Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 105934 пута)

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #440 послато: Децембар 17, 2020, 12:53:57 поподне »
Dear Danilo

We have refunded for the amount you paid for customs respectively, we sincerely apologise for this as it was not suppose to happen.

Thank you for sending out the kits we hope to receive it soon. Our sincere apologies as I had missed the previous email.

Sincerely
Francesca

Хмм, па јесте ли им се жалили? Додуше, ја мислим да сам онда када сам им слао email, послао у прилогу управо вашу фотографију рачуна од царине коју сте слали овде на форум (јер тада моја пошиљка још није стигла). Да ли је могуће да су на основу тога извршили рефундацију?

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #441 послато: Децембар 17, 2020, 12:59:19 поподне »
Залио сам се. Милош ми је помогао саставили смо Текс и у прилогу сам послао све што су ми послали од папира они и ови наши са царине.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #442 послато: Децембар 17, 2020, 01:25:20 поподне »
Залио сам се. Милош ми је помогао саставили смо Текс и у прилогу сам послао све што су ми послали од папира они и ови наши са царине.
Можда најбоље да копираш на теми како сте саставили мејл (да други исто тако пошаљу)...одлично је испало на крају, добра вест за све који су платили царину
« Последња измена: Децембар 17, 2020, 01:31:04 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #443 послато: Децембар 17, 2020, 01:35:35 поподне »
Respected,

my supplies arrived yesterday. However, the post office collected as much as € 50 customs duty on the goods. I didn't expect that and I was unpleasantly surprised. I am sending you an invoice where it can be seen that the customs duty has been paid. They taxed the price of your service of € 149, which is written in the invoice. It is a robbery, because they do not have the right to tax your service, but only what is in the package, and those are plastic bottles, which do not cost even 10 €. I hope we will find a solution in agreement with you.

All best,
Danilo

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #444 послато: Децембар 17, 2020, 03:00:31 поподне »
Bilo bi pametno da svi koji su platili/dobili da plate globu posalju zalbu na mail [email protected]  . Posebno zbog onih koji ce u buducnosti porucivati pribor. Ja cu svakako da posaljem mail i pokrenem proceduru zalbe.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #445 послато: Децембар 17, 2020, 03:03:23 поподне »
Из Дантеа ми је одговорено да уколико шаљемо обичном поштом узорке, о томе их мејлом обавестимо и наведемо број за праћење пошиљке и број прибора. Самим тим што се тражи број пошиљке, подразумева се да се шаље као препоручена пошиљка. У овом случају шаље се на адресу коју сам раније навео:

Mario Pecce
Dante Labs
Tecnopolo d'Abruzzo
Strada Statale 17
67100 L'Aquila, AQ
Italy


Значи ипак да шаљемо као препоручену , а не обичну пошиљку?
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #446 послато: Децембар 17, 2020, 03:29:14 поподне »
Значи ипак да шаљемо као препоручену , а не обичну пошиљку?

Упакуј(те) у украсни папир и пошаљи(те) на наведену адресу, као препоручено, да би могли да пратите пошиљку. Ако траже да се наведе шта је унутра, ја предлажем: "пластична абалажа" или неки слични назив...

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #447 послато: Децембар 17, 2020, 04:08:32 поподне »
Ево да и ја јавим да сам писао данас фирми Dante Labs, објаснио им да сам платио изузетно високу царину, послао им скенирани рачун од царине и одговорили су на мој мејл малопре, извинили се и обавестили да су рефундирали износ царине (додуше још се није појавило на картици, али вероватно траје мало та процедура преко PayPala).


Dear Dragan

We sincerely apologize for this, our shipping partner was not aware of the problems that this would cause this would have but we have corrected it for future purchases.

We have refunded уou for the customs cost.

