Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 107224 пута)

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Dante Labs
« Одговор #420 послато: Децембар 15, 2020, 03:50:42 поподне »
По  DHL-u испада да су ми послали из Немачке, из Palttling-a , либстојибда је попаљилац одатле Данте лабс. Е сад, дал је то њихова испостава тамо нр знам и то ми ствара дилему где да пошаљем узорак.

У паковању су ти послали врећу за враћање и на њој повратну етикету на којој је уписана адреса за враћање.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Dante Labs
« Одговор #421 послато: Децембар 15, 2020, 03:59:42 поподне »
У паковању су ти послали врећу за враћање и на њој повратну етикету на којој је уписана адреса за враћање.

Изгледа да ту врећу или нисам добио или када сам отворио то паковање да сам грешком и ту вречу са повратном етикетом бацио.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #422 послато: Децембар 16, 2020, 08:50:40 пре подне »


Има новогодишњи и Божићни попуст код Дантеа па ко воли нек изволи 😂😂😂 само да се нагласи око царине да не пошаљу опет рачун 🤪🤪🤪

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Dante Labs
« Одговор #423 послато: Децембар 16, 2020, 11:41:43 пре подне »
Одлучио сам да не подижем пакет, нека им се врати. Нећу да платим 6000.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5312
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #424 послато: Децембар 16, 2020, 12:02:12 поподне »
Moguće je od Dantea tražiti da vam pošalju kit za uzimanje brisa umesto ovog za pluvačku koji redovno šalju. Taj paket je mnogo manji i biće manje problema i kod prijema i kod vraćanja.

Не знам да ли је овај мој коментар прошао незапажено, па да га поновим, због ових који ће тражити од Дантеа нове приборе.
Свако ко је поручивао тестове код YSEQ-а зна колико је једноставније баратати са штапићима уместо са бочицама са течношћу. Наравно, није гарантовано да и такву пошиљку царина при пријему неће оглобити, али би требало да имате много мање проблема када узорак будете враћали назад. Такође, не знам какве штапиће шаље Данте, али вреди пробати. Они YSEQ-ови су веома танки и пакују се у фолију уместо у епрувету, тако да се назад шаљу у најобичнијем писму, па нема никаквог објашњавања у пошти.
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #425 послато: Децембар 16, 2020, 12:09:47 поподне »
Не знам да ли је овај мој коментар прошао незапажено, па да га поновим, због ових који ће тражити од Дантеа нове приборе.
Свако ко је поручивао тестове код YSEQ-а зна колико је једноставније баратати са штапићима уместо са бочицама са течношћу. Наравно, није гарантовано да и такву пошиљку царина при пријему неће оглобити, али би требало да имате много мање проблема када узорак будете враћали назад. Такође, не знам какве штапиће шаље Данте, али вреди пробати. Они YSEQ-ови су веома танки и пакују се у фолију уместо у епрувету, тако да се назад шаљу у најобичнијем писму, па нема никаквог објашњавања у пошти.

Ja čekam još dva kita za decu, gde sam im naglasio da želim "swab kits", nadam se da su to i poslali. Pošiljka je upravo u carini, ubrzo ću saznati da li će imati zbog manjih gabarita možda drugačiji tretman kod ozloglašene beogradske carine.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1369
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Dante Labs
« Одговор #426 послато: Децембар 16, 2020, 12:35:02 поподне »
Мој рођа је имао среће (печат, горе лево)  :) :



Матијашевић, Вујачић и Шћепановић платили царину, осталим Никшићима још није стигло али нико не враћа пакет у случају нежељеног исхода, бар тако су ми пренели.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #427 послато: Децембар 16, 2020, 12:58:17 поподне »
Мој рођа је имао среће (печат, горе лево)  :) :



Матијашевић, Вујачић и Шћепановић платили царину, осталим Никшићима још није стигло али нико не враћа пакет у случају нежељеног исхода, бар тако су ми пренели.

