Аутор Тема: Племе Цуце  (Прочитано 6279 пута)

На мрежи Bojan

• Члан Друштва
  • Истраживач
  • Поруке: 1357
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Племе Цуце
« Одговор #20 послато: Април 16, 2021, 10:24:03 поподне »
Dragi Bože, nisam tako nešto mislio! Koristim Google prevodilac sa engleskog.
Незнам шта си ти мислио, ја ти кажем шта ја мислим о томе а овековечено је у народној изреци. За све остале недоумице задужен је Небо🙂

На мрежи Bokez

• Писар
  • Поруке: 378
« Одговор #21 послато: Април 18, 2021, 03:58:09 поподне »
Хвала, Радуле.
И на промоцији и на подацима које си ми дао. Мало сам омашио причу о Радуловићима и Кнежевићима, па одмах написах исправку. Надам се да ће Јовица, кад стигне, мало технички дорадити текст, ја сам мало "оперисан" од тих ствари...

Додао бих од браства што недостају Небо да су од Миљеновића настали Цицовићи у Горњем Морињу.

Ван мреже zainteresovani Канадски

• Помоћник
  • Поруке: 133
« Одговор #22 послато: Април 19, 2021, 04:04:28 поподне »
Незнам шта си ти мислио, ја ти кажем шта ја мислим о томе а овековечено је у народној изреци. За све остале недоумице задужен је Небо🙂

Nisam siguran zašto prevod nije jasan. Izvinjavam se.

Ван мреже Ojler

• Члан Друштва
  • Аскурђел
  • Поруке: 4089
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
« Одговор #23 послато: Април 19, 2021, 04:56:39 поподне »
Nisam siguran zašto prevod nije jasan. Izvinjavam se.

Не брини Канадски, Бојан има специфичан смисао за хумор. Тешко је то некад ухватити и без Гугл преводиоца :)

А и твоје име на форуму, мислим да ти ни ту Гугл није помогао. Претпостављам да си хтео да се зовеш Заинтересовани Канађанин :) ?
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Bojan

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #24 послато: Април 19, 2021, 05:57:23 поподне »
Не брини Канадски, Бојан има специфичан смисао за хумор. Тешко је то некад ухватити и без Гугл преводиоца :)

А и твоје име на форуму, мислим да ти ни ту Гугл није помогао. Претпостављам да си хтео да се зовеш Заинтересовани Канађанин :) ?
Ја сам заиста мислио да човек не зна српски па сам писо неке коментаре да збуним гугл, типа јаје на око томе сл., и даље нисам убеђен да човек зна језик јер поставља исто питање осам хиљада пута и Небо му сваки пут одговара...итд...

На мрежи Bokez

• Писар
« Одговор #25 послато: Април 19, 2021, 06:06:47 поподне »

Заинтеросавни Канађанин гугл преводи као Заинтересовани Канадер :) :P

Ван мреже zainteresovani Канадски

• Помоћник
  • Поруке: 133
« Одговор #26 послато: Април 19, 2021, 06:17:06 поподне »
Ја сам заиста мислио да човек не зна српски па сам писо неке коментаре да збуним гугл, типа јаје на око томе сл., и даље нисам убеђен да човек зна језик јер поставља исто питање осам хиљада пута и Небо му сваки пут одговара...итд...

Perhaps it is better if I just write in English. I asked the same type of question about Pješivci a number of times because I was trying to explain my point. Anyway it appears that a number of you think differently than I did about the development of tribes in Montenegro and that is fine....I only asked about the process of tribal development in Velje Cuce twice. I asked the second time because Nebo told me that he would explain it to me in greater detail at some point in the future.

На мрежи Bokez

• Писар
« Одговор #27 послато: Септембар 22, 2021, 06:37:43 поподне »
Имам питање.
Шта се испоставило за легенду да су Малоцуце поријеклом Кучи?

Ван мреже Иван Вукићевић

• Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • Поруке: 2684
  • Васојевић
« Одговор #28 послато: Септембар 22, 2021, 09:37:42 поподне »
Имам питање.
Шта се испоставило за легенду да су Малоцуце поријеклом Кучи?

Испоставило се да су Кучи исто колико и њихови генетички сродници Драгошевићи, за које их и везује једно предање (за које се испоставило да је тачно).

На мрежи Bojan

• Члан Друштва
  • Истраживач
« Одговор #29 послато: Септембар 27, 2021, 02:07:15 поподне »
 Да ли неко од вас Цуца или Катуњана зна или је чуо за село Смокве?