Sincerely
Nairobi

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #448 послато: Децембар 17, 2020, 08:00:04 поподне »
Моја препорука је да се прво покуша са враћањем пакета царини, уз написану жалбу. Они то онда разматрају и након одлуке враћају пакет назад пошти, која вас потом обавештава какву су одлуку донели. По мени је боље да пакет ипак остане у Србији него да се враћа назад Дантеу, јер то онда додатно пролонгира цео процес. Да бисте уложили жалбу и вратили пакет царини није неопходно да га подигнете (односно да платите царину коју су вам прописали), већ само да уплатите 480 динара + 45 динара поштарине. Ако уваже вашу жалбу, тај износ би требало да вам буде рефундиран. У случају да царина истраје у свом безобразлуку и одбије да уважи жалбу (и поред недоследности у самом царињењу, где су неке царинили а неке нису и више жалби које су им поднела различита лица око ове ствари), мислим да би најбоље било да се плати тај износ царине а да се од Дантеа тражи рефундирање, јер колико видесмо спремни су око тога да изађу у сусрет.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже АЦар

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 23
  • R1a R-Y2608* mt:H13b1-a1a*
Одг: Dante Labs
« Одговор #449 послато: Децембар 21, 2020, 09:58:17 пре подне »
Stigao kit i meni! Orobili me za 6000 dinara... Majku im hohštaplersku!

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #450 послато: Децембар 22, 2020, 08:04:07 поподне »
Стигао пакет Радовићу из Прекопуца. Плаћено само 300 дин. Пише му да је ослобођено царине.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #451 послато: Децембар 22, 2020, 08:15:36 поподне »
Стигао пакет Радовићу из Прекопуца. Плаћено само 300 дин. Пише му да је ослобођено царине.

Мени такође данас стигла два прибора, само 300 динара. Изгледа да су жалбе уродиле плодом.

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Dante Labs
« Одговор #452 послато: Децембар 22, 2020, 09:37:19 поподне »
Мени је стигао јуче пакет од Dante Labs-а. Платио сам само 300 динара за "царинску обраду".

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #453 послато: Децембар 22, 2020, 09:51:34 поподне »
Meни нису послали пакет...нисам морао да платим царину уопште

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #454 послато: Децембар 22, 2020, 10:17:31 поподне »
Meни нису послали пакет...нисам морао да платим царину уопште
Што не значи да се не би мењао са онима који су већ добили пакет...ово је шала на мој рачун, не на рачун оних који су били прва тура оглобљавања (објашњење за оне који не разумеју шалу на свој рачун)
« Последња измена: Децембар 22, 2020, 10:21:32 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Dante Labs
« Одговор #455 послато: Децембар 23, 2020, 08:36:22 пре подне »
Мени је недавно стигао Узијев FTDNA прибор. Царина је наплатила 1.152,00 дин. Ово нисмо ни Узи ни ја очекивали. Кад сам слао назад није било већих проблема. Рекао сам службеници на поштанском шалтеру да је у питању пластични прибор. Није правила никаквих додатних проблема. Послато је обичном поштом по цени од 200 дин. Испорука се очекује за две до четири недеље (нема могућности on-line праћења пошиљке). Ако сам је добро разумео, неће чак ићи ни на царинску проверу, јер се пошиљка третира као писмо, а не као пакет. Пријатно сам се изненадио. Кад сам раније слао узорке чланова фамилије, увек сам морао попуњавати царински формулар.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #456 послато: Децембар 23, 2020, 09:46:33 пре подне »
Мени је недавно стигао Узијев FTDNA прибор. Царина је наплатила 1.152,00 дин. Ово нисмо ни Узи ни ја очекивали. Кад сам слао назад није било већих проблема. Рекао сам службеници на поштанском шалтеру да је у питању пластични прибор. Није правила никаквих додатних проблема. Послато је обичном поштом по цени од 200 дин. Испорука се очекује за две до четири недеље (нема могућности on-line праћења пошиљке). Ако сам је добро разумео, неће чак ићи ни на царинску проверу, јер се пошиљка третира као писмо, а не као пакет. Пријатно сам се изненадио. Кад сам раније слао узорке чланова фамилије, увек сам морао попуњавати царински формулар.

