Аутор Тема: Y-DNK Nemanjića  (Прочитано 83913 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #120 послато: Новембар 01, 2017, 04:15:43 поподне »
Јавља ти се  :)?

Отприлике, да треба да се кладим којој хаплогрупи су припадали су били Немањићи изабрао бих R1a-M458.

Неко је овде рекао да су Немањићи слали поклоне неким пољским племићима зато што су знали да потичу из Пољске и да су им ти пољски племићи рођаци, отприлике сам парафразирао али мислим да сам погодио суштину.  R1a-M458 је врло заступљена у Пољској, има још један разлог зашто типујем на ову хаплогрупу али нећу за сад да га износим.

Сматра су преци српског владара из 10-ог века Михаила Вишевића пореклом са Висле.
https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_of_Zahumlje#Background

Ако је племе Михаила Вишевића пореклом из Пољске, онда није немогуће и да су и Немањићи старином из Пољске.

Преци Немањића су сигурно били локална властела вековима пре него што су постали владари Србије.  Могуће да су њихови преци дошли на Балкан као нека врста племства, а некако имам осећај да је међу словенском елитом у време доласка на Балкан доминирала R1a, док мислим да је у широким народним масама била заступљенија I2a.

Ово је само моја претпоставка која можда нема никакве везе са истином.  Видећемо једног дана кад се и ако се извуче Y ДНК из моштију неког од Немањића, ваљда ће црква дати одобрење за тај подухват.  ;D
« Последња измена: Новембар 01, 2017, 04:22:40 поподне Свевлад »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #121 послато: Новембар 01, 2017, 04:39:51 поподне »
Отприлике, да треба да се кладим којој хаплогрупи су припадали су били Немањићи изабрао бих R1a-M458.

Неко је овде рекао да су Немањићи слали поклоне неким пољским племићима зато што су знали да потичу из Пољске и да су им ти пољски племићи рођаци, отприлике сам парафразирао али мислим да сам погодио суштину.  R1a-M458 је врло заступљена у Пољској, има још један разлог зашто типујем на ову хаплогрупу али нећу за сад да га износим.

Сматра су преци српског владара из 10-ог века Михаила Вишевића пореклом са Висле.
https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_of_Zahumlje#Background

Ако је племе Михаила Вишевића пореклом из Пољске, онда није немогуће и да су и Немањићи старином из Пољске.

Преци Немањића су сигурно били локална властела вековима пре него што су постали владари Србије.  Могуће да су њихови преци дошли на Балкан као нека врста племства, а некако имам осећај да је међу словенском елитом у време доласка на Балкан доминирала R1a, док мислим да је у широким народним масама била заступљенија I2a.

Ово је само моја претпоставка која можда нема никакве везе са истином.  Видећемо једног дана кад се и ако се извуче Y ДНК из моштију неког од Немањића, ваљда ће црква дати одобрење за тај подухват.  ;D
Pa mozda sam onda i ja od Nemanjica,moji I2a Y4882 sve Poljaci i Ukrajinci :) Ima jedan Wisnewski nasa Y4882-A1328 iz Poljske ,da nisu to ti.:)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #122 послато: Новембар 01, 2017, 04:52:17 поподне »
Pa mozda sam onda i ja od Nemanjica,moji I2a Y4882 sve Poljaci i Ukrajinci :) Ima jedan Wisnewski nasa Y4882-A1328 iz Poljske ,da nisu to ti.:)

Словенска елита приликом доласка на Балкан - већином R1a

Словенске широке народне масе приликом доласка на Балкан - већином I2a

Широке народне масе су логично бројније од елите, и зато јужни Словени имају више Динарика него R1a.

Већ сам рекао да је ово моја претпоставка која не мора да буде тачна.  Нема бре зезања са R1a  ;D, носиоци те хаплогрупе су укротили коње још пре 5000 година и јездили евроазијским степама. 



Словени су базично мешавина R1a -M458/Z280 и I2-CTS10228, али Словени причају језиком од R1а тј. индоевропским језиком, а изворни језик од I2a популације (палео-европски) је нестао пуно пре словенске етно-генезе.

I2-CTS10228 у Пољској заступљена са ситних 5% , док је R1a око 57-58%, а од тога око 30% отпада на M-458.

 
« Последња измена: Новембар 01, 2017, 04:57:46 поподне Свевлад »

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #123 послато: Новембар 01, 2017, 05:02:30 поподне »
Словенска елита приликом доласка на Балкан - већином R1a

Словенске широке народне масе приликом доласка на Балкан - већином I2a

Широке народне масе су логично бројније од елите, и зато јужни Словени имају више Динарика него R1a.