Мислим да управо ови што су "ослобођени плаћања царине" могу бити оно што је жалби недостајало да она успе.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8524
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #428 послато: Децембар 16, 2020, 01:04:55 поподне »
Мислим да управо ови што су "ослобођени плаћања царине" могу бити оно што је жалби недостајало да она успе.

На то и циљамо. Захваљујем се Владимиру на приложеној фотографији.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #429 послато: Децембар 16, 2020, 01:15:34 поподне »
Na kraju, sta mi je ciniti? Posto su mi omasili adresu ovi iz Dantea, ja jos uvek nisam podigao pribor, a troumim se zbog globe koju drzava namece. Da li se zaliti ili ne preuzmem i trazim novi pribor posto su mi svakako izostavili ime ulice pri slanju i upisali pogresan broj?

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #430 послато: Децембар 16, 2020, 01:20:53 поподне »
Ко год "вага" да ли да преузме са царином или да не преузме па да чека нов узорак, нек размисли. Мени нису ни узорак послали, не одговарају на позив да пошаљу узорак (па је могуће да се исто такво натезање деси и са онима који буду тражили други узорак). Комуникација не постоји за сада...
« Последња измена: Децембар 16, 2020, 01:25:58 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #431 послато: Децембар 16, 2020, 01:40:15 поподне »
Ко год "вага" да ли да преузме са царином или да не преузме па да чека нов узорак, нек размисли. Мени нису ни узорак послали, не одговарају на позив да пошаљу узорак (па је могуће да се исто такво натезање деси и са онима који буду тражили други узорак). Комуникација не постоји за сада...

Ово су два контакта где су раније одговарали на поруке:

[email protected]

[email protected]

Можда треба контактирати директно власника Dante Labsa Андреу Рипосатија:

https://rocketreach.co/andrea-riposati-email_3949135
« Последња измена: Децембар 16, 2020, 01:44:54 поподне Милош »

На мрежи Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Dante Labs
« Одговор #432 послато: Децембар 16, 2020, 01:44:13 поподне »
Na kraju, sta mi je ciniti? Posto su mi omasili adresu ovi iz Dantea, ja jos uvek nisam podigao pribor, a troumim se zbog globe koju drzava namece. Da li se zaliti ili ne preuzmem i trazim novi pribor posto su mi svakako izostavili ime ulice pri slanju i upisali pogresan broj?

Искрено, мислим да је то доста ризична тактика, ако им се пакет врати са пропратном напоменом да је прималац експлитицно одбио пријем, какву би они имали обавезу да шаљу поново нови пакет (свако слање пакета кошта)?

Право гледано, Dante Labs није направио никакав пропуст - послали су прибор на праву адресу и унутра ставили регуларан рачун од куповине. То што наша царина није знала да процени природу пошиљке, није проблем фирме Dante Labs.

Аха сад видим - у вашем случају промашили су адресу. То онда може бити добар изговор што се вратила пошиљка (под условом да сте заиста добро попунили формулар на сајту, чисто сумњам да то неко ручно пише на пакет - то готово сигурно аутоматски иде на штампач налепница, директно из базе података на серверу).

« Последња измена: Децембар 16, 2020, 01:47:07 поподне Драган Обреновић »

Ван мреже melkijades

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 63
Одг: Dante Labs
« Одговор #433 послато: Децембар 16, 2020, 02:07:22 поподне »
Искрено, мислим да је то доста ризична тактика, ако им се пакет врати са пропратном напоменом да је прималац експлитицно одбио пријем, какву би они имали обавезу да шаљу поново нови пакет (свако слање пакета кошта)?

Право гледано, Dante Labs није направио никакав пропуст - послали су прибор на праву адресу и унутра ставили регуларан рачун од куповине. То што наша царина није знала да процени природу пошиљке, није проблем фирме Dante Labs.