Ја исто казао пластични прибор-следеће питање било је за шта. Реко за друга 'Талијана што је био на размени студената, послао ми амбалажу са бојом пошто је са њихове ликовне академије. Гледа она пакет (притом.сам га увио као за Врбицу)..на крају ми све рашчерупа и рече да мисли да је неки узорак и да ми не верује. Реко веровали.или не тај посао оставите царини-ако сматрају да није адекватно да се то шаље они ће пакет вратити или шта већ. Да ствар буде смешнија, пошто је рекла да ако је узорак  то не може да одобри на сслање (негирао сам твдњу у више наврата), поред мене дође жена са узорком за Мај Херитаџ и каже била јуче, распитала се све неће правити проблем преко.границе. Она слеже раменима и легне на руду, те узме узорак. Мене претходно мрцварила 15 минута ..ал ајде прошло је уз „симболичну" надкнаду од 666 динара..заокружио сам на 670,
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 962
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #457 послато: Децембар 23, 2020, 10:45:12 пре подне »
Мени је недавно стигао Узијев FTDNA прибор. Царина је наплатила 1.152,00 дин. Ово нисмо ни Узи ни ја очекивали. Кад сам слао назад није било већих проблема. Рекао сам службеници на поштанском шалтеру да је у питању пластични прибор. Није правила никаквих додатних проблема. Послато је обичном поштом по цени од 200 дин. Испорука се очекује за две до четири недеље (нема могућности on-line праћења пошиљке). Ако сам је добро разумео, неће чак ићи ни на царинску проверу, јер се пошиљка третира као писмо, а не као пакет. Пријатно сам се изненадио. Кад сам раније слао узорке чланова фамилије, увек сам морао попуњавати царински формулар.

Баш чудно, мени су до сада стигла четири прибора за тестирање од Family Tree DNA и ни за један нисам плаћао нити царину, нити оних 300 динара за отварање и преглед пошиљке.

Управо сам јутрос из поште у Чачку послао један узорак назад у Хјустон на Big Y-700 тест. Службеница на пријемном шалтеру ме је питала шта је унутра (одговор: "неки пластични прибор, враћам назад у Америку") и опоменула да убудуће доносим отворен коверат, како би могла да преконтролише садржај, "али пошто сам већ залепио коверат и осигурао селотејпом, нека иде овог пута".

Ја сам почетком новембра послао свој узорак у Хјустон као најобичнију пошиљку, и путовао је преко 40 дана, тако да сам овај пут пробао са варијантом препоручене пошиљке, са назнаком "Авионом" (услуга је коштала 424 динара). Ако и не стигне брже, барем сам добио пријемни број за праћење статуса пошиљке (https://www.posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx).  На царинској декларацији сам написао "Swab kit", дакле ништа нисам слагао.

Иначе нагласили су ми да постоји и нека "експрес" варијанта слања пошиљке у иностранство, али то кошта доста више (преко 2500 динара), али да ни ту не могу да гарантују за рокове јер је сада све много спорије него иначе због короне.
« Последња измена: Децембар 23, 2020, 10:47:03 пре подне Драган Обреновић »

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Dante Labs
« Одговор #458 послато: Децембар 23, 2020, 11:33:01 пре подне »
...опоменула да убудуће доносим отворен коверат, како би могла да преконтролише садржај, "али пошто сам већ залепио коверат и осигурао селотејпом, нека иде овог пута"...

У Њемачкој би било незамисливо чути такву дрзкост од радника поште и ДХЛ, да хоће њушкати, што се находи у послању. Постоји обавеза према царинском уреду назначити садржај и вриједност послања, но ту се слиједи начело повјерења у наводе грађанина. 
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

На мрежи drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5154
Одг: Dante Labs
« Одговор #459 послато: Децембар 23, 2020, 12:43:25 поподне »
У Њемачкој би било незамисливо чути такву дрзкост од радника поште и ДХЛ, да хоће њушкати, што се находи у послању. Постоји обавеза према царинском уреду назначити садржај и вриједност послања, но ту се слиједи начело повјерења у наводе грађанина.

 :) А повјерење је стечено након што су исти ти грађани претходно скупо платили лагање о садржају, тј. истренирани су да се лагање не исплати. Некако ја више волим наш систем, и ту нашу радницу у пошти што њушка и мене који лажем да шаљем два пластична штапића, а шаљем биолошки отров. Међусобно се лажемо, а одлично се разумијемо.