Већ сам рекао да је ово моја претпоставка која не мора да буде тачна.  Нема бре зезања са R1a  ;D, носиоци те хаплогрупе су укротили коње још пре 5000 година и јездили евроазијским степама. 



Словени су базично мешавина R1a -M458/Z280 и I2-CTS10228, али Словени причају језиком од R1а тј. индоевропским језиком, а изворни језик од I2a популације (палео-европски) је нестао пуно пре словенске етно-генезе.

I2-CTS10228 у Пољској заступљена са ситних 5% , док је R1a око 57-58%, а од тога око 30% отпада на M-458.

 
Da :)  Zanimljivo onoliko R1a u Ukrajini a vladari N1C1 :) Onoliko R1a u Rusiji a Romanovi R1b

Grand Princes of Kiev

According to the descendant testing listed at the Russian Nobility DNA Project at FTDNA, the branch of theRurik dynasty descended from Vladimir II Monomakh (Monomakhoviches) belong to Y-DNA haplogroup N1c1, while the branch descended from his presumed paternal cousin Oleg I of Chernigov (Olgoviches) belonged toR1a1a. The Y-DNA from the Proto-Rurikid branches is N1c1 and matches the distinctive haplotype of the Monomakhoviches. Furthermore, this N1c1 haplotype possess the distinctive value DYS390=23, found in Scandinavia but not in Uralic populations, confirming that this was indeed the original haplotype of the Varangian prince Rurik (c. 830-c. 879) who established the Kievan Rus'.

The N1c1 Monomakhoviches include:

Vladimir II Monomakh (1053-1125)
Mstislav I of Kiev (1076-1132)
Yaropolk II of Kiev (1082-1139)
Viacheslav I of Kiev (1083-1154)
Yuri Dolgorukiy (c. 1090-1157)
Iziaslav II of Kiev (c. 1097-1154)
Rostislav I of Kiev (c. 1110–1167)
Yaroslav II of Kiev (c. 1132-1180)
Roman the Great (c. 1152-1205) => Z1a (mtDNA)
Rurik Rostislavich (?–1215)
Ingvar of Kiev (c. 1152-1220)
Mstislav III of Kiev (died 1223)
Rostislav II of Kiev (1173-1214)
Vladimir IV Rurikovich (1187-1239)
Daniel of Galicia (c. 1201-1264)
Alexander Nevsky (1220-1263)
Lev I of Galicia (c. 1228-c. 1301)
Yaroslav of Tver (1230–1271)
Yuri I of Galicia (1252-1308), King of Galicia-Volhynia (or King of Rus')
Andrew of Galicia (?-1323), King of Galicia-Volhynia
Lev II of Galicia (?-1323), King of Galicia-Volhynia

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #124 послато: Новембар 01, 2017, 05:12:49 поподне »
Da :)  Zanimljivo onoliko R1a u Ukrajini a vladari N1C1 :) Onoliko R1a u Rusiji a Romanovi R1b

Grand Princes of Kiev

According to the descendant testing listed at the Russian Nobility DNA Project at FTDNA, the branch of theRurik dynasty descended from Vladimir II Monomakh (Monomakhoviches) belong to Y-DNA haplogroup N1c1, while the branch descended from his presumed paternal cousin Oleg I of Chernigov (Olgoviches) belonged toR1a1a. The Y-DNA from the Proto-Rurikid branches is N1c1 and matches the distinctive haplotype of the Monomakhoviches. Furthermore, this N1c1 haplotype possess the distinctive value DYS390=23, found in Scandinavia but not in Uralic populations, confirming that this was indeed the original haplotype of the Varangian prince Rurik (c. 830-c. 879) who established the Kievan Rus'.

The N1c1 Monomakhoviches include:

Vladimir II Monomakh (1053-1125)
Mstislav I of Kiev (1076-1132)
Yaropolk II of Kiev (1082-1139)
Viacheslav I of Kiev (1083-1154)
Yuri Dolgorukiy (c. 1090-1157)
Iziaslav II of Kiev (c. 1097-1154)
Rostislav I of Kiev (c. 1110–1167)
Yaroslav II of Kiev (c. 1132-1180)
Roman the Great (c. 1152-1205) => Z1a (mtDNA)
Rurik Rostislavich (?–1215)
Ingvar of Kiev (c. 1152-1220)
Mstislav III of Kiev (died 1223)
Rostislav II of Kiev (1173-1214)
Vladimir IV Rurikovich (1187-1239)
Daniel of Galicia (c. 1201-1264)
Alexander Nevsky (1220-1263)
Lev I of Galicia (c. 1228-c. 1301)
Yaroslav of Tver (1230–1271)
Yuri I of Galicia (1252-1308), King of Galicia-Volhynia (or King of Rus')
Andrew of Galicia (?-1323), King of Galicia-Volhynia
Lev II of Galicia (?-1323), King of Galicia-Volhynia

