Порекло становништва > БиХ - Република Српска

поријекло презимена Мршић

(1/2) > >>

lickivuk:
Занима ме поријекло презимена Мршић. Ако неко нешто зна био бих му веома захвалан.

Небојша:
Који Мршићи су у питању? На основу потписа "lickivuk" (лички вук?) рекао бих да је реч о личким Мршићима.

Мршићи су у околину Удбине стигли са книнског подручја. Славе Никољдан.

Ови у Далмацији су вероватно у некој вези са Мршићима из Босанске Крајине.  О тим Мршићима је говорио и Милан Карановић. Сматра их старинцима у том делу Босне. Славе Ђурђевдан, као и већина "староседелачких" родова.

М. Карановић бележи да су "једно" са Милиновићима и Врањешима. Ови родови такође славе Ђурђевдан.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: lickivuk  Јануар 30, 2014, 06:16:36 поподне ---Занима ме поријекло презимена Мршић. Ако неко нешто зна био бих му веома захвалан.

--- Крај цитата ---

О крајишким Мршићима писао сам у тексту о поријеклу Николе Тесле, тако да се нешто од тога може наћи и тамо.
http://www.poreklo.rs/2013/02/21/pleme-nikole-tesle/

Окир СРБ:

--- Цитат: lickivuk  Јануар 30, 2014, 06:16:36 поподне ---Занима ме поријекло презимена Мршић. Ако неко нешто зна био бих му веома захвалан.

--- Крај цитата ---
Мјесто, општина, крсна слава (ако су православци)?

lickivuk:
Мршићи о којима тражим помоћ су из Лике. Славе св.Јована. Тамо су дошли из Јања-Шипово. Према неким сазнањима пут им је ишао преко Далмације до Лике.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију