Аутор Тема: мт-ДНК неких славенских народа  (Прочитано 12082 пута)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
мт-ДНК неких славенских народа
« послато: Јануар 21, 2013, 08:15:56 поподне »
Не знам где би сврстао ове податке, јер се не односе на један конкретан народ, па нека админи то разреше.....ако сматрају прикладном темом.
http://dienekes.blogspot.com/2013/01/complete-mtdna-sequences-and-history-of.html
Икавац

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: мт-ДНК неких славенских народа
« Одговор #1 послато: Јануар 21, 2013, 08:36:49 поподне »
Нека за сада стоји овде. Видео сам то на сајту код Диенекеса али нисам имао времена да то мало више простудирам.

Мада сам ја у принципу скептик по свим питањима везаним за мтДНК због уједначених резултата широм Европе. Једино трагови неких ретких хаплогрупа могу довести до неких конкретнијих закључака.

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: мт-ДНК неких славенских народа
« Одговор #2 послато: Јануар 21, 2013, 10:18:12 поподне »
Ту се слажем.   :)
Икавац

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: мт-ДНК неких славенских народа
« Одговор #3 послато: Јануар 22, 2013, 04:45:16 поподне »
Нека за сада стоји овде. Видео сам то на сајту код Диенекеса али нисам имао времена да то мало више простудирам.

Мада сам ја у принципу скептик по свим питањима везаним за мтДНК због уједначених резултата широм Европе. Једино трагови неких ретких хаплогрупа могу довести до неких конкретнијих закључака.

Да ли то значи да су жене у Европи сједиле и плеле и дочекивале нову туру мушкараца из разноразних праваца.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: мт-ДНК неких славенских народа
« Одговор #4 послато: Јануар 22, 2013, 06:17:27 поподне »
Да ли то значи да су жене у Европи сједиле и плеле и дочекивале нову туру мушкараца из разноразних праваца.

Не, то значи да су жене од давнина биле "потрошна роба" койу су мушкарци размѣњивали, као што то чине и данас. Жене су одувѣк биле покретљивийе од мушкараца, па йе то разлог што су женске лозне скупине много уйедначенийе од мужских у свѣту.
Погледаймо црногорска братства, па и племена., коя тешко мѣњайу своя станишта, и бар у оквиру братстава су сви мушкарци исте лозе (или бише бар трѣбали бити). Жене су им сакупљене са разних страна, многе из даљих крайева. Тако да йе мтДНК у племену веома промѣнљива, и тешко да ту може бити значайних разлика са сусѣднима братствима или племенима.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: мт-ДНК неких славенских народа
« Одговор #5 послато: Јануар 22, 2013, 06:44:42 поподне »
Не треба заборавити да је дуго-дуго владао мартијархат, Сада је у Европи најраспрострањенија хаплогрупа H која знатно је млађа од староверопских варијанти хаплогрупе U.