Шта да се ради кад је Варјаг Рурик дошао међу источнословенска племена да тргује а они навалили да им буде кнез а он да им удовољи пристаде.  Само што Рурик није имао типичну скандинавску хаплогрупу већ хаплогрупу која је типична за угро-финске народе, е сад како је она дошла међу Варјаге можемо само да нагађамо, Угро-Финци и Варјази су били комшије...
За Романове појма немам, можда је немачки уплив у новије време, R1b је слабо заступљена у Русији.

R1a-Z93 је направила дар мар по Азији, у централној Азији су покорили монголоидне народе (Q, N), у Индији дравидске староседеоце (H хаплогрупа), а у Ирану староседеоце иранске висоравни (J2).


Ван мреже Тромеђа

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 200
  • R1a M458 A11460
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #125 послато: Новембар 01, 2017, 05:43:41 поподне »
Onoliko R1a u Rusiji a Romanovi R1b


Хаплогрупа R1b потиче од Петра III Романова,тј од његовог оца Карла Фридриха војводе Холштајн-Готорпа.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%80_III_%D0%A4%D1%98%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Оригинална хаплогрупа Романових се не зна.
"Добра земљо моја, лажу! Ко те воли данас, тај те воли, јер зна да си мати... " Милан Ракић

На мрежи Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2523
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #126 послато: Новембар 01, 2017, 06:12:30 поподне »
Словенска елита приликом доласка на Балкан - већином R1a

Словенске широке народне масе приликом доласка на Балкан - већином I2a

Јеси то тестирао скелете старих Словена или млатиш по обичају? Словенска племена су била организована као ратничке скупине, а не скупине генетски нужно повезаних појединаца. Скелети из исте пећине стари десетинама хиљада година су припадали различитим хаплогрупама, а ти вршиш генерализацију словенске елите и обичног пука од пре неких 1400 година... ::)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #127 послато: Новембар 01, 2017, 06:37:13 поподне »
Јеси то тестирао скелете старих Словена или млатиш по обичају? Словенска племена су била организована као ратничке скупине, а не скупине генетски нужно повезаних појединаца. Скелети из исте пећине стари десетинама хиљада година су припадали различитим хаплогрупама, а ти вршиш генерализацију словенске елите и обичног пука од пре неких 1400 година... ::)

Написао сам 2 пута да је то моја претпоставка која не мора бити тачна.

Још нико није дао уверљиво објашњење зашто је код јужних Словена (изузев Словенаца) јачи Динарик од R1a, а код западних и источних Словена је јача R1a, теорија да је то резултат генетског дрифта ми баш и не пије воду.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #128 послато: Новембар 01, 2017, 06:52:23 поподне »
Написао сам 2 пута да је то моја претпоставка која не мора бити тачна.

Још нико није дао уверљиво објашњење зашто је код јужних Словена (изузев Словенаца) јачи Динарик од R1a, а код западних и источних Словена је јача R1a, теорија да је то резултат генетског дрифта ми баш и не пије воду.
Pa kako mozes usporedjivati takvu geografsku velicinu kod Istocnih i zapadnih Slovena sa oko 500 miliona stanovnika sa nama koji cinimo oko 7 % ukupnog Slovenskog korpusa.Kod Juznih Slovena imas od 3 do 4 miliona dinarika i oko 2 miliona R1a muskaraca.To moze biti splet raznih okolnosti jer radi se o malom broju i geografski i populaciono naspram ostalih Slovena.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10049
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #129 послато: Новембар 02, 2017, 03:05:23 поподне »
Ми у енигми којег ли су порекла Немањићи, а ево одгонетке са друге стране Дрине:

„Ne samo da su Srbi kao nacija konglomerat djelova različitih pravoslavnih naroda koji je prihvatio Svetosavlje kao svoju ideju, nego da najveći Srbi i tvorci srpskog naroda nemaju etničke sličnosti ni sa tadašnjim a kamo li današnjim Srbima. Nemanjići (Nimaniji - na grčkom Νημανη) nemaju u sebi ni kap slavenske krvi. ZAVIDA je najvjerovatnije bio Arbanes. Porijeklo pa čak ni ime i Nemanjinog oca nije pouzdano ali se zna da je on rođen u oblasti pored Skadarskog jezera koja je oduvjek bila albansko uporište. Cjelokupno stanovništvo tog kraja u 12 stoljeću su bili Vlasi i Arbanesi...“

http://www.bosanskehistorije.com/historija/35-historija-balkana-svijeta/2100-nemanjici

Дакле, Нимани! Како ми то није раније пало на памет!?

Биће да је Зана Нимани далеки потомак Немањин:

<a href="https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08</a>
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8522
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #130 послато: Новембар 02, 2017, 03:13:02 поподне »
Ми у енигми којег ли су порекла Немањићи, а ево одгонетке са друге стране Дрине:

„Ne samo da su Srbi kao nacija konglomerat djelova različitih pravoslavnih naroda koji je prihvatio Svetosavlje kao svoju ideju, nego da najveći Srbi i tvorci srpskog naroda nemaju etničke sličnosti ni sa tadašnjim a kamo li današnjim Srbima. Nemanjići (Nimaniji - na grčkom Νημανη) nemaju u sebi ni kap slavenske krvi. ZAVIDA je najvjerovatnije bio Arbanes. Porijeklo pa čak ni ime i Nemanjinog oca nije pouzdano ali se zna da je on rođen u oblasti pored Skadarskog jezera koja je oduvjek bila albansko uporište. Cjelokupno stanovništvo tog kraja u 12 stoljeću su bili Vlasi i Arbanesi...“

http://www.bosanskehistorije.com/historija/35-historija-balkana-svijeta/2100-nemanjici

Дакле, Нимани! Како ми то није раније пало на памет!?

Биће да је Зана Нимани далеки потомак Немањин:

<a href="https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08</a>

Ово је изгледа неки нови народ - Арбанеси. Ја знам само за Арбанасе.  ;) Иначе су ову причу "тупили" одређени косовски Албанци још за време Тита, овај "босанска хисторија" лик само открива топлу воду...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #131 послато: Новембар 02, 2017, 03:24:37 поподне »
Ми у енигми којег ли су порекла Немањићи, а ево одгонетке са друге стране Дрине:

„Ne samo da su Srbi kao nacija konglomerat djelova različitih pravoslavnih naroda koji je prihvatio Svetosavlje kao svoju ideju, nego da najveći Srbi i tvorci srpskog naroda nemaju etničke sličnosti ni sa tadašnjim a kamo li današnjim Srbima. Nemanjići (Nimaniji - na grčkom Νημανη) nemaju u sebi ni kap slavenske krvi. ZAVIDA je najvjerovatnije bio Arbanes. Porijeklo pa čak ni ime i Nemanjinog oca nije pouzdano ali se zna da je on rođen u oblasti pored Skadarskog jezera koja je oduvjek bila albansko uporište. Cjelokupno stanovništvo tog kraja u 12 stoljeću su bili Vlasi i Arbanesi...“

http://www.bosanskehistorije.com/historija/35-historija-balkana-svijeta/2100-nemanjici

Дакле, Нимани! Како ми то није раније пало на памет!?

Биће да је Зана Нимани далеки потомак Немањин:

<a href="https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/NSEAGnivT08</a>

Ово и није тако нова теорија. Пре пар година имао сам прилике да погледам неки туристички проспект са Косова, на енглеском језику, где је писало да је албански краљ Нимани подигао Дечане а да смо их ми касније присвојили као и династију и прекрстили их у Немањиће. Додуше, у том проспекту је писало и да бели медведи живе на Шари и Проклетијама  :)
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10049
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #132 послато: Новембар 02, 2017, 09:26:16 поподне »
Та прича Немањићи = Нимани, у рангу је са оном причом Фидел Кастро = Фадиљ Кастрати  ::)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10049
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #133 послато: Новембар 02, 2017, 09:26:52 поподне »
Ништа озбиљно, тек да се мало разонодимо.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #134 послато: Новембар 13, 2017, 06:14:33 поподне »
У Крајини постоје и Дејановићи J2b1-M205, а у исто време постоји јака концентрација хаплогрупе у области којом су некада владали Дејановићи (тромеђа Србије, Бугарске и Македоније). Случајност? Не бих рекао. ;D

Шалу на страну, у једној монографији о Прусцима, одакле су Дејановићи J2b1, аутор каже да су они пореклом с југа Србије, те да су преко Далмације дошли до Босанске Крајине. Ово је по свему судећи закључак на основу живе традиције о Дејановићима у том крају, затим имена села која носе слично име, итд.

Сигурно међу Србима али и другим суседним народима има потомака српске средњовековне властеле а вероватно и Немањића (по мушкој линији), ипак је елита могла да шири своју генетику ефикасније него обичан пук.

Ваљда ће доћи и тај дан кад ће се извући Y DNK из моштију неког од Немањића.  На западу је откривена генетика свих или скоро свих средњовековних династија и племићких породица, а код нас ће то можда бити са којом деценијом закашњења у односу на запад ако се оупште икад и деси.
« Последња измена: Новембар 13, 2017, 06:58:27 поподне Atlantische »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #135 послато: Новембар 13, 2017, 06:40:21 поподне »
Сигурно међу Србима али и другим суседним народима има потомака српске средњовековне властеле а вероватно и Немањића (по мушкој линији), ипак је елита могла да шири своју генетику ефикасније него обичан пук.

Ваљда ће доћи и тај дан кад ће се извући Y DNK из моштију неког од Немањића.  На западу је откривена генетика свих или скоро свих средњовековних династија и племићких породица, а код нас ће то можда бити са којом деценијом закашњења у односу на запад ако се оупште икад и деси.
Док црква не одобри, ништа...проћи ће неко време, а пре тога би морали и у цркви да се упознају са материјом, па тек онда би унутар цркве морала расправа по том питању да се деси ( због чињенице да су светитељи)...Био сам присутан у манастиру Студеница пре 6,7 година и имао прилику да целивам мошти Светог Симона ( Стефан Првовенчани) и Свете Анастасије (Ане Немањић, жене Стефана Немање) , а то је заиста ретко , чини ми се једном годишње се отвара кивот (заборавио сам који празник је био) , док су мошти Стефана Немање у саркофагу и не откривају се...Можда би било добро да се упути позив да на некој од следећих промоција , некоме са Богословије или Патријатшије за почетак
« Последња измена: Новембар 13, 2017, 06:58:34 поподне Atlantische »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #136 послато: Новембар 13, 2017, 06:49:50 поподне »
Док црква не одобри, ништа...проћи ће неко време, а пре тога би морали и у цркви да се упознају са материјом, па тек онда би унутар цркве морала расправа по том питању да се деси ( због чињенице да су светитељи)...Био сам присутан у манастиру Студеница пре 6,7 година и имао прилику да целивам мошти Светог Симона ( Стефан Првовенчани) и Свете Анастасије (Ане Немањић, жене Стефана Немање) , а то је заиста ретко , чини ми се једном годишње се отвара кивот (заборавио сам који празник је био) , док су мошти Стефана Немање у саркофагу и не откривају се...Можда би било добро да се упути позив да на некој од следећих промоција , некоме са Богословије или Патријатшије за почетак

Да то је највећа препрека, црква узимање ДНК из моштију светитеља сматра скрнављењем моштију.  Душан једини од Немањића није светитељ и можда би црква дала одобрење да се узме ДНК из његових моштију.

Међутим осим тога мислим да постоје још неке препреке, оно што ми пада на памет су потенцијалне политичке последице откривања Y ДНК Немањића, ипак је ово Балкан... 

 
« Последња измена: Новембар 13, 2017, 06:58:42 поподне Atlantische »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #137 послато: Новембар 13, 2017, 06:54:19 поподне »
Да то је највећа препрека, црква узимање ДНК из моштију светитеља сматра скрнављењем моштију.  Душан једини од Немањића није светитељ и можда би црква дала одобрење да се узме ДНК из његових моштију.

Међутим осим тога мислим да постоје још неке препреке, оно што ми пада на памет су потенцијалне политичке последице откривања Y ДНК Немањића, ипак је ово Балкан...
Да...у том смислу сам исто скептик (пошто су светитељи), а једино остаје Душан као опција у перспективи...не верујем у било какве политичке последице , мислим да би било боље да се зна, него да се нагађа
« Последња измена: Новембар 13, 2017, 06:58:54 поподне Atlantische »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #138 послато: Новембар 13, 2017, 06:55:49 поподне »
Да...у том смислу сам исто скептик (пошто су светитељи), а једино остаје Душан као опција у перспективи

Скренули смо скроз са теме.  ;D

Ове поруке треба да се пребаце на тему Y ДНК Немањића.
« Последња измена: Новембар 13, 2017, 06:59:01 поподне Atlantische »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10049
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-DNK Nemanjića
« Одговор #139 послато: Новембар 13, 2017, 07:51:10 поподне »
мошти Стефана Немање у саркофагу и не откривају се...

Мошти Стефана Немање, преподобног Симеона Мироточивог, налазе се у крипти испод мермерног ковчега (саркофага) који се види данас у главној студеничкој цркви. Никада нису отворене, јер је такав био завет, након што их је Свети Сава ту похранио 1209. године. Било је неколико безуспешних разбојничких покушаја. Зато, не би их ни требало дирати.
"Наша мука ваља за причешћа"