Аха сад видим - у вашем случају промашили су адресу. То онда може бити добар изговор што се вратила пошиљка (под условом да сте заиста добро попунили формулар на сајту, чисто сумњам да то неко ручно пише на пакет - то готово сигурно аутоматски иде на штампач налепница, директно из базе података на серверу).

Uzeo sam screenshot kada sa popunio formular i potvrda na mail mi je stigla sa dobrom adresom. Ali kada ukucam broj da pratim izbaci mi da nije upisan naziv ulice a broj je promasen. Iz poste me zbog toga nisu nasli.
Sad se vratih iz poste. Paket je tamo do 26.12. , a u medjuvremenu treba da vidim sta mi je ciniti. Ponovili su mi da treba da platim, pa saljem paket uz zalbu na ponovno carinjenje. Sto povecava troskove, a nisam siguran koliko je izvesno da ce zalbu uvaziti. Pored toga, moze da potraje.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #434 послато: Децембар 16, 2020, 03:23:52 поподне »
Ово су два контакта где су раније одговарали на поруке:

[email protected]

[email protected]

Можда треба контактирати директно власника Dante Labsa Андреу Рипосатија:

https://rocketreach.co/andrea-riposati-email_3949135
Хвала ти! Пробаћу директно шефа да контактирам :)

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #435 послато: Децембар 16, 2020, 04:40:07 поподне »
Коначно стиже одговор:
Dear Dusan

​Thank you for writing to us, the kit is in progress and will be shipped in the next few days. the price will not be included on the shipment so as not to worry at all

Sincerely
Kairo
У одговору сам још једном навео да ако је могуће , да и убудуће за наручиоце из Србије не пишу цену анализе...ето, ништа данима, па за пар сати две поруке од две особе из Дантеа, да је све у реду и да ће ме обавестити...За оне који су примили пакет, а не желе да плате царину, нек пробају да контактирају, можда и одговоре до рока док пошиљка може да им стоји на пошти
« Последња измена: Децембар 16, 2020, 04:48:35 поподне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7265
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dante Labs
« Одговор #436 послато: Децембар 16, 2020, 05:27:36 поподне »
Коначно стиже одговор:
Dear Dusan

​Thank you for writing to us, the kit is in progress and will be shipped in the next few days. the price will not be included on the shipment so as not to worry at all

Sincerely
Kairo
У одговору сам још једном навео да ако је могуће , да и убудуће за наручиоце из Србије не пишу цену анализе...ето, ништа данима, па за пар сати две поруке од две особе из Дантеа, да је све у реду и да ће ме обавестити...За оне који су примили пакет, а не желе да плате царину, нек пробају да контактирају, можда и одговоре до рока док пошиљка може да им стоји на пошти
И овај њихов одговор може да послужи у поступку као доказ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5486
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #437 послато: Децембар 17, 2020, 12:00:19 поподне »
Из Дантеа ми је одговорено да уколико шаљемо обичном поштом узорке, о томе их мејлом обавестимо и наведемо број за праћење пошиљке и број прибора. Самим тим што се тражи број пошиљке, подразумева се да се шаље као препоручена пошиљка. У овом случају шаље се на адресу коју сам раније навео:

Mario Pecce
Dante Labs
Tecnopolo d'Abruzzo
Strada Statale 17
67100 L'Aquila, AQ
Italy

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #438 послато: Децембар 17, 2020, 12:34:49 поподне »
Your order #EU16061W from Dante Labs has been refunded for €50.00 EUR.

Ову поруку сам управо примио од Дантеа?

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Dante Labs
« Одговор #439 послато: Децембар 17, 2020, 12:49:03 поподне »
Dear Danilo

We have refunded for the amount you paid for customs respectively, we sincerely apologise for this as it was not suppose to happen.

Thank you for sending out the kits we hope to receive it soon. Our sincere apologies as I had missed the previous email.

Sincerely
Francesca