Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2519427 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1600 послато: Март 03, 2016, 02:25:36 поподне »
Да, овај бивши црногорски министар Рашко Коњевић је од братства Миликић/Коњевића из Бијелог Поља, дакле вјероватно И1-П109. Изгледа да је у црногорским медијима била и нека полемика о његовом поријеклу.

http://www.vijesti.me/vijesti/bratstvo-konjevica-raskov-pradjed-je-bio-poznati-komitski-vodja-215510

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1601 послато: Март 03, 2016, 04:20:15 поподне »
Имао сам колегу на послу од Милекића ( нажалост покојни) из Дражевића код Нове Вароши ( потомак колониста из 1946.г) Причао је  да су поријеклом од Васојевића. И слава се поклапа са Лопаћанима Св. Сава. Међутим недавно од његове сестре од стрица сазнах да су од Миликића Коњевића из Вранешке долине и да су успоставили контакт са овима из Вранеша. Дакле, по њеном казивању Милекићи са Златара су  из Вранеша. Не знам шта би казало ДНК  тестирање?   У Лијевој Ријеци матици Васојевића постоје Миликићи, односно Томовићи. Љеворечки Миликићи с Томовићима као огранком су  из братственичке групе Новаковића- Васојевића.   Ови Миликићи су потомци  Маринка Никечева, као и  Радевићи с Ђекићима, Мујовићи, Кићовићи, Лакушићи и Зујовићи који су примили ислам и живјели су у Доњој Ржаници код Берана. Р.Ј. Вешовић наводи измећу осталог  да су "... Дражевићи... пуни Васојевића".

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1602 послато: Март 03, 2016, 07:14:19 поподне »
Видоје, сами Миликићи из Вранеша одричу своје порекло од Васојевића, па зашто им не веровати!?

http://milikici-konjevici.weebly.com/da-li-smo-iz-vasojevica.html

Поготово због овог И1 П109 резултата.

Васојевички Миликићи су, ипак, знатно млађе братство.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1603 послато: Март 03, 2016, 10:06:49 поподне »
 Небо, дијелим твоје мишљење, да  Миликићи- Коњевићи из Вранеша најбоље знају своје поријекло. Ја сам само изнио неке појединости о Милекићима са Златара, односно  Миликићима -Васојевићима. На Златару  је презиме Милекић, умјесто Миликић. Замјена једног слова  "и"  у "е" не мора много да значи. Знам за мушко име Милика, али не и за Милека. Или је у питању ијекавица и екавица.  Око старине Миликића са Томовићима из Лијеве Ријеке и Мили(е)кића из Врањеша нека они расправе међу собом.

Ван мреже шкрњо

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 323
  • I2>PH908>A5913
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1604 послато: Март 03, 2016, 11:26:33 поподне »


Није баш типична фаца за ЦГ. Рекао бих да има неке сличности у физиономији с Жарком Лаушевићем.

А имамо оног Коњевића или Коњовића Р1б, вероватно из Боке.
Мислим да пролази као просјечан у ЦГ, ништа неуобичајено у вези његовог антрополошког типа.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1605 послато: Март 06, 2016, 01:37:46 поподне »
Uzeše mi uzorak (bris) u petak ovde u BG-u i sad željno iščekujem rezultate da stignu za koji dan, u nadi da će biti dovoljni da se iz haplotipa odredi haplogrupa, ako ne i da se sazna i više od toga. E sad, ne pišem zbog toga, nego da pitam:

Gledam malopre poreklo stanovništva sela Majur ovde na sajtu, i vidim da se u 18. veku doselila porodica Simić, koje sad ima i kao Topalović, da slave Jovanjdan i da su poreklom "od roda Selakovića, iz Bosne". Za moje Selakoviće nije pouzdano jesu li "iz Kuča, prešli u Moraču, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako pišu Ljuba Pavlović i Stevan Igić, koji su znali da greše) ili "iz Vasojevića, prešli u Pivu, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako mi je pričao Dragan Pjević, čija je baba bila Selaković i koji sada živi na Kremnima i vlasnik je prve, najstarije kuće Selakovića u Kremnima, ona je i dalje očuvana) ili je nešto treće, pošto vidim da tu ima dosta lelujanja po velikom broju pojmova. Jedino je sigurno da su pre Kremana, bili na Glasincu, kod Sokolca, u Bosni i naravno da slavimo Jovanjdan. E sad, kad smo kod ovih Topalovića, poreklom od "Selakovića iz Bosne", vidim da ima jedan testirani Topalović, iz Srbije, sa haplogrupom N1 (koje, koliko vidim, ima u Pivi). Zna li neko nešto detaljnije o tom Topaloviću, odakle je iz Srbije i odakle taj rezultat u tabeli? Hvala i izvinite na preobimnom postu! A latinicom moram da pišem, jer sam na telefonu  :)

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1606 послато: Март 06, 2016, 01:40:36 поподне »
Uzeše mi uzorak (bris) u petak ovde u BG-u i sad željno iščekujem rezultate da stignu za koji dan, u nadi da će biti dovoljni da se iz haplotipa odredi haplogrupa, ako ne i da se sazna i više od toga. E sad, ne pišem zbog toga, nego da pitam:

Gledam malopre poreklo stanovništva sela Majur ovde na sajtu, i vidim da se u 18. veku doselila porodica Simić, koje sad ima i kao Topalović, da slave Jovanjdan i da su poreklom "od roda Selakovića, iz Bosne". Za moje Selakoviće nije pouzdano jesu li "iz Kuča, prešli u Moraču, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako pišu Ljuba Pavlović i Stevan Igić, koji su znali da greše) ili "iz Vasojevića, prešli u Pivu, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako mi je pričao Dragan Pjević, čija je baba bila Selaković i koji sada živi na Kremnima i vlasnik je prve, najstarije kuće Selakovića u Kremnima, ona je i dalje očuvana) ili je nešto treće, pošto vidim da tu ima dosta lelujanja po velikom broju pojmova. Jedino je sigurno da su pre Kremana, bili na Glasincu, kod Sokolca, u Bosni i naravno da slavimo Jovanjdan. E sad, kad smo kod ovih Topalovića, poreklom od "Selakovića iz Bosne", vidim da ima jedan testirani Topalović, iz Srbije, sa haplogrupom N1 (koje, koliko vidim, ima u Pivi). Zna li neko nešto detaljnije o tom Topaloviću, odakle je iz Srbije i odakle taj rezultat u tabeli? Hvala i izvinite na preobimnom postu! A latinicom moram da pišem, jer sam na telefonu  :)

Тај тестирани Топаловић припада хаплогрупи Х која је везана за Роме,а не хаплогрупи Н која је везана за Пиву.

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1607 послато: Март 06, 2016, 01:42:29 поподне »
Uzeše mi uzorak (bris) u petak ovde u BG-u i sad željno iščekujem rezultate da stignu za koji dan, u nadi da će biti dovoljni da se iz haplotipa odredi haplogrupa, ako ne i da se sazna i više od toga. E sad, ne pišem zbog toga, nego da pitam:

Gledam malopre poreklo stanovništva sela Majur ovde na sajtu, i vidim da se u 18. veku doselila porodica Simić, koje sad ima i kao Topalović, da slave Jovanjdan i da su poreklom "od roda Selakovića, iz Bosne". Za moje Selakoviće nije pouzdano jesu li "iz Kuča, prešli u Moraču, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako pišu Ljuba Pavlović i Stevan Igić, koji su znali da greše) ili "iz Vasojevića, prešli u Pivu, pa na Glasinac, pa u Kremna" (kako mi je pričao Dragan Pjević, čija je baba bila Selaković i koji sada živi na Kremnima i vlasnik je prve, najstarije kuće Selakovića u Kremnima, ona je i dalje očuvana) ili je nešto treće, pošto vidim da tu ima dosta lelujanja po velikom broju pojmova. Jedino je sigurno da su pre Kremana, bili na Glasincu, kod Sokolca, u Bosni i naravno da slavimo Jovanjdan. E sad, kad smo kod ovih Topalovića, poreklom od "Selakovića iz Bosne", vidim da ima jedan testirani Topalović, iz Srbije, sa haplogrupom N1 (koje, koliko vidim, ima u Pivi). Zna li neko nešto detaljnije o tom Topaloviću, odakle je iz Srbije i odakle taj rezultat u tabeli? Hvala i izvinite na preobimnom postu! A latinicom moram da pišem, jer sam na telefonu  :)

Ако сте се тестирали у петак,резултати би највероватније требало вечерас да вам стигну.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1608 послато: Март 06, 2016, 01:56:12 поподне »
Тај тестирани Топаловић припада хаплогрупи Х која је везана за Роме,а не хаплогрупи Н која је везана за Пиву.

Aha, moja omaška onda, ništa :)

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1609 послато: Март 06, 2016, 03:16:44 поподне »
Ако сте се тестирали у петак,резултати би највероватније требало вечерас да вам стигну.

Već večeras? Znači da oni na tome rade i vikendom? Tamo su mi rekli da će rezultati stići za par radnih dana, do srede najkasnije.

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1610 послато: Март 06, 2016, 03:38:32 поподне »
Već večeras? Znači da oni na tome rade i vikendom? Tamo su mi rekli da će rezultati stići za par radnih dana, do srede najkasnije.

