Аутор Тема: Срби у Бечу  (Прочитано 2046 пута)

Ван мреже Филипчић

• Члан Друштва
  • Шегрт
  • Поруке: 73
  • R1b>U152>Z193>BY3654
Одг: Срби у Бечу
« Одговор #20 послато: Фебруар 08, 2021, 03:50:07 поподне »
Тај свој пример изостављања податка о религији сам навео да би људи имали ширу слику колико овдашња статистика може да одступа. Наравно ви Г. Малешевићу сте то опширније објаснили.

Не заборавимо да у Бечу има доста Рома па и Влаха са нашим пасошима а који припадају СПЦ. Са друге стране можда је неко католик а осећа се као Србин. Ја се лично осећам као Србин али се такође осећам и као Џедај по вероисповести, што ћу вероватно и навести приликом следеће регистрације.
Дакле не мислим да би та ставка икако поправила статистику.

Ван мреже Malesevic

• Члан Друштва
  • Помоћник
  • Поруке: 155
Одг: Срби у Бечу
« Одговор #21 послато: Фебруар 11, 2021, 03:47:54 поподне »
Тај свој пример изостављања податка о религији сам навео да би људи имали ширу слику колико овдашња статистика може да одступа. Наравно ви Г. Малешевићу сте то опширније објаснили.

Не заборавимо да у Бечу има доста Рома па и Влаха са нашим пасошима а који припадају СПЦ. Са друге стране можда је неко католик а осећа се као Србин. Ја се лично осећам као Србин али се такође осећам и као Џедај по вероисповести, што ћу вероватно и навести приликом следеће регистрације.
Дакле не мислим да би та ставка икако поправила статистику.

Наравно. Али би је вероватно донекле приближила страној цифри. А добро сте навели и ово за Роме и Влахе. То су такође етиничке скупине које спадају под јурисдиксију СПЦ уколико су са простора Србије или РС.