас између Тимока и Шар-планине. Знамо да извори Словене описују као високе и снажне људе, па је могуће да су им староседелачка племена, с којима су дошли у контакт, наденула такво име, које су они затим пренели и у средњи век и сачували до данас.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Бурмази
« Одговор #24 послато: Јануар 23, 2017, 11:27:29 пре подне »
НиколаВук,

 И навео сам и следеће: "Када живе два или више различитих народа на једном простору логично да има утицај једне на друге у топонимији и у презименима".

Ја сам обајшњавао како је текао процес ширења Словена-Срба у Дукљи, Србији, Рашки , Зети и навео сам ако Бур има арбанашки корен и навео сам још  да су су Арбанаси живели у суседству и да су вероватно живели дубоку на подручју данашње источне Ц. Горе. А то сам мислио управо на високе проценте Е1б, Р1б и Ј2б2 и још неки на подручју Ц. Горе. Које има највише код Шиптара На том подручју је постојала Горска Жупа ти то врло добро знаш, имамо око 10 резултата Р1а који гравитирају ка том подручју живели су у тој Горској Жупи и у околини. Носиоци Р1а су били изразити земљорадници и насељавали су се поред река и речне долине где има воде и оснивали Жупе, тако је и у случај са Г. Жупом. Да су били носиоци Р1а изразити сточари као што су носиоци И2а, Р1а би био и до 10% више у свакој балканској држави.  И на том простору су Словени долазили у контакт са суседим Арбанасима и Власима и због утицај једни на друге пренети су многи речи, презимена, називи итд.

Да се разумемо за резултат Бурмазовић из Лознице није потврђена веза са Херцеговином, али док је Бурмазовић из Лознице повезан самном. Ја браним свој неки став можда има везе овај наш хаплотип са се херцеговачким Бурмазима, а можда и никакве и ради се о случајности, то ће да видимо у наредном периоду кад буду објављени резултати Херцеговаца.

Ти би хтео да ако има заиста везе Бурмазовић из Лознице  са херцеговачким Бурмазима,  да их прогласиш за Шиптаре, односно да имају шиптарско порекло, то ти је твој циљ. Ја сам тебе одавно прочитао, какав си лик када си тврдио да има значајан проценат старе Р1а и друге гране Р1а на Балкана које немају везе са Словенима. Ти си то тврдио и није ти било баш драго што има таквих у промилима, и изразио си жаљење да се још нису појавили  ;D. То је оно да комшији цркне крава, поцрвенећеш иза монитора  ;D

Ја сам и написао нешто слично као ти за R1a у Албанији:

Цитат
Можда су ти R1a Бурмази првобитно били земљорадници у албанским приморским равницама и речним долинама, да би се у току развијеног и касног средњег века преоријентисали на трансхумантно сточарење (по угледу на своје суседе, Влахе (Цинцаре) и Арбанасе)? Вероватно су се још у току средњег века, тј. пре доласка Отомана преселили у Херцеговину, што показују и дубровачки документи.

Дакле, они су испрва свакако били Словени, вероватно су то и остали приликом те хипотетичке сеобе у Херцеговину. Носилац имена Бурмаз, наравно, није морао увек бити и етнички Арбанас, али тај податак нам дефинитивно показује да су ти R1a Бурмази живели у блиском контакту са њима, и да је вероватно долазило и до брачних веза (о чему би сведочило присуство албанског/албанских антропонима код припадника типично словенске R1a M458, као и то што су се они у једном историјском тренутку преоријентисали са земљорадње на полуномадско сточарство). Ти као да пренебрегаваш чињеницу да R1a постоји и данас у Албанији, макар у малом проценту, и да су његови носиоци Албанци, чији су преци (ближи или даљи) вероватно били неки Словени, али ти људи данас свакако нису Словени у идентитетском смислу. Слично се може рећи и за I2a1b CTS10228 код Албанаца. Мешаш хаплогрупе и идентитет/изјашњавање, што нема везе једно са другим. Што каже Зор, ти си типични хаплогруписта, ја бих додао и мрзитељ.  ;)

Што се тиче овог другог, тотално си ме провалио, мене и моје тајне циљеве, перфектни си психоаналитичар, Фројд би ти позавидео.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Бурмази
« Одговор #25 послато: Јануар 23, 2017, 12:45:45 поподне »
Наравно, ево кад саберемо све ове катуне из османског пописа Херцеговине из 1477 који су сигурни потомци Бурмаза уз саме катуне које је Припчиновић сврстао у Бурмазе, дакле са Ненковцима, Глеђевићима и Банчићима добијемо да сви заједно имају 316 домова. Велико племе Кричи је имало тад око 250 домова, дакле Бурмази су тада били бројнији од Крича, видимо колико су сад Кричи заступљени, мада су очито имали експанзију али требало би да већ има још Бурмаза на пројекту осим ових 5. Примиловићи су имали око 111 домаћинстава тад, не бих њих засад у Бурмазе сврставао.

