Аутор Тема: Help needed to determine origin of names in Kordun area in 1500’s  (Прочитано 954 пута)

Ван мреже mbatalo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Help needed to determine origin of names in Kordun area in 1500’s
« послато: Октобар 28, 2020, 03:23:18 пре подне »
Hi,
I found this map and wondered the origin of the language of these names. These areas where present day Slunj and the former Mrzlopolje have the names listed: Slunj: Furtah.  And Mrzlopolje: Slufniza

I believe this predates Mrzlopolje of the Habsburg Monarchy. However, I’m not sure which empire pre-dated and if these are names of families in the area prior or simply the name of lands.

Please see magnified version of:
https://www.sanderusmaps.com/our-catalogue/antique-maps/europe/southeastern-europe/old-antique-map-of-dalmatia-by-a-ortelius-13173

Thank you,

Michael Batalo (Batalo of Mrzlopolje)


Ван мреже mbatalo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Help needed to determine origin of names in Kordun area in 1500’s
« Одговор #2 послато: Октобар 30, 2020, 11:13:43 пре подне »
велико хвала на помоћи у разјашњавању имена.  Мислим да положаји имена нису били тачно означени правилно и то ме је одбацило.  Такође сам уместо тога прочитао „С“ као „ф“.  Да ли знате најраније појављивање Мрзлопоља?  Могу да нађем на Мапиреу.  Међутим, питам се да ли постоје раније мапе које наводе његово порекло.  Хвала још једном!

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Help needed to determine origin of names in Kordun area in 1500’s
« Одговор #3 послато: Октобар 30, 2020, 11:21:36 пре подне »
велико хвала на помоћи у разјашњавању имена.  Мислим да положаји имена нису били тачно означени правилно и то ме је одбацило.  Такође сам уместо тога прочитао „С“ као „ф“.  Да ли знате најраније појављивање Мрзлопоља?  Могу да нађем на Мапиреу.  Међутим, питам се да ли постоје раније мапе које наводе његово порекло.  Хвала још једном!

Могуће. Али опет треба тражити на Hungaricana.hu, односно њиховом порталу Maps.Hungaricana.hu. Препоручени језици, латински, немачки и мађарски. Пример: Ungarn. :)