Да,потпуно сам заборавио да је викенд ;D Онда највероватније сутра или у уторак.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1611 послато: Март 07, 2016, 05:51:50 поподне »
Захваљујући Божовићу са форума, дошли смо до новог тестираног:

Бабовић (непознато порекло), хаплогрупа I2a Динарик Југ

I-P37 - 13   25   16   10   13-15   11   13   12   13   11   31   17   8-10   11   11   25   15   19   30   12-14-15-15   10   10   21-21   15   12   19   17   34-35   11   10

По маркерима највероватније упада у род Ђ, где се налазе Невски, Мишић, али и Јерковић са Хвара, који уједно има и најсличнији хаплотип.


Ови Бабовићи су вероватно прво урадили анализу преко 23andMe. Поред Бабовића I2a, тамо постоје и Бабовићи E1b, као и Коњевићи I2a.

Недавно смо добили рез. Коњевића и на FTDNA. Добро је што се ови са 23andMe "пребацују" на FTDNA полако.




Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1612 послато: Март 07, 2016, 06:30:05 поподне »
Шта кажу Миљанићи:

Бабовић:
- грана Новаковића у Коњусима (Васојевићи);
- Шушањ (Бар);
- Гусиње;
- Радановићи (Тиват);
- Огранак Бајрамовића у Херцег-Новом, од њих су у Фатници и Заушју (Херцеговина);
- Бргули, Херцег-Нови, од њих су у Требињу и Пријевору (Билећа)

Морам да проверим ове Приморце.
"Наша мука ваља за причешћа"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1613 послато: Март 07, 2016, 09:37:02 поподне »
Марковић, Аранђеловдан, Панчево, хаплогрупа Q-L712

Марковић је први тестирани на Пројекту који припада овој грани Q хаплогрупе. Нема неких посебно блиских поклапања. Најближи су му појединци из Мађарске и Русије. Иначе, ову грану  Q хаплогрупе многи сматрају аутентичном хунском хаплогрупом.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1614 послато: Март 07, 2016, 09:49:21 поподне »
Марковић, Аранђеловдан, Панчево, хаплогрупа Q-L712

Марковић је први тестирани на Пројекту који припада овој грани Q хаплогрупе. Нема неких посебно блиских поклапања. Најближи су му појединци из Мађарске и Русије. Иначе, ову грану  Q хаплогрупе многи сматрају аутентичном хунском хаплогрупом.
Има ли каквих података о пореклу ове породице?

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1615 послато: Март 07, 2016, 10:03:32 поподне »
Има ли каквих података о пореклу ове породице?

Претпостављам да ће се тестирани јавити. Најстарије поријекло је из Јарковца у Банату, мада нисам сигуран.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1616 послато: Март 07, 2016, 10:29:17 поподне »
Претпостављам да ће се тестирани јавити. Најстарије поријекло је из Јарковца у Банату, мада нисам сигуран.
У Јарковцу заиста има Марковића, ако су то ти Марковићи од којих је тестирани. Ваљда ће се јавити да потврди информацију, јер податак о припадности хаплогрупи добија на значају тек са подацима о месту порекла.

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1617 послато: Март 08, 2016, 10:02:36 пре подне »
Николић,Босна и Херцеговина,И2а динарик

13   23   16   10   14-16   11   13   14   13   11   32

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1618 послато: Март 08, 2016, 10:12:53 пре подне »
Шта кажу Миљанићи:

Бабовић:
- грана Новаковића у Коњусима (Васојевићи);
- Шушањ (Бар);
- Гусиње;
- Радановићи (Тиват);
- Огранак Бајрамовића у Херцег-Новом, од њих су у Фатници и Заушју (Херцеговина);
- Бргули, Херцег-Нови, од њих су у Требињу и Пријевору (Билећа)

Морам да проверим ове Приморце.

Не нађох у Боки никакве Бабовиће, али су ови херцеговачки - муслимани одатле пореклом, исељени са протеривањем Турака из Боке (крајем 17. века).
Они у Гусињу или су муслимани (према Мустафи Мемићу, гусињски Бабовићи су ту дошли такође из Херцег-Новог 1687. године) или од Васојевића.
Васојевички су, требало би, Е1б.
Не знам за Шушањ.

С обзиром на блискост са резултатима у подручју између средње ЦГ и Хвара, логика указује на могућност да су то ови бокешко-херцеговачки исламизирани Бабовићи. Ал' не мора да значи.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Shone82

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 30
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #1619 послато: Март 08, 2016, 04:58:00 поподне »
У Јарковцу заиста има Марковића, ако су то ти Марковићи од којих је тестирани. Ваљда ће се јавити да потврди информацију, јер податак о припадности хаплогрупи добија на значају тек са подацима о месту порекла.

Јесте, у питању је Јарковац. Ердељановић (Срби у Банату) је Марковиће (породични надимак: Гаврилови) сврстао у родове чије порекло није утврђено. То је све што знам.