Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102457 пута)

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #560 послато: Март 27, 2021, 02:10:10 поподне »
Обавезно да им се обратиш и питаш о чему се ради. Мени су све одговарали и није било проблема. Шаљи што пре.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #561 послато: Март 27, 2021, 02:52:27 поподне »
Још нема обавештења да су примили кит који сам им послао, иако имам информацију да им је узорак стигао и то сам и са њима потврдио. Ради се о периоду пре 2 месеца. Хоће ли променит ишта да им пошаљем мејл ? Или само просто да се стрпим, мислим не знам колико је нормално да 2 месеца код њих стоји узорак а нису пеиатупили обради + нема никаквих обавештења..

Свакако да није нормално, највероватније су га заметнули/изгубили... Ја сам имао исту ситуацију са три кита (преко два месеца од како су по поштиној евиденцији преузети, и даље су се водили код њих као да нису стигли).

После дуготрајне пинг-понг преписке на крају су послали о свом трошку заменске китове и то оне за букални брис (које сам иницијално и тражио, пошто ми треба за децу, али прошле године их нису имали на стању).

Углавном, буди упоран, корисничка подршка Dante Labs је по мом искуству изузетно коректна и брзо одговарају. Рефундирали су ми прошле године и трошкове царине без проблема (скоро 100 ЕУР за два кита које је наша царина оглобила).

Грешке се свима дешавају - и са FTDNA сам имао проблем да ми један наручени прибор није никад стигао (стоји и даље да је у Паризу), па су онда послали два (!) заменска, један стандардни и један за ”суви брис” са истим кодом, за сваки случај.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #562 послато: Март 27, 2021, 03:56:56 поподне »
Koliko dugo traje provera kvaliteta uzorka? Moj im je pristigao pre dvadesetak dana, ali se status ne menja.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #563 послато: Март 27, 2021, 04:16:16 поподне »
Свакако да није нормално, највероватније су га заметнули/изгубили... Ја сам имао исту ситуацију са три кита (преко два месеца од како су по поштиној евиденцији преузети, и даље су се водили код њих као да нису стигли).

После дуготрајне пинг-понг преписке на крају су послали о свом трошку заменске китове и то оне за букални брис (које сам иницијално и тражио, пошто ми треба за децу, али прошле године их нису имали на стању).

Углавном, буди упоран, корисничка подршка Dante Labs је по мом искуству изузетно коректна и брзо одговарају. Рефундирали су ми прошле године и трошкове царине без проблема (скоро 100 ЕУР за два кита које је наша царина оглобила).

Грешке се свима дешавају - и са FTDNA сам имао проблем да ми један наручени прибор није никад стигао (стоји и даље да је у Паризу), па су онда послали два (!) заменска, један стандардни и један за ”суви брис” са истим кодом, за сваки случај.

Јако је чудно јер су 29.јануара потврдили да је узорак стигао још 13.јануара код њих али да се не обазирем што на сајту стоји податак да нису примили узорак. Та жена, једна од представница Данте лабса ми је написала да не бринем-да је проверила и да је мој узорак стигао и да чека на обраду ! Шта мислити, и чему се надати..
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #564 послато: Март 27, 2021, 04:52:20 поподне »
Јако је чудно јер су 29.јануара потврдили да је узорак стигао још 13.јануара код њих али да се не обазирем што на сајту стоји податак да нису примили узорак. Та жена, једна од представница Данте лабса ми је написала да не бринем-да је проверила и да је мој узорак стигао и да чека на обраду ! Шта мислити, и чему се надати..

Пишите им поново, реците да је од последње преписке прошло још толико-и-толико недеља, али да нема помака. Пошаљите им такође сваки пут линк на поштин систем за праћење пошиљке (али на енглеску верзију, да би разумели садржај) где се види да је узорак успешно испоручен у лабораторију.



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #565 послато: Март 27, 2021, 06:47:50 поподне »
Пишите им поново, реците да је од последње преписке прошло још толико-и-толико недеља, али да нема помака. Пошаљите им такође сваки пут линк на поштин систем за праћење пошиљке (али на енглеску верзију, да би разумели садржај) где се види да је узорак успешно испоручен у лабораторију.

Послушао сам ваш савет и урадио тако !
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #566 послато: Март 28, 2021, 01:29:27 поподне »
Послушао сам ваш савет и урадио тако !

Да ли сте добили одговор и шта су вам рекли?

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #567 послато: Март 28, 2021, 02:32:19 поподне »
Да ли сте добили одговор и шта су вам рекли?