 Башагић има само 12 маркера, али баш ћу да видим с ким има потпуно поклапање с (посебно ближим) окружењем.
Хајде да видимо кога смо сврстали у Бурмазе са Пописа 1475-1477.

То је катун Милобрада сина Обрада из Убоска са 31 ожењених и 5 неожењених.
Имамо затим катун или џемат Виђена сина Брајана са 48 ожењених и 4 неожењена у мјесту Мостур, што су у ствари Банчићи.
Имамо затим катун Глеђеваца који зимује у Дубокој која у ствари и јесте заселак данашњих Глеђеваца. Ту је настањен џемат Радивоја сина Обрада са 80 ожењених и 4 неожењена.
Следећи је џемат Радича сина Богуша са 84 дома ожењених и 5 домова неожењених. С њим станује и други џемат са 23 дома. Ово би требали бити Ненковци.
Сматрам да је катун Ненковаца и онај који станује у мјесту Љуботница и Иванца, што би могли бити називи за само Љубиње и село Ивицу. То је џемат Богуна сина Милше, са 44 дома ожењених и четири дома неожењених.

Ко би још могао припадати Бурмазима?


Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бурмази
« Одговор #26 послато: Јануар 23, 2017, 03:20:20 поподне »
Да слажем се да је твој хаплотип специфичан.
 Ја нити једном нисам рекао да постоји веза сигурно. А гдје сам ја рекао да припадаш неком "албанском хаплотипу", па ти су људи словенског поријекла, очито, прије би они припадали твом? Шта је проблем? Шта са људима чији преци нису дошли са Словенима? Како би они требали да реагују? Нпр. Кричи, и знатна већина Е1б?

Као прво да постоји потврђена генетска веза Бурмазовићевог хаплотипа  са херцеговачким хаплотиповима и да има још неког хаплотипа, да постоји нека каква таква јаснија веза. Ја би већ давно отворио тему. Друго ја нисам такав тип да на основу једног јединог хаплотипа представим то као чињеницу. Ти си с намером отоворио ову тему да ме жигошеш и да износиш лажи и да то представиш као чињеницу. Те хаплотипове које си навео из Албаније немају никакве везе са мојим хаплотипом, то су друге гране. О тим хаплотиповима ћу касније...

Слажем се, да, али теби као да је проблем уопште дијељења неког простора са неком групом. Разумијем дневнополитичка дешавања око конфликта и тензија које постоје са Албанцима али опет ако ћемо бити објективни, то не смије да утиче на просуђивање.
Ама човече ко си ти да мој хаплотип проглашаваш да га има у Албаније, кад га нема. Што измишљаш и то проглашаваш као чињенице.

Знао сам ја о подгранама Р1а вјероватно прије него си ти знао ишта о било којој хаплогрупи. А по чему си ти познавалац хаплогрупе Р1а, по томе што си припадник исте? Добро, углавном се припадници одређене хаплогрупе интересују за своју, логично.
 Код тебе је примјетан како бих га назвао "хаплогрупицизам", екстремни примјер тога је био недавно екс-форумаш Пантелија, он је р1б и сад он је као "супериоран". Хаплогрупе имају врло мало утицаја на индивидуу, и само по себи је гарант скоро ничега. Примарно овдје се ради о куриозитету, о везивању себе за неку древну културу, јер свакога чине сви његови гени. А и онда свако је индивидуа понаособ, и два брата могу бити и јесу често врло различити. Примарно је то рекао бих као мотивациони фактор за некога да буде као његови преци у неким стварима. Има своју важност свакако (и велику посебно у неким културама) коју не треба пренапухавати.

