Аутор Тема: Вести, најава догађаја  (Прочитано 16310 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Вести, најава догађаја
« послато: Октобар 24, 2013, 09:55:32 поподне »
Отварамо ову тему са идејом да се овде објављују најаве догађаја и вести које имају везе са темама о којима дискутујемо на форуму.
« Последња измена: Октобар 24, 2013, 10:42:15 поподне админ »

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #1 послато: Октобар 24, 2013, 09:59:16 поподне »
У суботу, 26. октобра 2013. иницијатор и уредник Српског ДНК пројекта Синиша Јерковић говориће на скупу о православном становништву Ливна и Ливањског поља. Скуп се одржава у сали Скупштине општине Стари Град, Македонска 42 (преко пута зграде Политике), а Синиша Јерковић би требало да представи нове технике за утврђивање порекла, као и да представи достигнућа Српског ДНК пројекта. Према сатници, Синиша би требало да говори од 11.50 до 12.00. Ко може било би лепо да дође.
Ево нешто више о овом скупу и осталим учесницима:
http://www.poreklo.rs/2013/10/24/urednik-srpskog-dnk-projekta-sinisa-jerkovic-govori-na-skupu-o-stanovnistvu-livna-i-livanjskog-polja/

На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #2 послато: Октобар 26, 2016, 11:24:27 пре подне »
Чини ми се да је ова тема најпогоднија за најаву следеће вијести!

Наиме, 22. октобра 2016. године објављена је вијест на форуму I2a Y-Haplogroup да YSeq нуди I-M423 panel (гране P37.2 што укључује све I-L161) за $77 до краја мјесеца.

Линк:
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=27&products_id=11788

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #3 послато: Март 11, 2017, 10:07:07 пре подне »
Чини ли се мени да је сајт хакован?

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #4 послато: Март 11, 2017, 12:07:49 поподне »
Чини ли се мени да је сајт хакован?
И ја сам приметио да се нешто чудно дешава.
« Последња измена: Март 12, 2017, 03:39:18 поподне Број 1 »

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #5 послато: Март 12, 2017, 03:39:33 поподне »
И ја сам приметио да се нешто чудно дешава.
Ако мислите на сајт Порекло - да, хаковани смо. Сајт ради, али ћемо наредних дана имати застој са објављивањем коментара и текстова, док не отклонимо проблем.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #6 послато: Март 23, 2017, 10:20:02 поподне »
Хоће ли бити каквог live-stream-а сутра? ;D




На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #7 послато: Март 24, 2017, 07:01:11 пре подне »
Хоће ли бити каквог live-stream-а сутра? ;D



Чачкаш, чачкаш Амиго ;D

Број 1 ће то да види за пар "сахати"!!!!!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #8 послато: Март 24, 2017, 08:49:17 пре подне »
Чачкаш, чачкаш Амиго ;D

Број 1 ће то да види за пар "сахати"!!!!!
Долази и "Застава филм". Биће емитовано у бијоскопу Јутубиште, у редовном журналу.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #9 послато: Март 24, 2017, 12:07:32 поподне »
Долази и "Застава филм". Биће емитовано у бијоскопу Јутубиште, у редовном журналу.

Е, а очекивао сам јављање са лица места. ;D

Шта је ту је, чекамо вас, с нестрпљењем. :)




Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #10 послато: Март 26, 2017, 11:26:23 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/LVK8Hdk3wr0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/LVK8Hdk3wr0</a>

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 523
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #11 послато: Март 26, 2017, 11:54:17 поподне »
Хоће ли бити снимак целог гостовања?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #12 послато: Март 27, 2017, 10:57:08 пре подне »
Колико се може видети у овом кратком прилогу, на трибини су били присутни сви најјачи медији у РС, са неколико камера и микрофона.
Похвале за организатора (Александар I:) ) као и за Јовицу и Синишу. Чекамо снимак! ;)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #13 послато: Март 27, 2017, 11:02:02 пре подне »
С обзиром на то да на овом рачунару имам извјесна ограничења, што значи да не могу да отворим оно што је поставио Број 1, понудићу један линк који је заправо презентација Града Бијељина. Текст је написао Предраг Лопандић, дакле члан једне "семберске породице" чија хаплгрупа се зна


http://sobijeljina.org/index.php?vijestid=3798&idgrupa=125&sablon=0

Не постоје ријечи којима могу да опишем наступ Јовице Кртинића и Синише Јерковића. Захваљујем Срђану Мазалици што нам је учинио част и посјетио овај град. Такође, истичем да сам у сваком тренутку имао подршку особља Музеја. Приликом посјете манастиру Тавна, отац Лазар Кршић је показао како се дочекују гости који су се по прву пут упознали са дијелом Семберије, Мајевице и Подриња.

Посебно бих желио да истакнем подршку Данила Сремчевића-Сремца, који је мени лично, а онда и свим осталим дао несебичну подршку доласком у мој родни град и присуством трибини. Ето до прије неки дан нисам ни знао да живи у сусједству; само са оне стране Дрине. А то један те исти народ!

Сутрадан смо упознали и, па скоро цијелу породицу Сремчевић, а Јовица, Синиша и Срђан су очигледно уживали у панорами Дрине (Зејтин вода). Не постоје ријечи којима се може описати срдачност ове предивне породице!