Па питање је послато за викенд, тешко да ће добити одговор пре понедељка-уторка.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #568 послато: Март 29, 2021, 11:12:42 пре подне »
Na pitanje zasto jos uvek nije gotova provera kvaliteta uzorka odgovorili su mi:


The 'QC' status is just a placeholder while the sample waits to go into sequencing and has nothing to do with the quality.

Your sample has been library prepared, and the status will be updated once it moved into sequencing.



Nisam bas siguran da mi je jasan ovaj odgovor. Mislio sam da cu dobiti informaciju da li je uzorak prosao ili nije.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #569 послато: Март 29, 2021, 11:52:54 пре подне »
Na pitanje zasto jos uvek nije gotova provera kvaliteta uzorka odgovorili su mi:


The 'QC' status is just a placeholder while the sample waits to go into sequencing and has nothing to do with the quality.

Your sample has been library prepared, and the status will be updated once it moved into sequencing.



Nisam bas siguran da mi je jasan ovaj odgovor. Mislio sam da cu dobiti informaciju da li je uzorak prosao ili nije.

To znači da sa statusom "Quality Check" označavaju uzorke koji tek treba da prođu kontrolu kvaliteta, što se očito radi tek u momentu kada uzorak uzmu u obradu za sekvenciranje.
Ako tada procene da uzorak nije dobar, onda ni ne krenu sa analizom, a do tada uzorci samo stoje i čekaju na red u nekom frižideru (nadam se).
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #570 послато: Март 29, 2021, 08:15:20 поподне »
Па питање је послато за викенд, тешко да ће добити одговор пре понедељка-уторка.

Нажалост и мени су загубили узорак. Не знам јел.проблем до Поште преко које сам слао, дал послати преко тпг DHL-a кад ми поново пошаљу узорак...не знам, нисам паметан. Не знам ни кад могу очекивати да ће послати нов кит...
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #571 послато: Март 29, 2021, 08:24:41 поподне »
Нажалост и мени су загубили узорак. Не знам јел.проблем до Поште преко које сам слао, дал послати преко тпг DHL-a кад ми поново пошаљу узорак...не знам, нисам паметан. Не знам ни кад могу очекивати да ће послати нов кит...

Да ли имаш број пошиљке, ако имаш пошаљи ми да покушамо да проверимо где је нестао.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #572 послато: Март 29, 2021, 08:45:11 поподне »
Нажалост и мени су загубили узорак. Не знам јел.проблем до Поште преко које сам слао, дал послати преко тпг DHL-a кад ми поново пошаљу узорак...не знам, нисам паметан. Не знам ни кад могу очекивати да ће послати нов кит...

Јел то званичан одговор? Моје мишљење (могуће да грешим) је да проблем није био до наше поште, јер и ви и ја имамо потврде да су пошиљке испоручене (delivered). Највероватније је у питању био пропуст администрације фирме Dante Labs, пошто су након оне новогодишње акције вероватно "затрпани" енормним бројем узорака.

Мени су рецимо дали неко немушто образложње да "на жалост нису у могућности да процесирају узорке" и питали ли ме да ли се слажем да ми пошаљу нове приборе о свом трошку? Дакле, нису покушавали да се извлаче на тврдњу да пошиљку нису примили, јер сам им при сваком обраћању слао линк за праћење пошиљке где су могли да виде и сами да је "delivered".

У сваком случају, након што сам потврдио да пристајем да ми пошаљу нове китове, обавестили су ме после десетак дана да су исти "на путу" и после 3-4 дана су већ били у Србији. Да нисам пристао, вероватно би ми рефундирали новац.

Међутим, сада ево опет "бијем битку" са DHL-ом и царином, послао сам гомилу документације, рачун, потврде о плаћању, очитану личну карту, изјаву о садржају пошиљке и сл. са молбом да ослободе од царине, ПДВ-а и трошкова шпедиције. Три прибора већ 7 дана стоје на нашој царини, надам се да ће уважити молбу и ослободити их од "глобе".


Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #573 послато: Март 29, 2021, 09:09:07 поподне »
Да ли имаш број пошиљке, ако имаш пошаљи ми да покушамо да проверимо где је нестао.

Пише да је испоручен. Пратио на више фронтова, на крају послао тој некој жени Сидни (ваљда је у администрацији) која није ни проверила јел узорак стигао у лабораторију, већ видевши да пише да је испоручен рекла је по аутоматизму да је све у реду. А ја јој поверовао. Сад се извињава и каже да једино што може да се уради јесте да пошаљу нов узорак. Питао сам такође и кад би послали и кад ће стићи.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #574 послато: Март 29, 2021, 09:12:42 поподне »
Јел то званичан одговор? Моје мишљење (могуће да грешим) је да проблем није био до наше поште, јер и ви и ја имамо потврде да су пошиљке испоручене (delivered). Највероватније је у питању био пропуст администрације фирме Dante Labs, пошто су након оне новогодишње акције вероватно "затрпани" енормним бројем узорака.