Да си ти неки познавалац Р1а хаплотипова, не би изнсио ове лажи и неистине. Твоја логика је унапред била: Ако су Бурмази Р1а. Они су сто 100% они Бурмад/Бурмаз и 100% су сродници Бурмаза из Херцеговине и па тај назив је из арбанашког језика,  мора да има у Албанији. Ти знаш површно о Р1а хаплотиповима о гранама и о разноврсности Р1а, праву позадину не знаш. Р1а има многе гране и подгране, једино на северу где је велик проценат ту није баш нека разноврстно, мада и тамо постоји прилична разноврстности што је размумљиво ако узмемо у обзир колико број становника има једна, Русија, Украјина или Пољска и још то ако додам да постоје многе гране. У другим државама где је Р1а нижи постоји још већа разноврсности, ако се узме у обзир рецимо да је процент око 20% или мањи. Р1а се свуда кретао разноврсно у свакој држави постоје разне гране Р1а.

Ја рецимо имам идетичне хаплотипове на 17 маркера са Z93, или на 23 маркера,  а разликујемо се на један или два  маркера, а нисам од ове гране. То ти наравно да не знам. Имам веома сличне хаплотипове и код Z284, а нисам од те гране. Да не говоримо о хаплотиповима унутар Z280. Ове хаплотипове које си навео из Албаније да су наводном блиски мом хаплотипу, то су хаплотипови сасвим из других грана, а то су Z280>Y951 и Z280>Y2613 KD. Унутар разних грана Р1а срећу се слични хаплотипови, а припадају сасвим другим гранама, често је у питању само један маркер који је одлучан да тај хаплотип припада сасвим некој другој грани, ко нема искуства и ко није провео много времена анализирајући Р1а хаплотипове тај и не зна за ту чињеницу и незнајући за то непознаваоци прелазе преко тога и траже сличносте хаплотипова на 9. 17 и 23 маркера . Хаплотипови Р1а због разноврсности, захтевају да се тестира већи број маркера да би утврдила евентуално повезаност, мада и већи број маркера и блискост ништа не значи као 100% поуздано и тада могу бити хаплотипови из сасвим две различите гране.
« Последња измена: Јануар 23, 2017, 03:57:31 поподне Црна Гуја »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Бурмази
« Одговор #27 послато: Јануар 23, 2017, 03:33:09 поподне »
Овај пост изнад (који је сад обрисан) био је чист расизам. Аксо, и Хитлеру би било непријатно док тебе слуша.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бурмази
« Одговор #28 послато: Јануар 23, 2017, 05:28:16 поподне »
Ти си ми раније на пм споменуо Бурмазовића, ја кад сам први пут видио овдје овај пројекат баш ми је он запeо за око

Обрисаше ми моје постове, зато што им истине не паше о Црногорцима. Ја нисам с тобом никад дискутовао све до пре неки дан. Ти си мене први прозвао. Отврио си тему о својим Ракоњцима и поменуо си мене и Таумурзаева и послао си ми ову приватну поруку: 

(Нема теме) Tebi je rođak balkar?
« За: Акса послато: Децембар 11, 2016, 03:51:21 пре подне »
« Проследили сте или сте одговорили на ову поруку. » ОдговорЦитатОбриши
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1720.msg35234;topicseen#msg35234

Evo malo o mom rodu.:) Imamo potencijalno jako zanimljivo porijeklo.

Ја сам теби одоговорио тек 05.01.2017 и питао те ко си ти? И да ли си Ракоњац тестиран у оквиру САНУ и укратко сам ти објаснио са кога сам поуздано ближе и даље повезан и то је све. Ти си знао и раније  и то врлодобро ко сам ја са ким са груписан на Српском ДНК пројекту. А сад се правиш наиван као да сам ти ја рекао. Ти си о мени први писао и ти си ми први послао приватну поруку.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Бурмази
« Одговор #29 послато: Јануар 23, 2017, 06:03:42 поподне »
Обрисаше ми моје постове, зато што им истине не паше о Црногорцима. Ја нисам с тобом никад дискутовао све до пре неки дан. Ти си мене први прозвао. Отврио си тему о својим Ракоњцима и поменуо си мене и Таумурзаева и послао си ми ову приватну поруку: 

(Нема теме) Tebi je rođak balkar?
« За: Акса послато: Децембар 11, 2016, 03:51:21 пре подне »
« Проследили сте или сте одговорили на ову поруку. » ОдговорЦитатОбриши
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1720.msg35234;topicseen#msg35234

Evo malo o mom rodu.:) Imamo potencijalno jako zanimljivo porijeklo.

Ја сам теби одоговорио тек 05.01.2017 и питао те ко си ти? И да ли си Ракоњац тестиран у оквиру САНУ и укратко сам ти објаснио са кога сам поуздано ближе и даље повезан и то је све. Ти си знао и раније  и то врлодобро ко сам ја са ким са груписан на Српском ДНК пројекту. А сад се правиш наиван као да сам ти ја рекао. Ти си о мени први писао и ти си ми први послао приватну поруку.
Аксо, ко о чему баба о уштипцима, Црногорци па Црногорци. Да ли се сећаш да смо одавно већ констатовали твоју нетрпељивост према Црногорцима? Не улазим у расправу између вас двојице, ко год да је у праву ваша ствар, али потруди се брате мало да сакријеш ту нетрпељивост, чисто ради лепше атмосвере на форуму. ;)

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Бурмази
« Одговор #30 послато: Јануар 23, 2017, 06:04:05 поподне »
Обрисаше ми моје постове, зато што им истине не паше о Црногорцима
Требало је да ти оставе постове бар један дан па да сви виде шта си написао, ја сам рецимо остао ускраћен за ту "истину". Попиј нешто за смирење, па пробај поново да напишеш исто то, само мало цивилизованије. Нема смисла да истина остане неоткривена...

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Бурмази
« Одговор #31 послато: Јануар 23, 2017, 06:29:15 поподне »
Аксо, можеш ли ми рећи ко су данас, по теби, Срби? Постоји ли нека речуница? Да ли су Срби само припадници Р1а хаплогрупе?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Бурмази
« Одговор #32 послато: Јануар 23, 2017, 06:39:51 поподне »
Пустите човјека на миру пар дана па онда хладне главе расправљајте.

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Бурмази
« Одговор #33 послато: Јануар 23, 2017, 06:58:21 поподне »
Аксо, можеш ли ми рећи ко су данас, по теби, Срби? Постоји ли нека речуница? Да ли су Срби само припадници Р1а хаплогрупе?
Да, то је владајућа класа над шиптарима и сточарима.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бурмази
« Одговор #34 послато: Јануар 23, 2017, 07:16:54 поподне »
Ја твоју мржњу према Албанцима не дијелим, да потичем нпр. од неког од малисорских племена била би ми част. Малисори као и Брђани и други, су били велики ратници, и они су утјеловљивали управо многе од ратничких вриједности и вриједности части које су управо првобитно многи R1 индо-европљани ширили.
Гујо, како би ти било да ти неко брише постове?

Мене не чуди с обзиром одакле си и твоје порекло,  теби је част бити од таквих ткз. кукавичких јуначина који су ти узор који су  разорили српску културну баштину и то мало Срба које је опстало после сеоба је све до ослобођења 1912. године живело потчињено и плански окружено шиптарским чопорима. Који су крволочно и чопорски нападали на Србе. Имали су повластице од Турака, за њих у већини случајава није важио шеријатски закон, радили су шта су хтели убијали недужне узимали насилно имања, узимали жене, девојке... Теби су такви узор, нек ти је на част и нек те срамота као Србину који се поноси и којем су му узор они који су му убијали свој народ и разорили богату средњовековну српску културну баштину.  Ето Срби какви све међу нама има, и није чудо што код Срба има највише продане душе.

ГУЈО, како би ти било да ти неко брише постове?

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Бурмази
« Одговор #35 послато: Јануар 23, 2017, 07:41:16 поподне »
Мене не чуди с обзиром одакле си и твоје порекло,  теби је част бити од таквих ткз. кукавичких јуначина који су ти узор који су  разорили српску културну баштину и то мало Срба које је опстало после сеоба је све до ослобођења 1912. године живело потчињено и плански окружено шиптарским чопорима. Који су крволочно и чопорски нападали на Србе. Имали су повластице од Турака, за њих у већини случајава није важио шеријатски закон, радили су шта су хтели убијали недужне узимали насилно имања, узимали жене, девојке... Теби су такви узор, нек ти је на част и нек те срамота као Србину који се поноси и којем су му узор они који су му убијали свој народ и разорили богату средњовековну српску културну баштину.  Ето Срби какви све међу нама има, и није чудо што код Срба има највише продане душе.

ГУЈО, како би ти било да ти неко брише постове?

Аксо, нису сви припадници лозе Е-В13 Албанци како ти то замишљаш у својој глави, већ потомци предсловенског становништва који су се утопили у све народе Балкана, и данас нису ништа мањи Срби, Бугари, Албанци итд. од припадника других хаплогрупа. Научи да разликујеш хаплогрупе и нације, припадност хаплогрупи је објективна научна категорија док је припадност нацији субјективна социјална категорија. Ти који су чинили злодела над Србима нису то чинили због своје хаплогрупе, међу њима је лако могло бити и припадника лозе Р1а, па ме занима шта би онда говорио?