На мрежи aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #14 послато: Март 27, 2017, 11:04:44 пре подне »
Колико се може видети у овом кратком прилогу, на трибини су били присутни сви најјачи медији у РС, са неколико камера и микрофона.
Похвале за организатора (Александар I:) ) као и за Јовицу и Синишу. Чекамо снимак! ;)

 :)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #15 послато: Март 27, 2017, 11:29:31 пре подне »
Желио бих јавно да се захвалим Александру Аци Стефановићу, који је уложио велики труд да све протекне у најбољем реду и што је још важније у добром расположењу. Организација је била савршена и догађај је веома добро медијски пропраћен. Био је краћи прилог и у дневнику бијељинске телевизије на 30:50 минута.

<a href="http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4</a>

http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4

Захваљујем и осталим домаћинима г. Копривици, г. Мидановићу и оцу Лазару Кршићу,као и нашем члану Љиљану, ког смо имали прилике коначно упознати.

Посебна захвалност Данилу Сремчевићу и његовој породици, који су нас најсрдачније угостили испод Гучева, а на обалама Дрине.

У сваком случају било је лијепо дружити се са свим пријатељима које смо упознали у овој посјети Семберији, Мајевици и Јадру.





 
« Последња измена: Март 27, 2017, 11:31:20 пре подне Синиша Јерковић »

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #16 послато: Март 27, 2017, 11:34:02 пре подне »
С обзиром на то да на овом рачунару имам извјесна ограничења, што значи да не могу да отворим оно што је поставио Број 1, понудићу један линк који је заправо презентација Града Бијељина. Текст је написао Предраг Лопандић, дакле члан једне "семберске породице" чија хаплгрупа се зна


http://sobijeljina.org/index.php?vijestid=3798&idgrupa=125&sablon=0

Не постоје ријечи којима могу да опишем наступ Јовице Кртинића и Синише Јерковића. Захваљујем Срђану Мазалици што нам је учинио част и посјетио овај град. Такође, истичем да сам у сваком тренутку имао подршку особља Музеја. Приликом посјете манастиру Тавна, отац Лазар Кршић је показао како се дочекују гости који су се по прву пут упознали са дијелом Семберије, Мајевице и Подриња.

Посебно бих желио да истакнем подршку Данила Сремчевића-Сремца, који је мени лично, а онда и свим осталим дао несебичну подршку доласком у мој родни град и присуством трибини. Ето до прије неки дан нисам ни знао да живи у сусједству; само са оне стране Дрине. А то један те исти народ!

Сутрадан смо упознали и, па скоро цијелу породицу Сремчевић, а Јовица, Синиша и Срђан су очигледно уживали у панорами Дрине (Зејтин вода). Не постоје ријечи којима се може описати срдачност ове предивне породице!

Драги Александре,
Захваљујем се на лепим речима, позиву и на прилици да упознам и угостим дивне људе.
Организација је била одлична, БН и РТРС две највеће куће у РС, а богами и шире, није мала ствар...Сала је била пуна, доста младих људи, чак већина, који нису остајали равнодушни на оно што су чули, па је после главних говорника Аце, Јовице и Синише, била борба ко ће пре поставити питање или прокоментарисати...Укратко, сјајно вече у Бијељини!
Хвала још једном!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #17 послато: Март 27, 2017, 11:41:01 пре подне »
Желио бих јавно да се захвалим Александру Аци Стефановићу, који је уложио велики труд да све протекне у најбољем реду и што је још важније у добром расположењу. Организација је била савршена и догађај је веома добро медијски пропраћен. Био је краћи прилог и у дневнику бијељинске телевизије на 30:50 минута.

<a href="http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4</a>

http://www.rtvbn.com/assets/shows/videos/archive/24032017dnevnik3.mp4

Захваљујем и осталим домаћинима г. Копривици, г. Мидановићу и оцу Лазару Кршићу,као и нашем члану Љиљану, ког смо имали прилике коначно упознати.

Посебна захвалност Данилу Сремчевићу и његовој породици, који су нас најсрдачније угостили испод Гучева, а на обалама Дрине.

У сваком случају било је лијепо дружити се са свим пријатељима које смо упознали у овој посјети Семберији, Мајевици и Јадру.

Придружујем се Синиши у захвалности нашим домаћинима. Било је све беспрекорно организовано, а надам се да су и Семберци од нас чули штагод ново и занимљиво.
Такође све похвале и за извештај БН телевизије - не знам да ли сте приметили - ишли су Путин, Ле Пен па ми :)
Снимак наше трибине биће постављен најкасније сутра на Јутуб.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #18 послато: Март 27, 2017, 11:54:37 пре подне »
Придружујем се Синиши у захвалности нашим домаћинима. Било је све беспрекорно организовано, а надам се да су и Семберци од нас чули штагод ново и занимљиво.
Такође све похвале и за извештај БН телевизије - не знам да ли сте приметили - ишли су Путин, Ле Пен па ми :)
Снимак наше трибине биће постављен најкасније сутра на Јутуб.
Свака вам част.
Надам се ускоро да ћете , и Коридором, у Крајину доћи :D.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Вести, најава догађаја
« Одговор #19 послато: Март 27, 2017, 11:58:38 пре подне »
Користим ову прилику да се захвалим Аци Стефановићу и Данилу Сремчевићу на гостопримству које су нам указали, а које се ријетко среће. Велико ми је задовољство што сам упознао свог колегу инжењера електроенергетике Љиљана.

Упознао сам нове људе, с којима дијелим иста интересовања, али и свакако људе који, свако у свом домену, су по много чему изузетни и непоновљиви, што говори о томе да генетичка генеалогија ипак привлачи људе необично софистицирана ума, широких схватања и чврста карактера. Ацо је дефинитивно ренесансна личност.

Помало ми је било неугодно колико смо били угошћени и још једном велико ХВАЛА.