Мени су рецимо дали неко немушто образложње да "на жалост нису у могућности да процесирају узорке" и питали ли ме да ли се слажем да ми пошаљу нове приборе о свом трошку? Дакле, нису покушавали да се извлаче на тврдњу да пошиљку нису примили, јер сам им при сваком обраћању слао линк за праћење пошиљке где су могли да виде и сами да је "delivered".

У сваком случају, након што сам потврдио да пристајем да ми пошаљу нове китове, обавестили су ме после десетак дана да су исти "на путу" и после 3-4 дана су већ били у Србији. Да нисам пристао, вероватно би ми рефундирали новац.

Међутим, сада ево опет "бијем битку" са DHL-ом и царином, послао сам гомилу документације, рачун, потврде о плаћању, очитану личну карту, изјаву о садржају пошиљке и сл. са молбом да ослободе од царине, ПДВ-а и трошкова шпедиције. Три прибора већ 7 дана стоје на нашој царини, надам се да ће уважити молбу и ослободити их од "глобе".

Разумем све..мене прошли пут нису зезнули за ту царину и плаћање, надам се да неће ни овог пута. Рачун си претпостављам иштампао са нета тј.пејпала?
Значи мислиш да кад ми стигне узорак, да га не шаљем преко DHL-a без обзира на ово већ преко поште као обичну пошиљку (такође не као препоручену)?
Пошто су код мене у граду поштари као цариници (или су се уживели у своју улогу мало више) , видећу да из Београда пошаљем, већ сам слао за другара за ФТДНА, нот ме ико ишта питао, прихватили дали да потпишем и платим и то је то.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #575 послато: Март 30, 2021, 01:52:55 поподне »

Na moje pitanje kada bih mogao da očekujem da ce sekvencioniranje početi dobih odgovor:

"Honestly I am not sure. Right now the lab is handling an extremely high volume of samples, and is putting them into sequencing based on when they arrived to the lab. I hope it will enter soon."

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Dante Labs
« Одговор #576 послато: Март 30, 2021, 02:15:48 поподне »
Обавестише ме данас у Пошти да ће све што иде према Италији каснити. Кажу да су такво обавештење добили од Царине. Они су пребукирани пошиљкама.



На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #577 послато: Март 30, 2021, 02:17:19 поподне »
Na moje pitanje kada bih mogao da očekujem da ce sekvencioniranje početi dobih odgovor:

"Honestly I am not sure. Right now the lab is handling an extremely high volume of samples, and is putting them into sequencing based on when they arrived to the lab. I hope it will enter soon."
Ово су мени данас написали:

Dante Labs via freshdesk.com
09:45 (4 hours ago)
We're sorry that your kit has been in the first phase for a while and you haven't seen any progress. There was an issue at the beginning of the year getting the lab material needed to prepare the samples for sequencing which has caused a general delay. We apologize for the inconvenience. Your sample will be added to the sequencing as soon as possible.

If you would like an update at any time, please don't hesitate to let us know. Many thanks.
Best regards
Rachel


На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #578 послато: Март 30, 2021, 02:22:59 поподне »
Глупо је да се човек надмудрује са њима, тј. да сазна да ли је уопште узорак тамо, јер не верујем да би "про форме" одговарали тако, у смислу, "биће све у реду"...Али ето , са Делијом је напр испало тако...Морају имати неку евиденцију, мој узорак је напр. стигао у пакету са још пар узорака, а Милош ми рече да један од њих, Раденковић, је већ у поодмаклој фази секвенцирања...Узорак је свакако стигао, а ако се негде тамо загубио, то би баш било без везе...Свако ко је добио информацију да му је узорак на "провери квалитета", значи да је процес започет...не би то добио да није стигло
« Последња измена: Март 30, 2021, 02:29:17 поподне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #579 послато: Април 07, 2021, 02:13:28 пре подне »
Сидни ми је одговорила одмах, и изгледа да је она особа која може да "погура" ствари са "мртве тачке", уколико дође до застоја (или да директно одговори уколико је неки проблем). На писмо које сам по препоруци Милоша послао њој, одмах је данас одговорила:
Your sample entering into sequencing this morning. Your sample is completely fine to finish the sequencing in the coming weeks.
Њен мејл је [email protected] и она је изгледа најпоузданији контакт у Дантеу за сва питања и брзо одговара
« Последња измена: Април 07, 2021, 02:24:12 пре подне ДушанВучко »