Што се тиче брисања порука, правила су јасна, омаловажавање припадника осталих хаплогрупа и вређање саговорника на овом форуму није дозвољено. Дакле, придржавај се правила и постови ти неће бити брисани.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Бурмази
« Одговор #36 послато: Јануар 23, 2017, 07:47:19 поподне »
Аксо, ја стигох да прочитам твоје данашње постове који су брисани, оне како се Црногорци у Београду понашају на један, а кад дођу у завичај на други начин, и могу ти рећи само једно: прећера га, чоече...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Бурмази
« Одговор #37 послато: Јануар 23, 2017, 07:51:57 поподне »
Мислим да је време за брисање ове теме.


Ово никуда не води, а за решење порекла Бурмаза ионако нема довољно података.

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1372
Одг: Бурмази
« Одговор #38 послато: Јануар 23, 2017, 08:03:14 поподне »






Ја рецимо имам идетичне хаплотипове на 17 маркера са Z93, или на 23 маркера,  а разликујемо се на један или два  маркера, а нисам од ове гране. То ти наравно да не знам.

 Наравно да знам. Познајем јако добро Z93 јер је то предмет мог ужег интересовања. Али ти ниси Z93. и ово што си спомињао око НиколаВук-а да му је криво што нема више ових, ево ја кажем јако ми је криво што нема Z93. Прије годину кад сам био овдје кратко, само сам једну ствар направио, тражио сам Z93, G2a кавкаски, J1 кавкаски јер знам да чак и ако се изводи термин Срби од Сармата, то је пуно мање битно ако нема никога да потиче од њих.


Имам веома сличне хаплотипове и код Z284, а нисам од те гране. Да не говоримо о хаплотиповима унутар Z280. Ове хаплотипове које си навео из Албаније да су наводном блиски мом хаплотипу, то су хаплотипови сасвим из других грана, а то су Z280>Y951 и Z280>Y2613 KD.

 У реду, можемо ли цивилизирано о томе размјенити мишљење, Y951 и Y2613, могу бити кандидати, прва два албанска су мени занимљива и да имају везе с Томашевским, који опет теби није најближи зар не? Ова два имају 13-16 на dys389 комбинацију а код Y951 и Y2613 13-17 доминирају, код  Y951 постоји значајна мањина са 13-16 (око 12%-13%), али опет код обје доминира 10 на dys439 (албански имају 11). Y951 је бољи кандидат и по томе што су на dys460 ту заступљени 11 који имају ови албански, а код Y2613 тотално доминирају вриједности 10.





Обрисаше ми моје постове, зато што им истине не паше о Црногорцима. Ја нисам с тобом никад дискутовао све до пре неки дан. Ти си мене први прозвао. Отврио си тему о својим Ракоњцима и поменуо си мене и Таумурзаева и послао си ми ову приватну поруку: 

(Нема теме) Tebi je rođak balkar?
« За: Акса послато: Децембар 11, 2016, 03:51:21 пре подне »
« Проследили сте или сте одговорили на ову поруку. » ОдговорЦитатОбриши
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1720.msg35234;topicseen#msg35234

Evo malo o mom rodu.:) Imamo potencijalno jako zanimljivo porijeklo.

Ја сам теби одоговорио тек 05.01.2017 и питао те ко си ти? И да ли си Ракоњац тестиран у оквиру САНУ и укратко сам ти објаснио са кога сам поуздано ближе и даље повезан и то је све. Ти си знао и раније  и то врлодобро ко сам ја са ким са груписан на Српском ДНК пројекту. А сад се правиш наиван као да сам ти ја рекао. Ти си о мени први писао и ти си ми први послао приватну поруку.

 Не, раније нисам ни гледао на пројекту с ким си у групи, само сам запамтио ово за Балкара.
 Да ја јесам теби послао поруку тад, то за Таумурзаева је мени занимљиво јер је мени све везано за Скито-Сармате занимљиво, међутим Таумурзаев је код њих изолован. А твоју везу са њим видио кад је на некој ранијој теми то поменуо Небојша у неком више препуцавању.
 Ја се не могу баш називати црногорцем осим по поријеклу. Ја сам рођени сарајлија, сви осим дједа су ми из Босне. Моја мајка је етнички Бошњачке или по вашем муслиманске народности, с дна каце, с те стране су моји доказиво први муслимани у Босни, властела из краљевине Босне, диздари, спахије, аге, јањичарске аге. Тако да то има већи утицај него што би иначе имало да су неки који знају претка прије само 100 г.

 Да ми се понуди шта би најрадије био? Ја бих изабрао прво Сармате, друго Викинге, треће остале Германе, остало није важно толико. Имам велики респект према Риму и Грчкој, ту Словени ако су на 7-8 мјесту добро је. Говорим само све германске језике, дакле ових седам који имају своје државе, дакле могу Дробњаке подучити Исландском који највише личи на викишки говор, да не спомињем остале и знам много људи из свијета. Просто ако се неко овдје разликује по свјетоназору од свих изразито онда сам то ја.
 
 Ако мој род јесу сродници овог Хелона из Пољске онда да, поријекло је баш од тог племена. Ту сам грешку направио, нисам одузео 1 на GATA па овај из Тузле (требало би да је Бошњак/муслиман) нам изгледа слично, једини са подручја екс Југославије, па и Албаније. Видиш мени је прво и било да истржујем албанске E-V13 јер се често бавим E-V13 па је нужно упоређивати с албанским E-V13, онда и осталим. Тако не треба те чудити што сам одмах ишао на албанске.


Гујо, како би ти било да ти неко брише постове?

Мене не чуди с обзиром одакле си и твоје порекло,  теби је част бити од таквих ткз. кукавичких јуначина који су ти узор који су  разорили српску културну баштину и то мало Срба које је опстало после сеоба је све до ослобођења 1912. године живело потчињено и плански окружено шиптарским чопорима. Који су крволочно и чопорски нападали на Србе. Имали су повластице од Турака, за њих у већини случајава није важио шеријатски закон, радили су шта су хтели убијали недужне узимали насилно имања, узимали жене, девојке... Теби су такви узор, нек ти је на част и нек те срамота као Србину који се поноси и којем су му узор они који су му убијали свој народ и разорили богату средњовековну српску културну баштину.  Ето Срби какви све међу нама има, и није чудо што код Срба има највише продане душе.

ГУЈО, како би ти било да ти неко брише постове?

 Ја споменух католичке Малисоре!!!! Мој хаплотип нема везе с албанским. Према ономе што сад знам мӕ фыдæлтæ уыдысты Алантæ æмӕ Сæрмæттæ!  ;)

 А неки од мојих јако блиских сродника муслимана су од српске руке страдали!!! Па шта би сад ја требао. Дакле ја сам врло специфичан случај. Нисам ја светосавац већ екстремни Дарвиниста!!

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Бурмази
« Одговор #39 послато: Јануар 23, 2017, 08:35:44 поподне »
Аксо, нису сви припадници лозе Е-В13 Албанци како ти то замишљаш у својој глави, већ потомци предсловенског становништва који су се утопили у све народе Балкана, и данас нису ништа мањи Срби, Бугари, Албанци итд. од припадника других хаплогрупа. Научи да разликујеш хаплогрупе и нације, припадност хаплогрупи је објективна научна категорија док је припадност нацији субјективна социјална категорија. Ти који су чинили злодела над Србима нису то чинили због своје хаплогрупе, међу њима је лако могло бити и припадника лозе Р1а, па ме занима шта би онда говорио?

Што се тиче брисања порука, правила су јасна, омаловажавање припадника осталих хаплогрупа и вређање саговорника на овом форуму није дозвољено. Дакле, придржавај се правила и постови ти неће бити брисани.

Арбанаси су генетски другачији народ од суседних народа. И по  генетици очигледно једоста јак утицај арбанашки код Црногораца. То се и види кроз начин живота склоности ка криминалу, па чак и делимично препознају се код Црногораца препознатљиви арбанашки типови на истоку (Сад ћу постатити нациста) Ово је моје мишљење и виђење и не видим разллог да ми се коментар избрише јер је реч о антропологији која оима везе са проучавањем порекла.. То је то укратко нећу да дужим. Што се тиче хаплогрупа ја нити сматрам да је сва Е1б-В13 шиптарска, него то ми ви стављате у уста и ја онда морам да се правдам. Ја се држим те једне географске целиине на којој територији живе један до другога Малисори-Црногорски Брђани и ево сад генетика потврђује да су и рашки муслимани потомци од ове две групације, сличну генетику имају.  Ја сам о овоме писао можда десетак пута и објашњавао сам по разним темам овде на форуму.

У последњих стотину година овде на нашим просторима вођени су ратови између Срба, Хрвата и Муслимана мање више слична генетика. Руси и Пољаци векова ратују једно против друге. Ја то схватам и разумем.